Kako doći do posla!!!????

ajkulica

Zainteresovan član
Poruka
198
Imam jedan veliki problem a to je POSAO!!!Odnosno kako se zaposliti u normalnoj firmi ili slično i raditi ono za šta ste se školovale a ne nešto sto nema blage veze sa tim!Odnosno konkretno me zanimaju vaša iskustva sa prvim zaposlenjem.Da li je to bilo ono što ste htele?Da li vas je šef šikanirao?Kako ste prosli od strane kolega kao pridošlica????Da li ste na bilo koji načn bile u lošijem polozaju zato sto ste zensko???
 
Prvi konkurs nakon završenog faksa i BINGO! :)
Mislila sam, nema šanse da se zaposlim u takvoj firmi bez posredovanja teči, stričeva ... ali sam ipak poslala CV.
Prvi krug, drugi, treći i eto mene tamo!
Šefica mi je super lik. Ne plaši se da će postati gluplja ako deo svog znanja prenese na druge, što izuzetno cenim.
Kako sam prošla kao pridošlica... i ne baš najsjajnije ... trebalo mi je izvesno vreme da ukapiram pravila igre u takvoj firmi.
Šta je još bilo pitanje? Da li sam nekad prošla lošije što sam žensko? Ne!
 
sva tri posla radila sam po pozivu. Prvi je bio smejurija za doobre pare, drugi sam uzela tri meseca da vidim šta je šljakerski život (tako se ispostavilo) sa ranim ustajanjem i govnarijama, a treći - evo me, slično ako lejdi - u timu sam sa sjajnom šeficom kao bonus.
Ali možda bi te interesovao onaj šljakerski?
Tu je "šef" tj. neko tumaralo nad.rkano taržilo da mu donesem, pajz sad, banane iz prodavnice, apsirin i ne znam šta treće.
I dao mi je sumu nova koja trostruko prevazilazi taj trošak.
SVE sam potrošila :mrgreen:
Naravno, donela mu i račune, uredno :P
Nikad me više niej poslao, a u međuvremenu je svima postalo jasno da taj posao - prosto nije za mene :) (prekvalifikovana, preležerna)


U got to have Faith, to se ozbiljno računa. Šalji CV gd egod stugneš, i vodi planer - daznaš kad et zovu za šta si konkurisala. Ima ljudi (češće muškaraca :lol: ) koji na intervju dođu pa se tu raspituju čime se firma bavi :lol:

btw. šikaniranje NIJE vredno nikakvih para. NE PRISTAJ na posao u kome se SVI članovi tima cene, bez izuzetka.
 
ja sam se zaposlila u skoli (konkurs, intervju, dali mi posao odmah) a onda sam krenula da otimam skoli ucenike da radim sa njima privatno (duplo vece pare jer mi niko ne uzima procenat)...
pa onda krenuli da me preporucuju drugim porodicama i tako sam dobijala jos privatnih ucenika....u medjuvremenu sam dizala cenu casova i tako da sad sasvim fino mogu da se izdrzavam...
sad sam sama sebi sef, uta-ta....sto je super...

ali dok nisam nasla tu skolu, radila sam svasta...jedan posao mi je bio obezbedjenje na hip-hop koncertima....pretresala sam crnce i crnkinje 3 meseca i to mi je mnogo smesno iskustvo u zivotu....onda sam radila na aerodromu, tu sam imala kretena od sefice koja nije znala gde joj je glava a gde dupe...glup neki posao, neki formulari koji treba da se popunjavaju ali nisam imala mnogo izbora....
 
ne zayebavam....security firma Eagle :) :)
da se onesvestis od smeha...drzao je neki argentinac, bivsi policajac koji nas je postrojavao ko da radimo za CIA-u....i onda nas posalju na koncert (znas li kako izgleda hip-hop koncert u Majamiju??? sta tu dodje pa to samo na filmu ima) i uvek scena....ne moze vecim slovima da ti pise na ledjima security a na drugoj strani svi koji bi da udju bez karte, sa pistoljem, drogom, alkoholom (ne sme nista po zakonu, moras da im otvaras tasne i pretresas dzepove i uzimas)...pa onda lete flase, psovke, pokusavaju da te podmite ( a ja glupaca nisam uzela pare a ladno sam mogla, pruzio mi tip 100$ da udje), polivaju te picem kad ih ne pustis, deru se....
a ti treba jos tu da glumis neku vlast...ja bih najradje svakog pustila bez karte ali nisam smela jer mi ovaj argentinac visio nad glavom a on je bio mnogo gori od cele te mase zajedno :)
i mislila sam da niceg goreg nema dok me tip nije poslao da radim na jamajkanski vasar....ahahahaha....e tu je bogami bilo veselo sa sve tucom, policijom, umlacivanjem...pa se neke ribe pobile, pa ih policija dovatila, pa sve glavom o pod....mislim, da ne verujes kako je ovde brutalna policija....
jako zanimljiv posao, pogotovo za muzicara :)
 
hahahaha...volela bih da sam u toj masi, da minglujem među nekim zgodnim hoperima, uuu...:P
(mislim, zamisli da ti dođem onako nadr.kana :lol: )

ali JAMAJKANSKI VAŠAR :lol:
Nadam se da to imaš snimljeno :P :P :P
Tuču riba videla jednom, ka dsam tek počala da izlazim - strašno. Jedna se tukla onako ženski,, vrištala i puštala nokte, histerija, a ova druga...:shock: Ko skinhed! :? Znači, mala plava cakana, metar i 40 nešto, ko minijautrna Barbika, a pocepala je ovu!
Visoka crba vrištulja i postavlja neka pitanja (oko frajera su se zakačile! :) ), a druga (Barbi) ćuti, i tek kad je zakuca pesnicom - onako prozuklim altom odvali neku bezobraznu psovku :lol:
 
ove su bile neke ko od brega odvaljene jamajcanke, pet policajaca ih je razdvajalo...
ma gde bre zgodni....kad ti se iskeze sa onim zlatnim zubima, oslepis :) a agresivni yebote, ne smes da ih taknes...a treba da ih pretreses...i muvaju sa kartama i imaju fazon da se zalete sa mobilnim, kao prica pa ne moze da stane i izvrne dzepove....sve sam naucila :)

ah da...a znas kako te muvaju tipovi koji rade u agenciji "oces da ti pokazem rupu od metka" :) :)
hahahahahaaaaa.......
 
