Razlika između laptop i notebook ?

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.590
Trebalo bi ćerki da kupim nešto od ta dva, do sada je imala tablet koji je otišao Bogu na istinu...kažu majstori...Asus nexus 7.
Realno, njoj to treba da povremeno može da gleda nešto sa YT i odigra neku jednostavniju igricu. Mala je ona, tek kreće u školu, treba mi vaš savet.
Dakle, ne nešto skupo, a opet da može da ga koristi, sat dva dnevno bez nekih problema.
 
Laptop i notebook je jedno te isto...

Nebook je nesto drugo, racunaj osakaceni laptop (sa manjim ekranom i bez cd - dvd roma) prevashodno za surf namenjen i poznat po maloj potrosnji , neki su gurali opusteno i po 6 - 8 h

- - - - - - - - - -

Prosiri pitanje sa netbook, palmtop.

De nadje palmtop :D mada se moze reci da su to sami pocetci tih mobilnih PC-eva ... kao i PDA koji je posle prerastao u Smart phone... PDA + Mobile = Smart Phone.
 
Vrlo lose razmisljas.

- - - - - - - - - -

Bil Gejts svojoj deci mnogo mnogo malo daje da se "igraju" s tim "igrackama", eto slab primer...

:hahaha: te igrackice su alat ali ako imas 100 godina ja ti ne mogu objasniti nista zato sto ne vredi...

Da si rekla da ne koristi fb jos ili te socialne mreze pa da shvatim, ali upoznavanje sa osnovnim operacijama uopste nije stetno, kucanje teksta, formatiranje, kopiranje, podesavanje, editovanje slika, uklapanje ... Dete moze biti jako kreativno i na tom racunaru, moze da komponuje svasta , dizajnira ...;)

Preterana fobija gusi slobodu :bye:
 
:hahaha: te igrackice su alat ali ako imas 100 godina ja ti ne mogu objasniti nista zato sto ne vredi...

Da si rekla da ne koristi fb jos ili te socialne mreze pa da shvatim, ali upoznavanje sa osnovnim operacijama uopste nije stetno, kucanje teksta, formatiranje, kopiranje, podesavanje, editovanje slika, uklapanje ... Dete moze biti jako kreativno i na tom racunaru, moze da komponuje svasta , dizajnira ...;)

Preterana fobija gusi slobodu :bye:
Da li si procitao koliko dete ima godina?

- - - - - - - - - -

Tek krece u skolu ...
 
I tablet je koristila u kontrolisanim uslovima, dva puta dnevno po pola sata i to uglavnom crtaći i muzika sa YT. Poneka igrica koja je kreativna, tipa crtanje i kombinovanje nekih slika, igre memorija i sl.
Znači između ta dva nema neke razlike ?
Nemam pojma koju sumu bi izdvojila za to, to bi joj u suštini bila jedna od igračaka i ne nešto preterano korišćena (planirano)
Jel to može za 50-100 evra da se kupi ?
Za onaj tablet smo tada dali preko 200 i mislim da ga nismo koristili tolio koliko je njegova konfiguracija imala mogućnosti. Verovatno bi to za šta je korišten, moglo da se ostvari i sa mnogo manje para.
 
Trebalo bi ćerki da kupim nešto od ta dva, do sada je imala tablet koji je otišao Bogu na istinu...kažu majstori...Asus nexus 7.
Realno, njoj to treba da povremeno može da gleda nešto sa YT i odigra neku jednostavniju igricu. Mala je ona, tek kreće u školu, treba mi vaš savet.
Dakle, ne nešto skupo, a opet da može da ga koristi, sat dva dnevno bez nekih problema.

Alo bre kakv laptop kakav tablet??? Pazite molim vas..."Moja cerka oce laptop" Alo bre nauci je da kuva da pere da bude sutra zena majka...A ne da se slika i kaci slefije po facebuku da bude neka polupana kamenjarka...
 
Poslednja izmena:
Alo bre kakv laptop kakav tablet??? Pazite molim vas..."Moja cerka oce laptop" Alo bre nauci je da kuva da pere da bude sutra zena majka...A ne da se slika i kaci slefije po facebuku da bude neka polupana kamenjarka...
Naravno, to i radim, pravim normalnu žensku osobu od nje, ali ne želim da bude informatički nepismena. Za razliku od druge dece u okolini, ne igra se na našim telefonima, a ni na tabletu nije visila. Bavi se sportom i najčešće na yt gleda tehnike sporta kojim se bavi, muziku i pokoji crtani. Uopšte nije ona ta koja želi lap top, nego mi smatramo da joj je potreban kako bi bila u toku.
Ne voli da se slika i naravno da joj neću napraviti fb profil.
 

Back
Top