Нови Сад добио бутик чварака

proka

Legenda
Poruka
57.100
Нови Сад добио бутик чварака


Суграђани су били врло заинтересовани, па су чекали у реду да би купили чварке или погачице са чварцима.

jel smo dobili sad pravu prodavnicu u duhu našeg podneblja?ž
jer ima neko da ne voli čvarke, leba i masti kao i pogačice sa čvarcima???



- - - - - - - - - -

food17.jpg
 
U srbiji danas nemas gde da kupis pravi,domaci cvarak.Nema veze koliko kosta,jednostavno - nema!!!


Priznajem samo cvarak koji se prave majstori sa Banije...Niti veliki niti mali,iscedjen skoro do kraja i mleko na kraju da dobije boju...
Probao sam u mnogim krajevima bivse Juge cvarke,ali ti sa Banije su bili najlepsi....Da li je to zbog mesa ili majstora koji su ucili zanat u Gavrilovicu...
Naravno takve je nemoguce naci u prodaji....Pokusao sam i sam par puta da ih napravim ali nije to to,jos ucim zanat,stari majstori kazu da je stvar u tajmingu i kolicini mleka....
 
Нови Сад добио бутик чварака


Суграђани су били врло заинтересовани, па су чекали у реду да би купили чварке или погачице са чварцима.

jel smo dobili sad pravu prodavnicu u duhu našeg podneblja?ž
jer ima neko da ne voli čvarke, leba i masti kao i pogačice sa čvarcima???



- - - - - - - - - -

food17.jpg

Evo ja ne jedem meso ali rado ih se secam:rotf:
 
Није истина. Дођи у било коју старинску сремску кућу. У Војводини генерално праве најбоље чварке.

Lokalpatriotizam pršti na sve strane .Naravno da smo i mi u Slavoniji znali praviti dobre domaće kobasice i čvarke .
Odlične čvarke kupujem kod nekog Mlađe iz Požege koji prodaje na zemunskoj pijaci .
 

Back
Top