Kada su godisnji odmori odliv deviza je enorman, kako spreciti to?

Poruka
4.292
kad krenu godisnji odmori odliv deviza iz drzave je ogroman. Po statistickim podacima oko milijardu evra Srbi iznesu iz drzave na ime letovanja na moru. Vecina cak podize i kredit da bi isli nammore!!! Sve ovo je nenormalno jer za jednu tako siromasnu drzavu gubitak od jedne milijarde evra je ogroman novac. KAKO SPRECITI TO NA FINJAKA jer u principu niko ne moze nikom da spreci da uzima kredite radi toga ili silom da ga primora da ne ide na more? Postoji resenje!!!

Resenje je da se na medijima agresivno krene u kampanju i da se prica ISTINA da je sunjcanje izuzetno kancerogeno zbog ultravioletnog zracenja i da je na moru to daleko opasnije narocito suncanje i izlaganje suncu. Zatim da se krene u agresivnoj kampanji reklamiranja seoskog turizma, a najvaznije da se krene u reklamiranju KAMPOVANJA!!!!! Srbija ima toliko prelepih suma, planina, jezera, reka da je to nevidjeno a mi ne umemo to da promovisemo ne samo domacim ljudima vec i strancima. SRAMOTA!!! Ja kapiram da smo mi Srbi malogradjani najveceg ranga i da je katastrofa ne napraviti selfije sa mora ali trebamo polako edukovati ljude da sa malogradjanstine postanu samosvesni ljudi da je bitnije zdravlje od selfija na moru, da je bitnije da se lepo porvedu i da uzivaju i da se odmore kako treba od selfija na moru, da je bitnije da se ne zaduzuju pa psole jedva vracaju kredite zbog selfija na moru....

Recimo mozete kampovati na nekom jezeru i imate i kampovanje i kupanje pa i suncanje bas ako zelite.

Bolje je 100 puta ako hoces stvarno da se odmoris da odes negde na planinu 3, 4 dana na kampovanje. Poneses satore za porodicu i recimo dve porodice. Kampujete, suma, berete sumske plodove, sumske jagode, pijete izvorsku zdravu vodu, udisete cist vazduh i u pravom smislu se preporodis a troskovi su za gorivo i za ta tri, cetri dana hrana nesto sitno a oprema koliko god da je skupa a nije jednom je kupis i imas godinama. Recimo jedan sator moze da se kupi za oko 5000 dinara. Ovako kad odes na po zdravlje opasno more zbog sunca 10 puta vise potrosis, dodjes 10 puta umorniji nego kad si otiso, muzevi femkaju gologuzanke i pitaju se razna pitanja a takodje i zene, deca vas gledaju gole, sodoma i gomora....

 
Sigurno ne nekim administrativnim merama koje inače uprkos anahronosti i dalje postoje u pravnom poretku.Naime,postoje ograničenja u pogledu iznošenja stranog novca iz zemlje u cilju upravo sprečavanja istog dok je iznoženje nacionalne valute slobodno a što je samo sebi jedan apsurd i priznanje države da ne veruju u sopstvenu valutu,inače bi bilo suprotno pa bi iznošenje deviza bilo slobodno a nacioanlne valute ogranićeno ali svima je jasno da je naš dinar radioakrivna valute od koje treba bežati a koristiti je samo izuzetno i u ograničenim iznosima.
 
Мушкарци уопште не запињу да се иде на море. Већина најрадије не би ни ишла, јер је то смор. Жене су криве. Оне су наложене на море преко сваке мере, оне су безумни потрошачи, малограђанке и слабо покретне глупаче које воле да се трте на плажи. Дупе би дале да усликају своје дупе на плажи. Част изузецима. Треба то тући пре него оде до киоска и купи најновији женски магазин. После је касно. :)

Друго решење је направити симулацију мора у Србији. На више локација, на језерима, градити вештачке стене које личе на оне на грчким острвима, пластичне биљке израђене по угледу на медитеранске, насути плаже песком, воду офарбати да буде тиркизна. Ако могу да носе вештачке сисе, могу да иду и на вештачко море! :)
 
au bem ti... dokle je to došlo... da birnu gde ću sa mojim parama... nemojte da putujete...

ja imam samo KRATKO pitanje - A KAD LJAKSE ISKOMPLEKSIRANI KUPUJE STRANI AUTO ŠTA JE TO?

Njemački na primer...

- - - - - - - - - -

Resenje je da se na medijima agresivno krene u kampanju i da se prica ISTINA da je sunjcanje izuzetno kancerogeno zbog ultravioletnog zracenja i da je na moru to daleko opasnije narocito suncanje i izlaganje suncu. Zatim da se krene u agresivnoj kampanji reklamiranja seoskog turizma, a najvaznije da se krene u reklamiranju KAMPOVANJA!!!!! Srbija ima toliko prelepih suma, planina, jezera, reka da je to nevidjeno

SEKSUALNO PITANJE:

Ako je strano more opasno zbog sunčevog zračenja šta je sa doaćim jezerima i planinama? Jelde se izgori lako na brdskom proplanku dok pičnikujemo?

MOJ PREDLOG:

Forsaž pećina
 
ja mislim da je vreme da osvojimo hrvatsko i crnogorsko primorje pa da letujemo u srbiji. a da zaboravih obe su sad clanice nato pakta. druga opcija i mnogo realnija je da se prikljucimo majci turskoj onda bi mogli letovati kod kuce

- - - - - - - - - -

treca opcija je da zabranimo ljudima da napustaju svoju zemlju i svoje oblasne gospodare

- - - - - - - - - -

i da ih sluze i rade i letuju kod njih do smrti . samo tako mozemo razviti srbistan
 
Мушкарци уопште не запињу да се иде на море. Већина најрадије не би ни ишла, јер је то смор. Жене су криве. Оне су наложене на море преко сваке мере, оне су безумни потрошачи, малограђанке и слабо покретне глупаче које воле да се трте на плажи. Дупе би дале да усликају своје дупе на плажи. Част изузецима. Треба то тући пре него оде до киоска и купи најновији женски магазин. После је касно. :)

Друго решење је направити симулацију мора у Србији. На више локација, на језерима, градити вештачке стене које личе на оне на грчким острвима, пластичне биљке израђене по угледу на медитеранске, насути плаже песком, воду офарбати да буде тиркизна. Ако могу да носе вештачке сисе, могу да иду и на вештачко море! :)

trece resenje, okupirati Rumuniju.
 
То је скоро немогуће урадит
Људи хоће да иду на одмор а они који су у могућности да то приуште (или да приуште помоћу кредита) то раде тако што оду у иностранство
То је јеноставно светски тренд

Боље је да се ради на повољшању домаћег туризма како би се надокнадио одлив девиза
 
Ne širite propagandu.Ko u Srbiji može da bude gladan a neka da umire od gladi?

Ne razumem ovaj deo 'a neka da umire od gladi'. Mozda neko?

- - - - - - - - - -

Не, само износим мишљење о том типу грађана. А и летовање им је јаче - шетају и гледају како други седе у кафани и вечерају.

Pa valjda se i kupaju :D
 

Back
Top