Kako treba gledati na religiju

A sta pise u Bozijoj reci:

Isaija 66, 1 Ovako veli Gospod: Nebo je presto moj i zemlja podnožje nogama mojim: gde je dom koji biste mi sazidali, i gde je mesto za moje počivanje?

2 Jer je sve to ruka moja stvorila, to je postalo sve, veli Gospod. Ali na koga ću pogledati? Na nevoljnog i na onog ko je skrušenog duha i ko drhće od moje reči.


Dela Apostolska 7,
47 A Solomun Mu načini kuću.

48 Ali najviši ne živi u rukotvorenim crkvama, kao što govori prorok:

49 Nebo je meni presto a zemlja podnožje nogama mojim: kako ćete mi kuću sazidati? Govori Gospod; ili koje je mesto za moje počivanje?

50 Ne stvori li ruka moja sve ovo?

51 Tvrdovrati i neobrezanih srca i ušiju! Vi se jednako protivite Duhu Svetome; kako vaši oci tako i vi.

Kao sto vidimo Bog preko svojih proroka pita, gde ce mu kucu sagraditi, kada je njegova ruka sve stvorila :?:
Isus je rekao, gde je dvoje i trjoje i ja sam medju vama,a to ne znaci da ako se sagradi objekat da ce Bog biti tu.
Bog je u nasim srcima i mozgu i kaze; Pomoli se tajno i kuci svojoj, platicu ti javno.
Tako je Bog u kontaktu sa vernicima,a ne kroz objekte, zamisli samo koliko je para utroseno na crkvu na Vracaru, pa onoliki zlatni krst, zar nije bilo bolje da su se te pare dale da se siromasni nahrane i napoje, to je bila Bozija i Isusova zapoved za nas : Postuj o Pomozi bliznjem svome.

Све се слажем са наведеним, само сам нагласио да и у заједници или цркви, ако двоје или троје стоје у цркви, Бог је ту.

Онако како си ти написао, звучало је да Бога нема у цркви и у заједници што негира управо твој део навода: "Nebo je meni presto a zemlja podnožje nogama mojim". црква као објекат стоји на земљи која је подножје. Заједнице стоје на земљи која је подножје. И самим тим део Бога.

Што се тиче утрошка пара, делимично се слажем, с тим да сам ја више за скромније грађевине (доста скромније) али ипак потребне као место окупљања народа.
Не заборави да је велика разлика између цркве као грађевине у граду и цркве као грађевине на селу где је иста место не само молитве Богу већ и место где се људи сретну, поразговарају, договоре.
 
Stara religija naseg roda je bila - sebeverje. U Zlatno vedsko doba nije bilo religija.

Reigije su stvorili Tamni (pojam iz Veda, a oznacava neprijatelje Dece Sunca, tj Svetlosti) kao psihotronsko oruzje, sto bi rekli Rusi, i naravno kao sredstvo kojim ce svadjati narode.


У славян и ариев религий и богов не было

 
Све се слажем са наведеним, само сам нагласио да и у заједници или цркви, ако двоје или троје стоје у цркви, Бог је ту.

Онако како си ти написао, звучало је да Бога нема у цркви и у заједници што негира управо твој део навода: "Nebo je meni presto a zemlja podnožje nogama mojim". црква као објекат стоји на земљи која је подножје. Заједнице стоје на земљи која је подножје. И самим тим део Бога.

Што се тиче утрошка пара, делимично се слажем, с тим да сам ја више за скромније грађевине (доста скромније) али ипак потребне као место окупљања народа.
Не заборави да је велика разлика између цркве као грађевине у граду и цркве као грађевине на селу где је иста место не само молитве Богу већ и место где се људи сретну, поразговарају, договоре.

Seti se kako su rani hriscani slavili Boga.
 

Back
Top