Ajnstajn i Mileva

Pretpostavila sam da će neko već naći opravdanje za Ajnštajna.

Istinu je lako pretpostaviti. Ona se uvijek vraca kao bumerang. I uopste, sta znaci ona dva slova sto kobojagi nesto relativizuju? Sta relativizuju, m ili E ili to nema veze sa zivotom? Nasli novu mjernu jedinicu, koje cudo! Sta se promijenilo u realnosti? Imaju masine? Zbog masine nam trebaju zene koje ne zele da trose vrijeme na porodicu nego na "opsti razvitak covjecanstva"? Zar to nije bacanje E u nistavilo? Jeste li sretniji, zadovoljniji ili ste postali robovi masina? Vi bi sad da masine same sebe pogone? I t d ... za ideale ginu budale.
 
Naravno, sve je relativno :lol:

Sta je on to trazio sto danas ljudi ne traze? Danas su cak i gori u zahtevima, svako svakome ugozava prava :lol: Mozda ovo sto je napisao zvuci grubo, ali mozda drugacije Mileva ne bi shvatila. Kao sto rekoh, i ona je mogla da postavi svoje uslove.
 
Gdje se moze koristiti formula E=mc2 da bi se provjerila njena tacnost? Da li je ista energija iz kilograma benzina i iz kilograma obogacenog uranijuma? Ja znam da vecina danasnjih teorija postavljaju istinu na glavu, ali da li znate i vi?
 
Energija je ista ako je u Džulima ista ( ili u kilovat-časovima) ,.. kao što je i kilo perja isto kao i kilo olova,.. :) ,.. ali uranijum i benzin nemaju istu energetsku vrednost (glupo pitanje :) )
Nigde se ne može proveriti formula E=mc2 ;)... ali jbg,.. nema ZA, ali nema ni Protiv,.. - dokaz da je Ajnštajn bio (i ostao) autoritet,.. i mnoge stvari u elektrotehnici (fizici) su nedokazive ( neke, verovatno i netačne) ali se dobro objašnjive ( to je jedini način da se povežu stvari logokom,.. da se objasne),..

Naš (tada ) asistent i (tada) magistar iz mehanike Dejan Popović, magistrirao na el.teh. materijalima ( nama 'držao' mehaniku - ozbiljnu nauku),.. mi pitamo: Pa zašto na Materijalima,.. pa to je nje-sra?
Aa, on nam odgovori: - U moje vreme morali ste obraditi tezu, koju niko pre vas ( u celom svetu) nije obrađivao,.. morali ste iznedriti nov kvalitet,. a ja nisam hteo proveravati šta je ko po svetu radio,.. već sam uzeo ono što niko ne bi ni radio
:rotf:

Ovo sam napisao kao uvod u (moju) teoriju da:
Ono o čem su mislili i radili Ajnštajn i Tesla (u svoje vreme)
niko drugi nije razmišljao o tome ( na čitavoj planeti),.. Mislim na Ono zbog čega ih smatramo genijalnim,.. Njihova veličina je ponajviše u tome, što su im misli bile van svoga vremena (Tesla je skoro celog veka bio ubeđen da ima tajnu vezu sa svemirom).

i malo zabave: Ajnštajn je zaista bio autoritet među naučnim i umetničkim svetom (svog vremena)
Svirao je violinu ( srednje-loše), ali (ponekad) sa svetskim pijanistom Arturom Rubinštajnom!
I kada bi se trebali zvuci violine izmešati sa notama klavira, Albert bi uvek požurio ili zakasnio,..
- To je zato, što ti ne umeš da brojiš - ukorio ga je Rubinštajn :hahaha:


Ima i anegdota da ga je Merlinka htela za oca svog deteta, koje bi bilo lepo kao ona (M.M.) a pametno kao A.A.
- A, šta ako bude obrnuto?,- kao iz puške odgovori Albert
:bye:
 
Poslednja izmena:
Nisu nedokazive, studirao sam. Ako je on autoritet onda i ovo daje autoritet: sdgsfsd+fhgj=35sdsdg

Nego, kad ima dovoljno ludaka onda se trazi fiks ideja kao autoritet, nesto neoborivo, kao bog. Vjernici su najcesce najveci ludaci, fanatici.

Romanticna ljubav je znak da su ljudi poludjeli, da vise ne zele da rade da bi zivjeli, nego da "misle" na druge ljude po cio dan!!! Sto znaci da su zakoni koji su od zena trazili da se suzdrze od raspustenog ponasanja ustvari zakoni protiv ludosti. "Ljubav je dusevni poremecaj" - Platon. Hoce da zive od ljubavi... Zato danas ima toliko droca, hoce da imaju pare i da "vole".
 
Kk3nU3U.jpg
 

Back
Top