Majka i sestra hoce da me izbace iz stana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U tome je uspela, da nemam samopostovanje, da ne verujem vise u sebe i svoje mogucnosti.
Pricala sam sa psihijatrom o tome, kaze mi da bi njoj trebala strucna pomoc i da se ponasam kao slobodna jedinka sto mi Zakon garantuje, ali... suvise sam oslabila, suvise sam izranavljena, ubijena u pojam.
Jos me i neki covek smara kad odem po hranu u narodnu kuhinju, dosadjuje mi raznim predlozima, pisala sam o tome, sve u svemu nije mi lako.
 
Poslednja izmena:
Има ли у сему томе и неке твоје кривице?

Судећи по томе што си добила 1/6 очеве имовине, долазим до закључка да је отац написао тестамент у коме је своју имовину оставио својој супрузи, тј. твојој мајци.

Зашто је писао тестамент у коме ништа није оставио ћеркама?

Tata je umro bez testamenta. Majka je prva po naslednom pravu i uzela je max koliko je mogla.
Ja se nisam odrekla u njenu korist, kao ni sestra.
Ona je dobila 4/6, a sestra i ja po 1/6.
Samo je nasledjen stan, jer moj pokojni otac nije imao nista osim stana.
 
većina ostavlja ženi

Већина уопште не пише тестаменте, већ законски (врло поштено) кад умру се подели имовина. Овај решио да пише тестамент. Обично стан припадне жени ако се деца одрекну у корист мајке (или оца, ако је мајка умрла).

Шта га је натерално да пише тестамент? Ја у мојој породици немам никога ко је писао тестамент. Ни у ужој ни у широј породици.
 
oteraj je u tri lepe kad god pocne da brblja,vici,pokazi joj da si jaka,kazi joj da je ceo zivot bila nesposobna i da je tvoj otac varao


ne treba stvari da resava na nacin na koji se ponasa njena majka
treba da se izdigne iznad toga

Da, Dive, u pravu si.
Ja moram da prekinem taj bolestan odnos, da se zastitim i da prestanem da se bojim i da mislim da sam djubre, tj. manje vredna.

mozes slobodno kad ti tako nesto kaze da joj kazes da ako misli da si ti djubre i nevredna, da je to zahvaljujuci tome sto je ona bila losa maka tebi i sto te nije osposobila za zivot
ako tako misli, to znaci da si ti njen neuspeh
i kazi joj da je doslo vreme da ti sada sama ispravis stetu koju ti je nanela
i da nije kasno da ti bude majka kakva je trebala da bude, da ti treba njena podrska i mir
da takvim ponasanjem moze samo psihicki potpuno da te unisti
i pogledaj je u oci kazi pitaj je - da li stvarno toliko mrzis svoje dete da zelis potpuno da me unistis?
i to sve treba da joj saopstis mirno, stalozeno bez suza i unetih emocija u razgovor
posle toga bi ona trebalo da se zamisli kad uleti u fazu svog besa i da se ujede za jezik pre nego sto kaze ista sto bi moglo da te povrdi
 
ne treba da bezi, treba da menja
a to moze i iz stana
sto bi sebe dovela u jos veci problem sad kad nema prihode, pa iznajmljivala sebi stan?
treba samo da uz strucnu pomoc nauci da zastiti sebe, jer je ocigledno da ima pogresan nacin razmisljanja u vezi sa resavanjem problema
resava ih sa emocijom, umesto sa raciom
i kad lupi rukom o sto, to ne znaci da uskracuje majku za svoju ljubav
samo treba da se postavi kao odrasla osoba, a ne kao malo dete
onda ce i majka da se povuce na mesto koje joj pripada

Ona može da ostane da živi u tom stanu, ali je istovremeno to ono što je i ubija. Jer očigledno nije sposobna da funkcioniše kako treba u takvom okruženju. Pošto pretpostavljam da se to tako vuče godinama, možda i decenijama, tu jednostavno nema prostora za promenu preko noći, za lupanje šakom o sto i slično. Ako to nije uradila do sada, neće ni ubuduće. Zato kažem da joj je jedini način, ne da zadrži vlasništvo nad tim delom stana, već da uspostavi kontrolu nad sopstvenim životom, taj da se makne odatle za početak.
 
Већина уопште не пише тестаменте, већ законски (врло поштено) кад умру се подели имовина. Овај решио да пише тестамент. Обично стан припадне жени ако се деца одрекну у корист мајке (или оца, ако је мајка умрла).

Шта га је натерално да пише тестамент? Ја у мојој породици немам никога ко је писао тестамент. Ни у ужој ни у широј породици.

Nema testamenta.
 
Tata je umro bez testamenta. Majka je prva po naslednom pravu i uzela je max koliko je mogla.
Ja se nisam odrekla u njenu korist, kao ni sestra.
Ona je dobila 4/6, a sestra i ja po 1/6.
Samo je nasledjen stan, jer moj pokojni otac nije imao nista osim stana.

Је л' стан био цео очев или су делили власништво пола пола?

По правилу, брачни друг и деца деле на једнаке делове. Дакле, свако 1/3.
 
Има ли у сему томе и неке твоје кривице?

Судећи по томе што си добила 1/6 очеве имовине, долазим до закључка да је отац написао тестамент у коме је своју имовину оставио својој супрузи, тј. твојој мајци.

Зашто је писао тестамент у коме ништа није оставио ћеркама?

ne ide tako
stan je bio njeno i ocevo vlasnistvo, pa njoj posle njegove smrti ostaje njena polovina, a ocevu polovinu dele njih 3
 
А да нађеш неки посао? Онда уз посао, продате стан (ако се не договорите, суд ће да донесе такву одлуку, или да ти она исплати 1/6 или да се прода на силу). И онда са 1/6 новца купиш свој стан и живиш и радиш. Можда нећеш моћи баш нешто велико, али кућица у Црној Трави или на старом путу од Ниша до Алексинца може да се нађе. Овако се обе мучите.
 
