Begunac

asd221

Veoma poznat
Poruka
14.623
Ne znam gde bih mogla da postavim ovo pitanje pa cu probati ovde. Zanima me ako lice ima nalog za hapsenje ali ipak uspe da pobegne u drugu drzavu, da li je moguce da se to lice prijavi policiji i da ga trazi policija te druge drzave? I da ga na kraju deportuju u Srbiju? Ili nasa policija ne moze nista ako begunac pobegne u drugu drzavu?
 
Samo mi nije jasno, ispunjava sve uslove iz clana 7

Pretpostavke za pružanje međunarodne pravne pomoći su:

1) da krivično delo povodom kojeg se zahteva pružanje međunarodne pravne pomoći predstavlja krivično delo po zakonu Republike Srbije;

2) da za isto krivično delo nije pravnosnažno okončan postupak pred domaćim sudom, odnosno da krivična sankcija nije u potpunosti izvršena;

3) da krivično gonjenje, odnosno izvršenje krivične sankcije nije isključeno zbog zastarelosti, amnestije ili pomilovanja;

4) da se zahtev za pružanje međunarodne pravne pomoći ne odnosi na političko krivično delo ili delo povezano sa političkim krivičnim delom, odnosno na krivično delo koje se sastoji isključivo u povredi vojnih dužnosti;

5) da pružanje međunarodne pravne pomoći ne bi povredilo suverenitet, bezbednost, javni poredak ili druge interese od suštinskog značaja za Republiku Srbiju.

a onda u clanu 16 pise
Pored pretpostavki predviđenih članom 7. ovog zakona, pretpostavke za izručenje su:

1) da lice čije se izručenje zahteva nije državljanin Republike Srbije;

2) da delo povodom kojeg se zahteva izručenje nije izvršeno na teritoriji Republike Srbije, protiv nje ili njenog državljanina;

3) da se protiv istog lica u Republici Srbiji ne vodi krivični postupak zbog krivičnog dela povodom kojeg se zahteva izručenje;

Izgleda da je ipak uspeo da se izvuce :(
 
Ne znam. Cudno mi je kako ga nije prijavio taj koga je pretukao, a nije tesko rapsitati se da li ima rodbinu i gde. Zato mi deluje kao da nista ne moze da se uradi
 
Cak ni ako je krivicno delo na snazi? Tj. ja kad bih ga prijavila i rekla gde je ne bi mogla da se izda poternica?

Trpaš nos gdje mu nije mjesto . Možda postoji razlog zbog kojeg ga pretučeni nije prijavio .
Sjećam se kad mi je neki lik istukao sestru . Ja ga kasnije uhvatim i prebijem ga kao mačku
iako je lik bio puno krupniji od mene .
Bilo bi komično da me ljubavnica pretučenog juri preko interpola a ovaj pretučeni miruje jer
je svjestan da je zaslužio i veće batine . Komedija brate .
Najbolje je da uzmeš bokser i pendrek i da ga tražiš po Evropi .:)
 

Back
Top