Kupovina pištolja

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Planiram kupiti pištolj u cilju lične bezbednosti i samoodbrane. Mislim da bih se tada osećao sigurnije pošto nemam poverenja da me država može zašititi.
Zanima me da li je neko prošao kroz proceduru izdavanja dozvole za nabavku oružja?
Kao i za preporuku u vezi kupovine, tj. gde se uopšte kupuje oružje?

Na sajtu MUP-a vidimo
Fizička lica podnose lično zahtev za izdavanje odobrenja za nabavku oružja iz kategorije B (obrazac broj 1) u organizacionoj jedinici ovog ministarstva prema mestu prebivališta podnosioca zahteva pri čemu je neophodno priložiti sledeća dokumenta:
važeću biometijsku ličnu kartu;
Uverenje od nadležnog Osnovnog i Višeg suda da se protiv lica ne vodi krivični postupak;
uverenje o obuci u rukovanju vatrenim oružjem, za oružje za koje se podnosi zahtev za nabavku, osim konvertibilnog (obuke su oslobođeni zaposleni i penzionisani pripadnici državnih organa koji po službenoj dužnosti nose ili su ranije nosili oružje, profesionalna i penzionisana vojna lica, rezervne vojne starešine i sportski strelci koji nastupaju u disciplinama sa vatrenim oružjem);
Uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja;
Dostave dokaz o opravdanosti razloga za nabavljanje oružja;
Dokaz o uplaćenoj taksi.

• Odobrenje za nabavljanje oružja važi šest meseci od dana izdavanja.


kako izgleda procena zdravstvene sposobnosti?
kako izgleda i koliko traje obuka?
šta se obično navodi kao dokaz o opravdanosti nabavke?
 
Mda, ja samo badava plaćam porez.. al nasledio sam.

- - - - - - - - - -

Sise su, po mom mišljenju, svi koji imaju, lože se, a nikad ga nisu upotrebili..a ako su ga upotrebili, onda su uglavnom u zatvorima...ako niste zaštitnik prava građana u Srbii :rotf:
 
pitaj becejca kad ga vidis,on poseduje arsenal
ybg.kad nismo u texaxu,tamo bi ti i zenska nosila pusku o ramenu kad ide u prodavnicu...

- - - - - - - - - -

i ja sam bio nasledio cz pištolj, mada ga nikad nisam uzeo u ruke, a onda zbog civilnog služenja vojske i poreza ga predao državi, kakva greška

ugasio si zbog tog civilnog,neces se moci ni ozeniti
zene vole oficire
 
Mda, ja samo badava plaćam porez.. al nasledio sam.

- - - - - - - - - -

Sise su, po mom mišljenju, svi koji imaju, lože se, a nikad ga nisu upotrebili..a ako su ga upotrebili, onda su uglavnom u zatvorima...ako niste zaštitnik prava građana u Srbii :rotf:

Loze se omladinci a ne znaju da je pistolj OPASNIJE IMATI NEGO NEMATI...

Ne znaju ako ikada dodje momenat da ga upotrebis - moras ga ZAISTA i upotrebiti...

A to cesto nije lako onome koji nije naviknut i dobro uvezban....

Pa onda gadno nahebes. :rtfm:
 
Sta ce ti dozvola?

Kupi pistolj bez dozvole.

Sa dozvolom je samo pola pistolja.
pa ako procene da sam nepodoban za posedovanje oružja, moraću i o tome da razmislim. jer valjda ja najbolje znam da li sam ugrožen i ne smem dozvoliti da mi država uskrati pravo na samoodbranu

- - - - - - - - - -

Loze se omladinci a ne znaju da je pistolj OPASNIJE IMATI NEGO NEMATI...

Ne znaju ako ikada dodje momenat da ga upotrebis - moras ga ZAISTA i upotrebiti...

A to cesto nije lako onome koji nije naviknut i dobro uvezban....

Pa onda gadno nahebes. :rtfm:

imam vikendicu u šumi, mogao bih vežbati tamo
 
imam vikendicu u šumi, mogao bih vežbati tamo

Uvek kad a vezbas imaj na umu ako te neko u vikendici napadne i ako imas pistolj, cim ga izvadis moras i da pucas i eliminises napadaca.

Najgore od svega je izvaditi pistolj i onda razmiljati da li da pucas ili ne....

Kada si isukao pistolj - viase ne razmisaljas nego samo gladas kako da ga bolje upucas.

I to ne u nogu, da ga onesposobis, vec pravo u glavu ili grudi...:rtfm:

I imaj na umu da se kod pistolja bitka u 90% slucajeva zavrsava sa 3-4 metka.
 
Loze se omladinci a ne znaju da je pistolj OPASNIJE IMATI NEGO NEMATI...

