Neki pokazatelji produhovljene osobe

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Produhovljena osoba (nije isto što i prosvetljena, jer je prosvetljenje jako teško doživeti, a nemoguće u gradovima, okruženi WiFi-jem, signalima mobilne telefonije, betonom i asfaltom) je mudra, odnosno uviđa uzročno-posledične veze između događaja u svetu koji je okružuje. Ona shvata vezu između postupaka i posledica, odnosno mudra je i pronicljiva. Ona ima razvijen strateški način razmišljanja, odnosno sagledava posledice postupaka u dalekoj budućnosti. Produhovljena osoba oseća jedinstvo sa svim ljudima, tako da je nemoguće da drugoga ponizi, uvredi ili izda. Za produhovljenu osobu je svojstven nekoristoljubiv odnos. Ona se ume žrtvovati, obuzdava svoje želje i brine o drugima. Produhovljena osoba će uvek težiti da više drugima pruži i u tome će videti veću sreću nego da sama dobije. Produhovljena osoba može biti stroga i principijelna, da brani ljubav i moral i ne sledi vođstvo drugih. Vidite li koliko je ovo daleko od većine nas?
 
Produhovljena osoba (nije isto što i prosvetljena, jer je prosvetljenje jako teško doživeti, a nemoguće u gradovima, okruženi WiFi-jem, signalima mobilne telefonije, betonom i asfaltom) je mudra, odnosno uviđa uzročno-posledične veze između događaja u svetu koji je okružuje. Ona shvata vezu između postupaka i posledica, odnosno mudra je i pronicljiva. Ona ima razvijen strateški način razmišljanja, odnosno sagledava posledice postupaka u dalekoj budućnosti. Produhovljena osoba oseća jedinstvo sa svim ljudima, tako da je nemoguće da drugoga ponizi, uvredi ili izda. Za produhovljenu osobu je svojstven nekoristoljubiv odnos. Ona se ume žrtvovati, obuzdava svoje želje i brine o drugima. Produhovljena osoba će uvek težiti da više drugima pruži i u tome će videti veću sreću nego da sama dobije. Produhovljena osoba može biti stroga i principijelna, da brani ljubav i moral i ne sledi vođstvo drugih. Vidite li koliko je ovo daleko od većine nas?

Takve niko ne voli
Kad naidje takva osoba u domaćem okruženju - ili je budala ILI NEŠTO KRIJE

Pa onda kreće džaranje... traženje slabih tačaka... provokacije

Sve po Bogu...
 
Takve niko ne voli
Kad naidje takva osoba u domaćem okruženju - ili je budala ILI NEŠTO KRIJE

Pa onda kreće džaranje... traženje slabih tačaka... provokacije

Sve po Bogu...

Takve je baš briga ko ih voli a ko ne voli.

Nema ih u našem okruženju. Možda ih ima u nekoj budističkoj zemlji.

To nam je cilj, ako je moguće... ali moramo se povući iz civilizacije... nikada nije kasno...

Na boga se ne može, to je zabluda ateista...
 
samo smanjiti ego i eto ti produhovljenja :D
al za neke je ovo samo misaona imenica...neke i ovde prisutne, koji vole pricati o tome, a ego ih ubija :lol: :lol:

Teško. Pleksus solaris, iliti treća čakra. Kod većine je tako.

Za mnoge je misaona imenica. Pročitaj zadnju rečenicu u uvodnom postu. Niko se ne krije. Ja sam barem pošten. Ali za razliku od svinjoždera, mogu se kontrolisati, jer sam vegan. Ne unosim u sebe životinjske strahove. Ego ubija svakoga. Na žalost.

- - - - - - - - - -

Zato i jesmo pala bića...
 
E, pa, sad...

Kako hoćeš. Ne verujem u modernu tehnologiju...

Fora je u sledećem. Ne vidim duhovno ''uzdizanje'' kao princip bilo kakvog ''uzdizanja'' već više kao princip otuđenja od sopstvenog postojanja u biološkoj formi.

Svakako podržavam ljude koji žele da duhovno ''napreduju'', ako se uopšte može upotrebiti takav termin za koncept duhovnosti u generalnom smislu, mada u praksi vidim da je to često zalet u nešto što ljudi ganjaju iz razloga koji meni deluju kao apsolutno pogrešni, razloga koje predstave ''uzvišenim'', a u stvari su ništa više do potreba za usavršavanjem sebe i tumaranjem za nečim što smatraju da postoji u formi za koju veruju da postoji u onom obliku za koji su sigurni da postoji, ali samo delimično. Da se ne udubljujem u tu tematiku, smatram da bez obzira kojim putem čovek pođe, sve ide u ''duhovnu knjižicu'', a kasnije (ili ranije) se uče ili izvršavaju neke druge lekcije. Takoreći, duhovni proces je automatizovan. Čovek koji kuca eksere po ceo dan i pije pivo ili čovek koji je otišao u planine da pronađe mir i spas su za mene potencijalno isti ljudi , štaviše isti život i isti proces. Ne razgraničavam na dobro i loše u duhovnom smislu, niti na ''niže i više'', kroz ljudsku percepciju o moralu.
Ali poštujem jedan princip, a to je da drugima ne treba činiti nažao. U nekim slučajevima je to preko potrebno, ali samo radi lekcije koja se treba naučiti.

