Neki pokazatelji produhovljene osobe

Za tvoju informaciju Bog se zove YAHuah, a Mesija YAHusha, toliko da znas, HaleluYAH, :)

4-650x650.jpg

Hoces me iznervirati jer ne znas Hebrejski preko kojeg sam sve u tancine elaborirao.Razumjem te imas legitimno pravo da budes ljut.No predlazem ti da okrenes plocu i zahvalis na daru koji si dobio to cete produhovniti.Probaj !
 
Hoces me iznervirati jer ne znas Hebrejski preko kojeg sam sve u tancine elaborirao.Razumjem te imas legitimno pravo da budes ljut.No predlazem ti da okrenes plocu i zahvalis na daru koji si dobio to cete produhovniti.Probaj !

Kao prvo, ljut nisam, nemam zbog cega.
Kao drugo,Vrlo lepo da si elaborirao, prevedi ovo molim te, bice zanimljivo:

הכִּי־יֶ֣לֶד יֻלַּד־לָ֗נוּ בֵּן נִתַּן־לָ֔נוּ וַתְּהִ֥י הַמִּשְׂרָ֖ה עַל־שִׁכְמ֑וֹ וַיִּקְרָ֨א שְׁמ֜וֹ פֶּ֠לֶא יוֹעֵץ֙ אֵ֣ל גִּבּ֔וֹר אֲבִי־עַ֖ד שַׂר־שָׁלֽוֹם:

אהֵ֚ן עַבְדִּי֙ אֶתְמָךְ־בּ֔וֹ בְּחִירִ֖י רָֽצְתָ֣ה נַפְשִׁ֑י נָתַ֚תִּי רוּחִי֙ עָלָ֔יו מִשְׁפָּ֖ט לַגּוֹיִ֥ם יוֹצִֽיא:

כזוַיִּבְרָ֨א אֱלֹהִ֤ים | אֶת־הָֽאָדָם֙ בְּצַלְמ֔וֹ בְּצֶ֥לֶם אֱלֹהִ֖ים בָּרָ֣א אֹת֑וֹ זָכָ֥ר וּנְקֵבָ֖ה בָּרָ֥א אֹתָֽם:

Dovoljno je ovo, da ne bi prelazili na paleo hebrejski, :)
 
Kakve Arhitekte? Odbacio si Tvorca i polozio veru u Iluminate, udruzenje koje sluzi Sotoni.

Ne "arhitekte" nego jedan "Arhitekta". Nisam odbacio Tvorca. Otkud ti to? Nisam odbacio ništa. Isusa nisam mogao odbaciti, jer nikad nisam bio hrišćanin. Muhameda nisam mogao odbaciti, jer nikad nisma bio musliman. Kontaš? Nikad nisam sledio ljude, niti ću ih ikada slediti. Ko je položio veru u iluminate? Kakvu veru? Neko ljudsko udruženje? Sleđenje ljudi? Nije za mene. Bojkotujem sva ljudska udruženja, jer nikome neću da platim članarinu. Sotoni služe ljudi koji konzumiraju krv na bilo koji način. Ja sam vegan, jedem samo sirovo voće i povrće i gadim se krvi. Sve si pobrkala. Daj se malo sredi, pa onda dođi da diskutuješ. Ovo je tema o duhovnosti i nije zamišljena kao hrišćanska tema. Ne postoji obavezna religija. A nijedna nije prava. Tačka. Namaste.
 
Nakon brda spama... da se vratimo na temu... na pravu duhovnost...

Cigani čergari, jako mudri, i najzad najprirodniji ljudi, imaju najjaču izreku na svetu: “Bože, kad sledeći put budeš pravio svet, pazi šta radiš.” Prepoznali su sve mane i svo zlo sveta, koje je delo zlog genija. Nema mudrosti iznad ovoga, ni u jednoj jedinoj religiji.

Postoji legenda da su Cigani, negde u Indiji, pronašli ulaz u Agartu. Na ulazu su se naselili i dugo i dobro živeli, sve dok ih nisu odatle proterali i rasuli po svetu. Od tada oni nemaju državu, još uvek tražeći put do Agarte, arhetipski svesni da će ostati nomadi dok ponovo ne nađu ulaz. Ali i oni su se upecali u priču po kojoj postoji početak i kraj, a nema ni početka ni kraja, jer je sve večno. Namaste.
 
Nakon brda spama... da se vratimo na temu... na pravu duhovnost...

