Rover 214

Толстојевски:
Hvala

ma odustao sam... al ajde da jos pogledam... posto ne moram da se plasim da ce biti prodat.. :)

Niko nece da ga kupi...

Nece niko da ga kupi!?
Rover 214 sam posedovao pre par godina.Sa motorom od samo 1400 kubika i snagom koji ovaj auto raspolaze,savrsen.Savrsen raspon snage 75ks.Izuzetan menjac lak kratak i precizan,savrsen servo (u prvi mah deluje suvise lagan,ali posle sat dva voznje sve deluje savrseno)
Zavrsna obrada unutrasnjosti je na visokom nivou.Serijska oprema barem kod mog prethodnog je bila savrsena.Klima koza servo centralna el,prozori,el,ogledala,abs,asr,srs.Apsolutno sve.Najvaznije da je auto mali i da je jako praktican za gradsku guzvu.Ima dovoljno prostora i zadovoljavajuci prtljaznik.Visoku stabilnost pri brzoj voznji.Vesanje je kompletno kao i na hondi civic kao i menjac od istog proizvodjaca.Jedina zamerka je voznja u rikverc zbog suvise oblog zadnjeg kraja i malo vise buke u kabini ali to prikriva serijski blaunpunktradio sa cd-vekslerom i sest mocnih zvucnika..I iskren da budem mnogo sam vozila imao jos vise probao (brat mi drzi auto kucu)Rover 200 je jedan od najboljih malih automobila koji sam vozio bolji cak i od klasu veceg brava,stila,golfa,astre,306 i mnogo drugih.I jos nesto za godinu dana koliko sam imao ovaj auto presao sam oko 75000 km bez problema a auto sam kupio sa 150000.ako nije skup i ako je ocuvan kupi ga odmah.
I posle njega je dosla neka nova klasa ..vece limuzine i druga cuda koja sam izvozao.Ali neispunjeni san mi je jos uvek MG ztr160,Ustvari mali zuti rover sa samo 160 ks kojeg sam jednom probao.Kupi ga neces zazaliti
 
Znam da je ok auto... ali decko ga je prodavao od leta i tek sada ga je prodao.

Prodao ga je kompletnog (bez klime) 1999 , extra stanje, presao nekih 180 000 .. za samo 3900 eura.

Pitanje za Busturu:Taj auto sada ima 7 godina... sta kad uskoro pocnu da mu se kvare delovi. Covek je menjao retrovizor za 250!!! eura. Jedan amortizer ga je kostao samo 250!!! eura. Delovi sami po sebi nisu skupi ali se jako tesko nabavljaju i jako tesko je naci majstora za njih. Znam da ima neki ovlasceni servis koji za ruke uzima debele pare... jer nemas gde drugde da ga servisiras.

Ovaj 214 i crven 5v je prodat.

A imam jos jedan tamno zeleni , 3v, 1400, benzin, prelep... u ponudi... razmisljam se...

nema delova... sta mislite
 
Mislim da 200 i 214 nemaju ni klimu ni kozu... ne znam sta ima 200 ali 214 je lepo opremljen...

Taj crveni nisam hteo da uzmem u stvari jer je bio lupan...

a ovaj zeleni je fenomenalan...

ne znam sta da radim

jeeeee pa zar niko osim buture nema neko iskustvo s tim Roverima...

mnogo mi se svidja... prelep je :(
 
Ја сам возио Ровер 214 СИ, Силверстон. 1400 кубика, 105 КС, кожа клима све све. Серијске алуфелне оригинал. Значи, ауто је страва... е, сад, кад дођу кварови, веруј ми, умрећеш. За амортизере је жива истина јер има гасне екстра скупе. Пије бензин добро, али боже мој... кад хоћеш 105 кс, мора да их нахраниш некако...
Ја не бих у животу куповао егзотику. Мајстор ми рече за Ровера... да кад купиш, као да си се оженио. Пратиће те читав живот (никад га нећеш продати :)...
 
Толстојевски:
Pa cekaj.... firma je propala... znaci za dve godine nece biti delova uopste...

Firma nije propala samo je promenila vlasnika.Nazalost odeljak rovera se seli za kinu i tamo se nastavlja proizvodnja.A od sledece godine krece lansiranje kompletne palete novih modela osim 75 koji ce biti u proizvodnji jos godinu dana.Sportski odeljak rovera koji se zove Mg ostaje u britaniji i nastavlja slavu marke.Inace delovi nisu ponavljam skupi.Malo poznavanje nekog od stranih jezika pa cak i ruskog vas dovodi u mogucnost kupovine delova za ovaj automobil preko interneta,Posto je mehanika prakticno kao i na hondi civik moze se servisirati u Hondinim centrima za popravku automobila a u Srbiji verujem da ih ima.Inace rover 200 je serija a 211.214.216.220gsi su oznake za jacinu motora.Od dvehiljadite posle redizajna preimenovan u rover 25,Inace ovaj model je i po treci put redizajniran pre godinu dana pa je kompletno promenjena i unutrasnjost vozila.Osim sa troje i petoro vrata.Imamo i rover tretfeiter ili tako nesto isti automobil sa povisenim klirensom i malo sminke u fazonu suv-a odnosno malog terenca.Postoji i verzija sa dizel motorom od dve litre i105 ks.Zadovoljava eu.3 propise za izduvne gasove.I jos nesto klima i koza su u doplati ali sve ostalo je serijski na novom.Cena jednog novog rovera 25 je visoka i krece se oko 18 000eur.Zato je i proizvodjac doziveo krah i prodat na licitaciji.Ipak nije sve tako crno prema nekim skicama koje sam imao da vidim na bazi novog malog rovera on ce nastaviti i sa kineskom dusom jako dobro da se vozi.A to cine i VW,citroen,pezo i dr.koji imaju proizvodnju u kini.
 