Smatram da to što želiš je ili izuzetno retko ili jednostavno ne postoji osim ako ne govorimo o osobi koja je u komi. :lol:
 
Fora je u sledećem. Ne vidim duhovno ''uzdizanje'' kao princip bilo kakvog ''uzdizanja'' već više kao princip otuđenja od sopstvenog postojanja u biološkoj formi.

Svakako podržavam ljude koji žele da duhovno ''napreduju'', ako se uopšte može upotrebiti takav termin za koncept duhovnosti u generalnom smislu, mada u praksi vidim da je to često zalet u nešto što ljudi ganjaju iz razloga koji meni deluju kao apsolutno pogrešni, razloga koje predstave ''uzvišenim'', a u stvari su ništa više do potreba za usavršavanjem sebe i tumaranjem za nečim što smatraju da postoji u formi za koju veruju da postoji u onom obliku za koji su sigurni da postoji, ali samo delimično. Da se ne udubljujem u tu tematiku, smatram da bez obzira kojim putem čovek pođe, sve ide u ''duhovnu knjižicu'', a kasnije (ili ranije) se uče ili izvršavaju neke druge lekcije. Takoreći, duhovni proces je automatizovan. Čovek koji kuca eksere po ceo dan i pije pivo ili čovek koji je otišao u planine da pronađe mir i spas su za mene potencijalno isti ljudi , štaviše isti život i isti proces. Ne razgraničavam na dobro i loše u duhovnom smislu, niti na ''niže i više'', kroz ljudsku percepciju o moralu.
Ali poštujem jedan princip, a to je da drugima ne treba činiti nažao. U nekim slučajevima je to preko potrebno, ali samo radi lekcije koja se treba naučiti.

Smatram da to što želiš je ili izuzetno retko ili jednostavno ne postoji osim ako ne govorimo o osobi koja je u komi. :lol:

U duhovnosti nema nikakvih „fora“. Svako želi da vidi ono što želi da vidi. Otuđenje od sopstvenog postojanja u biološkoj formi je zapravo otuđenje od prirode palih bića... što nije loše.

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.

Drugome činiš ono što on čini tebi. Ni manje ni više.

Jeste izuzetno retko ili jednostavno ne postoji. Ma kakva osoba u komi? Nema veze s vezom...
 
Produhovljena osoba (nije isto što i prosvetljena, jer je prosvetljenje jako teško doživeti, a nemoguće u gradovima, okruženi WiFi-jem, signalima mobilne telefonije, betonom i asfaltom) je mudra, odnosno uviđa uzročno-posledične veze između događaja u svetu koji je okružuje. Ona shvata vezu između postupaka i posledica, odnosno mudra je i pronicljiva. Ona ima razvijen strateški način razmišljanja, odnosno sagledava posledice postupaka u dalekoj budućnosti. Produhovljena osoba oseća jedinstvo sa svim ljudima, tako da je nemoguće da drugoga ponizi, uvredi ili izda. Za produhovljenu osobu je svojstven nekoristoljubiv odnos. Ona se ume žrtvovati, obuzdava svoje želje i brine o drugima. Produhovljena osoba će uvek težiti da više drugima pruži i u tome će videti veću sreću nego da sama dobije. Produhovljena osoba može biti stroga i principijelna, da brani ljubav i moral i ne sledi vođstvo drugih. Vidite li koliko je ovo daleko od većine nas?

Otvoras temu o produhovljenosti a sam radis na forumu sve sto duhovnost nije

kao sto kazes, citiram tvoje reci: " Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."

kada pocnes da volis ljude i da ih ne vredjas, da ih ne ismejavas mozes mozda poceti da budes duhovan....

Produhovljenost podrazumeva vrline.
 
Poslednja izmena:
E, vidiš, sa takvom prekoncepcijom se ja ne usaglašavam jer ne posmatram kroz percepciju moralisanja dobrog i lošeg, odnosno uzdizanja i padanja.


Pitali su jednom jednog poglavicu negde u Africi šta je dobro a šta zlo. I on im je ovako odgovorio: “Dobro je kad mi napadnemo i opljačkamo susedno pleme. Zlo je kad oni napadnu i opljačkaju naše pleme.”

Kako ti se ovo čini? Nije li dovoljan dokaz koliko je sam odnos dobro-zlo relativan?
 
Otvoras temu o produhovljenosti a sam radis na forumu sve sto duhovnost nije

kao sto kazes, citiram tvoje reci: " Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."

kada pocnes da volis ljude i da ih ne vredjas, da ih ne ismejavas mozes mozda poceti da budes duhovan....

Produhovljenost podrazumeva vrline.

