ODLUKE SABORA SPC: Srbija dobila novog sveca

au koja paljba uvreda kad ne mislis kao sto bi hteli

bezumni , porodi aspidni ,

- - - - - - - - - -

prosto vidim nekog propovednika koji siri veru a neki znatizeljni ga ispituje malo vise

dodju do losih odgovora , i pocinje salva uvreda


ajde verujem , u pravu si , ti si produhovljen.

Sta mislis ,da je Isus dosao bombonama i kolacima da vas nutka?
 
Razmislite malo o sledecem:

Isaija 45, 7 Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

12 Ja sam načinio zemlju i čoveka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovest.

18 Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugog.

20 Skupite se i dođite, pristupite svi koji ste se izbavili između naroda. Ništa ne znaju koji nose drvo od svog lika i mole se bogu koji ne može pomoći.

21 Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene.

22 Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugog.

23 Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik.

24 I govoriće: U Gospodu je pravda i sila; k Njemu će doći; ali će se posramiti svi koji se gneve na Nj.

Treba da nam bude jasno da je Bog taj koji je sve stvorio i upravlja svim i odredjuje sve.

- - - - - - - - - -

Bog gradi MIR i stvara ZLO, imajte to na umu, kad kod povedete razgovor o Bogu.
 
Ma sta mi naprica.

Pametniji od tvog Godoa...Vidi pavijanu šta je ljudska pamet,a šta ,navodnih,deset božijih zapovesti:
I formula glasi: Postupaj prema onoj maksimi za koju možeš poželjeti da postane оpšti zakon.

II formula glasi: postupaj uvijek prema ljudskosti u sebi i u drugim bićima uvijek kao prema cilju, a nikad kao prema sredstvu.

III formula glasi: Postupaj uvijek prema onoj maksimi koju bi odredio kada bi bio zakonodavac u kraljevstvu ciljeva.


A vidi ove prostoće:

Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене.
Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.
Не узимај узалуд имена Јахве, Бога свога, јер Јахве не опрашта ономе који узалуд изговара име његово.
Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Јахви, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.
Поштуј оца свога и мајку своју, да имаднеш дуг живот на земљи коју ти дâ Јахве, Бог твој.
Не убиј!
Не учини прељуба!
Не укради!
Не свједочи лажно на ближњега свога!
Не пожели куће ближњега свога! Не пожели жене ближњега свога; ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твога!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pametniji od tvog Godoa...Vidi pavijanu šta je ljudska pamet,a šta ,navodnih,deset božijih zapovesti:
I formula glasi: Postupaj prema onoj maksimi za koju možeš poželjeti da postane оpšti zakon.

II formula glasi: postupaj uvijek prema ljudskosti u sebi i u drugim bićima uvijek kao prema cilju, a nikad kao prema sredstvu.

III formula glasi: Postupaj uvijek prema onoj maksimi koju bi odredio kada bi bio zakonodavac u kraljevstvu ciljeva.


A vidi ove prostoće:

Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене.
Не прави себи лика ни обличја било чега што је горе на небу, или доље на земљи, или у водама под земљом. Не клањај им се нити им служи. Јер ја, Јахве, Бог твој, Бог сам љубоморан. Кажњавам гријех отаца - оних који ме мрзе - на дјеци до трећег и четвртог кољена, а исказујем милосрђе тисућама који ме љубе и врше моје заповједи.
Не узимај узалуд имена Јахве, Бога свога, јер Јахве не опрашта ономе који узалуд изговара име његово.
Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Јахви, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни.
Поштуј оца свога и мајку своју, да имаднеш дуг живот на земљи коју ти дâ Јахве, Бог твој.
Не убиј!
Не учини прељуба!
Не укради!
Не свједочи лажно на ближњега свога!
Не пожели куће ближњега свога! Не пожели жене ближњега свога; ни слуге његова, ни слушкиње његове, ни вола његова, ни магарца његова, нити ишта што је ближњега твога!

Jos u Srbiji samo da se primene ove zapovedi i eto ti Dusanovog carstva, :)
 
kad nekome nesto zelis da ucinis, dobro razmisli da li bi ti zeleo da neko to isto ucini tebi .


ako da , onda ucini ako ne onda nemoj

samo to jedno pravilo bi , da ga se svi pridrzavaju , bilo dovoljno da civiliacija napreduje

naravno , ludake u ustanove za to predvidjene.

- - - - - - - - - -

dobro , mogle bi se naci izuzeci ( ako si gej ili neki drugi)

ali je princip taj
 
kad nekome nesto zelis da ucinis, dobro razmisli da li bi ti zeleo da neko to isto ucini tebi .


ako da , onda ucini ako ne onda nemoj

samo to jedno pravilo bi , da ga se svi pridrzavaju , bilo dovoljno da civiliacija napreduje

naravno , ludake u ustanove za to predvidjene.

- - - - - - - - - -

dobro , mogle bi se naci izuzeci ( ako si gej ili neki drugi)

ali je princip taj

pa sto ne primenjujes to pravilo kad ga priznajes?
 
uvek sam zeleo da cujem istinu

zato istinu i pricam

tebi mozda istina ne odgovara , ali ti ja ne zelim zlo

zasto da te lazem da te neko gleda i kontrolise

trebas biti covek zbog sebe isvojih bliznjih

a ne zbog straha od kazne

Jedino istina oslobadja.
Ko voli slobodu, voli istinu.

Zato ne treba umisljati onako kako nam se svidja, nego gledati istinu onakvom kakva jeste.

Sto vodis - vidis; a sto ne vidis, ne lazes da vidis.
Sto ne znas - ne lazes da znas.
 
Poslednja izmena:

Back
Top