Netmeeting????????

Mnogo korisna stvar.
Njime mozes:
1. razgovarati pomocu slusalica i mikrofona sa bilo kime ko takodje koristi NetMeeting
2. Mozes u toku razgovora da mu pokazes tvoj desktop, ili on tebi svoj desktop. A moze i istovremeno
3. Mozes dobiti od sagovornika dozvolu da preuzmes kontrolu nad njegovim desktopom, pa kao da si za njegovim racunarom.
4. Mozete razmenjivati fajlove jos dok ste "online"
5. Mozete aktivirati "White board" i dok ste na vezi, jedno drugom crtati skice ili slicno
6. Mozes svoj racunar setovati da prima pozive od nekoga i dok nisi kraj racunara. Taj neko moze se (ako zna lozinku) prikljuciti i obaviti neki posao na tvom racunaru. Isto vazi da ti mozes nekome pristupiti kad zatreba, bez intervencije vlasnika (ako imas dozvolu)
7. Mozes upotrebiti "chat" ako nemas sluske na raspolaganju
8. Moze istovremeno ucestvovati u "konferenciji" vise osoba, ali samo dve mogu i razgovarati glasom, ostali catuju

Otprilike bi to bilo to. Ja to koristim svakodnevno, mnogo korisna stvarcica
 
codemaker:
Mnogo korisna stvar.
Njime mozes:
1. razgovarati pomocu slusalica i mikrofona sa bilo kime ko takodje koristi NetMeeting
2. Mozes u toku razgovora da mu pokazes tvoj desktop, ili on tebi svoj desktop. A moze i istovremeno
3. Mozes dobiti od sagovornika dozvolu da preuzmes kontrolu nad njegovim desktopom, pa kao da si za njegovim racunarom.
4. Mozete razmenjivati fajlove jos dok ste "online"
5. Mozete aktivirati "White board" i dok ste na vezi, jedno drugom crtati skice ili slicno
6. Mozes svoj racunar setovati da prima pozive od nekoga i dok nisi kraj racunara. Taj neko moze se (ako zna lozinku) prikljuciti i obaviti neki posao na tvom racunaru. Isto vazi da ti mozes nekome pristupiti kad zatreba, bez intervencije vlasnika (ako imas dozvolu)
7. Mozes upotrebiti "chat" ako nemas sluske na raspolaganju
8. Moze istovremeno ucestvovati u "konferenciji" vise osoba, ali samo dve mogu i razgovarati glasom, ostali catuju

Otprilike bi to bilo to. Ja to koristim svakodnevno, mnogo korisna stvarcica

Kako mozes pristupiti netmeeting-u preko kog programa i gde moze da se skine sa net-a, bas me interesuje jer nisam imao prilike da radim sa njim ako mozes da mi objasnis i kako se koristi.
 
NetMeeting je sastavni deo Windows XP
Start->Run->CONF i podigao si ovaj program.

Ako zelis da pozoves prijatelja a nemate fiksnu adresu: (sto je najnezgodniji slucaj):
1. Obojica startujete NetMeeting, kako sam naveo
2. Obojica se nakacite na internet
3. Onaj ko ce biti pozvan, u NetMeetingu klikne na Help->About i u dnu malog dijaloga ce videto svoju IP adresu. Ili moze da poseti "www.whatismyip.com" pa vidi koji mu je IP
4. Telefonom saopstava tebi svoj tekuci IP
5. Ti u NetMeetingu u gornji combobox otkucas taj IP i kliknes na mali telefoncic na vrhu, da pozoves.
6. Drugar bi trebalo da vidi na svom ekranu mali dijalog da ga neko zove i da uradi "Accept" ili "Ignore"
7. Kad se veza uspostavi, pokusajte da komunicirate pomocu mikrofona i slusalica.

Mnogo jednostavnije i lakse je ako imate stalbe IP adrese
Ako nemate, onda je bolje da koristis SkyPe umesto toga. Za njega ne treba fiksni IP, vec samo otvoris nalog i onda se pozivate po imenima koje ste deifinisali prilikom prijave na SkypE sistem
 
codemaker:
Mnogo jednostavnije i lakse je ako imate stalbe IP adrese
Ako nemate, onda je bolje da koristis SkyPe umesto toga. Za njega ne treba fiksni IP, vec samo otvoris nalog i onda se pozivate po imenima koje ste deifinisali prilikom prijave na SkypE sistem
Ovo je stvarno dobra stvar, jos uvek nisam probao ali svaka ti cast na objasnjenju. Imam za tebe jos neko pitanjce ``kako da se zakacim za drugi racunar i preuzmem kontrolu nad njime`` i kako se prijaviti na SkypE sistem.
 
