kad overclockam procesor,dobijam visok PING

Poruka
3.736
Tesko da ima ovde neko ko bi mogao da mi pomogne,ko zna da li uopste ima nade. Postavio sam istu temu i na toms hardware,a dok cekam odgovore,rekoh i ovde da postavim. Nisu ni tamo nesto narocito pametni,ima puno lupanja i pisanja odprilike,mozda cu ovde imati vise srece. Elem...
Koristim aplikaciju SET FSB da clockam cpu i memoriju,jer iz biosa to ne funkcionise,posto imam jednu plocu sa slabim cipsetom,MSI P31 Neo. U biosu jedino malo voltaze povisim,da bi sve radilo stabilno. Overclock tamo nece preko 340 FSB. Sve sam to nastelovao kad se pali Windows,automatski se pali overclock sa 333 na 364mhz FSB takta,i memorija ode malo preko 800,oko 840mhz. Dok procesor guram sa 2.8 na 3.1ghz. Vise od toga nece,ali to je meni dovoljno da mi napravi neka odredjena ubrzanja,problem je sto ping automatski skace. To se desava trenutno sa povecanjem FSB takta. Na defaultu ping mi je ka Austriji 32-35ms,cim clockam cak i malo,odmah ide 39-45ms. Ista je situacija i sa pinganjem ka Srbiji. Direktno je povezano,ali ne znam sta ga povezuje i zasto mu smeta,to je jako,jako cudno. Upalim SET FSB i vratim na default 333mhz,ping se vrati na normalne vrednosti. Izgubim tih nekih desetak frejmova u igri,jer sam usporio procesor,ali dobijem nizu latenciju. Ako ubrzam procesor,onda dobijam visu latenciju. Ovo se desava momentalno,srazmerno,drzim upaljen bat fajl za pinganje ka Austriji i dok pomeram slajder u SET FSB programu,gledam kako ping pada ili se povecava,u zavisnosti od toga da li povecavam FSB ili ga smanjujem. Hocu da imam obe stvari,normalno...i dobar ping i tih desetak frejmova,zato se i mucim oko svega ovoga. Ali nekako uvek bude neki problem. Sad vec jako sumnjam da imam veoma losu plocu i los cipset i da su oni uzroci svih muka. Ima jos jedan problem,ako premasim 3060mhz na procesoru,dobijam jako cudan lag u igri Dota2,dok pomeram heroja. Heroj zastaje nekoliko puta u sekundi,koci se,sto bi rekli englezi,microstuttering,dakle mikrokocenje ili mikrozamrzavanje. Deluje mi kao da je nesto hardverski neusaglaseno,znaci samo kad predjem 3060mhz. A sto se tice pinga,dovoljno je da stavim procesor i na 2.9ghz,ode ping u k...U SET FSB programu imam takodje i pci/pcie clock da namestam,pokusavao sam pcie clock da malo snizim i povisim,tipa 6mhz gore dole,ali ne vredi. Pokusao sam latencije memoriji zategnuti i otegnuti,ne vredi. Ping se vrati u normalu,samo ako je brzina procesora i memorije na fabrickim podesavanjima. Ako neko ima pojma zasto se ovo desava,neka kaze. Ako nekog zanima i slike cu da postavim.

Fala.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto si overklokovao i magistralu. Moras naci plocu (a to p31 svakako nije) koja ume da podigne takt procesoru a da PCIx takt drzi zakucan na 100MHz i PCI na 33MHz.
Mozda okusas srecu sa novom verzijom biosa, ili isceprkas kako pri oc procesora spustiti PCI na 33MHz (pcix 100MHz)

- - - - - - - - - -
 
Tesko da ima ovde neko ko bi mogao da mi pomogne,ko zna da li uopste ima nade. Postavio sam istu temu i na toms hardware,a dok cekam odgovore,rekoh i ovde da postavim. Nisu ni tamo nesto narocito pametni,ima puno lupanja i pisanja odprilike,mozda cu ovde imati vise srece. Elem...
Koristim aplikaciju SET FSB da clockam cpu i memoriju,jer iz biosa to ne funkcionise,posto imam jednu plocu sa slabim cipsetom,MSI P31 Neo. Sve sam to nastelovao kad se pali Windows,automatski se pali overclock sa 333 na 364mhz FSB takta,i memorija ode malo preko 800,oko 840mhz. Dok procesor guram sa 2.8 na 3.1ghz. Vise od toga nece,ali to je meni dovoljno da mi napravi neka odredjena ubrzanja,problem je sto ping automatski skace. To se desava trenutno sa povecanjem FSB takta. Na defaultu ping mi je ka Austriji 32-35ms,cim clockam cak i malo,odmah ide 39-45ms. Ista je situacija i sa pinganjem ka Srbiji. Direktno je povezano,ali ne znam sta ga povezuje i zasto mu smeta,to je jako,jako cudno. Upalim SET FSB i vratim na default 333mhz,ping se vrati na normalne vrednosti. Izgubim tih nekih desetak frejmova u igri,jer sam usporio procesor,ali dobijem nizu latenciju. Ako ubrzam procesor,dobijem ping oko 40ms. Ako neko ima pojma zasto se ovo desava,neka kaze. Ako nekog zanima,slike cu da postavim.

SOrry for my bad english,thankiju.
Ne znam.....
 
Problem je sto si overklokovao i magistralu. Moras naci plocu (a to p31 svakako nije) koja ume da podigne takt procesoru a da PCIx takt drzi zakucan na 100MHz i PCI na 33MHz.
Mozda okusas srecu sa novom verzijom biosa, ili isceprkas kako pri oc procesora spustiti PCI na 33MHz (pcix 100MHz)

- - - - - - - - - -

To ne pije vodu,jer su pci i pci-e zakljucani na 100 i 33mhz. Jedino da ih oborim rucno,ali ne znam dokle da obaram? :)

567567.JPG
 
Mozes ti da malo diras osnovni fsb, ali on uglavnom moze vrlo malo da se menja...
multiplieri se mogu nezavisno menjati negde svi, negde neki, zavisno da li je cpu otkljucan...
Ali to nije pitanje...

Pitanje je da li overklok moze da bude sporiji...odgovor je moze...
i memorija i pci i pcie...
jer omasuje ili mem ili sinhro clock....

Ali ono sto je najcesce je kad nije sve leglo, da se cpu okrene ka tome a onda ti i pipeline i poling uredjaja sporije opsluzuje hardware...
To znaci da bilo koji spoljni uredjaj sporije radi.....kad je overklok....
Ukratko , sve je u pc napravljeno danas da radi u krupnim paketima, a ako to nije krupan paket, onda odjednom uspori mnogo..
 
''overclockam''

Veoma zanimljivo kako su hrvatski termini počeli da se koriste kod naše omladine.

Ne govore više OVERCLOCKujem nego OVERCLOCKam. Nije više BOOSTuje, nego BOOSTa. Nije više FARMuje, nego FARMa...

MIXED balkanske gilde upropastiše omladinu koja ionako nema pojma gramatiku svog jezika. :whistling:
 

Back
Top