Ne piše se „Otvoras“ nego „Otvaraš“; nema potrebe da ti se tresu ruke, jer ne možeš da me nateraš da verujem u srednjovekovne nebuloze, prepisane X puta, iz knjige čiji autori nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik. Svako radi šta hoće. Naročito da piše po forumu. Ovo je neka vrsta zabave, a ne život. Neki od vas su to zamenili. Radim mnogo toga što nije duhovnost, a ne „sto duhovnost nije“, ali radim i mnogo toga što jeste duhovnost. Za tebe i tvoju versku zajednicu sam doktor nauka.

Da, kažem da sam mizantrop. I stojim iza toga. I, šta ćemo sad? Kome ćeš me tužiti? Naravno da mrzim pale ljude, kao i palu i posrnulu prirodu uopšte. Ja čekam da me neko tuži nekom sudu (neki pokušali, pa sam ih razbio mkao zvečku), ali niko se ne usuđuje. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Pametnom dosta.

Ja imam koga da volim. Ljude koji proždiru GMO salame od svinjskih creva i tumora, piju industrijsko GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja, i proždiru GMO jaja puna petlove sperme i kokošje menstruacije nikada neću „da pocnem da volim“, naročito ako prvi pokušavaju da provociraju, a ne umeju. Gaženjem takvih na svakom koraku ne gubi se apsolutno ništa od duhovnosti. I oni nemaju nikakve veze sa bilo čijom produhovljenošću, jer nisu referentna tačka za bilo šta. Ne kaže se i ne piše se „duhovan“, nego produhovljen. I to se ničim ne može uslovljavati, i sa tim trgovati, kako ti to pokušavaš da činiš. Došla si ovde da mi se rugaš, ali si se svojim komentarom narugala sama sebi. Tuga. I naravno da nije tačno da je duhovnost samo pozitivna; postoji i negativna. Ovako. Pošto sva živa bića koja se nalaze na višem nivou svesti znaju da se po prirodnom zakonu samosvesna energija vrti u krug, ostaje nepoznanica u kom se pravcu kreće svaka samosvesna energija u svom karmičkom krugu - da li u pozitivnom ili negativnom smeru. Naime, ono samosvesno biće koje je dostiglo izvesni duhovni nivo, bez nazadovanja, a napredovalo je u pozitivnoj duhovnosti, obično se na svim naseljenim planetama u univerzumu, kojih po „Bhagavad gita“-i ima kao latica lotosovih cvetova, ponovo rađa, odnosno reinkarnira, kao neki veliki umetnik ili humanista; dok neko samosvesno biće koje je dostiglo visok duhovni nivo, a napreduje u negativnoj duhovnosti, može da se na svim tim planetama ponovo da se rađa, odnosno reinkarnira, kao sve veći i veći zločinac, koji će voditi horde bića na nižem nivou svesti u periodične katastrofe (recimo velike ratove). Otuda imamo bića, na svim naseljenim planetama, koja namerno i svesno čine zlo znajući da nema ko da ih kazni, jer niko nikoga ne kažnjava. Pri tom u potpunosti isključujem takozvani robovski mentalitet (strah od nekakve božje ili đavolje kazne), što je karakteristika svih bića koja se nalaze na nižem nivou svesti, odnosno skoro svih vernika. Znači, jedan veliki vođa nekog naroda koji je taj narod vodio u osvajanja bio je veoma produhovljen, ali se nalazio u takozvanoj negativnoj duhovnosti - i on je potpuno ravnopravan (u duhovnom smislu) sa onim ko je najveći umetnik i humanista, i ko je dostigao najveće moguće visine u pozitivnoj duhovnosti. Namaste.


Produhovljenost podrazumeva vrline, da, naveo sam u uvodnom postu, ali naveo sam i to da je za sve nas koji živimo u gradovima, koristimo WiFi i Internet ona kao takva nedostižna. Mislim na pravu duhovnost, a ne na mentalne programe iz jedne „svete knjige“. Nećeš uspeti da preneseš ništa od ovoga na lični nivo, ma koliko pokušavala. Loše su te naučili u toj tvojoj verskoj zajednici. Ti ovde provedeno vreme računaš kao vreme provedeno u propovedanju, upisuješ u neki dnevnik, možda i naplaćuješ, a mi se opušteno zabavljamo, što je licemerno, dok su ti sve „propovedi“ skoro svi poklopili. To nije duhovnost.Ubuduće, kad budeš htela nekoga da provociraš, barem nauči kako se to radi. Pošteno?

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima.Namaste.

- - - - - - - - - -


farting_smiley.gif


smiley_fart.gif

- - - - - - - - - -

Egzaltiran jupiter

Astrologija? Nepouzdana. U tradicionalnoj astrologiji Sunce i Mesec se vode kao planete, a mi vrlo dobro znamo da one to nisu.

- - - - - - - - - -

Distopija (od grčkog δυσ- i τόπος, alternativno, kakotopija, ili antiutopija) je fikciono društvo koje predstavlja antitezu utopije. Obično ga karakteriše ugnjetavajuća društvena kontrola, kao kod autoritarnih ili totalitarnih vlada. Neki akademski krugovi razlikuju antiutopiju i distopiju. Kao u Orvelovoj “1984” i Hakslijevom “Vrlom novom svetu”, distopija ne pretenduje da bude dobra, dok se antiutopija predstavlja kao utopija, ili je planirana kao takva, ali je iz nekog razloga utopijski svet uništen ili iskrenut.

