doberman

moze li mala pomoc? Imam zenku dobermana staru 2 god. prije 5 dana mi se ostenila,a pario sam je sa vrhunskim dobermanom. stenadima se pojavila bjela dlaka na grudi i na vratu,kako koj stencu...? postoji li mogucnost da se pojavio jos neki pas koji se dosunjao u dvoriste ili neka genetska greska? hvala u naprijed
 
treba mi pomoc. imam zenku dobermana staru 2 god. prije 5 dana je ostenila 11 kucica...pario sam je sa vrhunskim muzijakom dobermana...e sad...njih 10 ima bjele mrlje na grudi (bjele dlake) a jedan je skroz crni i nema nikakvih mrlja...je li to neka genetska greaka ili je u toku parenja mozda opario jos neki pas...jer nemam kapiju na ogradi a ona je vezana u dvoristu. unaprijed hvala.
 
treba mi pomoc. imam zenku dobermana staru 2 god. prije 5 dana je ostenila 11 kucica...pario sam je sa vrhunskim muzijakom dobermana...e sad...njih 10 ima bjele mrlje na grudi (bjele dlake) a jedan je skroz crni i nema nikakvih mrlja...je li to neka genetska greaka ili je u toku parenja mozda opario jos neki pas...jer nemam kapiju na ogradi a ona je vezana u dvoristu. unaprijed hvala.

Obzirom da je mogao prići bilo koji pas verovatnoća je da ju je neki drugi napario. No, sačekaj kako je Borka rekla, možda i nestane.
Moja kuja sad ima teranje i zatvorila sam je u volijeru baš iz razloga da ju neko ne napari. Isto nam je dvorište razgrađeno.
 
treba mi pomoc. imam zenku dobermana staru 2 god. prije 5 dana je ostenila 11 kucica...pario sam je sa vrhunskim muzijakom dobermana...e sad...njih 10 ima bjele mrlje na grudi (bjele dlake) a jedan je skroz crni i nema nikakvih mrlja...je li to neka genetska greaka ili je u toku parenja mozda opario jos neki pas...jer nemam kapiju na ogradi a ona je vezana u dvoristu. unaprijed hvala.

:hahaha:

da da vrhunski doberman, al mešanac
 
Obzirom da je mogao prići bilo koji pas verovatnoća je da ju je neki drugi napario. No, sačekaj kako je Borka rekla, možda i nestane.
Moja kuja sad ima teranje i zatvorila sam je u volijeru baš iz razloga da ju neko ne napari. Isto nam je dvorište razgrađeno.

Znas li ti kako se ona sada muci?
 
Аруена, стерилизација је решење, на првом месту из медицинских разлога . Она је свакипут овако у огромном биолошком стресу у циклусу који нема завршницу.. Да не причамо о томе да то оставља последице на читавом репродуктивном апарату, па онда крећу тумори и остали проблеми, далеко било.
Моја стара женка се парила само јеном . Ја сам био скептичан око стерилизације, због оних прич о гојењу и карактерним променама. На крају сам је стерилисао са неких скоро шест година и уверио се да се подмладила. Поживала је здрава и напунила 16 година и угасила се у 17., здрава , са свим зубима. А није се ниугојила нити је променила било коју карактерну особину.
 
h7eqsG2.jpg
 

Back
Top