Neki pokazatelji produhovljene osobe

Sad fino spavaj , a sanjas i budan.:hahaha:

Ja mogu sve, ti ne možeš ništa. :dash: Umetnici sanjaju budni.


Idi i izvedi je negde. Budi gentleman. :hahaha:

- - - - - - - - - -

Homofobija nije nužno zlo i nije nastala u naše doba, kao ni u poznatoj ljudskoj istoriji. Ona je stara koliko i čovek kao živo biće. Otkako su se otac i sin nadmetali jedan s drugim ko će kome oteti majku, sestru i kćerku, po principu „ko će kome ako ne svoj svome“, mržnja prema pripadnicima iste životinjske vrste je izgleda stara koliko i iskonsko zlo. Uvek je bilo ekscentričnih pojedinaca koji su iskakali iz kolotečine i nepisanih normi ponašanja i pravila igre. I dok su jedni skakali na majke, sestre i kćerke, drugi su pak skakali na očeve, braću i sinove. Uvreda tipa - „Pederu jedan!“ - stara je koliko i jezik i moć govora. Bez daljnjeg.

Da li je buđenje svesti kod dvonožnih zveri u pećinama nastupilo onda kada su prvi put poželeli da silovito izraze sebe i svoja osećanja, pa sve to manje ili više uspešno prenosili na pećinske zidove u vidu slikovnih prizora iz svog svakodnevnog besmislenog života, ili su pak bili razočarani onda kada su njihovi ljubomorni rođaci odlučili da im obezvrede trud tako što su njihova dela impregnirali svojim urinom (i tako ih očuvali za nas danas, da im se divimo i spoznamo tu tanku nit kada je majmun postao čovek)? Ne znamo... i verovatno nikada nećemo znati.

Uglavnom, nekada, neko sa strane, iz daleka, naprasno je doneo izvesna znanja sveštenicima i kraljevima, i oni su ga do pre jedno vek i po do dva krili kao zmija noge. Na našoj planeti počele su da niču piramide, Kineski i Hadrijanov zid, Kule od lobanja, da bi se sve završilo podizanjem ogromnih, prenatrpanih gradova sa zgradama visokim kao planine.

U robovlasničkom poretku imali smo obespravljene pripadnike naše vrste, izbušene minđušama kroz koje su provlačeni lanci, i obeležene tetovažama, koji su kupovani i prodavani kao stoka na pijaci; zatim feudalno doba i vezanost kmeta za zemlju, sa nemogućnošću putovanja čak ni do susednog sela... Svet je bio veliki, a ljudi su bili mali. I kada je bilo malo ljudi, to malo ljudi se toliko međusobno užasno mrzelo, toliko su smetali jedni drugima, da su stalno ratovali i stalno se ubijali. I sve to je, da li slučajno, stihijski, ili planirano iz nekih podzemnih katakombi, dovelo do Velike buržoaske revolucije u jednoj zemlji, koja se kao poplava prelila u sve okolne zemlje i na druge kontinente. Dok se sve više i više povećavao broj ljudi, sve više se smanjivao broj ratova i sukoba. Ljudi su nekako prihvatili radno vreme od dvanaest sati dnevno i svakodnevnu borbu za kapital. Pola sveta prihvatilo je princip „imati“, a pola sveta princip „biti“. I kao po pravilu, ili prirodnom zakonu, nije ni važno, oni kojima je bilo bitno „da budu“ brzo su postali izrabljivani od onih kojima je bilo bitno „da imaju“. Imali smo nastanak i nestanak kolonija, a kao glavna posledica mešanje svih ljudskih vrsta i podvrsta. Svet je najednom postao mali, a ljudi su postali veliki.

I došli smo, najzad, do našeg doba socijalne pravde (ili prividne socijalne pravde), gde se vraćaju, da ne kažem uskrsavaju, svi oni lepi i ružni, dobri i loši, detalji iz prošlosti... Reinkarnirani robovi, sada slobodni, nose pirsinge i tetovaže; masovno se sluša robovska muzika i upražnjava robovski ples; kao i sve druge robovske vrednosti. Ljudi misle da su slobodniji nego ranije, a zapravo plaćaju poreze višestruko više nego u robovlasničkom ili feudalnom poretku. Za samo jednu današnju taksu robovi ili kmetovi bi se pobunili i poskidali glave desetorici kraljeva. Ljudi je sve više, ne mogu da se okrenu a da ne očešu nekog drugog čoveka, ali izgleda da niko nikome ne smeta. Kao da je svima dovoljno njegovih „tri kubna metra vazduha“, koji mu „zakonski pripadaju“, kako je to slučaj u spavaonicama svih vojski na svetu. Dva svetska rata odnela su ljudskih života koliko su odneli svi ratovi zajedno u poslednja dva milenijuma, i svi su se nekako smirili, povukli u svoje čaure, i zatvorili u svoje svetove, a opet užasno mrze jedni druge. Bez obzira što se po zakonima modernog sveta ne toleriše nikakva diskriminacija, i što je „in“ biti tolerantan, netoleranciju možemo sresti na svakom koraku; i u bilo kom kutku planete.

Da li se običan mali čovek treba plašiti uvođenja Novog svetskog poretka ili ne nije samo egzistencijalno pitanje; ono otvara čitav niz podpitanja. Da li je upravljanje celim svetom iz jedne tačke, pod budnim okom „Velikog brata“, zaista toliko preko potrebno i neophodno? Da li su nacionalnost, patriotizam, religija i porodica (a pogotovo porodica) zaista prevaziđeni? Da li se demagogijom o homofobiji dalekih majmunskih, poluljudskih i ljudskih predaka i njihovih lenjih i mlitavih potomaka izmučenom ljudskom stadu treba i mora nametnuti svet bez granica? Mislim da bi „da“ moglo biti najrealniji i najhumaniji odgovor.

