Viza 190 - dibp

shomi1417

Obećava
Poruka
64
Pozdrav ljudi!
Stigla nam je nominacija od NSW-a (190 viza) i sada imamo 60dana (minus 7) da nabavmo preostalu dokumentaciju.
Eventualni problem bi mogao da se javi prilikom priznavanja radnog iskustva...
Zena je nosilac vize, EA (engineers of australia) joj je priznala samo 3,5 god. iskustva od mogucih 8+ i to od firme za koju smo mislili da nema sanse da priznaju a za ostale (jedna poznata multi-nacionalana) nisu.
Problem moze biti jer je firma za koju su joj priznali radno iskustvo u likvidaciji a platu je primala "na ruke" (nemamo one payslips-e). Imamo preporuku poslodavca i izvode iz PIO kao dokaz...

Pitanje:
Koji dokument mozemo jos da prilozimo da dibp ne pravi problem?
Trazicemo jos i neku "potvrdu" od vlasnika na kojoj bi pisalo da je platu primala u keshu... Da li imate ideju kako da resimo ovu situaciju?
Mi se nadamo da ako je EA priznala iskustvo da ce verovatno i dibp mada smo citali da oni rade nezavisno....

Jos jedno pitanje:
Da li bi mozda trebali da prilozimo svu dokumentaciju (celo radno iskustvo) pa nam mozda dibp prizna nesto sto EA nije?
Stavili smo svo radno iskustvo prlikom popunjavanja EOI-a ali smo cekairali samo poene za radno iskustvo koje su priznali EA...

Pocela je da nas bije paranoja da nas sada, na kraju puta, ne odbiju za vizu...
Hvala unaped

ps. Javno bih se zahvalio clanu Hedgehogu na svoj dosadasnjoj (a nadam se i buducoj :D) pomoci
 
Pozdrav
Dobro je što niste stavili poene za staž koji vam EA nije uvažio. Ako imate potvrdu iz PIO fonda, onda je sve u redu. Bilo bi dobro da napiše jednu Statutary Declaration, gde će obrazložiti zbog čega nema novac na izvodu iz banke.
 
Pozdrav NAATI,
imamo potvrdu iz PIO fonda. Kontaktirali smo i firmu u kojoj je zena radila i dobili izmenjenu preporuku gde se naglasava da je u pitanju neto plata placana u kesu. Da li mislis da je pored toga potrebna Statutary Declaration?
 
Hvala druze jos jednom ;)
Da li je neko skoro aplicirao za vizu posto imam neka pitanja u vezi immi account-a?
Da li prvo treba upload-ovati dokumenta pa tek onda platiti ili obratno?
Posto upravo pravim nalog, postoji obavezno polje gde se trazi fiksni telefon (sledece polje je za mobilini) koji nemam, ne koristim fiksni vec godinama unazad... Da li da tu stavim broj moblilnog ili da stavim recimo broj telefona mojih roditelja ili neki treci?
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Stavi broj mobilnog, mnogi ljudi nemaju fiksni, naročito u Australiji. Prvo platiš pa onda uploduješ, neće ti ni dozvoliti drugačije. :) Ja sam uplodovala tek nedeljama kasnije, jer traje oko 7 nedelja da dobiješ CO .
 
Hvala hvala, da li to znači da sledeće polje (broj mobilnog telefona) ostavim prazno? U kom formatu se piše broj mobilnog, sa 00381 ili +381?
Izgleda da menjaju izgled immi accounta od sutra, samo da ne promene i cenu aplikacije :-D
 

Back
Top