Moj prvi posao je ovaj koji sada radim.
I dobila sam tacno ono sto sam zamisljala...iako sam pokusavala da nadjem bilo kakav posao vezan za moju struku.
Doduse nisam bila ni nerealna, ni preambiciozna...
Trazila sam ga oko 2 meseca intenzivno...bila sam na 5 razgovora...konkurencija na svakom je bila velika...na cetvrtom i petom mestu gde sam bila su hteli da me prime...ja sam izabrala gde cu da odem i mislim da nisam pogresila.
Ovde ostajem jos godinu i po ako Bog da, a onda trazim nesto drugo.
Nema tu nekih kolega, imam dva pretpostavljena, zenu i muskarca, i dobro funkcionisemo, da kucnem u drvo.
 
Radim u jednoj visokoskolskoj zdravstvenoj ustanovi.Dve godine sam cekala da se zaposlim u svojoj struci.Kolege su ok.,ima poneki izuzetak,kao i u svakoj firmi.Jedina zamerka je plata,ali svi koji rade u zdravstvu hronicno se zale na male plate.
 
Jaoooo.... sirotinjo... radim ovde, radim onde... who cares...

Kako do posla - to interesuje postavljaca teme...

dakle, sednes, razmislis sta se to uvozi a ne proizvodi kod nas. (sve)
Osmislis proizvodnju toga.
Kontaktiras prodajne lance koji to prodaju i pitas koja je nabavna cena za taj proizvod.
Osmislis sistem troskova ZNACAJNO ispod te cene.
...
Napises biznis plan sa pozitivnim bilansom poslovanja i uzmes kredit za masine.
Pokrenes proizvodnju i za upola manje vremena nego sto kredit traje vratis kredit.
...
Od tog dana imas i posao i cistu zaradu.

Veruj meni a ne nekom ko radi za platu... :wink:

p.s.

rad za platu je isplativiji i moze u socijalizmu ili u razvijenom kapitalizmu.
u nasim uslovima POKRENI MALO PREDUZECE.
Samo to donosi zivu lovu.
 
Pobogu commo...pa ako je neko zavrsio medicinski fakultet ili arhitekturu, sigurno nece da osniva malo preduzece, vec ima nameru da trazi posao u struci.
i nije svako osoba koja je takvog mentalnog sklopa da voli da radi samostalno i da ulazi u rizik.
Neko voli da ima siguran posao i da radi od 8-4...sta vise puno je takvih ljudi.

Ja staziram i boli me uvo, za godinu i po mislicu sta cu i kako cu sto se nekog ozbiljnijeg posla tice. ;)
 
ili poliklinika ili neki institut za proučavanje ovog aonoga


commodor je dao dobar savet
e sad što smo sirotinaj bez ideja, druga stvar
kreditit za osnivanej sopstv.bižznisa nisu veliki, ali možeš da uspeš ako se entuzijasta
npr. jedna lekarka Angelina H. je osnovala sopstv. priv.laboratoriju
s druge strane, to je puno radno vreme (iako se sam sebi šef, i vikendom i sve) bar prvih par godina dok ne krene kako valja...
probajte google - nađite SIEPA (agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća, sa linkovima ka privre.komorama), ima više info nego u mojoj glavi right now...
glassesf.gif
 
Hmm, moj prvi posao..
Profesija mi je takva da jako mnogo zavisi od toga da li pratis savremena svetska kretanja u toj oblasti.

Buduci da su moje kolege bile uglavnom pripadnici "stare skole" naravno da im na pamet nije padalo da nesto procitaju, o znanju stranih jezika izlisno je i govoriti, a posao- pa uvek su se nadali da ce to neko drugi da obavi. Ali zato su bili jezivo pakosni kada uradis nesto kvalitetno, pa to svi drugi primete, pa te javno hvale...Svi su mrzeli jedni druge, ali kada treba neko kvalitetan da se zezne, tada su svi bili slozni. Uzasno, uzasno pakosna sredina.

A sefovi...oni su bili sumnjive kvalifikovanosti i jako su se cesto menjali. Tesko da sam od njih mogla nesto da naucim...Mada nekog maltretiranja nije bilo.

E onda sam shvatila da je za mene i ceo svet malo mesto, a kamoli moja mala radna sitnicava sredina. Spakovala se i otisla u svet na dalje skolovanje. Ovde u inostranstvu sam dobila i ponudu za odlican posao kad zavrsim sa skolovanjem.

Ono sto je bitno prilikom trazenja posla, to je da sebe "spakujes" u jednu lepo zaokruzenu celinu- znaci od tvog obrazovanja, preko vannastavnih aktivnosti kojima se se bavila tokom skolovanja, jezika koje govoris i vestina koje posedujes. Sve lepo izbalansirano.
 
slažem se sa commodorejem:p

inače, kada se opsetim znam za sigurno da nisam nikada bila baba sera i ******.
da sam otimala pištolje i zalegala pod šankove, tačnije garderobe...po potrebi jes vala ali o detaljima samo ako nekog azanima:roll:
 

Back
Top