Ne primećujemo je?

Distopiju smo mi sami stvorili.

Nekada je bila samo fantazija, a danas živimo u njoj - guramo se, grizemo, mrzimo... i množimo kao pacovi, a životni vek nam je uprkos svemu sve duži.

Druge životinjske vrste polako nestaju, dok mi kao pripadnici primate iz reda sisara (a svi primate i svi sisari su životinje) se množimo kao muve. Gospodar prirode će već nešto smisliti da tako ostane, i već radi na tome.

Gens una sumus.

I onaj iz zoo vrta nam je brat od neke pradaleke tetke, ogledalo ne laže.

photo.jpg


Možda će od ljudi nekada postati čovek?

Evolucija je čudo, ma šta pop mislio o tome, a tada će utopija prestati da bude samo san.

Možda. :)
 
Jednom me je jedan mladi student, zainteresovan za duhovnost, pitao na Facebook-u šta treba da uradi za čovečanstvo da bi duhovno napredovao. Odgovorio sam mud a ne treba da uradi ništa. “Kako ništa?” - pitao me je onako defetistički i rezignirano, na šta sam mu odgovorio - “Lepo, ništa, jer ljudi nemaju nikakve veze sa duhovnošću. Nisu referentna tačka za bilo šta.” Shvatio je da njegova duhovnost i životinjska vrsta kojoj pripada nema nikakvih dodirnih tačaka. Pošteno.

18485429_10213235391349741_1268181795663814063_n.jpg


Umesto toga, posavetovao sam ga da izbaci meso, mleko i jaja iz ishrane, kao i svu industrijsku hranu sa kodom HACCP, zatim kafu, duvan, alkohol, lekove i droge, ovih zadnjih pet ako ne konzumira da ni ne ubacuje u jelovnik, te da postane vegan, jer to mu je osnova za to da postane produhovljen, naravno da počne da gleda u Sunce (solarna joga), jer je Sunce jedini prozor ka bogu na našoj planeti, pošto mesna ishrana i uopšte životinjska ishrana spušta vibracije, jer sadrži strahove.

Konzumacijom mesa, ljudi koji ga konzumiraju unose u sebe strahove koje životinja nabija u meso u trenutku klanja. A strah je najprizemnija emocija. Sa strahom (gomilom strahova) nema prosvetljenja. I tačka. Dakle, ne radi se ni o kakvim ličnim željama i potrebama, već o prirodnom zakonu. Unošenje životinjskih strahova u telo jedenjem mesa je potpuno bespotrebno. Meni ne pada na pamet. Zato što životinja u trenutku klanja nabija u mišiće strahove i te strahove duhovno otupeli i zalutali čovek unosi u sebe i truje se. Zato što meso brzo truli i zapravo više nije meso nego leš. Zato što se raspada. Zato što se bolest od koje je bolovala životinja unosi u telo zabludelog čoveka. I najzad iz moralnih razloga, naime zato što produhovljeni pojedinac neće da ga jede, mislim na meso. Dalje, životinje koje se koriste za ishranu nikada u životu nisu videle Sunce, žive nabijene u malom prostoru, hrane se otrovima, lekovima i sopstvenim vrstama (krave recimo jedu smesu napravljenu od mozgova ubijenih krava pomešanu sa mlevenim ječmom), bolesne su, zaražene, nesrećne... ne vidim nijedan razlog zašto bih konzumirao meso... A ko voli da jede GMO kobasice, salame, čvarke i paštete od svinjskih creva i tumora, da pije GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja, da jede jaja puna onih kancerogenih crnih tačkica, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP, njegova stvar. Ja neću iz inata ljudima koji truju planetu a budale koje mogu manipulisati hrane otrovima. Mene neće. Rođen sam kao sisar biljojed, bez očnjaka za klanje i kandži za kidanje mesa, koga su ljudi naterali da postane svaštojed, a da prema dobrom delu hrane imam otpor u početku, kad sam bio početnik u svemu, pa i u duhovnosti. A u biljojeda sam se pretvorio iz inata vladarima sveta, jer hoću da jedem samo ono za šta znam šta je, a ne nekakvu “hranu” iz kutija, punu aditiva i emulgatora. Neću iz inata da jedem ništa što ima oznaku “E” i broj iza te oznake, nikada u životu, jer ne znam šta je to. Ende.

Ko hoće da podiže vibracije postaće vegan. Ko i dalje hoće da jede otrove i industrijsku hranu, a hoće da laže sebe da može da podigne vibracije, može jedino da kupi i koristi vibrator. Aha ha ha ha ha ha ha. Malo šale nije naodmet. Humor je odraz inteligencije i duhovnosti, takođe.

