Letnji kamp(ovi)

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
Pitanje je prvenstveno za roditelje skolske dece, a naravno i ostali mogu napisati svoje misljenje :)
Verovatno ste primetili relativno novu pojavu u nasem drustvu - kamp! Reklo bi se na prvi pogled malo prepakovano letovanje ili zimovanje preko skole, meni se cini da se ipak razlikuje. Na prvom mestu jer su tematski.
Organizuju ih i skole i samostalno nastavnici u nekim svojim rezijama, a i razne druge organizacije. Cene su od skoro simbolicnih do neverovatno visokih!
Pitanja su: - Sta mislite o letnjim kampovima? Da li biste poslali decu? Da li vec imate iskustva kao ucenik ili predavac?
Pa, izvolite kazite :)
 
Moj malac (8 godina) će ove godine ići u jedan kamp. Program mi se svideo, pa sam pokazala njemu i on je pristao da ide. Mislim da je to slično odlascima sa školom na more ili zimovanje koje se više ne praktikuje kao pre.
Što se tiče naše odluke da ide, nije nikakva moda, nego mislimo da će mu biti sjajno (kao što je i nama bilo sjajno kada smo išli negde sa školom). Pošto mu raspust traje 2,5 meseca, a tek u avgustu idemo na more, 6 dana kampa će mu taman dobro doći da se ne smori kući. A još će upoznati nove drugare, brinuti sam o sebi, naučiti nešto o prirodi...
E sad kako će mu zaista biti, prijaviću kad se vrati :)
 
Zoljo i u naše vreme je bilo kampova. Ja sam svake godine išla u min,.dva kampa. To je uvek tematsko. Ni slično letovanjima,zimovanjima sa škoolom. Imaš sportski kamp,pa kamp jahanja,kamp prirode(uče o flori i fauni jednog određenog mesta),muzički,likovni itd. To je uvek zanimljivo za decu. Moje dete već od 5 godine u razne kampove,prvo je išao gde nije spavao,nego smo ga vodili ujutro i vraćali uveče da spava kod kuće,a od 6 godine i spava tamo u zavisnosti ili u šatorima ili u nekom studentskom domu itd., zavisi od organizacije. Takođe i cene kampova zavise od sadržaja,materiala koje možda koriste,od vrste stanovanja za vreme kampa. Super stvar. Steknu samopouzdanje,osamostaljuju se. Ni jednom se nisam pokajala što sam ga slala.
 
pa skuplje je nego rekreativna samo zbog animatora i sadrzaja
ranije se setalo po prirodi i uciteljica sad je uciteljica samo pratilac a animatori odradjuju planski program kampa
sto se mene tice bolja je rekreativna al ko mene pita, u pitanju su finansijski aranzmani unutar skole i MZ opstine
nasli su svoju matematiku a roditelji samo neka plate
nije obavezno naravno....
na rekreativnu ranije koe dete nema kesh skupe mu ostali,ko sad da skuplja kad pola i vise ne ide dece
 
Zoljo i u naše vreme je bilo kampova. Ja sam svake godine išla u min,.dva kampa. To je uvek tematsko. Ni slično letovanjima,zimovanjima sa škoolom. Imaš sportski kamp,pa kamp jahanja,kamp prirode(uče o flori i fauni jednog određenog mesta),muzički,likovni itd. To je uvek zanimljivo za decu. Moje dete već od 5 godine u razne kampove,prvo je išao gde nije spavao,nego smo ga vodili ujutro i vraćali uveče da spava kod kuće,a od 6 godine i spava tamo u zavisnosti ili u šatorima ili u nekom studentskom domu itd., zavisi od organizacije. Takođe i cene kampova zavise od sadržaja,materiala koje možda koriste,od vrste stanovanja za vreme kampa. Super stvar. Steknu samopouzdanje,osamostaljuju se. Ni jednom se nisam pokajala što sam ga slala.

ja ne znam da je to bilo u moje vreme :rumenka: more, skijanje, rekreativne... to je bilo. ali ovi kampovi kakvi sada postoje, ne kazem da nisu postojali, ali ja sam za njih cula pre recimo desetak godina, a ove godine cujem da je bas navala :aha:
deca u skolama dobijaju da popune upitnik da li ce i u koji kamp ici tokom raspusta, u koji bi volela da idu a nece i zasto hoce a zasto nece i trista cuda.
koliko sam upucena, najpopularniji su kampovi prirode koje vode posebno obucene uciteljice, zatim razni jezicki kampovi organizovani od strane poznatih privatnih skola stranih jezika, i naravno sportski kampovi u organizaciji sportskih klubova.
kratkih rukava su ostali nastavnici istorije i knjizevnosti koji su pokusali da organizuju susrete dece i nastavnika iz razlicitih gradova u poznatim turisticko-istorijskim lokacijama...

