QUENTIN TARANTINO

baš ga ne volim.
ne shvatam šta ljudi vide u Pulp Fiction-u sem muzike i Travolte koji ume da bude faca.
isiljeno do bola, i svi oni kao gegovi ustvari da umreš od bede i jada. Par scena vredi izdvojiti ali to nije spektakularan film.

Reservoir dogs je japanski film totalno skinut (kao Gus Van Santov Psycho, ret), ali dobro, to ne zameram toliko, koliko je to ''gledajte me, pravim nešto novo (a i nije novo)'' umetnost.

mali broj režisera me baš živcira, a jedan od njih je Kventin
 
Arnold_Layne:
baš ga ne volim.
ne shvatam šta ljudi vide u Pulp Fiction-u sem muzike i Travolte koji ume da bude faca.
isiljeno do bola, i svi oni kao gegovi ustvari da umreš od bede i jada. Par scena vredi izdvojiti ali to nije spektakularan film.

Reservoir dogs je japanski film totalno skinut (kao Gus Van Santov Psycho, ret), ali dobro, to ne zameram toliko, koliko je to ''gledajte me, pravim nešto novo (a i nije novo)'' umetnost.

mali broj režisera me baš živcira, a jedan od njih je Kventin
Ima i kod nas jedan takav, isiljeni sto krade-Srdjan Dragojevic!
U svakom filmu ima pokradene ideje, a o njegovim "glumcima" i da ne govorim, sad ce i rvatica iz Splita da nam igra veliku srbijanku.blam!
 
Reditelj i scenarista [uredi]
Rođendan mog najboljeg prijatelja (My Best Friend’s Birthday) (1987.)
Ulični psi (Reservoir Dogs) (1992.)
Petparačke priče (Pulp Fiction) (1994.)
Četiri sobe (Four Rooms, segment "The Man from Hollywood") (1995.)
Džeki Braun (Jackie Brown) (1997.)
Ubiti Bila ("Dolazi nevesta") (Kill Bill)(2003,2004.)
Inglorious Bastards (2005.) – u snimanju.
A "Hostel"?:mrgreen:
 
:(.Opet ste mi postove prebacili :(.Ostacu bez i jedne otvorene teme:(. Uopste nisam videla da ime tema Quentin Tarantino,kad niko u njoj nije pisao 100god,ali ako nista drago mi je da sam doprinela tome da opet zazivi:).Pozz
 
Ako je neko primetio dok je gledao HOSTEL na pochetku filma je pisalo Quentin Tarantino PRESENTS! Zashto nishta nije navedeno u njegovoj bigrafiji koju je navela VIRGINJA?(predpostavljam da je biografija koja je napisana malo starija).
Ne znam da li sam dobro vidio, ali mislim i da je chak imao kratku ulogu u filmu HOSTEL, kao djelilac karti za muzej u prvom delu!(Izvinjavam se ako sam pogreshio). :) :mrgreen:
 
covjek ima koeficijent inteligencije 169
a ni srednju nema

Kad su ga pitali ima li sanse da napravi Pulp Fiction 2
covjek je imao briljantnu ideju da posto su Madsen i Travolta prestari da igraju dogadjaje
koji su se desili prije onih u filmu
igraju njihovu bracu blizance koji se vracaju iz Amsterdama
pa onda da prolije rijeku krvi
 
Tarantino je genijalac! Gledao sam intervju za film "Ulicni psi" i strasna mu je filozofija o kriminalcima na filmu... nesto tipa "Zasto u svim filmovima kriminalci moraju non-stop pricati o poslu, zar nije logicno da govore o nekim obicnim stvarima, poput muzike itd..." Stvarno logicno razmisljanje :)
 
Ovako, gotivim Tarantina, jer je dobar reditelj i extra lik.
Ali imam jedno misljenje, iznecu ga, makar mi rekli da sam luda :)

Mislim da Tarantino krade Scorsese-a. Poznato je da Scorsese ima to slikovito i karakteristicno predstavljeno nasilje u svojim filmovima. Isti slucaj je kod Tarantina, samo sto Scorsese-ovi filmovi imaju neku psiholosku tezinu i dubinu, a Tarantino ide na kartu zabave i ludila, sto je prijemcivije sirim narodnim masama, gledljivije i bolje se prodaje.

Ne kazem da je lopuza, nemam pravo to da kazem za njega i NE ZELIM, ali samo uocavam slicnost. To moze da se vise shvati kao inspiracija, to jest da je bio mozda inspirisan njegovim filmovima.
 

Back
Top