Ima ljudi koji planiraju godinama unapred. Ima ljudi koji uživaju u trenutku. I jedni i drugi su u pravu. I jedni i drugi i vole i mrze. I jedni i drugi su žrtve raznoraznih demagogija. I raznoraznih homofobija. A svi su vrlo blizu Novom svetskom poretku.

U ime novog doba pozdrav svim ljudima dobre volje. Egzistirajte bez homofobije i demagogija. Namaste.
 
Srce oce a duppe klokoce :hahaha:

U, je6ote, pa nisi se valjda toliko rasklimatao? :rida: Mora da su te žestoko taslačili.

- - - - - - - - - -

Demistifikovana „tajna svetaca“.

Mnogo je ljudi koji se pitaju zašto se tela nekih ljudi, koje su neuki ljudi kasnije nazivali „blaženima“ i/ili „svecima“, ne raspadaju dugo vremena posle njihove smrti. Nauka je našla odgovor, kao što je našla odgovore na sva pitanja.

Evo ga, između ostalog, i ovde:

t=26m07s

U čemu je kvaka? U stanju ekstremnog posta i odricanja, kao i izbegavanju svih poroka i zemaljskih ugođaja. Takav višegodišnji tretman ćelija doveo je do toga da njihova ćelijska jedra neće osetiti trenutak smrti organizma. Navikla na duge vremenske periode gladi, i iščekivanje hranidbenih čestica, ostaće u čaurama svojih DNK membrana i citoplazmi. Ostaće u svom umrlom i sahranjenom telu. I nakon 40 dana, kada inače počinje faza raspadanja ćelijskih citoplazmi, jedra će svojim prisustvom i privlačnošću „Ima“ čestica u njima održavati sadržaj i formu ćelije. Period može trajati jako dugo, što može zavisiti od prethodnog isposničkog života. Tako da se telo može naći u očuvanom stanju i posle mnogo godina; u celosti, ili neki njegovi delovi. Bez ikakvih tretmana mumifikacije. Normalno, van procesa funkcionisanja. A jedra ćelija su nastavljala sa svojim urođenim sposobnostima razmene informacija, sada već, reklo bi se sa neobične pozicije. Ljudi su oduvek smatrali da su ovakve ljudske jedinke svojim životom zaslužile ovakvo trajanje i smatrali su ih nadnaravnim, bliskim bogu i svemoćnim. Nazivali su ih svecima...

Na kraju ipak postanu crvotočivi. Uzalud ih sakrivaju ispod tepiha kao Vasilija Ostroškog...

Namaste.
 
U duhovnosti nema nikakvih „fora“. Svako želi da vidi ono što želi da vidi. Otuđenje od sopstvenog postojanja u biološkoj formi je zapravo otuđenje od prirode palih bića... što nije loše.

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.

Drugome činiš ono što on čini tebi. Ni manje ni više.

Jeste izuzetno retko ili jednostavno ne postoji. Ma kakva osoba u komi? Nema veze s vezom...

Vrlo interesanto razmisljanje...Tj citat, cini mi se...?ILi gresim..?ako jeste ODAKLE?
 
Produhovljena osoba (nije isto što i prosvetljena, jer je prosvetljenje jako teško doživeti, a nemoguće u gradovima, okruženi WiFi-jem, signalima mobilne telefonije, betonom i asfaltom) je mudra, odnosno uviđa uzročno-posledične veze između događaja u svetu koji je okružuje. Ona shvata vezu između postupaka i posledica, odnosno mudra je i pronicljiva. Ona ima razvijen strateški način razmišljanja, odnosno sagledava posledice postupaka u dalekoj budućnosti. Produhovljena osoba oseća jedinstvo sa svim ljudima, tako da je nemoguće da drugoga ponizi, uvredi ili izda. Za produhovljenu osobu je svojstven nekoristoljubiv odnos. Ona se ume žrtvovati, obuzdava svoje želje i brine o drugima. Produhovljena osoba će uvek težiti da više drugima pruži i u tome će videti veću sreću nego da sama dobije. Produhovljena osoba može biti stroga i principijelna, da brani ljubav i moral i ne sledi vođstvo drugih. Vidite li koliko je ovo daleko od većine nas?

Od mene nije daleko, ali to je uzas, ako hoces da zivis u Srbiji, odmah, znaci odmah, pakovanje kofera....makar i u tanguziju....
Najozbiljnije, ko je makar i 80% ovakav odmah pakovanje kofera, bez ikakvog razmisljanja o godinama, porodici, svaki rizik je prihvatljiv i opravdan...
 
Produhovljena osoba je kao dragi kamen, prvo/zines :)/ te ostavi bez teksta a onda pocnes da se pitas hmmmm? jel' original ili imitacija. Izmenite dve reci i sve ti je jasno.

Pre neku godinu na jednom kracem putovanju sam bila u drustvu jedne normalno skromne zene/devojke/ u srednjim 30-im godinama. Privlacila je paznju nenapadnom upadljivoscu i dok su se drugi dvoumili sta da rade /s koje strane da pridju :)/ ja sam odmah stupila u kontakt i resila sve dileme. Vredilo je koliko i dijamant. Na tako jednom 'obicnom' mestu /prevozu/ u jednoj tako neocekivanoj osobi/mlada zena/ dodjes do 'saznanja' :), da duhovnici nisu samo stariji mudri muskarci koji zive povuceno.
To je bilo prvog dana, a ostatak puta skoro vise nisam stigla ni da joj se obratim koliko je bilo zainteresovanih za njeno drustvo i malo tog svetlucanja

- - - - - - - - - -

umalo da zaboravim da dodam da je bila pravoslavne vere
 
Religiozna i moralna osoba i ne treba religiju......Da se busa sa njom u prsa......
Kao ni atesisticko dokazivanje da je Zemlja ravna ploca i da Bog ne postoji.....
Cista parada ega i jednih i drugih......
Zar se mudrac hvali svojim znanjem i bogatas imanjem
Ne,oni ga imaju i nije im teret.....
Ende......
 
