Beogradjani koji su ne bas veliki ljubitelji Beograda

Elisa di Rivombrosa

Aktivan član
Poruka
1.135
Da li ima ovde nekih rodjenih Beogradjana, mama i tata su mi rodjeni Beogradjani, baba i deda su dosli kao mladi, a NE VOLE nista posebno Beograd? Licno, mnogo volim Uzice. Volim Prijepolje. Ma volim sve krajeve Srbije. A Beograd mi je jednostavno nista posebno. Previse je urban za moj ukus. Volim Firencu, uske italijanske ulice, ima i Beograd takvih, ali...previse mi je urban. nema mi dusu. Hajde, lincujte me sada. Jel ima neka moja srodna dusa tu koja misli isto? Mada volim ga
 
beograd se od 1990 naovamo napunio svim i svacim

napunio se i sa puno dobrim stvarima, tj. ljudima. nisu svi strasni
ali ne govorim o tome. jednostavno, mislim da beograd cine ljudi a ne izgled. jer, prema izgledu, nije mi nesto bas...
A VALA I BEOGRADJANI SU MI JAKI. SVE UOBRAZENI FICFIRICI, NULE. Cast izuzecima.
 
Da li ima ovde nekih rodjenih Beogradjana, mama i tata su mi rodjeni Beogradjani, baba i deda su dosli kao mladi, a NE VOLE nista posebno Beograd? Licno, mnogo volim Uzice. Volim Prijepolje. Ma volim sve krajeve Srbije. A Beograd mi je jednostavno nista posebno. Previse je urban za moj ukus. Volim Firencu, uske italijanske ulice, ima i Beograd takvih, ali...previse mi je urban. nema mi dusu. Hajde, lincujte me sada. Jel ima neka moja srodna dusa tu koja misli isto? Mada volim ga

Beograd je zrtva loseg (tj. nepostojeceg) planiranja. Do pre 100 godina se jos nekako i planiralo a sada bas nikako. Imamo mnogo novih ljudi i zgrada, ali je sve nabacano, nekako zbrda-zdola. Skoro svako pokusava da napravi neku svoju ideju ne pitajuci nikog drugog za misljenje, svako vuce na svoju stranu.
Beograd jeste najvece naseljeno mesto kod nas ali Beograd u stvari ne postoji. Beograd i Beogradjani su mala manjina u Beogradu i medju Beogradjanima. Ne moze da se da prava ocena o necemu na osnovu desetine ili dvadesetine od ukupnog broja.
 
Da li ima ovde nekih rodjenih Beogradjana, mama i tata su mi rodjeni Beogradjani, baba i deda su dosli kao mladi, a NE VOLE nista posebno Beograd? Licno, mnogo volim Uzice. Volim Prijepolje. Ma volim sve krajeve Srbije. A Beograd mi je jednostavno nista posebno. Previse je urban za moj ukus. Volim Firencu, uske italijanske ulice, ima i Beograd takvih, ali...previse mi je urban. nema mi dusu. Hajde, lincujte me sada. Jel ima neka moja srodna dusa tu koja misli isto? Mada volim ga
volim beograd koji je nekad bio,sve sto su izgradili da se porusi i da nestanu pridoslice,znaci samo postojanje beograda volim ovo ostalo nije beograd nego ruglo,a ja ne volim da gledam kroz sarene naocare
 
Razvlačenje je u Vojvodini i u drugačijoj varijanti u zapadnoj Srbiji. BAeogradski govor je nastao tripovanjem malograđanštine poreklom sa južnih krajeva centralne Srbije.

Ти да си некад чуо како причају ови са југа Србије знао би да си лупио па си остао жив.

