Slusalice za komp?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.404
Zna li neko, ima li gde da se kupe slusalicu u vidu bubica a da imaju na sebi mikrofon koje bih koristio za skajp? Rekose mi da je tesko naci takve sa dva izlaza, jedan za zvucnik i drugi za mikrofon.
 
Evo....danas kupim zasebno mikrofon i zasebno slusalice i kad sam ukljucio.....na skajpu cujem sagovornika ali on ne cuje mene.....ne radi mikrofon. Zna li neko kako se to ukljucuje ili podesava. Kada vratim stare slusalice sa mikrofonom radi sve kako treba.....ali odvojeno nece.
 
Evo....danas kupim zasebno mikrofon i zasebno slusalice i kad sam ukljucio.....na skajpu cujem sagovornika ali on ne cuje mene.....ne radi mikrofon. Zna li neko kako se to ukljucuje ili podesava. Kada vratim stare slusalice sa mikrofonom radi sve kako treba.....ali odvojeno nece.
Otvori realtek HD Audio Manager.Imas je u task baru,gde su ti ostale ikonice,na onoj strelici okrenuta nagor,ili u kontrol panelu,nadji tu ikonicu realtek i kada je otvoris,videces da su zelena i roze boja kontakata aktivni.Idi desni klik na zelenu i otvorice ti se sledeci prozor,gde ces stiklirati u spisku Microfon i OK.Trebalo bi posle sve da radi .
 
Ovo mi se javlja. Sta dalje treba da kliknem?

ndwh0o.png
 
To je front panel Mic na slici. Da li se mic stavlja u front panel ili iza kompa?!

U tom prozoru gde piše Microphone sa sivom ikonicom mikrofona klikni na belu površinu i biraj opciju ''Show disabled devices''.

Moguće je da se novi mikrofon ne pokazuje, tako da ako se pokaže posle toga potrebno je staviti ga u Enabled.

win7_enable_audio_device_0.jpg


Takođe je moguće da je potpuno muted.

Nakon podešavanja u Windows-u, posle je potrebno podesiti i u Skype-u tako što će da se bira aktivan Mic u opcijama.

- - - - - -

Ako ovo ne uspe idemo na težu opciju i čeprkanje za drivere koji se možda moraju updateovati.
 
Ovo mi se javlja. Sta dalje treba da kliknem?

ndwh0o.png

Vidim da ti piše High definition audio device, jesi li siguran, da imaš uopšte instalirane prave drajvere za zvučnu karticu, ne samo one, koje dobijaš od Windows?

Znam da nije novo pitanje, ali ako bilo ko ima problema sa zvukom/mikrofonom, prvo proverite drajvere, isto ide i sa drugim hardverom,. kao što je grafička kartica i tako dalje. Ako su drajveri okej, onda za test isto može, da se priključe slušalice na ulaz za mikrofon pa ako prepozna i tako dalje.
 

Back
Top