Produhovljena osoba je kao dragi kamen, prvo/zines :)/ te ostavi bez teksta a onda pocnes da se pitas hmmmm? jel' original ili imitacija. Izmenite dve reci i sve ti je jasno.

Pre neku godinu na jednom kracem putovanju sam bila u drustvu jedne normalno skromne zene/devojke/ u srednjim 30-im godinama. Privlacila je paznju nenapadnom upadljivoscu i dok su se drugi dvoumili sta da rade /s koje strane da pridju :)/ ja sam odmah stupila u kontakt i resila sve dileme. Vredilo je koliko i dijamant. Na tako jednom 'obicnom' mestu /prevozu/ u jednoj tako neocekivanoj osobi/mlada zena/ dodjes do 'saznanja' :), da duhovnici nisu samo stariji mudri muskarci koji zive povuceno.
To je bilo prvog dana, a ostatak puta skoro vise nisam stigla ni da joj se obratim koliko je bilo zainteresovanih za njeno drustvo i malo tog svetlucanja

- - - - - - - - - -

umalo da zaboravim da dodam da je bila pravoslavne vere

Može biti. Mada se ne slažem da u civilizaciji možep sresti takvu. Jedino u nekoj budističkoj zemlji, nekog budističkog monaha, ili pustinjaka, ili nekog samotnjaka, bez obzira na versko opredeljenje.

Interesantna priča, ali nerealna. Produhovljene, a naročito prosvetljene osobe, ne mogu se sresti u javnom prevozu, ili bilo gde u civilizaciji. Trebalo je da je pitaš da li jede meso. Ako jede meso ne može biti produhovljena ma kako izgledala, jer onaj ko u telo unosi životinjske strahove i delove njihovih tela nikako ne može biti produhovljen. Možda je samo bila depresivna, a tebi se učinila kao produhovljena.

Nečija verska pripadnost obično ne igra neku ulogu, mada produhovljene opsobe obično ne pripadaju nijednoj religiji. Zato i jesu produhovljene.

- - - - - - - - - -

Religiozna i moralna osoba i ne treba religiju......Da se busa sa njom u prsa......
Kao ni atesisticko dokazivanje da je Zemlja ravna ploca i da Bog ne postoji.....
Cista parada ega i jednih i drugih......
Zar se mudrac hvali svojim znanjem i bogatas imanjem
Ne,oni ga imaju i nije im teret.....
Ende......

Potpisujem svaku reč. To je to. Samo, ako te neko napadne ti ćeš mu uzvratiti. Prirodni zakon. Ali u osnovi to je to. Pisao sam u uvodnom postu. A ego imamo svi, jer svi smo pala bića. Ne damo na sebe... prirodni zakon.

- - - - - - - - - -

Broj 7 je jedini u nizu od 1 do 10 koji se ne sadrži u drugima. Broj 1 simbolizuje boga; broj 2 predstavlja dualizam (duh i materija); broj 3 predstavlja tri božanska stuba - Moć, Mudrost i Ljubav - na kojima je Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, nadbiće, sagradilo sve svetove, nešto nalik na staroegipatske trijade bogova i hrišćansko/kršćansko trojstvo; broj 4 predstavlja nesavršenost, materijalnu prirodu, pala bića, na kraju krajeva i čoveka... Kad se saberu... brojevi od 1 do 4... 1+2+3+4=10... dakle dobije se 10, apsolutna celina, svi brojevi od 1 do 9 u jednom, a opet 10 jeste 1 i 0, dakle jedan i jedini, znači bog, ali i ona 0, odnosno praznina... E, sad, sa matematičke strane, 1 se dobije kad se svaki broj deli sam sa sobom; 2 se sadrži u 4, 6, 8 i 10, kad se ti brojevi dele sa 2, 3, 4 i 5; 3 se sadrži u 6 i 9, odnosno dobije se kad se ti brojevi dele sa 2 i 3; 4 se sadži u 8, nastaje kad se 8 deli sa 2, a kad se 4 deli sa 2 dobije se 2; 5 se sadrži u 10, kad se množi sa 2; 6 se deli sa 2 i 3 i onda nastaju brojevi 3 i 2; 7 se ne deli ni sa kim, osim sa samim sobom; 8 se deli sa 4 i 2 i tada nastaju brojevi 2 i 4; 9 se deli sa 3 i tada se dobija 3; 10 se deli sa 2 i 5 i tada se dobije 5 i 2... U celoj toj priči broj 7 ostaje savršen, i zato se smatra božanskim brojem. Namaste.
 
Može biti. Mada se ne slažem da u civilizaciji možep sresti takvu. Jedino u nekoj budističkoj zemlji, nekog budističkog monaha, ili pustinjaka, ili nekog samotnjaka, bez obzira na versko opredeljenje.

Interesantna priča, ali nerealna. Produhovljene, a naročito prosvetljene osobe, ne mogu se sresti u javnom prevozu, ili bilo gde u civilizaciji. Trebalo je da je pitaš da li jede meso. Ako jede meso ne može biti produhovljena ma kako izgledala, jer onaj ko u telo unosi životinjske strahove i delove njihovih tela nikako ne može biti produhovljen. Možda je samo bila depresivna, a tebi se učinila kao produhovljena.

Nečija verska pripadnost obično ne igra neku ulogu, mada produhovljene opsobe obično ne pripadaju nijednoj religiji. Zato i jesu produhovljene.

- - - - - - - - - -



Potpisujem svaku reč. To je to. Samo, ako te neko napadne ti ćeš mu uzvratiti. Prirodni zakon. Ali u osnovi to je to. Pisao sam u uvodnom postu. A ego imamo svi, jer svi smo pala bića. Ne damo na sebe... prirodni zakon.

