Elokvencija

Они који су елоквентни делују мање искрено, док неелоквентни делују искреније. Додуше ово је виђење из мушког угла, жене на то гледају вероватно супротно. Зато неелоквентни као ја немају проћу код жена. У том смислу, јесте битно бити елоквентан. Јебите се елоквентни. ;)

99% prevaranata je elokventno
 
Elokvencija je svakako jedna druželjubiva alatka, ali kao i većina obrazovanja, služi samo da se laž boje plasira.
Npr muvaš devojku i munjevit si kao Byron, očaravajuć kao Lorca a ustvari juče si bio s jednom sutra ćeš s drugom, nije ti mnogo stalo, i baš zato što ti u suštini nije stalo možeš da kitiš i kitiš i ukrašavaš ali iza toga ne stoji ništa.Kad ti se devojka stvarno sviđa ti nemaš mnogo texta na raspolaganju, emocija je blokirala mozak, izustiš nešto kao, trebaš mi i to drhtavim glasom, i ona naravno ne misli da je doživljavaš kao princezu nego misli vidi bolida smotanog.
Ха ха, управо тако. Исто важи и у разговору за посао, на пример.

99% prevaranata je elokventno
Човек нема реалну потребу да говори пуно, и ако је неко елоквентан, то у старту значи да прича бајке и лаже.
 
Rekao bih da se elokvencija pre izjednačava s dobronamernošću,što s muške strane ženske veoma cene,naravno više nego
neko grubo i neotesano izjavljivanje naklonosti...Njima se ,ne retko čini,da takav neelokventan izjavljuje naklonost preko kereca i da mu i nije baš stalo...
Naravno da je u pitanju prevara!
Ipak,računaju da već i sam trud da se "nakiti" obraćanje već dovoljno sam za sebe govori...
E sad...
Bolje je uvek da "slušaju" hemiju! Ako im se secnu noge i na samo "Dobro veče..." ili na "Zdravo curo" moj iskren savet je da se manu onog što je nakitio svoju "žvaku" do besvesti-ovaj od kog klecaju junačka kolena je pravi! Garantovano!
Inače,u poslu je elokvencija obavezna!
Kod mene u firmi se ne sme na poslu psovati pred strankama i klijentima ni preko telefona,dok u internom razgovoru i sam kažem "opustite se ljudi...";)
 
Elokvencija ne podrazumeva uvek palamudjenje i kitnjast govor. Po meni, to je koncizno izlaganje sa bogatim vokabularom, ispravnom dikcijom, bez postapalica i neprikladnih uzrecica. Nije elokventan onaj sto pravi prezentacije za jorgane jer je obukao kosulju i nabiflao napamet 17 recenica koje ponavlja kao papagaj 3 puta dnevno i tako laze i maze dok ga polusvet slusa otvorenih usta i trci posle da sto pre kupi to njesra
 
Rekao bih da se elokvencija pre izjednačava s dobronamernošću,što s muške strane ženske veoma cene,naravno više nego
neko grubo i neotesano izjavljivanje naklonosti...Njima se ,ne retko čini,da takav neelokventan izjavljuje naklonost preko kereca i da mu i nije baš stalo...
Naravno da je u pitanju prevara!
Ipak,računaju da već i sam trud da se "nakiti" obraćanje već dovoljno sam za sebe govori...
E sad...
Bolje je uvek da "slušaju" hemiju! Ako im se secnu noge i na samo "Dobro veče..." ili na "Zdravo curo" moj iskren savet je da se manu onog što je nakitio svoju "žvaku" do besvesti-ovaj od kog klecaju junačka kolena je pravi! Garantovano!
Inače,u poslu je elokvencija obavezna!
Kod mene u firmi se ne sme na poslu psovati pred strankama i klijentima ni preko telefona,dok u internom razgovoru i sam kažem "opustite se ljudi...";)

Ove prve dve rečenice, nešto nisam stekao takav utisak.

Nekako se više lože na ''desi maco''. Lelokvencija uopšte nije bitna ako joj se momak dopadne, smatra ona da lako će to da ispravi. A može i da joj bude simpatično da ispravlja svog potencijalnog momka.

Pod ovim mislim na relativno zrele generacije. Kod mlađih elokvencija je samo bajka.
 
Elokvencija ne podrazumeva uvek palamudjenje i kitnjast govor. Po meni, to je koncizno izlaganje sa bogatim vokabularom, ispravnom dikcijom, bez postapalica i neprikladnih uzrecica. Nije elokventan onaj sto pravi prezentacije za jorgane jer je obukao kosulju i nabiflao napamet 17 recenica koje ponavlja kao papagaj 3 puta dnevno i tako laze i maze dok ga polusvet slusa otvorenih usta i trci posle da sto pre kupi to njesra




Ali i onaj ko mu je smišljao tih 17 rečenica, računao je na to da će za slušaoce imati baš taj polusvet. Elokventna osoba se obraća slušaočevim željama i idejama. Dobar retoričar priča ono što slušalac želi da čuje i na način koji je shodan inteligenciji onog kome se obraća.
 
Da bi bio rečit moraš puno toga pročitati,
a onda to i "proraditi",
pričati sa ljudima !

I da budem precizan,
moraš čitati ali šta - beletristiku !

Čitajući stručne knjige,
uputstva za mašine i slično
tvoj govor neće biti tečan ni milozvučan,
već "kao da zakotrljaš kocku" !
;)

Uostalom,
pogledajte moje postove,
ne samo da su pitki - već uvek nešto i naučite.
Zar ne ?!
 

Back
Top