Prosjecni Evropljanin kao univerzalno sredstvo unistenja

Thucydides

Gost
Poruka
4.551
Ili dosada izjednacavanja ljudi.

Ovde cu iznositi zapazanja Leontjeva iz istoimene knjige o procesima 19 vijeka, koji je opisivao teoreticare materijalnog i duhovnog izjednacavanja, mahom Francuze.

Ovi teoreticari koje mozemo nazvati i prosvjetiteljima sasvim odgovaraju onom sto nam se ovde nudi u liku drakceta. Oni se zalazu za "pobjedu uma", za uklanjanje suprotnosti iz svijeta, a neki od njih cak i za eliminaciju umjetnosti i literature, jer se ona sasvim zasniva na drustvenim suprotnostima, na klasnim, imovinskim i etnickim itd. razlikama. Mislim da ovde spada i "Umri" koji se breca na bilo kakav pomen etnickih razlika i to onda naziva "demagogijom".

Ovi ljudi su najbolji sijaci dosade i zeteoci, a vic im je zastitni znak, po ugledu na Voltera koji je izgleda mnogima uzor. Volter je bio gey i on je drakcetu okey.

Dakle, suprotnosti su te koje inspirisu ljude na stvaralastvo, kao sto ce neki autor tipa Getea dati svoj doprinos nakon sto je dobio uvid u neku zbirku narodnih pjesama i potaknut nesvjescu u tim pjesmama.

A promoteri izjednacavanja imaju za cilj da na kraju ostane samo jos lupa cekica i aparata sa baustele. I sami sebe predstavljaju beznacajnima i dosadnima, te u svojim knjigama koje su posvecene istima citiraju one autore koji se izrazito bave drustvenim suprotnostima (suprotnosti u klasi, rangu, cinu, materijalnom statusu, vrlinama) i na njima grade inicijaciju drame kao George Sand.

Sve ovo je, naravno, Nietzscheov predmet posmatranja.

"Jedno novo zlo: dusevna pustos, dosada" - Leontjev
"Pustinja se siri, jao onom ko pustinju u grudima skriva!" - Nietzsche
 
Poslednja izmena:
Sta je pobijedilo kod drakceta? Zna sve a hoce samo da peca. Zna sve da bi temeljnije mogao da mrzi, eto, to je sve, spijunaza = pobjeda uma. To je kao kad bi Josip Broz rekao: ja sam bravar a ti mozes najvise da imas osnovnu skolu.

- - - - - - - - - -

Htio sam da kazem da ste ti i lonce isto, obicne hladne stvari koje znanje ne pretvaraju u djela, nego ga iskljucivo "konzumiraju".
 
Kao sto rekoh, "prosvjetitelji" smatraju da prvo treba odstraniti najveci dio duhovnog stvaralastva da bi se sprovelo izjednacavanje, a ostali bi samo udzbenici koji su korisni u industriji i privredi.

- - - - - - - - - -

Recimo, danasnji Kinezi su naslijedili dosta i literature i izuma od bijelih Kineza, pa nisu opet nista evoluirali, a oni i njihov budizam radi na izjednacavanju sto materijalnom sto duhovnom vec 2500 godina.

- - - - - - - - - -

Imali su 600.000 samo istorijskih spisa. Njih su vjerovatno sve unistili. To je ono sto planiraju "prosvetari". I vidi kako se drakce vec sad upinje u tome. I filozofiju i istoriju, sve bi da zbrise, i njegova vlaznoparna nemoralna ucenica.
 
Ako nisi onda se nisi interesovao i nisi nikad bio na gubitku, tj. visa kulturna nadgradnja nije na jeziku, da jeste vidio bi da ti pokusavaju odrezati jezik. Zato se bezbijedno bavis materijalistickom literaturom u koju spada i biblija. Ali pogledaj drakcetove teme ... vidi sta nudi i sta napada. Napada filozofiju, pravi kontrast izmedju prosvjetiteljstva i filozofije i uopste nigdje nijedna pozitivna rijec za filozofiju, cak stavise obrnuto. Isto tako Umri i sl. To je Sophocid ili homo sapiens-cid. Homicid.
 
Evo prelistao sam drakčetove teme, i vidim da se on zalaže za moral.
Moral kao kočnicu propadanja društva i pojedinačnog čoveka. Čak nudi i moguća rešenja.
Tebi možda smeta što to radi sa osmehom i kroz šalu. Ja sam od oba operisan, i lako čitam samo suštinu.
Stariji je od tebe, ne samo po godinama, nije zaglavio razvoj na Ničeu nego je nastavio, i stigao do pecanja. To što ti ne vidiš vezu između filozofije i pecanja je zato što nikada nisi prešao taj put.
Uči od boljih. Otisni se više od tog Ničea i kreni u nepoznato. Možda dodješ do iste udice, a možda kreneš nekim boljim putem. Ali moraš krenuti.
Ništa ne gubiš. Ono što si jednom naučio niko ti ne može oduzeti. Kada jednom osvojiš vrhove, možeš im se vraćati kad god poželiš.
 
U jednom postu se zalaze za anarhiju, pa u drugom za ostre zakone, pa u trecem protiv filozofije i istorije, pa u cetvrtom za moral (nisam ovo vidio, blokirao sam ga) pa u trecem za kurvaluk bez granica, pijancenje i glupiranje. To je naravno isto ono sto je radio Hitler, uzimao je sa svih strana ponesto i sebe pravio podobnim za sve, da bi pokupio glasove. A kasnije radi sta hoce, tiranski. Covjek ne priznaje nijednu od 4 glavne vrline, a prica o moralu? Odakle ces izvesti zakone ako nema vrlina? Ko ce da ih sprovodi ako nema vlasti? Itd. Ko god je jednakopravas je obican licemjer i lazov.
 
Anarhija nije suprotstavljena oštrim zakonima. Anarhija podrazumeva pojedinca koji je moralan, koji u sebi nosi oštre zakone.
Kada nas sve budeš blokirao, čitaćeš samo svoje postove. Gde će te to odvesti?

Vrline nisu dogma, nego cilj kome treba težiti. To je put, dijalektika, ideja, koncept. Vrline su nedostižan cilj, jer smo od blata stvoreni. Ali su cilj.

- - - - - - - - - -

Ako želiš da učiš ljude (i sebe) nemoj im citirati Ničea, to umeju i sami.
Od svakog čoveka se ima šta naučiti, pa i od tebe. Piši svoje reči, ne Ničetove.

"Čovječe, ako želiš da saznaš pristani na sve;
ako želiš da mijenjaš ljude ne odmeći se."
 
Vrline su nešto što stvaraš u sebi ,a lepo je i dobro i za tebe i za druge...
Najveća vrlina je i dalje,svemudrost...
Anarhiju ne treba razmatrati kao protiv ,već kao za!
Anarhija je za iskazivanje individualnosti-važnosti-značaja,potreba i volje svakog subjekta.
Jer nema nevažnog subjekta,otud trošiš beže i napor i reči i na Tukija-i on je važan!
 

Back
Top