Neki pokazatelji produhovljene osobe

Ono što mistici milenijumima govore i najnovija naučna istraživanja dokazuju, se poklapa: mi smo svetlosna bića. Taman kad su naučnici nekako shvatili kako se vegani na presnoj ishrani nalaze u vrhunskoj formi, bez vidljivog unosa većih količina proteina, pojavili su se ljudi koji uopšte ne unose čvrstu hranu i opet izazvali nauku da preispita svoje tvrdnje.

Ono što mistici milenijumima govore i najnovija naučna istraživanja dokazuju, se poklapa: mi smo svetlosna bića.

U skladu sa tim treba da bude i naša ishrana.

Pošto svetlost dolazi od Sunca, prvi stepen ishrane je direktno od naše najbliže zvezde.

Svi znaju da se biljke hrane Sunčevom svetlošću, ali je manje poznato da se sva živa bića hrane istom. Još manje je poznato da i ostala živa bića, prvenstveno ljudi, mogu da se hrane isključivo svetlošću. Pored različitih primera iz religija tokom istorije, u poslednje vreme sve je više takvih pojedinaca koji se udružuju i u grupe.

Tako imamo prana ljude, bretarijance, Sungazere. Svi oni unose direktno životnu energiju poznatu kao prana, či, ki, ili orgon, koja se prenosi Sunčevom svetlošću.

Biljke se direktno hrane fotosintezom, a biljojedi su sledeći stepen iskoriščenja Sunčeve energije. Ljudi koji termički spremaju biljke, gube veliki deo te energije u tom procesu. Kod mesojeda je taj gubitak još veći. Tradicionalna mesna ishrana, sa dugotrajnom termičkom obradom, vrlo brzo dovodi do poremećaja u organizmu usled nedostatka enzima, odnosno ćelija života. Narodi koji su usled klimatskih uslova prinuđeni da se hrane isključivo hranom životinjskog porekla (recimo Eskimi), često je koriste u sirovom obliku, te tako jedva preživljavaju.

Lako se zaključuje prednost određenih načina ishrane u energetskom pogledu. Ko ne veruje neka proba par dana da bude na presnoj hrani ili neka posle dužeg vremena u zatvorenoj tamnoj prostoriji provodi vreme na Suncu. Razlika je drastično primetna. Naravno, ljudima koji se dugo nezdravo hrane, bez unosa voća i povrća, može smetati nagla promena ishrane, usled nagle detoksikacije organizma, te se preporučuje postepeno menjanje načina ishrane. Ljudi koji se duže hrane presno, ili unose Sunčevu energiju direktno u sebe, su zdraviji, dugovečniji i imaju mnogo više energije. Zato i ima sve više vrhunskih sportista na sirovoj veganskoj ishrani koji to potvrđuju.

Ako hoćete dokaze na koje načine je sve ovo moguće, nemojte koristiti staru naučnu literaturu, nego pogledajte najnovije vesti iz biologije, kvantne fizike, nutricionizma... Taman kad su naučnici nekako shvatili kako se vegani na presnoj ishrani nalaze u vrhunskoj formi, bez vidljivog unosa većih količina proteina, pojavili su se ljudi koji uopšte ne unose čvrstu hranu, i opet izazvali nauku da preispita svoje tvrdnje. I kako ljudi kao vrsta napreduju ka svetlosnim bićima, napreduju i načini ishrane ka svetlosnoj, a nadamo se da će i nauka svima, školski, lepo objasniti kako je to sve moguće i kako se tačno odigravaju ti procesi u organizmu. Iako se misli da je ljudski organizam detaljno istražen, njegov pravi potencijal je daleko od saznanja sadašnje nauke.

Namaste.
 
2G1uM.jpg
 
Aždaha simbolizuje naš ego koji nam je najveći neprijatelj. A koplje svetog Đorđa je naša volja kojom treba ubiti tu aždahu/ego.

Pogledajte prilog 490032

Mislim da to nije potpuno ispravno tumačenje. Mi ne možemo bez svog ega. Ne treba ga ubiti, nego staviti pod kontrolu. Taj deo mozga koji je odgovoran za ego naučnici zovu “R-kompleks” ili “reptilski mozak”. I on nam je koristan, jer prepoznaje opasnost i upozorava nas, reguliše disanje i temperaturu, cirkulaciju i hod, ravnotežu i držanje tela... Dakle, koristan je. Ali taj deo mozga je odgovoran i za teritorijalnost, agresiju, želju za moć i ugled, kao i za želju da vladamo nad drugima, ili da neko vlada nad nama, i hijerarhiju za versko strahopoštovanje i idolopoklonstvo. Ne želim reći da je hijerarhija uvek i nužno loša, ali ovo što dominira na ovoj planeti u tom pogledu uglavnom je loše. Reptilski mozak - ego - ne razlikuje opasnost od recimo toga kada se neko suprostavlja našim krutim uverenjima, to sve vidi kao opasnost i reaguje nagonski i životinjski. To je razlog zašto se naučne i religijske dogme tako čvrsto drže i pored svih dokaza koji govore drugačije.

