Majka i sestra hoce da me izbace iz stana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
razmisljao sam nekad sta bih radio u takvoj situaciji
samo bih otisao
bez reci
poneo bih pare koje mogu
nekoliko stvari i otisao u drugi grad , gradic , selo , gde me niko ne zna
lupio bih ime i ziveo neko vreme odvojen od svega

slicnu situaciju sam imala, ni za sve pare ovog sveta ne bih mogla trpeti bilo koji tip maltretiranja i ponizavanja i upravo sam uradila ovo gore napisano
normalno - i dete sam povela sa sobom
u struci nisam mogla naci posao, ali sam radila ono sto sam mogla - kao pomoc u kuci ili kao dadilja...sin je isao u skolu, i uvek negde po malo radio...imali smo taman za troskove, podstanari smo bili.
sa mojima sam sada u korektnim odnosima (nismo blizu pa je valjda zato kao ok, a i moji su pa kakvi god), cujemo se telefonom, obidjem ih 2,3x godisnje po 2 dana.....duze bi bilo rizicno :lol:

kada sam otisla - tada sam psihicki bila jaka (nego sad sam nesto popustila:lol: ) , videla sam da se u nasem odnosu dok smo zajedno nista ne moze prevazici vec samo eskalirati na gore...njihovo misljenje o meni se ni danas nije promenilo, ali nemaju sanse da se psihicki izivljavaju i da me omalovazavaju.
sreca prati hrabre!
:amen:
 
Radila sam 17 godina kao referent i kadrovskoj sluzbi jednog velikog preduzeca.
Radila sam kao cistacica kasnije, kad vise nisam imala taj posao. A radila sam i od kuce na prodaji knjiga i kao posrednik u prodaji.
Vi imate pravo da mislite o meni sta hocete. Na to sam pristala cim sam odlucila da svoju muku podelim sa clanovima foruma.
Neka sam i nesposobna, jesam sigurno, ali ne bih izmisljala.
Ja radim kad dobijem posao, ali to su sve povremeni poslovi. Nemam veze i poznanstva da bih preko nekog dobila pravi posao, za stalno.
Zaista ne znam zasto Vam uopste odgovaram jer ste od pocetka poceli da me napadate.
Ako biste vi odbacili kuce, koje je sa mnom vec 11 godina, ja nisam takva. Nju sam kupila kad sam mogla to sebi da priustim. Papagaja sam nasledila od cerke, pa se i o njemu brinem. I necu ga pustiti da pobegne kao sto biste verovatno Vi uradili. To vazi naravno i za psa.
I ne mogu Vam vise nista objasnjavati, jer ste vi vec stvorili sliku o meni kao neradnice, koja samo, kako ste napisali, "lezi i kuka".

To sa psom??????????
I ja sam imao psa, labrador i bio nam je kao član porodice.
Posle 10 godina se razbolio i morali smo mu dati inekcijo za uspavljivanje.
Znam da je to teško da ga nekome daš ali ipak su to velike obaveze i troškovi.
Ti ako si sama i moraš tražiti posao i raditi, nema ko da o njemu brine.
Zato je bolje za psa da ga daš nekome ko voli pse.
Smetalo mi je to, da je po kući bilo previše dlaka.
Nikad više psa.

Imao sam i 2 papagaja (skobčovka) i onaj frajer prokljuvo vrata pa otvorio i odletjeli oba u park i na slobodu.
Smetalo mi je to da je po sobi bilo perja ko u kokošincu.
Nikad više neću imati papagaja u kući- nema šanse.

Imao sam i divljeg zeca.
Držo sam ga u velikoj kartonskoj kutiji.
Stalno sam mu nosio djetelinu i maslačak a on samo jede, jede, jede i ne prestaje a iz njega lete oni klikeri (okrugla govanca) na stotine.
Posle 20 dana sam ga dao jednoj djevojčici u komšiluku koji su imali kuću sa ogradom pa su klikeri mogli letjeti po travi.
Nikad više zeca.
 
neki ljudi treba da zive sami izolovani od sveta, jer za normalan zivot u normalnom kruzenju nisu

- - - - - - - - - -

Onda na posao i u podstanare! Počni svoj sopstveni život konačno! Udaj se !Treba ti i redovan seks,ali i ljubav neka,a ne samo mržnja i svađa.
Dok imaš snage-briši!

koliko kosta iznajmljivanje najobicnije garsonjere?
kolika je prosecna plata koju moze da zaradi ako dobije neki od poslova preko oglasa?
 
To sa psom??????????
I ja sam imao psa, labrador i bio nam je kao član porodice.
Posle 10 godina se razbolio i morali smo mu dati inekcijo za uspavljivanje.
Znam da je to teško da ga nekome daš ali ipak su to velike obaveze i troškovi.
Ti ako si sama i moraš tražiti posao i raditi, nema ko da o njemu brine.
Zato je bolje za psa da ga daš nekome ko voli pse.
Smetalo mi je to, da je po kući bilo previše dlaka.
Nikad više psa.