- - - - - - - - - -

Broj 7 je jedini u nizu od 1 do 10 koji se ne sadrži u drugima. Broj 1 simbolizuje boga; broj 2 predstavlja dualizam (duh i materija); broj 3 predstavlja tri božanska stuba - Moć, Mudrost i Ljubav - na kojima je Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, nadbiće, sagradilo sve svetove, nešto nalik na staroegipatske trijade bogova i hrišćansko/kršćansko trojstvo; broj 4 predstavlja nesavršenost, materijalnu prirodu, pala bića, na kraju krajeva i čoveka... Kad se saberu... brojevi od 1 do 4... 1+2+3+4=10... dakle dobije se 10, apsolutna celina, svi brojevi od 1 do 9 u jednom, a opet 10 jeste 1 i 0, dakle jedan i jedini, znači bog, ali i ona 0, odnosno praznina... E, sad, sa matematičke strane, 1 se dobije kad se svaki broj deli sam sa sobom; 2 se sadrži u 4, 6, 8 i 10, kad se ti brojevi dele sa 2, 3, 4 i 5; 3 se sadrži u 6 i 9, odnosno dobije se kad se ti brojevi dele sa 2 i 3; 4 se sadži u 8, nastaje kad se 8 deli sa 2, a kad se 4 deli sa 2 dobije se 2; 5 se sadrži u 10, kad se množi sa 2; 6 se deli sa 2 i 3 i onda nastaju brojevi 3 i 2; 7 se ne deli ni sa kim, osim sa samim sobom; 8 se deli sa 4 i 2 i tada nastaju brojevi 2 i 4; 9 se deli sa 3 i tada se dobija 3; 10 se deli sa 2 i 5 i tada se dobije 5 i 2... U celoj toj priči broj 7 ostaje savršen, i zato se smatra božanskim brojem. Namaste.

To ti pricam i meni je izgledalo nestvarno ali je tako. Sta ja imam od toga da ovde pisem bajke, :think: ko hoce da veruje nek veruje, ko nece ne mora.
Meso ne jede, to znam jer smo zajedno rucale. U principu i ja sam za vegetarijanski nacin ishrane ali jos nisam u tom 'fazonu'.
Ne mislim da je duhovnost ogranicena samo na jednu odredjenu grupu vernika ili ne. Pomenula sam njenu veru samo zato sto sam se setila i tog detalja koji mi se svidja :)
 
To ti pricam i meni je izgledalo nestvarno ali je tako. Sta ja imam od toga da ovde pisem bajke, :think: ko hoce da veruje nek veruje, ko nece ne mora.
Meso ne jede, to znam jer smo zajedno rucale. U principu i ja sam za vegetarijanski nacin ishrane ali jos nisam u tom 'fazonu'.
Ne mislim da je duhovnost ogranicena samo na jednu odredjenu grupu vernika ili ne. Pomenula sam njenu veru samo zato sto sam se setila i tog detalja koji mi se svidja :)

Ne kažem ništa. I deluje nestvarno. Onaj ko hoće da doživi prosvetljenje mora napustiti civilizaciju.
Vraćanje prirodi je vraćanje samom sebi preko vraćanja prirodi.
Duhovnost zapravo nema nikakve veze sa vernicima. Produhovljene i prosvetljene, a naročito ove druge osobe, ne mogu pripadati nijednoj religiji i imati veze sa bilo kakvim dogmama. Zato ne mogu da prihvatim to da neko ko veruje u spasenje preko krvi obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, a sam ne jede meso. To ne ide jedno s drugim. Žao mi je ali tako je.
 
paaa dobroooo, onda je verovatno prosvetljena bez duhovnosti

ti se bas trudis da coveku pokvaris 'zdrav' apetit :)
cujes li ti sta ti ja pisem, ona ne jede/ na zalost nisam je pitala da li je obrezana, sumnjam/ a ja se jos nisam ni produhovila

Razumemo se.

Da, ja se baš trudim. :lol:

- - - - - - - - - -

Stanovništvu Zemlje trebalo je 100.000 godina da dostigne 1 milijardu ljudi. A zatim samo još 100 godina da dostigne 2 milijarde. A onda samo 50 godina da se udvostruči na 4 milijarde 1970. Trenutno smo dostigli cifru od skoro 8 milijardi ljudi. Uništavamo suštinu onoga zbog čega je život dragocen. Svaka globalna boleština koja je morila Zemlju povezana je s prenaseljenošću. Zašto ne delujemo? Deklarišemo se, svašta pričamo, svašta konzumiramo, uništavamo sve pred sobom... Polovina životinjskih vrsta na Zemlji je nestala u poslednjih 40 godina. A mi i dalje uporno napadamo svoju okolinu. Nije nam dovoljna katastrofa da naučimo lekciju. Ništa ne menja ponašanje kao bol. Možda nas bol može spasiti?

Uzmimo kao primer laboratorijsku čašu i jednu jedinu bakteriju koja se svaki minut razdvaja i udvostručuje. Ako ste jednu bakteriju stavili u čašu u 11 sati, i ona se napuni u 12 sati, u koliko je sati čaša napola puna? U 11:59. Toliko je sada na našem satu.

Za 40 godina, 32 milijarde ljudi boriće se kako bi preživeli. Nije šala. Sad smo na minut do ponoći. Svaka globalna boleština koja je morila Zemlju povezana je s prenaseljenošću. Ali uz ozbiljne mere kontrole rađanja, nema nikakve šanse.

Postoji jedan prekidač. Ako ga pritisneš, polovina ljudi na Zemlji će umreti. Ali ako ga ne pritisneš, ljudska vrsta će izumreti za 100 godina. Šta biste vi uradili?

Čovečanstvo je rak u sopstvenom telu. Volite li čovečanstvo dovoljno da biste ga spasili?

