Kada su godisnji odmori odliv deviza je enorman, kako spreciti to?

Ima istine u tome sto pises ti sto trazis curu zabrak. Ali nama je odlazak na more dozivljaj jer nasa zemlja nema more, i nama je dobro i kad nije luksuzno letovanje koje sebi moze da priusti i jedan npr. Svajcarac.

Pa jeste "dozivljaj" zbog medijskog ispiranja mozga. Decenijama se promovise na medijima more i plaze kao vrhunac necega, odmora, kao nesto neznam ni ja sta. A to rade satanisti jer na moru se svi skidaju goli (mislim par kvadratnih centimetara platna ko misli da stiti golotinju taj je lud) i to im je cilj da razbiju moral i na taj nacin. Naravno ne razbija se moral samo pomocu toga ali golotinja i da se ne stidis da pokazes svoje golo telo pred svima i pred starcima i pred decom i pred svojom decom, to je prvi i najvazniji korak ka razbijanju morala a dalje se zna kurvanje, razvodi, prostitucija, pedofilija, homoseksualizam i sve sta je nastrano da se proglasi moralnim i drustveno prihvatljivim a da se moral onaj pravi razbije.
 
Pa jeste "dozivljaj" zbog medijskog ispiranja mozga. Decenijama se promovise na medijima more i plaze kao vrhunac necega, odmora, kao nesto neznam ni ja sta. A to rade satanisti jer na moru se svi skidaju goli (mislim par kvadratnih centimetara platna ko misli da stiti golotinju taj je lud) i to im je cilj da razbiju moral i na taj nacin. Naravno ne razbija se moral samo pomocu toga ali golotinja i da se ne stidis da pokazes svoje golo telo pred svima i pred starcima i pred decom i pred svojom decom, to je prvi i najvazniji korak ka razbijanju morala a dalje se zna kurvanje, razvodi, prostitucija, pedofilija, homoseksualizam i sve sta je nastrano da se proglasi moralnim i drustveno prihvatljivim a da se moral onaj pravi razbije.

Pa i na reci i jezeru se ljudi skidaju 'goli' :lol:
 
Pa jeste "dozivljaj" zbog medijskog ispiranja mozga. Decenijama se promovise na medijima more i plaze kao vrhunac necega, odmora, kao nesto neznam ni ja sta. A to rade satanisti jer na moru se svi skidaju goli (mislim par kvadratnih centimetara platna ko misli da stiti golotinju taj je lud) i to im je cilj da razbiju moral i na taj nacin. Naravno ne razbija se moral samo pomocu toga ali golotinja i da se ne stidis da pokazes svoje golo telo pred svima i pred starcima i pred decom i pred svojom decom, to je prvi i najvazniji korak ka razbijanju morala a dalje se zna kurvanje, razvodi, prostitucija, pedofilija, homoseksualizam i sve sta je nastrano da se proglasi moralnim i drustveno prihvatljivim a da se moral onaj pravi razbije.

Valjda ljudi imaju iskustva sa planinim,banjom nekim selom-....? Sam oceniš šta ti odgovara i na osnovu toga izabereš način na koji ćeš da se najbolje odmoriš...mislim nazvati ljude malograđanima jer vole moski vazduh i uopšte tu atmosferu više od neke planine je malo bezobrazno...a nazvati ih satanistima...e to je već patologija...

Ljudi se kupaju goli valjda svuda :dontunderstand:
 
.......Sam oceniš šta ti odgovara i na osnovu toga izabereš način na koji ćeš da se najbolje odmoriš..............

MEDIJI SU CUDO I ISPIRANJE MOZGA LJUDIMA. Na medijima sta god da se kaze ljudi ce prihvatiti a ti koji prihvataju pomodarstva i sta kazu mediji e ti su malogradjani.,A malogradjani su ljudi bez svoje ja, bez svog stava, bez svoje osobnosti. To su ti ljudi seljancuge najgore vrste. onaj ko ima svoje ja na njega ne utice televizija i mediji i okolina ima svoj stav zivi svoj zivot a ne tudji. narocito su zene malogradjanke i nemaju svoje ja. One kad vide da neka njena drugarica ide na more ima muza da ubije ako ne stvori pare kako zna i ume da idu na more i po cenu da ce posle mesecima da gladuju ali MORA SLIKE SA MORA DA SE OKACE NA FEJSU I SELFIJI SA MORA, bez toga ona trazi razvod. Tako da kad god vidite gomilu selfija i slika sa mora i kad ide da se kupa i kad ide da kaki u kupatilo i kad ide svuda ona samo pravi selfije da se vidi da je na moru, e to je malogradjanka i malogradjani na kvadrat. Znaci oni nisu opusteni ok otisli na more jednom u 2 dana naprave jednu dve slike ok a neee oni svaki korak slikaju i gledaju koju pozu da napravi da ne istrci riba na slici , pa se satima sminka da bude lepa a na plazi bude samo da napravi sliku, uvece mora u neku diskoteku to jest pored nekog restorana da se slika naravno da udje i naruci nesto nema para itd itd.
 
