40+

ja ne osećam više ništa vezano za titu i taj bezbrižni život koji smo živeli
sećam se samo da smo jednom prilikom morali satima da stojimo uz ulicu kroz koju je tita trebalo da prođe kad je došao da poseti radničku klasu u mom rodnom gradu i vidi kako napreduje elektronska industrija u jugoslaviji...napredni smo bili tad znali smo za elektroniku još onda
toliko smo dugo stajali da nam je cveće koje je trebalo da bacimo pred njegove noge na znak učiteljice uvenulo u rukama....

tako smo pred titu mi mali pioniri od žive bruke bacali obešene karanfile...užas:lol:

Ja se sećam onih pričica o malom Joži :lol:

Ali najviše se sećam žurki, Stalno smo pravili žureve po stanovima. Puštalo se svašta, jugo rok, clash, djuran djuran, sisters of mersi, kjur...znali smo da postoji folk ali to je za nas bila muzika koju slušaju kamiondzije i seljoberi. Puno smo čitali - to je bila stvar prestiža, ponekad, neki ulizani snob te pita "da li si pročitala Idiota", sećam se kako me je to foliranje užasno živciralo, i naravno da je Idiot poslednji roman Dostojevskog koji sam pročitala.
Sećam se da smo išli na more u Pulu preko Bosne i da je mama stalno ponavljala, gledajući one nepregledne četinarske bosanske šumekanje "kakva građa, kakva građa" (tada su bili u fazi izgradnje vikendice). Sećam se Jadranske obale. Sećam se ekskurzija od po nedelju dana, krenemo iz Niša, prvo do Skoplja, pa nazad kroz Srbiju, pa u Bosnu - Sarajevo, Mostar, Tjentište pa pravac Hrvatska, Zagreb, Plitvice, pa na Jadran (Brioni), Zadar, Šibenik, Poreč, odatle u Sloveniju, Bled, Ljubljana, Postojinska jama...Nisi mogao celu zemlju da obiđeš za 7 dana, pravio se plan puta tačno gde će se svraćati, koje znamenitosti prve godine srednje, koje druge, treće...

Bilo nekad sad se prepričava. Volela sam tu zemlju.
 
Nepravda je što na ovom forumu ne postoji pdf za nas malo starije
:deda:

Ne brini ništa ni Centwalna Upwawa Kwstawice nije mlada, sigurno će da otvore veteranski deo :D

- - - - - - - - - -

Hebo te, ima li iko ZIV od ovih 40 +?:sad2:

pa šta da kažemo...
život je jedno pišljivo njesra

pazi matematiku: ako prosečna osoba mora da spava 8 sati to je trećina od jednog dana
znači trećinu prespavamo
To znači da neko sa 60 godina ima prespavanih 20 a od preostalih 40 pola od toga minimum se školovao
što znači da je efektivno radio 10 godina

Šta je problem sa ovima koji imaju tih 10 godina?
NE MOŽEŠ DA iH ZAJEBAVAŠ JER SU SVE SPRDAČINE PROŠLI TE SU KAO TAKVI NEPOŽELJNI KOD JAJARA


TON FILM O NEO-POSLOVANJU U PETOOKTOBARSKOJ SRBIJI


pre nego pustiš film idi dole na panel pa pritisni captions tj CC opciju i uključi prevod
kao ********* izabrao sam da je jezik srpsko-hrvatski što i jeste
taka tehnologija, youtube mnogo jeo vnago pa uzeh ove jeftinije
nema reklama, nema banera, nema lajkovanja besplatan projekat
ako iko više voli BESPLATNO I ZA DŽABE od bilo koga a to su neo-liberali
Malagurski mi nije ravan

E sad kada ste odgledali film koji opisuje maltretiranja u jednoj karakterističnoj firmi za petooktobarske trendove
mene zanima odakle ideja za ovakve bolesne potrebe i odakle toliko bolesnih koji su zaista u stanju da ovo rade nad ljudima?
 
Ne brini ništa ni Centwalna Upwawa Kwstawice nije mlada, sigurno će da otvore veteranski deo :D

- - - - - - - - - -



pa šta da kažemo...
život je jedno pišljivo njesra

pazi matematiku: ako prosečna osoba mora da spava 8 sati to je trećina od jednog dana
znači trećinu prespavamo
To znači da neko sa 60 godina ima prespavanih 20 a od preostalih 40 pola od toga minimum se školovao
što znači da je efektivno radio 10 godina

Šta je problem sa ovima koji imaju tih 10 godina?
NE MOŽEŠ DA iH ZAJEBAVAŠ JER SU SVE SPRDAČINE PROŠLI TE SU KAO TAKVI NEPOŽELJNI KOD JAJARA


TON FILM O NEO-POSLOVANJU U PETOOKTOBARSKOJ SRBIJI


pre nego pustiš film idi dole na panel pa pritisni captions tj CC opciju i uključi prevod
kao ********* izabrao sam da je jezik srpsko-hrvatski što i jeste
taka tehnologija, youtube mnogo jeo vnago pa uzeh ove jeftinije
nema reklama, nema banera, nema lajkovanja besplatan projekat
ako iko više voli BESPLATNO I ZA DŽABE od bilo koga a to su neo-liberali
Malagurski mi nije ravan

E sad kada ste odgledali film koji opisuje maltretiranja u jednoj karakterističnoj firmi za petooktobarske trendove
mene zanima odakle ideja za ovakve bolesne potrebe i odakle toliko bolesnih koji su zaista u stanju da ovo rade nad ljudima?
Ovo je pogodak.Ni Sekaric ni Arnautovic ne mogu bolje.
 

Back
Top