U slučaju da me pronađu, ostavio sam vam put. Najteži do sada. Pakao će biti na kraju tog puta. Pobrinite se da pakao bude oslobođen. Tražite i nađite. Bio je to dugačak put. Ali evo nas ovde. Minut je do ponoći.

Ko razume - razumeo je.

tree_o10.jpg


(Na fotografiji: izrezbareno drvo života negde u Indiji.)

P.S. Ja sam bio kapetan broda u jednom od prethodnih života (tada sam bio mesojed, a sada sam vegan) koji je pojeo poslednju pticu dodo na Mauricijusu krajem XVII veka. Ko će mi suditi zbog toga? Ili zbog bilo čega? Ja sam ionako iznad zakona. Kome smeta neka me tuži, ako ima muda, a ako nema muda može samo da izduva pišu mom psu Fritz-u. Trećeg nema. Ojha. Ende.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Reinkarnacija da. Karma ne. Da ima karme ne bi bilo nepravde. Nepravda je dokaz da karmička osuda nikada ne pogađa psihopate, recimo, osim ako čovek ne uzme stvar u svoje ruke. A za ostale ljude, zahvaćene u matricu, karma postoji zbog njihovog opakog delovanja koje iziskuje lošu karmu za dobro a dobru karmu za zlo. Savest je mehanizam koji privlači karmičku osudu. Psihopate nemaju taj mehanizam, iako imaju mnogo znanja i inteligencije, a cenu njihovih dela neće platiti oni, nego oni koji su im poverovali.

U ovom haotičnom svemiru postoje samo dva greha - neznanje i naivnost, a sve ostalo je kompromis. Sile haosa i ravnoteže se izmenjuju, a ko ih ne prati u najvećoj meri može učiniti zlo. Objektivni prirodni zakoni su očiti, ali greške na koje su vas naveli vukovi u ovčjoj koži veoma se skupo plaćaju, bez obzira na dobre namere.

U takozvanim duhovnim pokretima alternative sektaši vole da kažu kako se negativna energija uvek vraća pošiljaocu. Da je tako svet bi bio raj.

Esencijalne psihopate znaju kako da izbegnu sopstveni bumerang. Oni organizuju lanac poslušnosti, i kad se bumerang vraća prvo pokosi ljude koji su prevareni, kao i one u njihovom okruženju, zatim indirektne posrednike u prevari, a zatim ostane mala krhotina tog bumeranga koja tek okrzne njihove direktne posrednike uz sam vrh piramide. Od pune pozitive ništa nećete postići.

Pozitiva bez praktičnog znanja i inteligencije uvek je u službi zla.

Čoveče, probudi se, i shvati da su za boga sva događanja na ovom sićušnom zrncu prašine koje kruži oko jedne beznačajne zvezde potpuno nevažna.

Ako želiš slobodu, pravdu u svoje ruke. Pusti to što Biblija kaže: “Ko se mača laća od mača će i poginuti.”

Časnije je poginuti kao buntovnik nego živeti kao rob.

- - - - - - - - - -

Katastrofe i kataklizme, o kojima govore neuki vernici, postojale su mnogo pre postanka čoveka. Sudari nebeskih tela širom univerzuma odvijali su se po prirodnim zakonima (koje je nesumnjivo postavila preuzvišena božanska ličnost), s tim što u redu postoji i haos, pa je iz tog haosa nastajalo mnogo kataklizmi. I ona čuvena katastrofa, od pre 65 miliona godina, kad je meteor uništio dinosauruse i 97% živog sveta na našoj planeti, nema nikakve veze sa čovekom, niti pak sa đavolom koga uporno propagiraju. Čovek je nastao 64 miliona godina kasnije. Da ja pišem ono što oni pišu, u najmanju ruku bi me bilo sramota.

Ovaj život, samo jedan u nizu života (uzastopnih reinkarnacija), je posledica pobune i pada, ali polupismeni vernici vole da se bave posledicama a ne uzrocima. Život ili materijalna egzistencija je osuda a ne blagoslov, a „večni život” je najveća (i uzgred sebična) zabluda ljudskog uma.

Kada bi prosečan čovek znao kakve se sve misli motaju ljudima po glavama, verujem da ne bi smeo da proviri među ljude, jerbo bi se osećao kao krmenadla među zombijima. E, ali bog ih blagoslovio, pa ne mogu sve da znaju, jerbo blagosloveni su siromašni duhom...

To je rezon da imate štakore na Zemlji, ali i leteće štakore - golubove. Gu gu. Gu gu.

Zar vredi oženiti se ako ćeš se razvesti. I šta žabljem paru znači bilo šta to što su u vezi ili braku, ako kad prelaze preko ulice žaba stane, a žabac potrči preko ulice, naiđe BMW, a on umesto da joj kaže - „Pazi ide BMW” - on joj vikne - „Pazi ide... be-e-e…”
 
Zamislite da ujutro ustanete neopterećeni time da morate na posao koji ne volite, kako biste zaradili novac da biste platili (besplatne) stvari poput vode, struje, hrane i još koječega, samo zato da bi neki lokalni šerif mogao voziti BMW X6.

Pozdravite se sa ljudima koji žive u vašoj okolini, popijete s njima ono što rado pijete i doručkujete ono što volite. Provedete s njima neko vreme u razgovoru i druženju, a potom krenete na svoj „posao“. Danas vam je, recimo, na rasporedu to da potrošite dva sata svog vremena u branju voća. Odradite to, opet u prijatnom društvu, a nakon toga se vratite u svoj dom.

Recimo da ste slikar. U svom prostoru zatim provedete nekoliko sati slikajući, jer želite da dovršite još 2 rada za izložbu koja će se održati za 12 dana. Na toj izložbi ljudi će gledati, komentarisati, hvaliti i kritikovati vaš rad, družiti se s vama, a vi ćete, onima kojima se sviđa, dati onu sliku koja im se najviše svidi. Oni će njima ukrasiti svoj životni prostor. Onih 6 slika koje ti nakon izložbe ostanu poklonićeš zajednici, i njima će biti ukrašene zajedničke prostorije u Gradskoj kući ili pak Biblioteci.