Poslednja izmena:
MEDIJI SU CUDO I ISPIRANJE MOZGA LJUDIMA. Na medijima sta god da se kaze ljudi ce prihvatiti a ti koji prihvataju pomodarstva i sta kazu mediji e ti su malogradjani.,A malogradjani su ljudi bez svoje ja, bez svog stava, bez svoje osobnosti. To su ti ljudi seljancuge najgore vrste. onaj ko ima svoje ja na njega ne utice televizija i mediji i okolina ima svoj stav zivi svoj zivot a ne tudji. narocito su zene malogradjanke i nemaju svoje ja. One kad vide da neka njena drugarica ide na more ima muza da ubije ako ne stvori pare kako zna i ume da idu na more i po cenu da ce posle mesecima da gladuju ali MORA SLIKE SA MORA DA SE OKACE NA FEJSU I SELFIJI SA MORA, bez toga ona trazi razvod. Tako da kad god vidite gomilu selfija i slika sa mora i kad ide da se kupa i kad ide da kaki u kupatilo i kad ide svuda ona samo pravi selfije da se vidi da je na moru, e to je malogradjanka i malogradjani na kvadrat. Znaci oni nisu opusteni ok otisli na more jednom u 2 dana naprave jednu dve slike ok a neee oni svaki korak slikaju i gledaju koju pozu da napravi da ne istrci riba na slici , pa se satima sminka da bude lepa a na plazi bude samo da napravi sliku, uvece mora u neku diskoteku to jest pored nekog restorana da se slika naravno da udje i naruci nesto nema para itd itd.

I opet, što je to tvoja briga?
 
Људи раде годину дана и када дође лето желе да се одморе и разоноде, желе из рационалног или ирационалног разлога да оду на море.

Пошто Србија нема море значи да то што они желе не могу да остваре унутар граница Србије. Ако немамо нешто што људи траже можемо то да заменимо нечим другим, на пример боравак на разним језерима планинама, бањама, селима и слично. Ово може донекле да задовољи неке али и даље ће највећи број желети да оде на море.

Пошто када наши становници оду у другу државу и тамо троше своје паре као туристи, то има ефекат као да је нека страна роба или услуга увезена. Практично ове земље нам извозе своје море, односно туризам.
Као код сваког увоза може се увести нека додатна такса тако да буде скупље и мање примамљиво него нешто домаће. Али када би се то увело питање је колико би људи одустало од мора због тога, јер је за многе летовање на мору као нека врста ритуала који обављају сваке године. Ово би можда био само непотребан удар на џеп обичног човека.
Тако да не знам колико је ово добра идеја.

Најбоље је промовисати домаћи туризам, а ко хоће на море, нека оде. Ко нам је крив што немамо прикладну замену.

- - - - - - - - - -

Pa i na reci i jezeru se ljudi skidaju 'goli' :lol:

Да је срамота бити го, људи би се рађали обучени.


Ђенка
 
Onaj deo sa medijima je vrlo nelogican .
Postavljac , kako ja citam , omalozava sve one koje su godinama bili podlozni "pranju mozga " i predlaze novo " pranje mozga " ali sada sa plemenitim ciljem , da uslovnu sirotinju koja je nekako skrpila para za more , shalje na selo ?
Znaci pored ekonomskih zakonitosti koje lako objashnjavaju stvar ima josh jedna disciplina koja je ovde vrlo aktuelna , a to je opet iz ekonomije , tj marketing menadzmenta , koja se zove " psihologija potroshaca " .
Ta disciplina objashnjava da se u glavi svakog potroshaca odigrava vihor motiva, zelja i potreba i da odluke koje donosi potroshac prilikom kupnje roba i usluga nisu uvek predvidljive i racionalne .
Kako da je , shta god bio motiv nekoga da opanke zameni cipelama , nemoguca misija je vratiti ga u opanke ' ili mu naloziti da od sutra nosa cokule .
Zadnje , lepota zivljenja je u izboru , pa tako na svadbama imamo ljudi koji se odvaljuju od jela , ljudi koji se odvaljuju od pica , ljudi koji do iznemoglosti skacu i djipaju i one koje se jednostavno ankerisu na astal .
 
Неприхватљиво ми је да летујем у иностранству. Док је Јадран био наш, то је било лако.

Да прелазим две границе да би се докопала слане воде? Ни у најгорој ноћној мори, хвала лепо.

Pa idi avionom....jeftinije i brze.
 
Неприхватљиво ми је да летујем у иностранству. Док је Јадран био наш, то је било лако.

Да прелазим две границе да би се докопала слане воде? Ни у најгорој ноћној мори, хвала лепо.

Не, остани и смрди у Београду цео живот. Какав квазисноб, критикује људе зато што и како летују у Грчкој а нема новца да одтпутује на неко летовалиште по њеним "мерилима".
 
Не, остани и смрди у Београду цео живот. Какав квазисноб, критикује људе зато што и како летују у Грчкој а нема новца да одтпутује на неко летовалиште по њеним "мерилима".

Ја нисам квазисноб, ја сам прави правцати сноб. Или као госпођа или никако.
 

Back
Top