"Zakaciti se" na drugi racunar mozes na vise nacina.
1. Ako korstis NetMeeting, druga strana treba sa Tools->Sharing da ti dozvoli kontrolu. Ti tada u gornjem desnom uglu imas opciju "Request control", kada to kliknes, druga strana treba da klikne na "Accept" u dijalogu koji se knod nje pojavi. Od tada, ti preuzimas kontrolu nad njegovim racunarom u potpunosti (startujes programe, brises datoteke, radis sve kao da si tamo. Druga strana moze u svako doba da ESCAPE tasterom prekine tvoju kontrolu (kad vidi da si otkucao "format c:" :) )
2. Isto ako koristis NetMeeting, mozes drugi racunar da namestis da odgovara na pozive kao i inace, ali ne treba prisustvo nikoga, vec te pita za password i username. Kad to otkucas, automatski ti se predaje kontrola i radis. Kad se odjavis, NetMeeting ceka na sledeci poziv. To ja koristim kad sa na putu, pa mi treba nesto da odradim na mojj masini u Beogradu.
3. Sto se tice SkyPe, instalis ga i ako jos nemas nalog, bices redom pitan, citaj i odgovaraj i tako ces napraviti svoj nalog i ime. Od tada ce te svako moci nazvati, ko zna tvoje ime na SkyPe. Takodje i ti ako znas ime nekoga, mozes ga nazvati na SkyPe. Inace, pomocu skyPe mozes samo razgovarati i chatovati. A mozes i uplatiti neku sumu pa sa racunara preko SkyPe, zvati i fiksni telefonski broj bilo gde u svetu
 
codemaker:
3. Sto se tice SkyPe, instalis ga i ako jos nemas nalog, bices redom pitan, citaj i odgovaraj i tako ces napraviti svoj nalog i ime. Od tada ce te svako moci nazvati, ko zna tvoje ime na SkyPe. Takodje i ti ako znas ime nekoga, mozes ga nazvati na SkyPe. Inace, pomocu skyPe mozes samo razgovarati i chatovati. A mozes i uplatiti neku sumu pa sa racunara preko SkyPe, zvati i fiksni telefonski broj bilo gde u svetu

Da li moze SkyPe da se skine sa net-a i koji je link.... :?:
 
Ne mozes imati AV instalisan na tvom racunru a zatim se pomocu NetMeetinga konektovati i skenirati taj drugi racunar, ako tamo nema AV softver.
Ali, ako tamo postoji AV softver, naravno da mozes da ga startujes na tom udaljenom racunaru.

Inace, ja takodje za kontrolu udaljenog racunara koristim Windows remote control, sto mi daje takodje direktnu kontrolu tog udaljenog racunara. Doduse, sve je to smisaono upotrebljavati ako imas neku brzu vezu. Besmisleno je poksati kontrolu udaljenog racunara sa dial-up pristupom na 36,600 ...
 
codemaker:
Inace, ja takodje za kontrolu udaljenog racunara koristim Windows remote control, sto mi daje takodje direktnu kontrolu tog udaljenog racunara. Doduse, sve je to smisaono upotrebljavati ako imas neku brzu vezu. Besmisleno je poksati kontrolu udaljenog racunara sa dial-up pristupom na 36,600 ...
Sta je Windows remote control.......predpostavljam da je i on deo windows-a.........?
Da li mora komp. da je prikacen stalno na internet da bi mogao da imas pristup..........
Izvini brate, smaram ali interesuje me malo vise a niko nece da ti kaze............ hvala ti.
 
To o cemu sam pricao zapravo se zove "Remote Desktop Connection"
To je sastavni deo Windowsa.
Naravno, kompjuter koji "ceka" da se neko konektuje na njega, mora biti stalno konektovan na internet, osim ako se mozes sa osobom ciji komopjuter zelis "posetiti", dogovoriti da se konektuje u odredjeno vreme. Moras znati IP adresu ili site name i eventualno port koji "osluskuje" da li neko pristupa ili ne.

Ustvari, mozda je bolje da kazes, sta bi zapravo zeleo da postignes , pa da ti kazem sta je najjednostavnije da se uradi.
 
Svidja mi se jedna devojka pa bih zeleo da joj posaljem neki cvet ili poruku sa mojim imenom naravno, onako slucajno da je iznenadim............................a kako da nabavim taj port za osluskivanje da li je neko na internetu...........
 
neznam da li je ali ja odem ponekad kod nje mislim odrzavam joj komp. ali previse mi se svidja pa mislim da je iznenadim..............samo neznam kako da otkrijem kad je na net-u........kako da otkrijem da li je njena IP adresa na net-u.......
 

Back
Top