Naravno, slike ne prodaješ, jer ti novac ne treba. A novac ti ne treba, jer imaš sve, živiš u izobilju, kome si i sam pridoneo svojim radom u vrtu, sa decom, na jezeru, u gradnji novih domova...

I svima je dobro. Zajednica u kojoj jednom njenom članu nije dobro - nije dobra zajednica. To čak i nije zajednica.

Novac je prepreka razvoju čovečanstva. Ako negde treba sagraditi vrtić, a grad nema novca za to, neće biti ni vrtića, uprkos tome što za taj vrtić postoji potreba, postoje resursi za njegovu izgradnju, i postoji radna snaga. Nema li novca, nema ni realizacije potrebe. Stoga novac zaista jeste prepreka.

Treba li drvetu jabuke novac da stvori plod? Ne treba. Tako ni ljudima ne treba novac. On je tu samo da bi nas držao u nemaštini, odnosno da bi nas porobio. Ako nas ima dovoljno koji shvatamo da je to tako, možemo zajedno da stvorimo (i konzumiramo) hranu, energiju, odeću, obuću, obrazovanje, tačnije rečeno možemo jedni drugima graditi idealne domove, od prirodnih materijala, u kojima je leti hladno a zimi toplo.

To je takozvani Ubuntu kontribucionizam. Svi za jednoga i jedan za sve. Ja sam čovek samo zato što sam okružen drugim ljudima. Ako je neko u mojoj blizini gladan, ja mu moram spremiti ručak.

Da bismo to ostvarili ne moramo se nužno odseliti negde daleko. Možemo to učiniti i ovde gde se trenutno nalazimo, jer zajednica, to smo mi - ljudi.

Kada jednom shvatite Ubuntu načelo - oslobodili ste se. I nema nazad. Namaste.

- - - - - - - - - -

Preneću ovo sa Facebook zida jednog mog prijatelja, kao i tekst koji je napisao ovim povodom: „Ovako većina vernika dočekuje najveci hrišćanski praznik i Isusov rođendan. Da li se neko zapitao kako možemo da slavimo boga na ovako okrutan način? Da li se neko zapitao kako ubijanjem možemo da slavimo život? Možemo li ikada dobiti božji blagoslov ubijajući i jedući naše prijatelje životinje? Zar je ovo način na koji treba slaviti boga? Ovo je praznik gde treba nahraniti duše, a ne stomake.” Uzgred, danas nije Isusov rođendan (ukoliko je uopšte postojao mogao je biti rođen bilo kad između aprila i oktobra, ali nikako na najveći paganski praznik, 25. decembra), pisaću o tome nešto kasnije. Bitna je poenta. Ko je shvatio shvatio je...

Svinjožder muči svinju...




Ako posle ovoga i dalje budu jeli svinjetinu - onda su stvarno svinje. Tačka.

- - - - - - - - - -

Ako si zavisnik od toga da ti neko potvrđuje koliko vrediš ne razlikuješ se od običnog narkomana. Sve što manipulator treba da uradi je da ti dâ ono za čim žudiš, a onda da ti pripreti da će ti to oduzeti. Igraće tu igru kao i svaki drugi diler droge. Oduzeće ti “sve”, reći će da je “kraj”, a ostaviće taman toliko malo da vidiš da ima “nade”. I posle nekog vremena, kad budeš u suzama, pitaćeš ga - “Zašto te puštam da me ti tešiš?” - a on će ti reći - “Zato što sam se postarao da nemaš nikog drugog, do mene, da im se obratiš” - zato jer pola ljudi laže svojim ustima, a pola svojim suzama...

- - - - - - - - - -

Neki mlad čovek je zbog teške krađe dospeo na sud. Pretila mu je velika kazna. Ali on unajmi izvesnog advokata, nadaleko čuvenog po snalažljivosti da zakon uvek protumači u korist svojih klijenata. Ovaj kaže momku da na sudu samo ćuti, gleda kroz prozor i povremeno pantomimom imitira ptice koje bude video. Kako je sve lepo izveo po preporuci, momak prestupnik bude oslobođen svake kazne. Posle par dana zove ga advokat da se dogovore o iznosu novca za učinjenu uslugu. On kako stigne u njegovu kancelariju stane da gleda kroz prozor i imitira ptice, na šta će advokat, pozivajući sebe po imenu: “E tako ti i treba kad učiš budalu da glumi ludaka.” Izlazeći iz kancelarije, momak ga upita: “A kakav li je tek onaj koji mu veruje?”

- - - - - - - - - -

A ja hoću jedan pontonski nosač, samo jedan, od bivšeg pontonskog mosta, i na njemu crveni klavir, sa stolicom tapaciranom krokodilskom kožom, da na njoj sedim i u nebo gledim, crveni klavir sviram i za čolda se diram, a da me Dunav odnese uzvodno, sve do Budimpešte, Beča i Švarcvalda...
 