Namaste.
 
da ti ces da poducavas ljude duhovnosi
a sam si rekao za sebe citiram: Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."


Ne pogani čoveka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi je Isusova izreka koja se nalazi u jevanđeljima.

Dakle nije duhovnost rad samo na telu nego rad na osobinama.

Naravno da telo treba biti izuzeto od poroka ali bez osobina je sve to bezvredno.
I bez VERE u Boga JHVH - Jehove Boga koji je TVORAC svega pa i nas.



Ko hoce da bude duhovan mora da spozna Bozju rec Bibliju
i da je primenjuje.
Da se ugleda na Boga i njegove osobine: ljubav, dobrotu, pravednost, milosrdje, ljubaznost,
samosavladavanje, strpljenje, veru itd...
 
Poslednja izmena:
da ti ces da poducavas ljude duhovnosi
a sam si rekao za sebe citiram: Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."


Ne pogani čoveka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi je Isusova izreka koja se nalazi u jevanđeljima.

Dakle nije duhovnost rad samo na telu nego rad na osobinama.

Naravno da telo treba biti izuzeto od poroka ali bez osobina je sve to bezvredno.
I bez VERE u Boga JHVH - Jehove Boga koji je TVORAC svega pa i nas.



Ko hoce da bude duhovan mora da spozna Bozju rec Bibliju
i da je primenjuje.
Da se ugleda na Boga i njegove osobine: ljubav, dobrotu, pravednost, milosrdje, ljubaznost,
samosavladavanje, strpljenje, veru itd...

Evo je! Probudila se! Preko dana spava, a preko noći piše teške gluposti. I to što piše računa kao sate propovedanja. Kakav hipokrit (licemer). Ne znam šta traži na ovoj temi, kad ovo uopšte nije hrišćanska tema. Pokušava da se lično obračunava sa mnom, ne znam samo zašto, da me vređa i provocira, ali čak ni to ne ume. :rida:

Da, ja ću da podučavam nekoga duhovnosti, za razliku od tebe. Da, kažem da sam mizantrop. I stojim iza toga. I, šta ćemo sad? Kome ćeš me tužiti? Naravno da mrzim pale ljude, kao i palu i posrnulu prirodu uopšte. Ja čekam da me neko tuži nekom sudu (neki pokušali, pa sam ih razbio mkao zvečku), ali niko se ne usuđuje. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Pametnom dosta.

To “Ne pogani čoveka što ulazi u usta, nego što iz usta izlazi” je prepisano iz Veda, a Isus je poznati plagijator. Pored toga što je bio bogoborno i bogohulno obrezan, i jeo meso, mleko i jaja. Šta će meni koji nisam obrezan, i jedem samo voće i povrće, plagijator koji je bio obrezan i jeo meso, mleko i jaja. Moja krv je čistija od njegove.

Evo ko je zapravo bio Isus... Ljudi robovi, setite se samo, ukoliko znate, ili mislite da znate, da je Isusovo začeće i rođenje u celosti prepisano iz pali kanona „Jataka“ i „Buddha charita“, a da je prikazano i u obliku reljefa na zidovima mnogih starih budističkih hramova, od kojih je najpoznatiji onaj u Gandari, u današnjem Pakistanu, gde se nalazi priča o “božanskom”, odnosno “bespolnom” začeću i rođenju Sidarte Gotame, poznatog kao Buda. Po toj priči, starijoj od Isusa Hrista preko 450 godina, Budinu majku, kraljicu Maha-Maju, u snu “oplođuje” bog, manifestovan u obliku slona, koji joj “ulazi” u stomak, sa boka. Tu su priču plagirali pisci Novog zaveta, a potvrđivao ju je, još i pre njenog ulaska u Bibliju, i sam Isus Hrist, koji je prema nekim objektivnim istoričarima živeo u Indiji nekih sedamnaest godina, od svoje dvanaeste do dvadeset i devete godine. To je upravo onaj deo njegovog života koji nije prikazan ni u jednom od šezdesetak “nekanonskih” jevanđelja. Dakle, Isus Hrist je zamenio Budu, a devica Marija kraljicu Maju. U ljudskoj istoriji bilo je puno zemaljskih žena koje su “bogovima” podarile potomstvo.


