Majka i sestra hoce da me izbace iz stana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.879
Postovanje,
Od decembra 2014. godine zivim opet u roditeljskom stanu, kojeg sam napustila 2010., jer sam usla u vanbracnu pricu sa dugogodisnjim prijateljem, koji mi je pomagao, na kraju to prijateljstvo je postalo nesto vise.
Za tih 4 godine moji roditelji se nisu interesovali za mene.
Samo me je posecivala cerka koja je zivela sa babom i dedom, tj. mojim roditeljima sve do mog dolaska tj. povratka u roditelhski stan. U to vreme cerka prelazi da zivi kod decka, kasnije se i udaje za njega i zasniva porodicu.
Za tih 4 godine, nisam uspela da nadjem stalni posao, radila sam od kuce, nevencani partner me je izdrzavao.
2012. on trajno gubi posao i donosi odluku da proda stan u kojem smo ziveli.
Tokom tih 4 godine nas dvoje smo se udaljili jedno od drugog.
2014. u septembru on uspeva da proda stan, mene salje nazad kod roditelja decembra 2014.
U startu mi je majka rekla da me ne zeli u stanu, jer hoce da zivi sama.
Ja nemam gde drugde da odem, to joj i kazem, ali ona ne popusta.
Trazi mi novac. Ja joj od moje socijalne pomoci. Koja je iznosila 7.800,00 dinara, koju sam morala da trazim u medjuvremenu, dajem polovinu, iako ona ima penziju od skoro 40.000,00 dinara.
Nekih meseci jednostavno nisam imala novca da joj dam i tada bi se ona izivljavala nada mnom, govoreci da sam propalitet, da ce me ona sahraniti, da sam nula itd.
Da napimenem da je moj otac umro maja 2013., i nisam mogla da se obratim drugom roditelju da je urazumi. Oni su bili u braku do njegove smrti.
Na kraju, pre dve godine, meni jednog dana puca film i zovem policiju jer mi je celog tog dana govorila da sam se radovala ocevoj smrti.
To nisam mogla da dozvolim, bolelo me je i nakon par upozorenja njoj da se smiri i da me pusti na miru, zovem policiju.
Policija dolazi, ali ne pise zapisnik. Misle da je u pitanj neka obicna svadja izmedju majke i cerke, mada sam im rekla da trpim psihicko nasilje.
To sto sam zvala policiju mi nikad nije oprostila.
U medjuvremenu pokrece ostavinsku raspravu iza mog pokojnog oca.
Naravno, nisu se obe udostojile da mi kazu za rociste, pa sudija trazi da se ponovi rociste da i ja budem prisutna.
Na kraju dobijam sudski poziv za ostavinsku raspravu i ona uzima 4/6, dok sestra i ja dobijamo po 1/6.
To se jos nije zavrsilo jer pistoji neki problem u katastru oko upisa broja stana.
Ovih dana sam od sestre pitana kada nameravam da napustim stan.
Sestra je udata, dve godine mladja, ima stan, posao.
Da napomenem da joj majka pomaze u svim aspektima zivota, znaci odlazi kod nje, sestra dolazi sa porodicom kod nje, majka joj kupuje stvari za stan, verovatno joj i finansijski pomaze.
Da napomenem da od majke od 2014. godine nisam dobila ni koricu hleba.
Sta da radim, kome da se obratim za pomoc, jer ne smem da napustam devojacku sobu, ne smem da koristim sporet, ne smem da perem ves u masini, ne smem da koristim frizider, niti da izlazim na terasu.
Molim Vas, ako neko nesto zna, da mi pomogne.
Da li ima pravde za mene?
Bila sam u Socijalnom, iznela svoj slucaj, ali oni su mi rekli da nemaju resenje.
Unapred zahvalna.
 
Poslednja izmena:
U startu mi je majka rekla da me ne zeli u stanu, jer hoce da zivi sama.
Ja nemam gde drugde da odem, to joj i kazem, ali ona ne popusta.
Trazi mi novac. Ja joj od moje socijalne pomoci. Koja je iznosila 7.800,00 dinara, koju sam morala da trazim u medjuvremenu, dajem polovinu, iako ona ima penziju od skoro 40.000,00 dinara..

Klasična beogradska priča po tesarskim familijama od bušnih gaća a koje su se u socijalizmu nakotile po Beogradu bežanjem od seljačkog siromaštva
 
Mada ne mogu da pomognem, ipak uz podršku da opstaneš u necivilizovanom okruženju tipa "MOJEEE" (a koliko sutra će da pandrkne),
ipak postoje ljigave, odvratne sudbine a zakonom dozvoljene i legitimne:

slučaj prijatelja kom po umiranju majke otac dovlači neku bez gaća na dupe i stupa u bračnu vezu sa njom
nedugo zatim, umire i otac a ostaje maćeha koja dovlači nekog svog u taj stan ali se ne uzimaju, zna za jadac

I sad u rodjenom stanu taj moj prijatelj živi sa dve nepoznate osobe
Užas, zar ne?
 