Pogledajte prilog 490033

Čitav naš svet i “civilizacija” su organizovani po modelu reptilskog uma. Ljudi bi mogli sarađivati na zajedničku korist svih, umesto takmičenja, gde je uvek neko poražen i gubitnik. Mada takmičenje donosi i napredak i evolutivni skok. Ali ipak donosi puno više štete. Reptilski um je odgovoran za tipsko i lako predvidljivo ponašanje. To su sve te ideologije i nacionalizmi, etno-centrizmi, religijska isključivost i naučna isključivost, kao i razni “izmi”. Većina ljudi ima potrebu za neku fiksiranu ideju sveta i sistem verovanja, kako to funkcioniše, i agresivni su u odbrani tih postavki s kojima se u toj meri identifikuju da njihovu kritiku doživljavaju kao napad na sebe lično.

Onda imamo taj drugi deo mozga - limbički - isto životinjski, razvio se prvo kod sisara. I imamo neo-korteks, koji je na najvišem nivou, i to je “pravi” ljudski i “božanski” deo, odnosno odgovoran je za kreaciju i višu svest. Da li je slučajno da se onaj lik u filmu Matrix zove Neo?

Kvazi-skepticima je smešna ta priča o zmajevima i reptilima, takvim entitetima u svim svetskim religijama i mitovima, i predanjima različitih naroda sa svih kontinenata. Ali kao što vidimo to je i deo naše neurologije i zvanične nauke. Svuda po svetu ispred vladinih agencija i crkvi možemo videti zmajeve i tome slične entitete raznih naziva. Ima tu bizarnih pozicija i situacija. Svi ti ratovi, pohlepa i sukobi ne mogu se objasniti isključivo zvaničnom pričom o profitu i nacionalnim interesima hiljadama godina unazad. S jedne strane takav evolutivni skok i napredak i razvoj, a s druge varvarstvo i primitivizam ljudske “civilizacije”. Šizofrenija. Nešto se tu ne uklapa.

Osim naše neurologije imamo i uticaj nebeskih tela. Opet možemo krenuti od mejnstrima - glavne struje. Zvaničnoj nauci su poznati različiti uticaji Meseca. Za vreme punog Meseca se povećavaju kriminal i ubistva. Pa i te priče o vukodlacima dobijaju neki smisao. I uticaj drugih nebeskih tela.

Da skratimo priču: mogu se povezivati tačkice zvanične nauke/religije i alternativnih učenja, i verovanja i nauke.

Pogledajte prilog 490034

Upravo je to ono što su znali pojedinci iz redova pravoslavnog sveštenstva, i bogumili, i katari, i sufiji i većina takozvanih na smrt osuđenih “jeretika”.
 
zato sto mesaju duhovnost sa religioznoscu

misle da odatle duhovnost potice ,nemaju svoju pa traze tudju

kad misle da su je nasli , stegnu je svim silama , ako im je neko otme - sta ce onda

- - - - - - - - - -

Pored toga što sam sirovi vegan, ja sam i veoma produhovljena osoba; priznao mi je i portal Krstarice: https://www.krstarica.com/zabava/za...soba-razlikuje-se-od-obicne-po-ovim-osobinama . Ojha. Ende.

imas crno na belo, bukvalno

- - - - - - - - - -

a ja imam lud da sam papir

:rtfm:
 
zato sto mesaju duhovnost sa religioznoscu

misle da odatle duhovnost potice ,nemaju svoju pa traze tudju

kad misle da su je nasli , stegnu je svim silama , ako im je neko otme - sta ce onda

- - - - - - - - - -



imas crno na belo, bukvalno

- - - - - - - - - -

a ja imam lud da sam papir

:rtfm:
U coveku nema blagorodnijeg osecanja nego sto je divljenje pred onim onim sto je uzvisenije od njega..stvaralac bez vrhovnog nacela bez ideala pred kojima se klanja samo se nestasi,tesi sebe ili prosto pravi izgrede...klanja se samom sebi i sluzi svojoj neduhovnoj pohoti.
 
U coveku nema blagorodnijeg osecanja nego sto je divljenje pred onim onim sto je uzvisenije od njega..stvaralac bez vrhovnog nacela bez ideala pred kojima se klanja samo se nestasi,tesi sebe ili prosto pravi izgrede...klanja se samom sebi i sluzi svojoj neduhovnoj pohoti.

Moguće.

- - - - - - - - - -

klanjanje i poniznost nije duhovnost

Nije.
 
Naznake i obrisi ove produhovljenosti kod mene su se zadnji put mogli videti kad sam imao 7,8 godina, kada sam verovao da se dobro dobrim vraca i nisam zavideo nikom, niti ikog prezirao jer sam negde verovao da je to losei da ce mi se vratiti. Onda sam u jednom trenutku, kada sam malo bacio pogled u svet, shvatio da je to prazna prica i postao najvecw ***** na kugli zemlajskoj, iako mislim da se u meni i dalje krije dobricina, kojeg ne mogu da zadavim koliko god da pokusavam.
 

Back
Top