A sad da te totalno razbijem argumentima. Ova je tema zamišljena kao tema na kojoj će se diskutovati, a ne kao pribežište za verske fanatike, koji će ovde širiti strah i ostale gluposti, nalik na sve one gluposti na vašim hrišćanskim temama. Mene zanima bog i božanska mudrost i znanje, a ne jadni obrezani čovečuljci, njihova krv, opoganjena mesom, mlekom i jajima, kao i njihovi strahovi. Sve u šta veruješ nije nimalo originalno, sve je kopija kopije, i to bleda kopija blede kopije. Od Mojsija i njegovog prinošenja krvnih žrtava satani, što je prekopirao iz najgoreg satanskog indijskog kulta Kali Ma, pa sve do Isusa Hrista, čiji je život prepisan do detalja iz biografije Sidarte Gotame (Bude), o čemu smo već govorili. Ko može u XXI veku da veruje da je Isus Hrist (ili bilo ko, recimo Muhamed), na kraju svoje „misije“ na Zemlji, ili egzistencije, svejedno, odleteo u nebo? Gde je odleteo? Nije li jedna od najvećih verskih zabluda to da „bog ima presto nad krugom od Zemlje“? Krug od Zemlje - 2D ploča, dakle Zemlja kao ravna ploča - ideja očuvana sve do XVI veka i Nikole Kopernika, a i danas je pribežište za kojekakve neuke budale. Mada jedini argument kreacionista da je Zemlja okrugla - ipak je mizeran argument, jer planeta je lopta a ne krug. Dalje, nije li priča kako se Isus diže u nebo (leti uvis, iako nema krila, možda u svemirskom brodu) učinila to da se „božji presto“ u crkvama prikazuje kako se nalazi na oblacima. Onda su ljudi u prvoj polovini XX veka leteli do oblaka, u avionima, a u drugoj polovini XX veka i u orbitu planete, i nisu videli ništa, ni na oblacima ni u orbiti. I gde je onda to Isus Hrist mogao odleteti? Živo me zanima. I voleo bih da vidim taj prizor, mislim to da čovek leti... Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.

Dalje, ništa nisi rekla ukoliko hvališ samo ono što je tvoje, a što je tvoje silom prilika, jer ti je nametnuto po rođenju. Da si se rodila u Turskoj bila bi musliman i jurišnik „jedne istine“, u tom slučaju islamske. Onda bi ti Kuran bila „sveta knjiga“. Zaista jadan i bedan mentalni sklop.

Ima jedan poznati pravoslavac lek za to tvoje duhovno stanje; citiraću ga:

„Reći za jednu veru ili jednu filozofiju da sadrži svu istinu isto je što i reći da sve druge vere i filozofije sadrže sve zablude. Od ove brutalnosti retko je kad slobodna velika masa ljudi. A zadobiti ovu slobodu znači učiniti jedan divovski korak ka veličini, ka božanstvu.“

Vladika Nikolaj Velimirović

A ti sada izvoli pa se raspravljaj sa vladikom.

Dakle, bolje je uzeti sve što valja iz svih religija, a sve što ne valja odbaciti.

A kako moreš reći da je to što piše u pali kanonu „Jataka“, da budistički sveštenik koji se sprema da zakolje (žrtvuje) kozu na oltaru (a da li sotoni kao tvoj Mojsije, boginji Kali Ma ili nekoj drugoj spodobi) doživi da mu se koza nasmeje. A on je pita što se smeje. A ona mu veli da je ona u prošlom životu bila sveštenik i klala koze. I tada sveštenik baci bodež i nikada više nije žrtvovao nijednu kozu. A po čemu je to glupost? A po čemu nije glupost ono što piše u Brojevi 22:21-35, gde “bog govori kroz magaricu”? A je li, bogoti, kako ti to odlučuješ šta je glupost a šta nije? Ili su obe stvari glupost? Za mene su obe. A kako nije glupost to što Isus pretvara vodu u vino, a jeste glupost to što iz Budinih stopala, kad korakne, momentalno niču lotosovi cvetovi? A je li, bogoti, kako ti to odlučuješ šta je glupost a šta nije? Ili su obe stvari glupost? Za mene su obe. A je li, bogoti, kakvu ti obavezu imaš prema budizmu, a budista prema hrišćanstvu? Takvu ja obavezu imam i prema budizmu i prema hrišćanstvu.

Ojha.

Dakle, duhovnost jeste rad i na duhu, i na telu, kao i na osobinama, a ne samo na čitanju nekih srednjovekovnih gluposti iz nekih tamo knjiga.

Bez boldovanja slova, odnosno galame, baš me briga za jevrejskog boga JHVH, jer ja nisam Jevrej, niko mi u familiji nije Jevrej, i nemam nikavu obavezu prema jevrejskoj kulturi, istoriji, religiji, tradiciji, mitologiji, mitomaniji... Uopšte me ne interesuje. Upoznao jesam, možda bolje od tebe, ali prihvatio nisam, niti ću ikada.

Jedini tvorac svega i jedini bog u svemiru je Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova:

grand_10.jpg


A ne tamo neki demon JHVH, koji je od Mojsija tražio da mu kolje i prinosi krvne žrtve - volove, ovnove i golubove. Šta će bogu bilo čija krv? :bljak: Fuj.

Opisao sam i objasnio šta mora da bude onaj ko hoće da bude produhovljen, a ne “duhovan”. Iskreno, za Bibliju me baš briga, kao i za sve nebuloze koje pišu u njoj, od besmislene tvrdnje da je Zemlja najstarija tačka u svemiru, stvorena pre svih zvezda i planeta, preko toga da je bog jadnik kome treba krv poklanih volova, ovnova i golubova, preko toga da bog govori Bileamu kroz magarca, da objašnjava Mojsiju kako treba da vrši nuždu iza šatora i zakopava izmet, preko toga da autori Biblije nisu znali za pola kontinenata, pa sve do toga da bog sam sebi žrtvuje svog prvorođenog sina, da bi kroz taj sadomazohistički čin iskazao ljubav prema nekakvom čovečanstvu. Kakva gomila teških gluposti. Nema veze ni sa kakvom duhovnošću. Što dalje od nas normalnih. Daleko vam i kuća i isprani mozgovi.