- - - - - - - - - -

Beograd je zrtva loseg (tj. nepostojeceg) planiranja. Do pre 100 godina se jos nekako i planiralo a sada bas nikako. Imamo mnogo novih ljudi i zgrada, ali je sve nabacano, nekako zbrda-zdola. Skoro svako pokusava da napravi neku svoju ideju ne pitajuci nikog drugog za misljenje, svako vuce na svoju stranu.
Beograd jeste najvece naseljeno mesto kod nas ali Beograd u stvari ne postoji. Beograd i Beogradjani su mala manjina u Beogradu i medju Beogradjanima. Ne moze da se da prava ocena o necemu na osnovu desetine ili dvadesetine od ukupnog broja.

Ма какви, то је све одлично испланирано, они који су на позицијама су веома лепо испланирлаи как ода доведу људе у Београд, да направе зграде за њих, и да им узму паре од продаје станова. То што су те зграде набацане, што је град пренатрпан, што се у граду измишљају радна места и све трпа ту да би се неки обогатили од тога, то није проблем тих који су то тако уредили, јер њихова деца ни неће живети у Београду већ на неком уређеном месту..
 
Ма какви, то је све одлично испланирано, они који су на позицијама су веома лепо испланирлаи как ода доведу људе у Београд, да направе зграде за њих, и да им узму паре од продаје станова. То што су те зграде набацане, што је град пренатрпан, што се у граду измишљају радна места и све трпа ту да би се неки обогатили од тога, то није проблем тих који су то тако уредили, јер њихова деца ни неће живети у Београду већ на неком уређеном месту..

Ne bih cerupanje da zovem planom... ali to jeste plansko delovanje, to necu da osporim.

Beograd je preveliki za Srbiju. Pola Srbije bi da bude ovde... a pola Beograda bi da bude u inostranstvu... Hoce li iko ovde da ostane?
 
Da li ima ovde nekih rodjenih Beogradjana, mama i tata su mi rodjeni Beogradjani, baba i deda su dosli kao mladi, a NE VOLE nista posebno Beograd? Licno, mnogo volim Uzice. Volim Prijepolje. Ma volim sve krajeve Srbije. A Beograd mi je jednostavno nista posebno. Previse je urban za moj ukus. Volim Firencu, uske italijanske ulice, ima i Beograd takvih, ali...previse mi je urban. nema mi dusu. Hajde, lincujte me sada. Jel ima neka moja srodna dusa tu koja misli isto? Mada volim ga

Hteo sam skoro da otvorim temu o nasim iskustvima koji smo otisli iz te dzungle. Slazem se, ima boljih mesta od Beograda koji je prepun ljudi, saobracaj izuzetno los. Beogradska setalista me podsecaju na manekenske piste.
 
Razvlačenje je u Vojvodini i u drugačijoj varijanti u zapadnoj Srbiji. BAeogradski govor je nastao tripovanjem malograđanštine poreklom sa južnih krajeva centralne Srbije.

Baš tako.

Ne shvatam to tripovanje da kada se dođe u Beograd ''mora da se menja naglasak''. Na kraju dobija se neki hibrid i to je uvek svima smešno, jer nit si ovde, nit si tamo.

A ovo za umišljene Beograđane i slično da okače ljudi mački o rep. Nisu oni upoznali med. osoblja u okolini Novog Sada. :sad2:

Novosađani ne prilaze devojkama
 
Poslednja izmena:
18920658_1480009385395768_8850688444603771400_n.png


Izmedju ostalog i zbog ovoga. Mada se ove deponije mogu videti svuda, ne samo u Beogradu, ali ruku na srce, prljav je grad. U skoro pa svakoj ulici preleti neka kesa, pakovanje od cipsa.
 
18920658_1480009385395768_8850688444603771400_n.png


Izmedju ostalog i zbog ovoga. Mada se ove deponije mogu videti svuda, ne samo u Beogradu, ali ruku na srce, prljav je grad. U skoro pa svakoj ulici preleti neka kesa, pakovanje od cipsa.

Kao što sam pisala pre nekoliko godina, prvo što je gos'n MaliK uradio kad se uguzio, smanjio je broj zaposlenih u Gradskoj čistoći. Ali ne u kancelarijama nego "terenaca"
 

Back
Top