Jugoslavija za i protiv?

Nova Jugoslavija?

  • Da.

    glasova: 20 26,0%
  • Ne.

    glasova: 57 74,0%

  • Ukupno glasova
    77
Kraljevina je mislim bila dosta dobra ali je kratko trajala.Kazu da su zandari bili najbolji na svijetu.Nisam se rodila tad.
Titina Juga je bila dobra jer nije bilo puno lopova,pravosuđe je radilo (mogao si kazu spavati u parku i ujutru biti citav i zadrav),bilo je posla i humanosti i iskrenosti međju ljudima.Mana joj je bila sto nije puno ulagala u nauku.I sto su nam mnogi proizvodi tehnike sa Zapada bili uskraceni.
Slobina Juga-ja sam ostala u BiH/RS.Ali dok je Slobo bio u Beogradu je bilo hrane.Sad je cujem mnogo gladnih i nezaposlenih.......
Eto toliko od jedne tete Bobe Rocku!
E jos da kazem da je u Titnoj Jugi bilo djecijeg programa na Tv-u i bila je mnoga dobra djecija stampa(Mikijev almanah.Mikijev zabavnik).Alan Ford je bio sjajan......
Nisam jugo-nostalgicar ali sam realista......:cool:
 
Pa, bila je dobra svim ostalim osim Srbima.
Srbe je Jugoslavija kostala milijune ljudskih zivota, ako racunamo i izgubljeno potomstvo.
No paradoks je da su se jedino Srbi borili za ocuvanje te drzave, a svi ostali za rusenje.

Jel tebe Srpkinja rodila? Ili si neki Hebrej?
Napisi mi slobodno na pp........
Volim hrvatski realizam muziku i tv-program......:cmok2:

- - - - - - - - - -

Mene najviše zanima period od 1918-1945 a ostalo manje više i ljudi dajte argumente nemojte mi napamet "lupati"...

To pitaj paranđeda ako ti je u zivotu....Cini mi se da si iz Crne Gore.......:zcepanje:
 
Mene najviše zanima period od 1918-1945 a ostalo manje više i ljudi dajte argumente nemojte mi napamet "lupati"...

da se ne bih upustao u kojekakve raspravke sa ostalim forumasima, cinjenica je da je bila vestacka tvorevina. i kao takva je mogla da opstane da nije balkanskog mentaliteta.
svi su smatrali da su najgore prosli u toj zajednici.
i za USA se moze reci da je vestacka tvorevina ali kod amera nema ''Virdzinija radi a Viskonsin se gradi''.
 
Jel tebe Srpkinja rodila? Ili si neki Hebrej?
Napisi mi slobodno na pp........
Volim hrvatski realizam muziku i tv-program......:cmok2:

Shtovana kolegice, ja samo priopcavam cinjenice, ono sto svatko zna.
Cak i Hrvati, iako to vecina nikad nece priznati.
Zasto cinjenice?

Znamo kakve je posljedice po Srbe ostavila ta jugoslovenska ideja.
Prva Juga kad je pukla nastala je NDH, koja je skoro milijun Srba ubila u konc logorima diljem tadasnje lijepe nashe.
Sad zamisli koliko je tu potomstva eliminirano.
Ona Juga koju je Tito napravio, po svom uredjenju, svojim unutarnjim granicama, i kasnije svojim Ustavom iz 1974, skupa sa stvaranjem AP (Gle cuda, samo u SR Srbiji), bila je nista drugo nego savrseno programirana da nestane u krvi, i to prije svega srpskoj. Da sve nacije osim srpske, ostanu kompaktne, i na teritoriji vecoj nego sto su je ikad imale. Ili, da bi neke nacije, poput nas Hrvata, po prvi put dobile svoju drzavu.
Srbi su namjerno podjeljeni na sve strane, ignorirajuci etnicke i povijesne cimbenike.
Stvarane su nove granice, nove nacije.
Hrvati su dobili obalu od Piranskog zaljeva do Boke Kotorske, sa svim otocima.
Srbi su ostali izolirani u Krajini, po AVNOJU pripadajuci SR Hrvatskoj, gdje se samo cekalo da se i ona zadnja 1/3 Pavelicevog plana zavrsi, sto se desilo u Kolovozu 1995.
Siptarima je data AP, sa preduvjetima za stvaranje svoje Republike.
BiH je od svih, najnakaradnija, stvorena bez ikakvog smisla i utemeljenja.
Itd
Rezultate vidimo danas.
Srbija ce jos dugo ispastati zbog jugoslovenskih suicidnih ideja.
Ukratko, Jugoslavija je napravljena da bi se na stetu Srba okoristili drugi narodi.
Do tog zakljucka dolazimo danas nakon sto se sve desilo, jer se bas tako i desilo.
Da li je to bila i namjera Kralja Ujedinitelja - sumnjam.
Da li je to bila namjera jugoslovenskih komunista? Definitivno!
 