Ajd sad sve ovo lepo što si jedva ispisala, a što sam razbio argumentima, izračunaj kao časove propovedanja, i pomnoži sa dva ili tri, naplati dnevnicu i ne spavaj po celu noć, a spavaj po danu. To je tako produhovljeno, bogougodno i prirodno. :cepanje: To uopšte nije licemerje.

Ojha. Ende.
 
Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa YouTube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:


Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.

- - - - - - - - - -

Gedelov matematički dokaz o postojanju boga:

Aksiom 1. (Dihotomija) - osobina je pozitivna ako i samo ako je njena negacija negativna.

Aksiom 2. (Zaključak) - osobina je pozitivna ako nužno sadrži pozitivnu osobinu.

Teorema 1. - pozitivna osobina je logično konzistentna (moguće je da za nju postoji neki primer).

Definicija: nešto je nalik bogu ako i samo ako poseduje sve pozitivne osobine.

Aksiom 3. - biti nalik bogu je pozitivna osobina.

Aksiom 4. - biti pozitivna osobina je (logično, dakle) nužno.

Definicija. - osobina P je suština od X, ako i samo ako X sadrži P, a P je nužno minimalno.

Teorema 2. - ako je X nalik bogu, onda je biti nalik bogu suština X.

Definicija 3. Ne(X) - X nužno postoji ako ima suštinsku osobinu.

Aksiom 5. - biti Ne znači biti nalik bogu.

Teorema 3. - nužno postoji neko X takvo da je X nalik bogu.

- - - - - - - - - -

ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

Grci su to dobro znali...

- - - - - - - - - -

Pitanje: ako u jednom skupu A imamo sve neparne cele brojeve, u drugom skupu B imamo sve parne cele brojeve, a u trećem skupu C imamo sve parne i sve neparne cele brojeve - pitanje je koji skup u sebi ima najviše brojeva i zašto - A, B ili C?

Imaju jednako brojeva, jer su neprebojivi na isti način. Ako sam dobro ukapirao tu lekciju.

To je već infinitezimalni račun. Zbir svih brojeva skupa A podeljen sa zbirom svih brojeva skupa C daje 1/2.

Da eventualno pojasnim.

Zbir prvih n prirodnih brojeva je n(n+1)/2. Zbir prvih m neparnih brojeva je m2.

Dakle, kada m i n teže beskonačnosti, n(n+1)= 4m2. Kada potražimo limese gde istovremeno i m i n teže beskonačnosti, dobijamo lim m,n -> oo n(n+1) = lim m,n -> oo 4m2.

Kako pod zadatim graničnim uslovom možemo reći n=n+1, sledi lim m,n -> oo n2 = lim m,n -> oo 4m2, odakle je n=2m.

Ali ovo je špansko selo za vernike ispranih mozgova, koji veruju u spasenje preko krvi obrezanog čoveka koji je jeo meso, mleko i jaja, koja je bila puna mesa, mleka i jaja (fuj) i koji misle da su samo oni u pravu, zato što oni tako kažu. Tuga.

- - - - - - - - - -

Inače, kod tih “supertaskova” postoji gomila čudnih rezultata, tipa dokaza da je zbir svih prirodnih brojeva jednak 1, kao i da je jednak +beskonačno (prvi slučaj ako zbir računamo kao 0 + (1 + -1) + (2 + -2) + ... a drugi ako ih računamo kao 0 + 1 + (2 + -1) + (3 + -2) + ... (mada to sve nema mnogo veze sa kardinalnošću).

- - - - - - - - - -

Jedan pesnik je ušao u neku knjižaru i kupio mastilo. Usput je porazgovarao sa trgovcem o nekim temama i pomenuo boga. Trgovac mu je rekao da ne veruje u boga. I tu se sve završilo. Nedelju dana kasnije, pesnik se vratio u pomenutu knjižaru i pokazao trgovcu svoju pesmu napisanu na papiru. Trgovac ju je pročitao, rekao da je dobra i pitao ga ko je autor. „Niko“, odgovorio je pesnik. „Mastilo se prosulo na papir i nastala je ova pesma.“ - „To je nemoguće!“, uzvratio je trgovac. „Pesma mora svog imati autora.“ - „Upravo vi tvrdite da je moguće. Pre nedelju dana ste rekli da nema boga. Ako ova pesma, koja je uzgred moja, mora imati svog autora, onda i ceo svemir, i svet u kome živimo, mora imati svog tvorca. Ako je ova pesma nastala slučajno - onda je i svemir nastao slučajno.“ I od tog trenutka trgovac je prestao da bude ateista.
 