Mogu zivotom da garantujem da joj nista lose nisam uradila, niti je necim uvredila.
Ne znam da li ce vam biti jasnije kada vam kazem da moja majka nije sa svojom majkom govorila punih 25 godina zbog svadje oko nekog alata.
Pomirila se sa njom tek kada se baba smrtno razbolela.
A zivela je moja baba 101 godinu.
A mojoj majci je 79 godina.
 
ne treba stvari da resava na nacin na koji se ponasa njena majka
treba da se izdigne iznad toga



mozes slobodno kad ti tako nesto kaze da joj kazes da ako misli da si ti djubre i nevredna, da je to zahvaljujuci tome sto je ona bila losa maka tebi i sto te nije osposobila za zivot
ako tako misli, to znaci da si ti njen neuspeh
i kazi joj da je doslo vreme da ti sada sama ispravis stetu koju ti je nanela
i da nije kasno da ti bude majka kakva je trebala da bude, da ti treba njena podrska i mir
da takvim ponasanjem moze samo psihicki potpuno da te unisti
i pogledaj je u oci kazi pitaj je - da li stvarno toliko mrzis svoje dete da zelis potpuno da me unistis?
i to sve treba da joj saopstis mirno, stalozeno bez suza i unetih emocija u razgovor
posle toga bi ona trebalo da se zamisli kad uleti u fazu svog besa i da se ujede za jezik pre nego sto kaze ista sto bi moglo da te povrdi
Tesko da ce se taj profil ljudi zamisliti nad svojim aktivnostima, narocito u tim godinama
 
Ja sam kriva sto sam ziva.
Jednom prilikom je rekla da zivi za to da umrem pre nje.
To je govorila i mom pokojnom ocu, dok je bolovao.

Ne, kriva si zato što si pasivna i dopuštaš da ti život diktiraju drugi, istovremeno se nadajući da će neka viša sila da te uzme u zaštitu. Umesto da se trgneš i shvatiš da ti niko neće pomoći. Znaš, to što ti tvoja familija zabranjuje pristup drugim delovima stana, takođe je njihovo pravo, a takav si odgovor dobila i u nadležnim službama. Pa, u tom slučaju imaš dva rešenja. Jedno je da na kolenima moliš svoju majku da ti oprosti sve prošle, sadašnje i buduće grehove, odnosno da uradiš šta god treba kako bi se pomirila sa svojom familijom. Drugo bi bilo da odeš odatle i opet počneš život. Treći put je konstantna depresija i samosažaljevanje, a od toga nema ništa...
 
Ja sam kriva sto sam ziva.
Jednom prilikom je rekla da zivi za to da umrem pre nje.
To je govorila i mom pokojnom ocu, dok je bolovao.

tebi je potrebna strucna pomoc da se iz toga izvuces
to sto majka prica, za tebe uopste ne treba da bude vazno
tebi treba da bude vazno sta ti o sebi mislis

majke nekada mogu da budu najgori neprijatelji svojoj deci nesvesno
ti moras da preseces vas patoloski deo odnosa i da postavis novu osnovu -onako kao majka i cerka treba da funkcionisu
jednostavno, moras da prestanes da se ponasas kao mala mamina devojcica koja ceka kaznu i da se postavis kao odrsala i zrela osoba

postoje razne patologije u odnosima izmedju majki i dece
neke ne samo psihicki, nego i fizicki ugrozavau svoju decu dovodeci ih do smrti

znaci, samo do tebe zavsi kad ces da preseces taj bolestan odnos, ne od nje
 
Nemam vise snage, ako mi verujes.
Ne mogu da joj se obratim. Ubila me je psihicki. Nema tu smislenog razgovora. Tu je samo mrznja i nista vise.
Ona nece da se stan prodaje, to znam jos odavno.
Zeli da ga ostavi mojoj sestri, a ona da ga posle pokloni jednom od sinova.
Mnogo je zapetljano.
Naravno da cu se boriti koliko budem mogla da do toga ne dodje, jer posle moje smrti 1/6 pripada po nasledju mojoj cerki.
 
Nemam vise snage, ako mi verujes.
Ne mogu da joj se obratim. Ubila me je psihicki. Nema tu smislenog razgovora. Tu je samo mrznja i nista vise.
Ona nece da se stan prodaje, to znam jos odavno.
Zeli da ga ostavi mojoj sestri, a ona da ga posle pokloni jednom od sinova.
Mnogo je zapetljano.
Naravno da cu se boriti koliko budem mogla da do toga ne dodje, jer posle moje smrti 1/6 pripada po nasledju mojoj cerki.

tako je
nisi u pitanju samo ti, nego i tvoje dete
 
Nemam vise snage, ako mi verujes.
Ne mogu da joj se obratim. Ubila me je psihicki. Nema tu smislenog razgovora. Tu je samo mrznja i nista vise.
Ona nece da se stan prodaje, to znam jos odavno.
Zeli da ga ostavi mojoj sestri, a ona da ga posle pokloni jednom od sinova.
Mnogo je zapetljano.
Naravno da cu se boriti koliko budem mogla da do toga ne dodje, jer posle moje smrti 1/6 pripada po nasledju mojoj cerki.

Ako ona ostavi testament gde stan ostavlja tvojoj sestri, ti mozes taj testament da osporis i da uzmes i veci deo od te 1/6.

Zna li tvoja cerka sta se desava? Moze li ona da ti pomogne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top