Ne znaju ako ikada dodje momenat da ga upotrebis - moras ga ZAISTA i upotrebiti...

A to cesto nije lako onome koji nije naviknut i dobro uvezban....

Pa onda gadno nahebes. :rtfm:

Ili ne moraš da upotrebiš uopšte, ali pošto si naoružan, neobučen i kratkog fitilja, ubićeš nekoga, zakopaćeš i tuđ i svoj život..
 
Ili ne moraš da upotrebiš uopšte, ali pošto si naoružan, neobučen i kratkog fitilja, ubićeš nekoga, zakopaćeš i tuđ i svoj život..

Ta ubice njega, ja sam jednom video kada je jedan moj poznanik (Crnogorac!) na neke siledzije u kafani izvadio pistolj, pa se onda poceo razmisljati da li da puca ili ne...

A budale se nisu uplasile, nego mu otele pistolji i tako ga prebile da sam ja mislio da ce umreti.

Preziveo je, ali nikad vise nije bio kao ranije.
 
Cim imas registrovano oruzje mogu da ti ga oduzmu i to uglavnom kad si u problemu i kad ti treba.Policija te nece zastititi zato samo bez dozvole na crno sakrijes ga i za ne daj boze imas sigurnost.
 
Planiram kupiti pištolj u cilju lične bezbednosti i samoodbrane. Mislim da bih se tada osećao sigurnije pošto nemam poverenja da me država može zašititi.
Zanima me da li je neko prošao kroz proceduru izdavanja dozvole za nabavku oružja?
Kao i za preporuku u vezi kupovine, tj. gde se uopšte kupuje oružje?

Na sajtu MUP-a vidimo
Fizička lica podnose lično zahtev za izdavanje odobrenja za nabavku oružja iz kategorije B (obrazac broj 1) u organizacionoj jedinici ovog ministarstva prema mestu prebivališta podnosioca zahteva pri čemu je neophodno priložiti sledeća dokumenta:
važeću biometijsku ličnu kartu;
Uverenje od nadležnog Osnovnog i Višeg suda da se protiv lica ne vodi krivični postupak;
uverenje o obuci u rukovanju vatrenim oružjem, za oružje za koje se podnosi zahtev za nabavku, osim konvertibilnog (obuke su oslobođeni zaposleni i penzionisani pripadnici državnih organa koji po službenoj dužnosti nose ili su ranije nosili oružje, profesionalna i penzionisana vojna lica, rezervne vojne starešine i sportski strelci koji nastupaju u disciplinama sa vatrenim oružjem);
Uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja;
Dostave dokaz o opravdanosti razloga za nabavljanje oružja;
Dokaz o uplaćenoj taksi.

• Odobrenje za nabavljanje oružja važi šest meseci od dana izdavanja.


kako izgleda procena zdravstvene sposobnosti?
kako izgleda i koliko traje obuka?
šta se obično navodi kao dokaz o opravdanosti nabavke?

Лудацима не дају оружје, тако да не верујем да ће ти дати дозволу.
 
i ja sam bio nasledio cz pištolj, mada ga nikad nisam uzeo u ruke, a onda zbog civilnog služenja vojske i poreza ga predao državi, kakva greška

Чекај, још си сисица која је цивилно служила војску?

па никад ти неће дати дозволу.

- - - - - - - - - -

Једино ти остаје да држиш пиштољ на црно.

То је мање више, скоро исто. Ако те не ухвате. А како да те ухвате?
 
Sve je to lepo samo po našem zakonu osim ako te nije držao na nišanu ili te dokazivo klao baš u tom trenutku ti si njegovim ubistvom počinio prekoračenje nužne odbrane i odrobijaćeš to pošteno. Dakle taj pištolj mora da mu bude sredstvo odvraćanja u 99% slučajeva.

Obuku je lako završiti za jedan dan u bilo kojoj streljani koja je ovlašćena i dobiti potvrdu što izađe nekih 50-100 evra. Po ovom novom lekarska dozvola mora biti od lekara opšte prakse,psihijatra,psihologa i oftamologa....i to iz ovlašćenih ustanova ne bilo kojih...rade se i testovi na drogu i analiza krvi,ekg, refleksi,kapacitet pluća...kao da se za pilota prijavljuješ....to ti je još 50-ak evra
 
Planiram kupiti pištolj u cilju lične bezbednosti i samoodbrane. Mislim da bih se tada osećao sigurnije pošto nemam poverenja da me država može zašititi.
Zanima me da li je neko prošao kroz proceduru izdavanja dozvole za nabavku oružja?
Kao i za preporuku u vezi kupovine, tj. gde se uopšte kupuje oružje?

