Šta radi glupi Office 2016

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Мој пријатељ урадио неки рукопис у Офису 2016.
Кад снимим па отворим код себе на 2007, ужас, спаја речи, растура редове.
Такође када се отвори на десетки.

Раније је било компатибилно, 2003, 2007 а 2016 зајебава. Ни десетка га не прихвата како треба.
Има ли начина да се то реши?
 
Има само опција да га сачува у 2003 а то је баш лоша опција.
Раније си Офис 2003 фајл могао да снимииш Rich text формат који је био компатибилнији са другим офисима, али са 2016 не можеш то да урадиш
 
SAVE AS.jpg


a ово добијем када хoћу да снимим у Rich text format

ne moze rich text.jpg
 
Не само лоше него голо срање.
У реду, могу да схватим 2007, набуџили су пун мени сличица за оне који не знају ни Ворд ни енглески. Па да не би неко тражио субскрипт или суперскрипт, имаш иконицу...
Али, онолики простор за стилове. А милиони особа на планети их никад не користе.

Али, хајде седмица да прође, а ова 2016 је ужас. И визуелно је ужас над ужасима.
Па још када ти је ОС идиотска Windows 8.1. седи и плачи.

Замисли да су некомпатибилне десетка и 2016.
 
не знам да ли има везе што нигде није ишао на Page break (Ctrl Emter) него је на следеће стране прелазио вишеструким притискањем Ентер

Naravno da ima. Svako višestruko ENTER je greška čak i ako izgleda sve OK. Razmaci između pasusa se rešavaju podešavanjem u stilovima i korišćenjem stilova, čak i Page break ne treba raditi stalno nego ako je baš neophodno. Nova strana se svakako pojavljuje kad se popuni trenutna, a ako treba početi npr. novo poglavlje na novoj strani, u stilu naslova koji se koristi za naslov tog poglavlja podesi se Page break before.
 
Не могу да објасним народу: када на нову страну пређеш притискањем Ентер после тога убациш негде или избациш један ред, он помера цео рукопис
 
Не могу да објасним народу: када на нову страну пређеш притискањем Ентер после тога убациш негде или избациш један ред, он помера цео рукопис
Prenatrpan je sa nekim komandam koji se manje koriste,a te osnovne moras da trazis,za podesavanje teksta.Licno radim na starijim Wordovima,ali sam gledao decurliju kako veoma dobro rade i na tom Office-u.Treba vezbanja za novije Office.
 
Prenatrpan je sa nekim komandam koji se manje koriste,a te osnovne moras da trazis,za podesavanje teksta.Licno radim na starijim Wordovima,ali sam gledao decurliju kako veoma dobro rade i na tom Office-u.Treba vezbanja za novije Office.

У реду је то али лако бих ја да је то мој Офис 2016, тражио бих му све опције.
Али није, него добијеш од некога. И дешаваће се и у будућности. И немаш начина да разгласиш свима: Људи када снимате у шеснески, погледајте компатибилност..
Него будеш доведен пред свршен чин. И зато морам да видим како себе да припремим за то.
 
У реду је то али лако бих ја да је то мој Офис 2016, тражио бих му све опције.
Али није, него добијеш од некога. И дешаваће се и у будућности. И немаш начина да разгласиш свима: Људи када снимате у шеснески, погледајте компатибилност..
Него будеш доведен пред свршен чин. И зато морам да видим како себе да припремим за то.
kako bi Microsoft zaradio pare kada bi napravio te Office da budu kompatibilni.Sreca je da opet ima profram koji mogu to da rese.Stvarno svi noviji Ofice-i od 2007 su samo nabacani nekim slicicama,tako da iza njih ko ne moze da se snadje,ne moze doci do komandi koje im trebaju.Sto kaze nas narod,"Sto jednostavno,kad je bolje komplikovano".
 
2003 је био закон. Добро, требало знати Ворд и енглески. А онда је почев од седмице све у сличицама. Што је непотребно, ако већ има Ворд на српском. Колико људи не користи ситлове, а они заузимају толики простор. Је ли двољно једна иконица уа стилове, и када кликнеш на њу, да из излиста...И за све остале команде је тако...
 
Word format za čuvanje dokumenta od 2007 do 2016 je docx tako kompatibiliti pek i ne treba već samo za sa starije verzije ofisa, kao i što kaže kada ponudi sa sačuva novi dokument, od 97-2003.

- - - - - - - - - -

Ja koristim ofis 2013 i radi bez greške i NIKADA se ne bih vraćao na starije verzije.
 
Мој пријатељ урадио неки рукопис у Офису 2016.
Кад снимим па отворим код себе на 2007, ужас, спаја речи, растура редове
.
Такође када се отвори на десетки.

Word format za čuvanje dokumenta od 2007 do 2016 je docx tako kompatibiliti pek i ne treba već samo za sa starije verzije ofisa, kao i što kaže kada ponudi sa sačuva novi dokument, od 97-2003.

- - - - - - - - - -

Ja koristim ofis 2013 i radi bez greške i NIKADA se ne bih vraćao na starije verzije.
Jesi li čitao od početka ili od kraja?
 

Back
Top