Cigani čergari, jako mudri, i najzad najprirodniji ljudi, imaju najjaču izreku na svetu: “Bože, kad sledeći put budeš pravio svet, pazi šta radiš.” Prepoznali su sve mane i svo zlo sveta, koje je delo zlog genija. Nema mudrosti iznad ovoga, ni u jednoj jedinoj religiji.

Postoji legenda da su Cigani, negde u Indiji, pronašli ulaz u Agartu. Na ulazu su se naselili i dugo i dobro živeli, sve dok ih nisu odatle proterali i rasuli po svetu. Od tada oni nemaju državu, još uvek tražeći put do Agarte, arhetipski svesni da će ostati nomadi dok ponovo ne nađu ulaz. Ali i oni su se upecali u priču po kojoj postoji početak i kraj, a nema ni početka ni kraja, jer je sve večno. Namaste.
Cigani su kraljevi! Svako od njih,a Ciganke kraljice!
Ako lažem da me ubije Krišna!:mrgreen:
 
* * *

Sećam se
Svog savršenog početka
Samospoznaje u duhovnom obličju
Želje za uživanjem u čulima
Iskre koja je izazvala pobunu
I neslavnog pada u tela
Prve smrti i njenog naglog uspona
Svog prvog ubistva
I svih svojih žrtava
Pobede razuma
Prvih civilizacija
Pojave pisma
Traganja za istinom
Prvih religija
I samozvanih mesija
Njihovih laži
Ropstva
I ubijanja u njihova imena
Pada u tamu koja već dugo vlada
Rađanja i umiranja imperija
Krstaških pohoda i verskih ratova
Progona najvećih umova
Novog ropstva i kolonijalizma
Buđenja nauke i napretka uma
Svih nada pri ulasku u novi vek
Koje su se razbile o brda baruta
Sukobljenih vladara i nacija
Užasa dva svetska rata
I straha od nuklearnog holokausta
 
Vremenska besmrtnost duše, dakle njena večna dalja egzistencija i posle smrti, ne samo što nije ni na koji način zajamčena, nego pre svega ta pretpostavka uopšte ne pruža ono što se njome uvek htelo postići. Pa zar se rešava neka zagonetka time što se živi večno? Nije li taj večni život isto tako zagonetan kao i sadašnji? Rešenje zagonetke života u prostoru i vremenu leži izvan prostora i vremena. Nisu problemi prirodne nauke ono što treba rešiti. Namaste.
 
Vremenska besmrtnost duše, dakle njena večna dalja egzistencija i posle smrti, ne samo što nije ni na koji način zajamčena, nego pre svega ta pretpostavka uopšte ne pruža ono što se njome uvek htelo postići. Pa zar se rešava neka zagonetka time što se živi večno? Nije li taj večni život isto tako zagonetan kao i sadašnji? Rešenje zagonetke života u prostoru i vremenu leži izvan prostora i vremena. Nisu problemi prirodne nauke ono što treba rešiti. Namaste.

 
Izgled verskih objekata u Kini, poput ovoga, pomaže građenju veze čoveka sa prirodom (jedinim bogom) i jednine sa svim, ispunjavajući biće ljubavlju...


Tao_sky.jpg



Nema nikakvih ukočenih očiju „svetaca” sa ikona, slika ili kipova (idolopoklonstvo), koje poručuju na prvu: pokaj se grešniče, kriv si, inače goriš u paklu. Nije teško pogoditi koja je veza bogougodnija i daje bolji plod. Treba samo da razmislimo i - ako smo u stanju - sami sebi i priznamo...

Namaste.
 
Nisam musliman, ali ovo iz islama mi se mnogo svidelo: “Koga god si ogovarao, kritikovao, potcjenjivao zbog nečeg, neke njegove odluke, iskušenja i slično, ništa se ne boj. Život je dovoljno dug da Allah i tebe ponudi njegovim kolačem. Čisto da ti zatvori usta, a i da vidiš kako je njemu bilo dok si se jezikom iživljavao nad njim. Na dunjaluku nema pravde, ali najveća pravda je, zapravo, to što smo svi pod okom Pravednog, kome ne promiče ništa.” Izvanredno.
 
produhovljenje - proces prelaženja (prelaska) subjektivnosti u objektivnost?

...

“Nereligiozni čovek je protiv univerzuma, religiozni čovek je sa univerzumom. Religiozno biće oseća da je u svom domu. On nikada ne oseća da je gurnut u svet: on oseća da raste u tom svetu. Uvek se seti razlike u terminima biti “gurnut“ i “rasti“."

Osho

:think:
 

Back
Top