Gde windows smesta ogranicenja(rok trajanja) za trail verzije programa

alien2000

Obećava
Poruka
62
Interesuje me gde windows smesta podatke vezane za period koriscenja trail verzije.
Imao sam jedan program (koji je bio trail) i vazio je 15 dana.Kada su prosli tih 15 dana on nije radio.Kada sam ga obrisao pa ponovo snimao on nije radio.Cak ni kada sam formatirao particiju na kojoj se nalazio program program nije radio.Znaci podaci o nekim programima se ne cuvaju u windowsu vec u nekom drugom delu(mozada boot sektoru).Kada da pristupim tim fajlovima.
 
Da kazem ovako, mada su prethodnici vec uglavnom rekli...

Ogromna vecina programa, tipa trial, shareware, demo i sl.. takve vidove zastite kriju odnosno tokom instalacije stavljaju u REgistry bazu Windowsa..

Imas vise mogucnosti da pokusas da pronadjes sve kljuceve od tog programa...

Prva i osnovna, mada nije i najpouzdanija je REGEDIT, program samog Win-a za rad sa Registry bazom...

Da bi pokusao to da odradis ides na START/RUN kucas REGEDIT i OK

Nakon toga dobijes prozor nesto kao WIn explorer i ides na EDIT pa FIND

Kucas ime programa za koji zelis da nadjes kljuc i FIND NEXT..

Svaki kljuc koji nadje pod tim imenom ce da ti pokaze samo oprezno jer moze da se desi da obrises i neki potreban kljuc, ako nisi iskusan radije ne diraj..

Ipak ako se odlucis po ovom postupku da ne bi isao stalno na opcije EDIT FIND, nakon prve pretrage za sledecu potrebno je pritiskas F3 dugme na tastaturi i pretraga ide dalje...

Opet napominjem ako nisi nimalo iskusan sa Registrijom ne diraj..

Poz.
 
ooo da imaju programi ali ni izdaleka tako efikasni kao dobro staro pesacenje... Kao sto rece GZ jos samo da uratis tacku opravka u koliko je u pitanju Win XP start, programs, accessories, system tools, system restore. tu kreiras tacku oporavka i pomolis se bogu da nista ne zajebes u Registry, ako to uradis ptanje je da li ti i ova tacka opravka moze pomoci... mada je bolje da system restore bude iskljucen... Ali nekad zanci
 
Pa ovaj, kako da vam kazem, dok vi kopate po stringovima i DWORD-ovima, sta mislite o ovom: da je trial zamaskiran u binarni kod? Ili da je u heksadecimalnom zapisu. To je vec nemoguca misija... A vrlo je verovatno da je to ucinjeno. Dovoljno je da se samo kreira string sa datumom do kada vazi program, pa da se pri svakom ucitavanju istog proverava registry. Bolje ti nadji crack. Nema leba od ovoga.
 
atomant:
Pa ovaj, kako da vam kazem, dok vi kopate po stringovima i DWORD-ovima, sta mislite o ovom: da je trial zamaskiran u binarni kod? Ili da je u heksadecimalnom zapisu. To je vec nemoguca misija... A vrlo je verovatno da je to ucinjeno. Dovoljno je da se samo kreira string sa datumom do kada vazi program, pa da se pri svakom ucitavanju istog proverava registry. Bolje ti nadji crack. Nema leba od ovoga.
Nista nije nemoguce, a naravno da je zapisano. E fazon je pronaci fajl koji cuva te informacije, i to naravno nije nemoguca misija. Al' istina nije lako.
 

Back
Top