Priča se da ova slika stoji u centru F odelenja najpoznatije psihijatrijske bolnice u Beogradu:


ludnic10.jpg



Opšte prihvaćena ikona St. Donatela, koji na leđima nosi svog učitelja, mastera Splintera. Ako stručni tim Laze Lazarevića kaže da je ovako, onda jeste. Oplakujem ovo... :D :D :D

- - - - - - - - - -

Danas me na ulici zaustavlja neka budala nudeći mi neki “wellness” program; pita: “Koliko ste zadovoljni svojim zdravljem?” - “Apsolutno sam zadovoljan”, odgovorio sam. “Gledam u Sunce na izlasku ili zalasku 15 minuta, kada ga ima, strog sam vegan i ne mogu se uopšte razboleti.” I onda on počne da mi priča o nekom kyrčevom programu, o nekom doktoru koji pravi program ishrane, kao wellness savetnik, pa kako on ima da mi dâ neki kupon, pa ja sa tim kuponom mogu ostvariti popust, pa da neću plaćati 55€, nego “samo” 45€... itd. itd. A ja mu velim: “Vidi, momak, da si neki ekonomski savetnik za ishranu, pa da mi daješ savet na koju pijacu da odem i kupim voće i povrće, možda bi mi i bio potreban. Pošto znam na koju pijacu treba da odem, i šta treba da kupim - ne trebaš mi uopšte. Mene si našao da radiš. Briši.” Aha ha ha ha ha ha ha. Neka uzima pare budalama, dok još ima budala, i to bolesnih budala. Od mene ne može da dobije ni kinte. Važi za sve gurue, “gurue”, wellness savetnike, doktore i njihove preparate, šibicare, prevarante i šarlatane. Samo im je do para stalo. A od mene će ih dobiti kad baba postane deda. Aa ha ha ha ha ha ha. :D :D :D

- - - - - - - - - -

Neverovatno koliko su ljudi naivni. Potpisuju kojekakve online peticije, onda se njihovi podaci zloupotrebljavaju, a kao po običaju onaj ko ih je pozvao da potpišu peticiju/peticije - on/oni je/ih ne potpisuje/potpisuju. Sećam se kako su neki prevaranti, koji ne izlaze iz svojih svinjaca, i ne prelaze državnu granicu, pozivali ljude da potpišu neku online peticiju protiv USA. Pa ako neko krene u USA, kad zatraži vizu - Ambasada ga odbije, uz obrazloženje kako neće da puste neprijatelja na svoju teritoriju, odnosno nikoga ko potpisuje bilo kakve peticije protiv Amerike. Sa punim pravom. A krmka od “savetodavca” zabole ona stvar, jer ionako ne izlazi nigde iz svog svinjca, jer ga mnogo ljudi traži zbog njegovih prevara i novca koji je oteo ljudima. Savet: ne slušajte nikakve gurue, prevarante i šarlatane, ne dajte novac nikome i ne potpisujte nikakve peticije, jer nemate nikakve obaveze prema bilo kome, a žuborite na sve gurue, prevarante i šarlatane, kao i na sve političare. Evo, ja žuborim na sve gurue, prevarante i šarlatane, kao i na sve političare, partije i stranke... Ne dam novac nikome i ne dam svoj potpis nikome. Može mi se tako. A oni neka me tuže ako imaju muda. Ojha.

- - - - - - - - - -

Seljaci su voleli Miloševića, a ovu vlast prosto obožavaju. Većina njih ima kuće u gradu, svaka kuća računar i profil na FB-u. Malo se raducka i kraducka, seku se šume (treba ogrejati okolinu BG-a), nekima se socijalno I penziono uplaćuje još od osnovne škole. Babe idu u Tunis na more, većina ima po dva auta. Pop je hvala bogu kupio stan u BG-u, kreću slave, pa posećenja i tako to... Svi će reći da nema para, kako je kriza, lopovluk, siromaštvo... Srbija ti je to.

- - - - - - - - - -

Bili jednom Vatra, Voda i Poverenje. Ušli su zajedno u šumu. Vatra reče: “Ako se izgubim tražite dim, jer gde ima dima ima i vatre.” Voda reče: “Ako se izgubim tražite vlagu, jer gde ima vlage ima i vode.” Na kraju Poverenje reče: “Ako se izgubim nemojte me tražiti, jer jednom izgubljeno zauvek je izgubljeno.”

- - - - - - - - - -

“Ustanimo i budimo zahvalni, jer ako danas i nismo mnogo toga naučili, naučili smo barem nešto, a ako nismo naučili ništa, barem se nismo razboleli, a ako smo se razboleli, barem nismo umrli - stoga budimo zahvalni.”

Sidarta Gotama Buda (oko 563.-483. god. p. n. e.)

- - - - - - - - - -


Danas je jedna polupismena gološijanka, tetovirana ženska svinja, sa alkama u nozdrvama, svim muškarcima vikala kako su dosadni, kako nisu zanimljivi, kako „smaraju“, šta god joj to značilo... i pored ostalog reče im da imaju projekciju...

I meni dođe da doživim projekciju. Da li je u pitanju astralna projekcija? Nije vala. Može biti kurčeva projekcija. Mada mi više liči na prdljivu projekciju.

Naime, projektovao sam se ovako: iz tačke A -
farting_smiley.gif
- u tačku B -
smiley_fart.gif
. Uh, je6ote, a kako da se vratim iz tačke B -
smiley_fart.gif
- u tačku A -
farting_smiley.gif
? Ne znam. Znači li to da nisam savladao geometriju? Ne bih rekao. Uvek sam je voleo više od aritmetike. Ko je učio statiku i mehaniku (a ja sam učio nekoliko statika i nekoliko mehanika, kroz glavić su mi izašle u vidu majoneza), zna šta znači uraditi zadatak grafičkom a kako analitičkom metodom; jedna dokazuje drugu... analitička... grafička... analitička... grafička... analitička... grafička... ojha...

Ovo bi projektovanje moglo da zameni neke aksiome... sve one koje počinju sa „ako i samo ako“...

Izgleda da je izblajhana tetovirana gološijanka mislila na projekciju u psihologiji? Može biti. Koga zabole makar i pola ***** za to šta je ona mislila? Još joj samo fali neki obrezani krmak da joj dokazuje projekciju. Ha ha ha.
 
Je6o te život, da te ne je6o, šta sve čovek neće doživeti na ulici.