Sada se diskusija seli sa srca, znatno niže, pa govorimo o pranju anusa, polnih organa i ruku, kao i na pitanje šta činiti sa fiziološkim otpadom. Ovde sam zapazio jednu izuzetnu paralelu između mačaka i čoveka. Mačke, verovatno, i one imaju svog boga, kada vrše i malu i veliku nuždu obavezno kopaju rupu i u nju zatrpavaju i urin i izmet. A potom, nastaje pranje šapa i anusa, odnosno polnih organa. Doduše, one to svoje pranje obavljaju lizanjem. Eto, sada vidite da su mačke i ljudi veoma slični i da mačke znaju za pranje pre ljudi, jer je njihov JHWH stariji od ljudskog.

Ha ha ha, znači najbolji deo: „jer je mačiji JHWH stariji od ljudskog“. Molimo da se podigne kip Velikoj Tigrastoj Mački i unište sve dosadašnje neznabožačke religije, koje šire kojekakve obmane a kriju istinu da su svi ljudi nastali od Velike Tigraste Mačketine, i da se ustanovi 14 februar kao početak Nove godine, u to ime ritualno otkopa velika rupa, u koju će svaki član domaćinstva da ubaci jedan okrugli hleb, i posle će svi, koristeći se rukama i nogama, zatrpavati rupu, simbolizujući na taj način neprekidan ciklus kruženja materije od usta, preko anusa, do zemlje, i odajući počast novom kultu, da se za ovaj datum nakon obreda „zatrpavanja rupe“ naprave opštenarodne orgije koje će simbolizovati nov ciklus mačije godine...

- - - - - - - - - -

veruj ti u svoje iluminate slobodno :lol:

Ja ne verujem ni u šta, zato što znam. Ne mogu da verujem u boga zato što znam da postoji bog. Ne mogu da verujem da će sutra izaći Sunce i svanuti dan, zato što znam da će izaći i svanuti. I to je to. I ne sledim ljude, odnosno nijedno ljudsko biće. Naročito ako je bilo ili jeste lošije od mene. Ko god se obreže i jede meso, mleko i jaja ne može da mi bude uzor i učitelj. Tačka. A i ne volim palu prirodu, a samim tim ni ljude. Mizantrop sam, jelte, i time se dičim. Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti. Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja. Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu. Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

P.S. Očekivao sam ozbiljniju diskusiju. Ovo je jedno veliko ništa.
 
Zorane, i ti svoje stavove i uverenja, ili kako vec oces da ih zoves, znanja, recitujes kao dogmu i religiju.

ne vidim nesto da si ti to osvestio svojom dusom :lol: ...dzaba ti ta misterijska ucenja kad u tvojoj svesti nije zasjalo to sto pricas.

Nisu tebe dubinski dodirnula ta ucenja, jer da jesu, imo bi pozitivan prostup jer je i sam zivot po prirodi pozitivan fenomen. Tacnije balans pozitivne i negativne energije koja se u svescu osvescenog javlja kao blagostanje, a ono po svojoj prirodi znaci pozitivan odnos i prema pozitivnim i prema negativnim stvarima.

Po tvom samom pristupu ocigledno je da si ti otiso u suprotnost ovoga, u tesky negativu i destruktivnost onoga sto ne valja. Sto objektivno gledano ima smisla. u smislu zalaganja za ispravno, ali tebe kao subjekta postojanja, udaljava od blagostanja. Da li me razumes sta ocu da ti kazem?
 
Biblijsko ponižavanje boga... izgleda ovako nekako...

Umesto bilo kakvog uvoda u ovu priču citiraću nekoliko stavaka iz Pete knjige Mojsijeve:

11. Ako je među tvojima neko postao nečist zbog noćnog izljeva,
neka iziđe iz tabora i neka se ne vraća u njega.
12. A predveče neka se u vodi opere te u smiraje može opet u
tabor.
13. Imaj izvan tabora mjesto gdje ćeš ići napolje.
14. Sa svojom opremom nosi i lopaticu: njome ćeš, kad ideš
napolje iskopati rupu i poslije zatrpati svoju nečist.

Deuteronom 23:11-23:14

Ako je od Jevreja i hrišćana, bez obzira i pardona, premnogo je. Ili se radi o još jednoj illuminatsko-masonskoj podvali “vernicima”. Dakle, imate navedene stavke, potražite i nađite, i videćete da ovo nisam ja napisao pa da napadate mene.

Ko razume shvatiće. Inače, ja mogu samo da se zapitam da li ono iz Pete knjige Mojsijeve Mojsiju zaista govori nekakav bog ili neki običan ljudski balegar? Ili vanzemaljac (drevni Enkaj-Jehova astronaut)? Mogu da shvatim da je ljudima potreban bog. Ne mogu da shvatim što bi bogu bili potrebni ljudi. Još mi je teže da shvatim da je bogu toliko stalo do jedne životinjske vrste sa naše planete da će čak da se bavi njihovim vršenjem nužde. Ovo je presmešno. Zanima me samo dokle ljudska glupost može ići; mada mi je jasno da je bezgranična, baš kao i svemir.
 

Back
Top