Šta mi se ubaiclo u kameru mobilnog telefona

Ево шта добијем када кликнем 2 пута на Видноус. То је заправо партиција Ц а како да нађем Д?
ево шта има
C disk.jpg


када одем у Програм Фалјсл, да тамо снимим Mailware, добијам
C disk tarxi mi dozvolu.jpg

идем на "Настави"
снимим тамо фолдер са Malware

И пробам да га уградим
али и даље за..бава...
 
Има та опција. Ја сам је штиклирао и после сам десетину пута покушавао да се улогујем овде, нешто није било како ваља.
*


Нисам ја бежао са часова...
Када сам ја ишао у средњу школу, имали смо шибер и логаритамске таблице. А касније се појавили први дигитрони, колико цигле.
Када сам 1987 године помагао пријатељу да куца дипломски на ЕТФ на неком рачунару величине шпорета, био сам фасциниран меморијом од 100 КБ.

Први рачунар сам купио 2000 године, Тошиба лаптоп, са 4 ГБ диск, 32 МБ РАМмеморије, а са њим и камеру од 0,6 мегапиксела.

Када сам кренуо на курс рачунара, било је одмах File management и они модули који спадају под ЕЦДЛ, тако да нисам имао где да научим ништа о систему, Нешто касније, у фронцлама, скрпио неког основног бар теоријског знања о систему, а нешто се усавршавао у Ворду и Екселу., док Аксес-дејтаебез нигде нисам имао прилику да користим, све фирме је избегавају.

*

Знам шта раде мајстори, иживаљавју се и праве паметни. Замена делова је стандардна ствар, још од времена сајџија. Међутим, мој Еспримо је купљен 2008 па сигурно неће наћи неки старији део да ми увале. Можда дотрајалији...

Иначе, пре него што су тинејџери постали махери за рачунаре,, реч "мајстор" је имала други призвук, Па неки водоинсталатери некој баби наплатили 200 евра замену дихтунга у славини, а јадница дошла у БГ хронику да се жали..

То је онда Богдан Тирнанић назвао осветом лоших ђака.

Опуштено, ја сам мало боље прошао, информатику сам имао на домаћим рачунарима ТИМ 011... Поента је да су неке основне ствари по питању рачунара практично још увек на снази и да се са мало воље лако научи све што треба...
Иначе што се тиче ECDL сертификата упознат сам са тестирањем, и колики је ниво знања и припреме потребан да би се прошао Старт (да радиш на рачуару, неко да ти покаже и објасни тестове на неком примеру и да после тога то провежбаш пар пута)...

Препоручио бих ти да издвојиш мало времена и да прелисташ књигу коју је саставио један наш лик 2011.године а у којој су на једноставан начин дате основне информације взане за рад на рачунару како за почетника тако и за напреднијег корисника. Без обзира на то што се у књизи обрађује и инсталација једне од дистрибуција Линукса немој да се обесхрабриш већ обрати пажњу на поглавља која се баве припремом тврдог диска - партиционисање поготово кад је Виндовс већ инсталиран (како не би дошло до губљења података).
Ко зна можда нађеш још по нешто занимљиво у тој књизи...
 
Poslednja izmena:
Ево шта добијем када кликнем 2 пута на Видноус. То је заправо партиција Ц а како да нађем Д?
ево шта има
Pogledajte prilog 445408

када одем у Програм Фалјсл, да тамо снимим Mailware, добијам
Pogledajte prilog 445409
идем на "Настави"
снимим тамо фолдер са Malware

И пробам да га уградим
али и даље за..бава...

Да ли на том рачунару имаш само један (администраторски налог)или пак приступаш са неког корисничког налога који нема администраторске дозволе?
 
Хвала, погледаћу књигу.
*
Да ли на том рачунару имаш само један (администраторски налог)или пак приступаш са неког корисничког налога који нема администраторске дозволе?[/QUOTE
Један налог, власников (позајмљени лаптоп) и зато сам и опрезнији када треба нешто чачкати
 

Back
Top