O boze, pa to jos traje :( Secam se ranije kada si pisala za probleme sa majkom....

Vidi, postoji jedna zackoljica. Ona tehnicki (pod uslovom da je stan na njeno ime) moze samo da te zamoli da isti napustis, ne sme da te izbaci. Da bi te izbacila, njoj treba sudska odluka o tome. Ide ti na ruku da su nasi zakoni o provatnoj svojini jako traljavi. Tebi moze da udje potpuni stranac u kucu i da kaze necu da idem. Ne smes da ga pipnes (pod uslovom da si ga dobrovoljno pustio).

Moj savet ti je da opet pozoves policiju i da insistiras na sastavljanju zapisnika. Tvoja majka igra na kartu tvog straha od nje. Ne dozvoli joj to.
 
ne moze da te izbace imas deo stana

bar mislim

porazgovaraj sa majkom , objasni joj da te zivot nije mazio , da si donosila pogresne odluke ali da su one tvoje

da joj ne trazis nista ali da ti ne unistava zivot jos vise

usput trazi nekog penzionera sa stanom , da nije skroz baksuz.
 
Hvala vam svima na odgovorima.
Resenja nema.

- - - - - - - - - -

ne moze da te izbace imas deo stana

bar mislim

porazgovaraj sa majkom , objasni joj da te zivot nije mazio , da si donosila pogresne odluke ali da su one tvoje

da joj ne trazis nista ali da ti ne unistava zivot jos vise

usput trazi nekog penzionera sa stanom , da nije skroz baksuz.

Nece da mi odgovori kad je pitam.
Sve se svodi da mi sestra prenosi njena misljenja.
Da se udajem, ne mogu.
 
Mada ne mogu da pomognem, ipak uz podršku da opstaneš u necivilizovanom okruženju tipa "MOJEEE" (a koliko sutra će da pandrkne),
ipak postoje ljigave, odvratne sudbine a zakonom dozvoljene i legitimne:

slučaj prijatelja kom po umiranju majke otac dovlači neku bez gaća na dupe i stupa u bračnu vezu sa njom
nedugo zatim, umire i otac a ostaje maćeha koja dovlači nekog svog u taj stan ali se ne uzimaju, zna za jadac

I sad u rodjenom stanu taj moj prijatelj živi sa dve nepoznate osobe
Užas, zar ne?

bas uzas

- - - - - - - - - -

Hvala vam svima na odgovorima.
Resenja nema.

- - - - - - - - - -



Nece da mi odgovori kad je pitam.
Sve se svodi da mi sestra prenosi njena misljenja.
Da se udajem, ne mogu.

ne treba da ti odgovara

pricaj ti njoj a ona nek cuti

nekoliko dana , mozda joj dopre do mozga
 
Hvala vam svima na odgovorima.
Resenja nema.

- - - - - - - - - -



Nece da mi odgovori kad je pitam.
Sve se svodi da mi sestra prenosi njena misljenja.
Da se udajem, ne mogu.
kazi joj da je vestica i da ce da gori u paklu,kazi joj da te je mrzela jos od kad si se rodila,kazi joj sve najgore....sve dok ne ispusti suzu.....

- - - - - - - - - -

Majka joj igra na kartu straha jer je ukapirala da to prolazi. Linejna, slobodno pokazi zube, jer ljudi kao tvoj majka su u sustini slabici i kukavice.

bas to
 
Sta nisam napisala?

- - - - - - - - - -

Mogla bih jos da pisem o majcinom odnosu prema meni.
Molim te reci, napisi sta to nisam napisala?

kad si se iselila iz stana i ostavila svoje dete da zivi sa njom, da li si joj makar placala za cerkino izdrzavanje
meni je neshvatljivo to ostavljanje dece od strane majki..
kad odlucis da rodis, odgovorna si za to dete
pretpostavljam da su tvoju cerku tada izdrzavale i o njoj brinule tvoja majka i sestra i da zato sada one imaju takav odnos prema tebi - kao prema neodgovornoj osobi
nisu tu u pitanju pogresne odluke..gresi svako, ali i snosi posledice za svoje odluke
ne osudjujem te zbog tvoje slabosti i nesposobnosti
ne znam da li si zdravstveno sposobna da radis..ako vec ne mozes da nadjes posao ovako, pokusaj makar da sredjejes stanove ili lokale i da na takav nacin zaradis makar za troskove zivota koje ti imas
 
Nisam bila nista od toga.
A nisam bila ni u zatvoru.
Niti sam roditelje na glas opsovala. U sebi, da. Da cujem ko nije? To je jedini moj greh.
Radila 17 godina.
Donela sam samo jednu pogresnu odluku, sto sam otisla u Ameriku. Ali, dete nije htelo sa mnom zbog ljubomore koje je osecala prema tom coveku.
Vratila sam se u Srbiju, okoncala brak, kad sam shvatila da mi cerka nece doci u Ameriku, a 4 godine me uveravala da ce doci.
Reci, Umri muski, sta to nisam napisala?
 