Shtovana kolegice, ja samo priopcavam cinjenice, ono sto svatko zna.
Cak i Hrvati, iako to vecina nikad nece priznati.
Zasto cinjenice?

Znamo kakve je posljedice po Srbe ostavila ta jugoslovenska ideja.
Prva Juga kad je pukla nastala je NDH, koja je skoro milijun Srba ubila u konc logorima diljem tadasnje lijepe nashe.
Sad zamisli koliko je tu potomstva eliminirano.
Ona Juga koju je Tito napravio, po svom uredjenju, svojim unutarnjim granicama, i kasnije svojim Ustavom iz 1974, skupa sa stvaranjem AP (Gle cuda, samo u SR Srbiji), bila je nista drugo nego savrseno programirana da nestane u krvi, i to prije svega srpskoj. Da sve nacije osim srpske, ostanu kompaktne, i na teritoriji vecoj nego sto su je ikad imale. Ili, da bi neke nacije, poput nas Hrvata, po prvi put dobile svoju drzavu.
Srbi su namjerno podjeljeni na sve strane, ignorirajuci etnicke i povijesne cimbenike.
Stvarane su nove granice, nove nacije.
Hrvati su dobili obalu od Piranskog zaljeva do Boke Kotorske, sa svim otocima.
Srbi su ostali izolirani u Krajini, po AVNOJU pripadajuci SR Hrvatskoj, gdje se samo cekalo da se i ona zadnja 1/3 Pavelicevog plana zavrsi, sto se desilo u Kolovozu 1995.
Siptarima je data AP, sa preduvjetima za stvaranje svoje Republike.
BiH je od svih, najnakaradnija, stvorena bez ikakvog smisla i utemeljenja.
Itd
Rezultate vidimo danas.
Srbija ce jos dugo ispastati zbog jugoslovenskih suicidnih ideja.
Ukratko, Jugoslavija je napravljena da bi se na stetu Srba okoristili drugi narodi.
Do tog zakljucka dolazimo danas nakon sto se sve desilo, jer se bas tako i desilo.
Da li je to bila i namjera Kralja Ujedinitelja - sumnjam.
Da li je to bila namjera jugoslovenskih komunista? Definitivno!

Pisi jos,pisi jos........
Jos ti toga znas......
Mada ima jos cinjenicne istine.
Skrivene.Iz susjednih izvora......
Molim te dragi KESHU otvori oci ovim Srbima iz Srbije......
I hvala ti unaprijed.....:heart:
 
Da li neko može da mi navede argumente zašto je Jugoslavija bila dobra ili zašto je Jugoslavija bila loša,jako bi volio da čujem mišljenja starijih.

Pa pazi ovako Kraljeva je bila solidna jer su Srbi bili gazde , Titova je bila katastrofalna za srpski narod jer je po svim parametrima bila anti-srpska a Slobina je bila do jaja , ta Slobina Jugoslavija je najbolja drzava koju su Srbi ikada imali i ponosan sam sto sam rodjen u njoj .. E sad ne znam sta tebe konkretno zanima .. Ako hoces mozemo da pricamo o ekonomskoj politici kakva je bila u sve 3 Jugoslavije ili o necemu drugom .. Ne znam sta te interesuje tacno ..
 
Kraljeva i Titova a može nešto i o Slobinoj ako si voljan podjeliti mišljenje

У сва три случаја СРбија се жртвовала да би одржала некакву КВАЗИ-ДРЖАВУ у коју су други улазили искључиво ради гребања ... НЕ ТРЕБА НАМ ЈУГОСЛАВИЈА - САМО СРБИЈА !!!
 

Back
Top