- - - - - - - - - -

pa skuplje je nego rekreativna samo zbog animatora i sadrzaja
ranije se setalo po prirodi i uciteljica sad je uciteljica samo pratilac a animatori odradjuju planski program kampa
sto se mene tice bolja je rekreativna al ko mene pita, u pitanju su finansijski aranzmani unutar skole i MZ opstine
nasli su svoju matematiku a roditelji samo neka plate
nije obavezno naravno....
na rekreativnu ranije koe dete nema kesh skupe mu ostali,ko sad da skuplja kad pola i vise ne ide dece

cini mi se da je ta praksa da se skuplja novac za onoga ko nema, na zalost nestala :(
a ima da su se ljudi razocarali. bilo je da se skuplja za nekoga ko nema, a onda se vidi da roditelji tog jadnicka samo imaju "drugacije prioritete", a rekreativna nije na listi...

- - - - - - - - - -

i da.. neke rekreativne su dosta skuplje od nekih kampova
 
Verujem da ima roditelja koji kampove shavtaju kao ulog u svoje dete, njegovo obrazovanje i osposobljavanje za neku konkretnu aktivnost za koju je i inače talentovano i koja ga interesuje.
ali da ima i onih kojui plate kamp da bi se pravili važni pred svetom kako su oni sposobni da zarade za dete, ali i da brigu oko deteta svale na tuđa pleća.
:kafa:
 
a sta mislite, zasto su sada ti kampovi u srbiji postali potreba (ili moda, ili i jedno i drugo) a nije ih bilo do unazad recimo desetak godina?

Sa jedne strane Srbija je ušla u tu medjunarodnu mrežu letnjih i/ili volonterskih kampova, sa druge strane standard je opao, tako da je to neka solucija da deca odu na odmor ako već roditelji zbog posla/para ne mogu...
Može biti sjajno, mada su moji školarci po meni mali za tako nešto. Zapravo želim (sebično) da iskoristimo leto još neko vreme zajednički...kad ih uhvati pubertet od super mame ću se tranformisati u mamu koja ništa ne shvata, pa će im to tada biti put pogodak. Do tada, uživamo zajedno!
 
Kamp je vrlo dobra stv ar....

Ja sam par godina isao u Trpanj (Peljesac) u karate kamp.

Tamo su treneri bili nasi najbolji karatisti a dolazio je i svetski poznati trener karatea Japanac Kaze.

Lepo smo trenirali, zabavljali se i sve je bilo ok. Nije bilo ni skupo.

Eh, kada bi moglo da se ponovi.....:lol:
 
Eh, kamp, a spava se po odmaralistima.

Treba, bre, pravi, izvidjacki kamp, da deca nauce da postave sator u kojem ce da spavaju, da kopaju kanalice okolo, da se bore sa prirodom, i ujedno, spoje sa njom.
Da nauce da koriste noz, sekiru, da vezu cvor. Da nacepkaju drva, zaloze vatru, spreme obrok. Da izgube koje kilo.

Sve drugo je samo fora za uzmanje para.....
 
Eh, kamp, a spava se po odmaralistima.

Treba, bre, pravi, izvidjacki kamp, da deca nauce da postave sator u kojem ce da spavaju, da kopaju kanalice okolo, da se bore sa prirodom, i ujedno, spoje sa njom.
Da nauce da koriste noz, sekiru, da vezu cvor. Da nacepkaju drva, zaloze vatru, spreme obrok. Da izgube koje kilo.

Sve drugo je samo fora za uzmanje para.....

Da, spavalo se pod satorima....
 
Vodili su me trener na letnje pripreme u banju i nastavnica likovnog na planinu na zimovanje. Ne znam gde je bilo bolje i lepse. Deca mi se daju jedino na tako neka putovanja sa klubom. Na skolske ekskurzije ne bih slala.
 
Na kampu je bilo super. Proučavali su prirodu, pravili kućice od granja, pričali priče, imali logorsku vatru... Upoznao je drugare iz raznih gradova Srbije, a i drugara iz Francuske i Švedske. Sve mu se svidelo, jedino što smo mu mi mnogo nedostajali. Ali kaže da će ići i sledeće godine, tako da je izgleda bilo baš dobro.
 
Na kampu je bilo super. Proučavali su prirodu, pravili kućice od granja, pričali priče, imali logorsku vatru... Upoznao je drugare iz raznih gradova Srbije, a i drugara iz Francuske i Švedske. Sve mu se svidelo, jedino što smo mu mi mnogo nedostajali. Ali kaže da će ići i sledeće godine, tako da je izgleda bilo baš dobro.

Bas mi je drago da ste zadovoljni!
Moja smizla bila u onom sportskom kampu na pocetku raspusta i isto kaze da jedva ceka da ide i sledece godine. Nije pominjala da li smo joj nedostajali :D
 

Back
Top