Mama, kupi mi spiner!

-A šta ti je to?
-To je nesto kao čigra, samo ima tri strane i vrti se. Ima da se kupi i kod Kineza.
...
Nisam kupila, jer sam pomislila da je to cista glupost.
Nekoliko sati kasnije je tata dobio isto pitanje, isto objasnjenje i kupio spiner uz objasnjenje da je on tako voleo klik klak... i da je to nekako slicno.
Danas u školi vidim da svi vrte spinere, pa mi jos rekose da strucnjaci kazu da je to vrlo korisna igracka, podstice paznju i koncentraciju... :eek:
Teško mi je da poverujem da ta igracka moze biti toliko korisna, ali je činjenica da je postala pravi hit.
Pa, jeste li kupili i provrteli spiner? Pomaze li kod smirivanja "pundravaca"?

Ćuti i uživaj, dok ne počne da kuka za PS4.
 
glupost ko i svaka igracka koja je dozivela veliki bum
al kupi sta sad, jaka stvar, jeftino govvance neka ga i baci nece se osteti kucni budzet
ja kad sam bila dete bio popularan skocko, to ako nisi imao nista uradio nisi, kapiram da su i nasi roditelji frktali da je glupost, al sta sad, sve to dodje i prodje
decija posla....
da je korisno naravno da nije, da resava problm koncentracije naravno da ne, da smiruje zivce ne znam samo koje zivce dete treba da ima nategnute ako zivi u zdravoj porodici (a ako ih ima to spiner resiti nece)....skocko je isti prncip zamajavanja sa rukama pa niko nije piso dr disertacije na temu da to smiruje, nije ni bilo neta u srb :lol:
al neka vrte kad je vec hit....proci ce i to, doci ce nesto drugo....
jedino ne volim to mudroseranje oko gluposti, cuj sad strucnjaci sta kazu, koga bre briga, kakvi crni strucnjaci, strucnjaci za marketing jedino, obicna glupost od igracke sa dobrim marketingom...

- - - - - - - - - -

nego JA imam pravi problem :malav:
ocu trotinet kome svetle tockovi, a nema za nas velike takav, samo decijim modelima to svicka :rida:
e vidite to je problem koji zasluzuje diskusiju, a i dr disertaciju :malav:

Dobar trotinet, ne elektro,nego običan je oko 220 €

Imaš, doduše i jeftinije za odrasle, za 90 € al ne da neće da ti svetli točak, nego može i da otpadne u vožnji..


Ovi spineri, vrtu ih svi, kao jo-jo, klik-klak, nun čake, jao, što sam ja vrteo te nunčake, te vako te nako, preko miške, pa kroz noge.. a neki nisu bili vešti, nego sebe samopovređivali uglavu... to mi išlo, al kad sam dobio konzolu pakmena, bio sam glavni baya... uglavu su danas roditelji, a deca su super kakvi su roditelji..esam rek'o
 
nintchdbpict000328385329.jpg
 
Dok nisam dosao na ovu temu nisam ni znao sta je to spiner. Moja deca su to prerasla, pa mi nikad nisu ni trazila.

e verovao ili ne sledeci tematski rodjendan koji pripremamo za nekog decaka od devet godina - tema spiner! zapanjile smo se! ja cu jos nekako i da se snadjem jer radim samo papirni deo, a koleginica sa slatkisima... :aaa: :lol:
svasta ljudima pada na pamet...
 
Daš majmunu bananu i inteligentniji je od nekoga ko vrti to sr*nje.

Koja je poenta besomučnog vrtenja toga? Zatupljivanje. Hipnotisano stanje u kojem ponavljaš kao debil jedno te isto.

Ne znam da li su mi spineri gluplji ili hover board-ovi. Kupite deci puzle, kocke, Lego, lopte, vijače, bicikle, trotinete, plastelin, klikere, Uno karte, Kluedo, Riziko, Monopol, Stratego... Čak je efektnije da igraju igrice na kompu (razvijaju osećaj za strategiju, kombinatoriku, reflekse isl) od gluposti kao što je spiner.
 
Poslednja izmena:
od svega ovoga što si navela, mobilni ili tablet je glavna zanimacija u čeljadi i šire

idu drumom i stari i mladi, će izginu po šahtama, preko ulice, sudaraju se sa prolaznicima,
ali stoički ne odvajaju oči i pažnju od ekrana...u koji matrag zevaju u tu aparaturu i kad su napolju, pitaj boga

spiner je - zlato u odnosu na taj kretenizam

u stvari, boli me briga dal će propasti u šahtu ili da ih omlati tramvaj, ali tim svojim ponašanjem na neki način 'zagađuju okolinu'
 
Na jednom seminaru, neka poljska firma podelila učesnicima reklamni materijal sa logom firme. Među sitnicama se našli i spineri. Većina ljudi koji nemaju decu školskog uzrasta su bili zbunjeni jer nisu znali šta su dobili. A tek zbunjenost kaka im je objašnjeno kako se spiner koristi... Kažu: -Samo to, ne radi više ništa?- :lol:
 

Back
Top