kad si se iselila iz stana i ostavila svoje dete da zivi sa njom, da li si joj makar placala za cerkino izdrzavanje
meni je neshvatljivo to ostavljanje dece od strane majki..
kad odlucis da rodis, odgovorna si za to dete
pretpostavljam da su tvoju cerku tada izdrzavale i o njoj brinule tvoja majka i sestra i da zato sada one imaju takav odnos prema tebi - kao prema neodgovornoj osobi
nisu tu u pitanju pogresne odluke..gresi svako, ali i snosi posledice za svoje odluke
ne osudjujem te zbog tvoje slabosti i nesposobnosti
ne znam da li si zdravstveno sposobna da radis..ako vec ne mozes da nadjes posao ovako, pokusaj makar da sredjejes stanove ili lokale i da na takav nacin zaradis makar za troskove zivota koje ti imas

placala je koliko je mogla
 
kad si se iselila iz stana i ostavila svoje dete da zivi sa njom, da li si joj makar placala za cerkino izdrzavanje
meni je neshvatljivo to ostavljanje dece od strane majki..
kad odlucis da rodis, odgovorna si za to dete
pretpostavljam da su tvoju cerku tada izdrzavale i o njoj brinule tvoja majka i sestra i da zato sada one imaju takav odnos prema tebi - kao prema neodgovornoj osobi
nisu tu u pitanju pogresne odluke..gresi svako, ali i snosi posledice za svoje odluke
ne osudjujem te zbog tvoje slabosti i nesposobnosti
ne znam da li si zdravstveno sposobna da radis..ako vec ne mozes da nadjes posao ovako, pokusaj makar da sredjejes stanove ili lokale i da na takav nacin zaradis makar za troskove zivota koje ti imas

Naravno da sam slala novac za dete. Bog mi je svedok.
 
Nisam bila nista od toga.
A nisam bila ni u zatvoru.
Niti sam roditelje na glas opsovala. U sebi, da. Da cujem ko nije? To je jedini moj greh.
Radila 17 godina.
Donela sam samo jednu pogresnu odluku, sto sam otisla u Ameriku. Ali, dete nije htelo sa mnom zbog ljubomore koje je osecala prema tom coveku.
Vratila sam se u Srbiju, okoncala brak, kad sam shvatila da mi cerka nece doci u Ameriku, a 4 godine me uveravala da ce doci.
Reci, Umri muski, sta to nisam napisala?

nisi trebala da se vratis zbog deteta,upropastila te nacisto
 
Naravno da sam slala novac za dete. Bog mi je svedok.

jesu li te tada majka i sestra podrzale kad si isla u ameriku i jesu li ti rekle da pristaju da brinu o tvom detetu
ako nisu, mozda ti to zameraju
u svakom slucaju, tu se nesto desilo zbog cega ti ne mozes da promenis njihov odnos prema tebi
ti imas prava na 1/6 svega u stanu
na 1/6 deo frizidera, sporeta, kupatila..
sa jedne strane ti ne savetujem izlazak iz stana nikako, a sa druge - moras sebi da nadjes neki posao sa kojim ces da se izdrzavas, jer majka nije u obavezi da te izdrzava iako ima pristojnu penziju
osim sto imas prava za zivis u 1/6 delu stana, u obavezi si i da plazacs troskove za tih 1/6 dela
 
jesu li te tada majka i sestra podrzale kad si isla u ameriku i jesu li ti rekle da pristaju da brinu o tvom detetu
ako nisu, mozda ti to zameraju
u svakom slucaju, tu se nesto desilo zbog cega ti ne mozes da promenis njihov odnos prema tebi
ti imas prava na 1/6 svega u stanu
na 1/6 deo frizidera, sporeta, kupatila..
sa jedne strane ti ne savetujem izlazak iz stana nikako, a sa druge - moras sebi da nadjes neki posao sa kojim ces da se izdrzavas, jer majka nije u obavezi da te izdrzava iako ima pristojnu penziju
osim sto imas prava za zivis u 1/6 delu stana, u obavezi si i da plazacs troskove za tih 1/6 dela
daje veštici polovinu od soc.pomoci
 
Ne, ni jednom reci mi nisu nista rekle protiv toga.
Cak sta vise, majka koja je u to vreme bila normalna me je molila da ne vodim dete?!
Znate, dete od 14 godina se ne moze tek tako izvesti iz zemlje protiv njegove volje i protiv volje drugog roditelja, oca.
A ja sam imala odobrenje oca naseg deteta da je pusta sa mnom u inostranstvo.
Bila sam i kod psihijatra da pitam da li sam pogresila i u cemu, cak sam bila i u dnevnoj bolnici da vidim da li sam i koliko pogresila.
Psihijatar mi je rekla da nisam pogresila i da nisam imala pravo da trazim od cerke da na silu podje sa mnom i da je ona bila svesna svoje odluke.
Samo da vam kazem da moja cerka sada kaze da sam trebala motkom da je teram da krene sa mnom u Ameriku.
Umri muski, napisi sta to nisam napisala?
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top