taba za crtanje

sekulicue

Početnik
Poruka
10
pozdrav imam problem;
dobio sam od drugara digitalnu tablu za crtanje podscat pt 3030 on kaze da je
za tehnicko crtanje nije je nikad koristio nema ispravljac pa ne znam koja je jacina i nemam drajvere na internetu ima samo za 98 .pomoc ako ko zna oko ovoga
moze li se koristiti i koja bi bila cena orjentaciono polovna
 
Mogu da ti kazem nesto vise o tome, ali moras da mi kazes nesto vise o tabli, ime proizvodjaca, kako se kaci na komp(serial ili usb), da li koristi olovku ili puck za crtanje, format, i sto vise detalja mozes. Inace te table obicno rade na 12V, s tim sto moras da pogodis polaritet
 
Zasto ovo ne ode na "hardver" stvarno ne mogu da razumem? Kako se meni javlja, tabla za crtanje nema nikakve veze sa "web dizajn" temom? Osim, ako ces da crtas nesto na toj tabli a sto ces ugraditi u web-stranu....
 
stvar je u tome sto sam je dobio bez drajvera radi na 12v i drugar mi je pogodio polaritet,
odnosno upali se kontrolka.e sad velicina tabla je otprilike A3 gormat,imam i olovku i puck
(ono ko kompas) kutije nemam a na tabli pise podscat pt 3030 .drugar kaze da je za auto CAD
on nije prikljucivao je tako da ni on nezna.kad je pokrenem iz autoCAD-a on nece
nego me upucuje da se javim proizvodjacu(valjda).a da kad pritisnem dugme na olovci ono pisne
sta to znaci neznam.
 
Izvini sto ti nisam odgovorio, bio sam zauzet i nisam ni pogledao poruke na forumu. Ako se nisi jos uvek snasao sa tablom da ti kazem jos i ovo:
- trebalo bi da su drajveri dosli sa tablom, jer taj hardver kompjuter tesko da ce automatski po prikljucivanju prepoznati;
- ako definitivno nemas drajvere probaj da ih skines sa neta;
- to sto neka lampica svetli ili se cuje zvuk znaci da tabla ispravno radi;
- po startovanju autocad-a idi u TOOLS-OPTIONS izaberi SYSTEM i u list meniju CURENT POINTING DEVICE izaberi opciju WINTAB COMPATIBLE DIGITIZER;

Na kraju nezaboravi da ce kompjuter, bez instalacje drajvera, tesko prepoznati tablu.
Ako jos nekako mogu da ti pomognem moj telefon je 063 7 063 634
 

Back
Top