Jeftino putovanje.....

Iron man

Zainteresovan član
Poruka
208
Cuo sam da preko inter rail organizacije studenti mogu putovati zeleznicom kroz Evropu uz mnoge pogodnosti i da je dosta jeftino. OK, zanima me jel neko imao iskustva sa ovom organizacijom i kakvi su utisci?
 
Interrail nije organizacija vec pass da mozes da putujes po celoj Evropi i Maroku
Postoji 8 zona, i koliko zona uzimas i na koji period zavisi cena
Najbolje da uzmas sve zone i taj pass traje mesec dana i kosta oko 280 € do 26. godine a preko 26. godine je oko 382€

Za inter rail raspitaj se na Zeleznickoj ili pogledaj http://www.interrailnet.com/

Ali vrlo je isplatljivo ako putujes po evropi po više zemalja
 
Iron man:
Cuo sam da preko inter rail organizacije studenti mogu putovati zeleznicom kroz Evropu uz mnoge pogodnosti i da je dosta jeftino. OK, zanima me jel neko imao iskustva sa ovom organizacijom i kakvi su utisci?

Pa gde si Irone kuco stara? Ima te svuda sunce li ti zarko.....:-)

TI bi malo putovao po Evropi, odlicno, samo napred. To ti je najbolji nacin da proputujes Evropu za relativno male pare. Jedino je problem kako doci do viza.

Ja ti ne mogu reci kako stoje stvari trenutno sa cenama i vizama jer sam ja to radio pre dosta vremena kada vize nisu bile potrebne nasim gradjanima pa nisam imao slicnih problema ali ako si student onda mozda i mozes da iskopas taj famozni Sengen i da sledece leto vidis malo sveta.

Samo pici, ima sta da se vidi ali pripremi podebeli budjelar jer je Evropa vraski skupa!
 
Sve sto je receno je tacno, putovanja su moguca i dosta jeftina.
jedini, ali OGROMAN problem za nase ljude je kako doci do tih prokletih viza, tako da sve ove blagodeti putovanja tim nacinom, padaju u vodu u samom startu :(
Prakticki postaje isto tako daleko, kao da toga i nema, nazalost....
Za sada, to nije smisljeno za nase ljude...
 
codemaker:
Sve sto je receno je tacno, putovanja su moguca i dosta jeftina.
jedini, ali OGROMAN problem za nase ljude je kako doci do tih prokletih viza, tako da sve ove blagodeti putovanja tim nacinom, padaju u vodu u samom startu :(
Prakticki postaje isto tako daleko, kao da toga i nema, nazalost....
Za sada, to nije smisljeno za nase ljude...

E...hvala ti sto me "hrabris"........ma postoji nacin sigurno......i pokusacu sve ..
 
klika:
Pa gde si Irone kuco stara? Ima te svuda sunce li ti zarko.....:-)

TI bi malo putovao po Evropi, odlicno, samo napred. To ti je najbolji nacin da proputujes Evropu za relativno male pare. Jedino je problem kako doci do viza.

Ja ti ne mogu reci kako stoje stvari trenutno sa cenama i vizama jer sam ja to radio pre dosta vremena kada vize nisu bile potrebne nasim gradjanima pa nisam imao slicnih problema ali ako si student onda mozda i mozes da iskopas taj famozni Sengen i da sledece leto vidis malo sveta.

Samo pici, ima sta da se vidi ali pripremi podebeli budjelar jer je Evropa vraski skupa!

Ma klika....ima me svuda.....kao sto vidis....Hvala ti na podrsci za putovanje.....
Izboricu se sigurno da za malo love...odem "napolje" a sto se tice viza mislim da se mogu
dobiti ako si uporan....Za sada sam bio u Italiji i Bugarskoj sto je lep pocetak......Ok ako
imas jos neki savet u vezi putovanja.slobodno reci......Pozdrav,..
 
Iron man:
Ma klika....ima me svuda.....kao sto vidis....Hvala ti na podrsci za putovanje.....
Izboricu se sigurno da za malo love...odem "napolje" a sto se tice viza mislim da se mogu
dobiti ako si uporan....Za sada sam bio u Italiji i Bugarskoj sto je lep pocetak......Ok ako
imas jos neki savet u vezi putovanja.slobodno reci......Pozdrav,..

Naravno, ne treba odustajati, nije lako dobiti vizu, treba i dosta srece, pravila skoro i da nema, sve zavisi u kakvom je raspolozenju visa officer ujutru ustao i , na zalost , taj cika je za tebe u tom trenutku bog, ali sta da se radi, traba pokusati, ako ne probas neces ni proci.

Imam dosta predloga ali ne znam u kakvoj si finansijskoj situaciji.
Mada kako god okrenes treba dosta novca. Evropa je odlicna ali jako skupa. Sa druge strane postoje i zanimljivije varijante, recimo Juzna Amerika je relativno jeftina ali opet treba dosta para za avio kartu.

Za pocetak probaj jednu turu do Budimpeste i Praga, dva prelepa grada, to te nece nesto skupo izaci jer je blizu a i jeftinije je od ostatka starih clanica EU. A posle kada postanes stari vuk i steknes iskustva, prikupis vise novca, onda nesto vece i ozbiljnije.

Evo ja se juce vratih sa Kube, i jos sam pod takvim utiscima da nisam jos ni svestan sta sam sve video za samo 7 dana ali planiram tamo da se vratim i da je obidjem celu od Havane do Santijaga, trebace nekih 2-3 nedelje.

Imas neke slicice na adresi http://klika68.myphotoalbum.com/albums.php ako te zanima. Ima nesto slika i iz Dominikane, onda sa proslogodisnjeg krstarenja gde sam radio za Royal Caribbean Cruise, imas malo slika Toronta.
 
da,slažem se,svi gradovi istočnog bloka su lepi.
npr,ja jako volim bukurešt,mali pariz istočne evrope.
tako su ga nazvali,nekada.
sofija je zanimljiva,ali pljava.
prag.
tirana:mrgreen:
ma divna ima je obala,zaista,tiranu nisam videla.
 

Back
Top