Imao sam i 2 papagaja (skobčovka) i onaj frajer prokljuvo vrata pa otvorio i odletjeli oba u park i na slobodu.
Smetalo mi je to da je po sobi bilo perja ko u kokošincu.
Nikad više neću imati papagaja u kući- nema šanse.

Imao sam i divljeg zeca.
Držo sam ga u velikoj kartonskoj kutiji.
Stalno sam mu nosio djetelinu i maslačak a on samo jede, jede, jede i ne prestaje a iz njega lete oni klikeri (okrugla govanca) na stotine.
Posle 20 dana sam ga dao jednoj djevojčici u komšiluku koji su imali kuću sa ogradom pa su klikeri mogli letjeti po travi.
Nikad više zeca.

Што ниси купио кућу као човек..
 
Ono što nije jasno je zbog čega ti nasledjuješ samo 1/6 stana?
Koliko sam ja upoznat žena nasledjuje polovinu a vas dve sestre drugu polovinu delite.
To nije šestina, nego četvrtina......
i to predstavlja drastičnu razliku, sa svakog aspekta.
One ako žele da te izbace iz stana, moraju da te isplate, i to smao ako ti pristaneš.
Pokaži zube, ne daj, prosto im kaži da mogu da te isplate ako žele......
Pa ako ne žele ti njima zapretiš kako ćeš svoj deo izdati migrantima.Pa da vidiš kako će postati fine i dobre.
 
Poslednja izmena:
Stampa sistem "Moj kiosk" ima stalno otvoren konkurs. Ko moze da trpi i ne ide u wc 6-7-8h, moze da konkurise. Uglavnom primaju bez obzira na godine jer im radnici brzo i odlaze. Plata je bila 22.000 i placen busplus. Ne daju kes za prevoz vec uplate na karticu. Placeni doprinosi. Sa tim moze da prezivi ko ne pkacs stan i ko uspe da primi celu platu, jer odbijaju za svasta nesto do 30% mesecno. Plus sto se krade pa dnevni manjak mora da se pokrije iz dzepa odmah.
 
Ono što nije jasno je zbog čega ti nasledjuješ samo 1/6 stana?
Koliko sam ja upoznat žena nasledjuje polovinu a vas dve sestre drugu polovinu delite.
To nije šestina, nego četvrtina......
i to predstavlja drastičnu razliku, sa svakog aspekta.
One ako žele da te izbace iz stana, moraju da te isplate, i to smao ako ti pristaneš.
Pokaži zube, ne daj, prosto im kaži da mogu da te isplate ako žele......
Pa ako ne žele ti njima zapretiš kako ćeš svoj deo izdati migrantima.Pa da vidiš kako će postati fine i dobre.

nisi u pravu
majka od stana ne nasledjuje polovinu
polovina tog stana je njeno vlasnistvo, jer su ga stekli u zajednickom zivotu
oceva polovina se samo nasledjuje i deli posle njegove smrti, i to se deli na njih tri
zato 1/6
 
nisi u pravu
majka od stana ne nasledjuje polovinu
polovina tog stana je njeno vlasnistvo, jer su ga stekli u zajednickom zivotu
oceva polovina se samo nasledjuje i deli posle njegove smrti, i to se deli na njih tri
zato 1/6

Ако неко од учесника оставинског поступка оспори мајци право на половину по основу стицања у браку, мајка је дужна да покрене парницу у року од 30 дана, парницу за издвајање брачне тековине.
Претпостављени удео брачног друга у заједничкој имовини је 50%, али суд брачну тековину дели ценећи све околности и све доприносе брачних другова.

Дакле, није.
 
Ако неко од учесника оставинског поступка оспори мајци право на половину по основу стицања у браку, мајка је дужна да покрене парницу у року од 30 дана, парницу за издвајање брачне тековине.
Претпостављени удео брачног друга у заједничкој имовини је 50%, али суд брачну тековину дели ценећи све околности и све доприносе брачних другова.

Дакле, није.

pa oigledno jeste cim je dosudjeno ovako
da se majka udala za oca kad je on vec stekao stan, onda tu osporavanje naravno prolazi
a ovako, kad su zajedno stekli stan za sve godine zajednickog zivota, naravno da je polovina njena
 
pa oigledno jeste cim je dosudjeno ovako
da se majka udala za oca kad je on vec stekao stan, onda tu osporavanje naravno prolazi
a ovako, kad su zajedno stekli stan za sve godine zajednickog zivota, naravno da je polovina njena

НИЈЕ, а овако је било јер нико мајци није оспорио половину по основу стицања у браку.
 
Што ниси купио кућу као човек..