Na sajtu MUP-a vidimo
Fizička lica podnose lično zahtev za izdavanje odobrenja za nabavku oružja iz kategorije B (obrazac broj 1) u organizacionoj jedinici ovog ministarstva prema mestu prebivališta podnosioca zahteva pri čemu je neophodno priložiti sledeća dokumenta:
važeću biometijsku ličnu kartu;
Uverenje od nadležnog Osnovnog i Višeg suda da se protiv lica ne vodi krivični postupak;
uverenje o obuci u rukovanju vatrenim oružjem, za oružje za koje se podnosi zahtev za nabavku, osim konvertibilnog (obuke su oslobođeni zaposleni i penzionisani pripadnici državnih organa koji po službenoj dužnosti nose ili su ranije nosili oružje, profesionalna i penzionisana vojna lica, rezervne vojne starešine i sportski strelci koji nastupaju u disciplinama sa vatrenim oružjem);
Uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja;
Dostave dokaz o opravdanosti razloga za nabavljanje oružja;
Dokaz o uplaćenoj taksi.

• Odobrenje za nabavljanje oružja važi šest meseci od dana izdavanja.


kako izgleda procena zdravstvene sposobnosti?
kako izgleda i koliko traje obuka?
šta se obično navodi kao dokaz o opravdanosti nabavke?

Nema potrebe za vatrenim oružjem. Sekira je i oruđe i oružje srba još od davnina a ne plaća se porez.
 
Mogao bih sada da napišem post od pola kilometra sa obrazloženjima zašto ne treba da nabavljaš oružje .
Možeš možda dobiti dozvolu za držanje oružja kod kuće ali za nošenje nećeš dobiti .
Rezervni sam oficir , otac mi je bio aktivni oficir ali nikada nismo držali oružje kod kuće osim u ratu .
Bolje treniraj borilačke sportove da ojačaš malo samopouzdanje jer to ti treba a oružja se okani jer
ti može napraviti samo srranje .
Trenirao sam i streljaštvo , u ratu sam bio komandir čete ali mi sada ne pada na pamet da imam oružje ni sa
ni sa dozvolom ni bez dozvole iako sam iz rata mogao donijeti oružja da opremim omanju jedinicu .
 
Mogao bih sada da napišem post od pola kilometra sa obrazloženjima zašto ne treba da nabavljaš oružje .
Možeš možda dobiti dozvolu za držanje oružja kod kuće ali za nošenje nećeš dobiti .
Rezervni sam oficir , otac mi je bio aktivni oficir ali nikada nismo držali oružje kod kuće osim u ratu .
Bolje treniraj borilačke sportove da ojačaš malo samopouzdanje jer to ti treba a oružja se okani jer
ti može napraviti samo srranje .
Trenirao sam i streljaštvo , u ratu sam bio komandir čete ali mi sada ne pada na pamet da imam oružje ni sa
ni sa dozvolom ni bez dozvole iako sam iz rata mogao donijeti oružja da opremim omanju jedinicu .

Пиштољ у кући је велико зло. Слажем се са твојим постом. Ко хоће физички да се осећа сигурније, нека ојача, а не да држи пиштољ у кући. Пиштољ доноси несрећу.
 
Uvek kad a vezbas imaj na umu ako te neko u vikendici napadne i ako imas pistolj, cim ga izvadis moras i da pucas i eliminises napadaca.

Najgore od svega je izvaditi pistolj i onda razmiljati da li da pucas ili ne....

Kada si isukao pistolj - viase ne razmisaljas nego samo gladas kako da ga bolje upucas.

I to ne u nogu, da ga onesposobis, vec pravo u glavu ili grudi...:rtfm:

I imaj na umu da se kod pistolja bitka u 90% slucajeva zavrsava sa 3-4 metka.

Nemoj da zezas, nije sve odmah u pucanju....ali onaj ko nabavlja pistolj mora da bude svestan da ga nabavlja da bi ga upotrebljavao kao dobar dan...
Ovo sto ti Blajbi kaze je najgora varijanta ili tu odmah do najgore, zenska panika je najgora varijanta...

Kad imas pistolj kao dobar dan, e onda ti se ne znoje ruke kad ga uzmes, ne drhte ti ruke, ali nisi ni kao klinci , npr cecin mali, pa da ti je pistolj kao naliv pero...cesce je drzao pistolj nego naliv pero...

Pistolj bi trebalo da je odgovorna stvar....a ne jos jedno sredstvo za omocenje kao sto je suzavac, bejzbol palica i slicno...
Dobar strelac sa pistoljem moze i na 50m da ti skine mindjusu...Cek a, da u kusturicinom filmu je bilo glupiranje u vezi pistolja...

Ja na tvom mestu ne bih nabavljao pistolj, jer ti jesi mozda psihicki dovoljno stabilan za posedovanje pistolja ali si daleko od psihicki stabilnog za upotrebu pistolja...
 

Back
Top