Ja ću da ti odgovorim na genijalnu ideju. Kada ti nešto rikne, ti onda uguraj auto u garažu, pa kopaj po netu... pa plati... pa čekaj 2-3 nedelje... a u međuvremenu idi peške.
Daj ljudi, saberite se... video sam kako izgleda uživo. Dranje, dranje, dranje...
Onaj 214 SI uopšte nema hondin motor...
 
UltraZvuk:
Ja ću da ti odgovorim na genijalnu ideju. Kada ti nešto rikne, ti onda uguraj auto u garažu, pa kopaj po netu... pa plati... pa čekaj 2-3 nedelje... a u međuvremenu idi peške.
Daj ljudi, saberite se... video sam kako izgleda uživo. Dranje, dranje, dranje...
Onaj 214 SI uopšte nema hondin motor...

Nema hondin motor to je tacno ali onaj koji ima je savrsen.
Ne ebay stoje adrese i kontakt telefoni.Inace placanjeje po pravilu uvek unapred a i postarina za evropu stoji uvek tako da je jasno sve.a ko ima strah od rovera pa boze moj zastava jos uvek proizvodi uvek modernog stojadina.Ko neprimecuje razliku nece mu ni smetati za poredjenje
 
Auto izgleda lepo, sve je to ok. Medjutim, kada Englezi o njemu nemaju lepo misljenje i dobra iskustva zasto bi neko rizikovao i vozio ga u zemlji gde pored toga sto nema delova, nema ni kvalitetnog ovlascenog servisa?
 
Ja imam Rovera 416Si '98. Kupljen u februaru, poslednja garnitura do 6 godina starosti.
Imali smo peh da je hladjenje otishlo, a pokazivach temperature takodje zakazao, tako da je pregrevanje motora otkriveno kad kad je vec bilo kasno... glava je ishla na ravnanje, pa je ta prilika onda bila iskorishcena da se motor malo bolje pregleda. Prodat je sa skoro 110 000 km na cajgeru, ali motor je ipak iznutra bio u perfektnom stanju.
Dve bregaste, 16V, 110 konja, direktno ubrizgavanje - motor je zaista izvanredan, vuche ko lud, a i dosta je ekonomican, 6,5 L po auto-putu pri 120 km/h, sa tri osobe i nesto stvari u gepeku. Po gradu oko 9 L!!!
Delove i servis nije nemoguce naci, ali stoji da je skuplje! Bar delovi, mi smo nasli jednog dobrog majstora koji ne dere ko zvanicni servisi. Jedino sto za neke delove treba biti strpljiv dok se nabave, ali to su ipak vec neke napredne stvari, std gluposti ipak mogu da se nadju, samo treba malo potraziti.
Inache hladjenje mu je malo bespotrebno zakomplikovano, zbog cega je verovatno i stradalo... znachi treba paziti sta se sipa u njega.

Cenim da je za dvestotku prica oko kvaliteta i performansi motora ista. Kad smo kupovali ovaj, gledali smo i dvestotke, kolko sam ja video to je isto to samo manje. Jedino ne znam kakva mu je udobnost u voznji... ovaj 400 je bash onako, gospodski ide ko po oblaku maltene. Sad dal je nesto zakinuto dvestotci jer je niza klasa, ne znam to nisam imao prilike da osetim.

Dobar auto, mada ipak zahteva odredjenu dozu strasti ;)
 
Moj drugar je zvanicni diler i serviser za Rovere u ns a radio je sa Mepexom dok su oni imali zastupnistvo. Lik je inace zaljubljenik u engleze ( ima MG B ) a u dovristu servisa mu uvek stoji 5-6 Rovera, svih boja, oblika i godista. Dok je Rover poslovao a i predstavnistvo u srbiji radilo, uspevao je i da prodaje nove autombile i ispunjava garantne rokove bez problema a uglanom su se kupovale 75-ce.
Covek je apsolutni autoritet na tom polju i sa njim sve moze da se zavrsi pa ako ti treba broj telefona i adresa, javi se na pp.
 
Auto je u toj klasi vrh i nijedan nemoze da se poredi sa njim, mislim na corsu, punta i druge predstavnike klase. 200 je lep auto, a pored toga i kvalitetan, prema tome sve je na tebe sta ces da odlucis.
 
Nebih rekao, ono sto sam video i cuo je sve bilo u granicama normale.
Ako te intersuju okvirne cene odrzavanja ( kaisevi, filteri, sajle, plocice, kvacilo..... ) najbolje je da pogledas koliko kostaju na netu pa da uporedis sa cenama ovde ( pod uslovom da imaju te delove ) i da nazoves ovog lika a ako zivis u blizini ns-a, dodji do njegovog servisa pa vidi sta ima....inace, lik ima prelepu 75 cu, poslednju seriju....
 
Све што је речено за Ровера 214 за екстра изглед, карактеристике, квалитет обраде, стоји и ту нема приче. Бољи ауто за те паре тешко да ћеш наћи. Ја лично само мрзим када ауто мора да стоји, јер је због природе мог посла не прихватљиво да ми ауто стоји у гаражи... а кад рикњава нешто код егзотичних возила то је неминовно. А за цене... па пази, ако хоћеш ексклузиву, без обзира на произвођача, то мораш и да платиш. А Ровер 214 је свакако ексклузива своје врсте...
 

Back
Top