To se dešavalo kad sam bio mlađi.
Sada imam i stan i kuću i jedno crno štene.
Ustvari, to crno štene ima žena.
Ja sam bio jako protiv da se ponovo nabavlja pas pa me nadglasao moj kućni savjet.

Sad mi to crno štene piša po travniku i tamo se sve posuši i travnik je vas u suvim pečatima.
Željno čeka lopova da mi to štene ukrade ili da ga nekome damo, inače je vrlo umiljato pa mi ga je malo žao iako mi uništava travnik.
 
neki ljudi treba da zive sami izolovani od sveta, jer za normalan zivot u normalnom kruzenju nisu

- - - - - - - - - -



koliko kosta iznajmljivanje najobicnije garsonjere?
kolika je prosecna plata koju moze da zaradi ako dobije neki od poslova preko oglasa?

nece ni da joj ostane ni za kilogram kupusa.lako je da pricaju nadji posao i garsonjeru...

- - - - - - - - - -

Stampa sistem "Moj kiosk" ima stalno otvoren konkurs. Ko moze da trpi i ne ide u wc 6-7-8h, moze da konkurise. Uglavnom primaju bez obzira na godine jer im radnici brzo i odlaze. Plata je bila 22.000 i placen busplus. Ne daju kes za prevoz vec uplate na karticu. Placeni doprinosi. Sa tim moze da prezivi ko ne pkacs stan i ko uspe da primi celu platu, jer odbijaju za svasta nesto do 30% mesecno. Plus sto se krade pa dnevni manjak mora da se pokrije iz dzepa odmah.

jel si konkurisala?
 
Umri muški (dugo smo na forumu,pa znam kako misli) je u pravu:pećutala si kako to da ne radiš i kako to da nećeš da se udaš za nekog penzoša ili bilo kojeg
stambenio obezbeđenog...
A ja bih te pitao i zašto ne odeš u podstanare i na radiš-ima posla preko glave-pogledaj oglase samo!
Jesi li lenja?
Svako je kovač svoje sreće-koji ćeš moj s tom nesrećom od majke,nezadovoljne tobom (ali s razlogom i to ne samo izneverenih očekivanja,već i
primitivnog reagovanja i ponašanja alfa kučke!) Beži od te primitivke,a i ti počni mudrije da misliš...Uči se...

Umri muski nikad ne naredjuje drugima sta da rade...
Galami kad ne postuju tudju slobodu, ali ne naredjuje sta da rade...

Tako da ovo za udaju to ne bih nikad rekao....niti bi terao nekoga na NEKI KONKRETAN posao...Dva posla, svima slicna, jedan ne bih mogao ni u ludilu, a drugi bih radio sa uzivanjem...
Niti bih nekog terao da se podaje za stan.
Ovo ostalo moze da stoji....

-Psihicki torturisana osoba gleda da pobegne iz takvog okruzenja, sto bi znacilo da gleda da bude sto manje prisutna...
-Socijalna fobija tera osobu da se povlaci u svoj siguran prostor cak i kad je on pod torturom
-Odlazak u USA je bio kad je bila mladja, mozda i pre njene 26te godine, ne moram dalje da apsolviram, ko zna zna....
-Pas je zaebana stvar zbog dve stvari...prvo opravdanje za duzi boravak u stanu, drugo licna refleksija , tj ne cinim to zbog sebe nego zbog psa, a na kraju ce ispasti da su svi koji poklone psa neljudi, cak i ako onda pas ima bolje uslove....
-Za ostale sto daju savete, probajte da razmisljate kao kad vas boli zub.....da li ste onda radi da idete na razgovor za posao, da li da setate parkom i slicno
-Svako zapisavanje psihe donosi osamucenje, a to zna da traje.....prvo zapisavanje traje i do 24h, a ako se ponovi ubrzo, moze da traje i preko 24h, znaci cak i 48h.
-Nelagodnost socijalnog kontakta moze biti iz vise razloga, od ruzne spoljasnosti, a danas su ljudi teske zivotinje, to ja najbolje znam bas zato sto sam nekad lep a nekad namerno ruzan (koliko to mogu da manevrom odradim) , zatim neurednost, zatim neodrzavanost...
-Blokada bezizlaza moze da nastupi i sopstvenim delovanjem, kad osoba radi ono sto nije prioritetno ali je psihicki potrebno...npr osoba bez posla kad seta parkom po suncanom vremenu, oseca krivicu lepog uzivanja jer je u stisci sa parama a posao bi to resio, a ovamo psiholosku potrebu smatra manje vaznom razumski gledano ali ne i intuitivno gledano...

Ovo sto ja ovde pisem moze pomoci u tackama mnogim osobama, ne samo Lini....
Pitanje je koliko to ovako napisano moze dopreti do osoba...
Ali ebiga, ne mogu da pisem i kratko i svima jasno, to ne ide...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top