Malopre, na trgu ispred katedrale, neke ženske presreću ljude, nude im neke papire i... traže novac za ko zna šta... I startuju mene. U stilu: „Izvini, mogu li nešto da te pitam?“ A ja ni pet ni šest: „Ako hoćeš da izađemo večeras - možeš. Ako tražiš novac - ne dam ni kinte.“ - „Neću! Neću! Neću!“, prodra se ona tri puta kao kobila, da je ceo trg pucao. „Šta nećeš?“, pitam ja. „Da izađeš sa mnom ili da uzmeš novac?“ Pocepao sam se od smeha. „Neću da izađem sa tobom! Beži bre! Neću! Neću! Neću“ - „Pa neću ni ja sa tobom, ali te ne zaustavljam na ulici... Nemoj! Nemoj! Nemoj!“ I opet se pocepah od smeha. „Novac nećeš dobiti. Ne dam ni kinte.“

Je6o te život, sve go ludak. Sve neki histerici, neurotičari, psihotičari i šizofrenici, kyrčevi lajavci i manijaci. Ženske totalno prolupale. Nijedna ne može normalno da komunicira sa nekim. Čim joj se nešto kaže odmah zagalami: „Beži! Nemoj! Neću!... Beži! Nemoj! Neću!... Beži! Nemoj! Neću!...“

Setih se, na trenutak, dva slučaja, jednog iz prokletih 90-tih godina prokletog XX veka, i jednog od pre 8 godina.

Bila je 1994. godina i najveće svinje koje su ikada bile na vlasti u ovoj zemlji su samo godinu dana ranije štampale novčanicu sa 11 nula, a zaposlenima isplaćivale platu od koje se nije mogla kupiti čak ni jedna šibica, tako da je tada, mislim na 1994. godinu, bilo nešto podnošljivije. Ja sam bio srednjoškolac i imao sam u ruksaku (namerno neću upotrebiti tursku reč džep ili džepu) tačno 4 dinara, odnosno tadašnje 4 nemačke marke, odnosno sadašnjih 2€. I u jednoj beogradskoj ulici zaustavi me neki crnac, student, i pita me na nekoj čudnoj varijanti indijansko-podsaharsko-engleskog jezika da li imam da mu dam 1 dinar da obavi telefonski razgovor. Nisam ga razumeo jedno vreme, jer je mumlao kao da je žvakao vruć krompir, ali kada sam shvatio da traži novac... bilo ga mi je nekako žao i dao sam mu 1 dinar, tako da sam ostao sa svega 3 dinara. Malo kome sam ovo rekao. Eto, sada sam napisao. Ne može me niko prozvati i spočitati mi da sam loš čovek, šovinista ili rasista.

Petnaest godina kasnije, dakle pre osam godina, u jednoj novosadskoj ulici, zaustavi me neka žena sa malim detetom u naručju, plače kao kiša i pita me imam li da joj dam 200 dinara (tada je to bilo mnogo više nego sada 200 dinara). Ja bacim pogled u novčanik i vidim da nemam ništa sitnije od 500, i dam joj 500 dinara bez reči. Ona prestane da plače i pita me šta treba da mi uradi za 500 dinara (htela je da mi ******). Ja velim: „Ništa. Samo nastavi svojim putem i gledaj svoja posla. Doviđenja.“ Ali, ne lezi vraže, posle svega tri dana vidim ja nju kako baca tu bebu u travu, pored neke klupe, zajedno sa nekom drugaricom... pogledam malo bolje i ukapiram da nije u pitanju beba, već lutka. I osetim se užasno loše. Izradila me je. Raspitam se po kraju za nju i shvatim da se radi o narkomanki. I da sam joj ja, umesto da joj pomognem u nevolji, dao novac za neku vrstu droge. A ne volim da pomažem nekome u njegovom svesnom samouništenju. Bolje je ubiti ga nego pomoći mu da se polako ubija. Užasno. To je bilo zadnje...

Ne znam da li sam od tada postao lošiji čovek, ali srce mi se nekako zaledilo i od tada apsolutno nikome ne dam novac. I tačka. Ako bi mi neki beskućnik pozvonio na vrata, dao bih mu da jede i pije ono što imam (zdravo voće i povrće iz veganske kuhinje), pa možda čak i da prenoći; maksimalno bih ga ispoštovao. Ali novac ne dam nikome, a naročito ga ne dam kojekakvim separatistima, prevarantima i šarlatanima, ili pak bahatoj policijskoj stoci koja ih skriva od ruke zakona a preti poštenim građanima. I tačka. Neka me tuži svako kome ne dam novac ne znam kom sudu, ja ću ponoviti: “Ne dam i tačka.” Takođe, ne dam svoj novac za meso, mleko i jaja, zatim za GMO hranu, industrijsku hranu u kutijama, vrećicama, kesicama i ostalim pakovanjima sa kodom HACCP, za kafu, duvan, alkohol, lekove i droge, i ostale otrove. I tačka. Kome smeta to što nikada u životu neću kupiti i konzumirati sve pobrojano, neka me slobodno tuži Međunarodnom sudu - moj odgovor će biti kategoričan: “Ne dam novac. I tačka.” Takođe, ne dam ni dinara za tri stvari: vodu, vazduh i p1čku. Ojha. Prostitutke, zaobiđite me u najširem luku.

Tako je bilo i večeras sa onim ženskim budaletinama. Tačka. Ha ha ha... Je6o te život, šta sve čovek neće doživeti na ulici... i čega se sve neće setiti...

- - - - - - - - - -

Pre neko veče na koncertu u novosadskoj sinagogi. Gledam oko sebe i, bez obzira što sam ranije više puta bio u bivšem jevrejskom hramu na koncertu, videh na klupama ladice sa bravom. Dugo sam razmišljao čemu bi mogle služiti. Po povratku kući proguglao sam i saznao da se u svim sinagogama širom sveta kupuje mesto u sinagogi, odnosno da članovi Mojsijeve religije, prema svom imovnom stanju, odnosno finansijskim mogućnostima, kupuju mesto u sinagogi, gde sede za vreme obreda. Tako oni bogatiji sede u prvom redu i gledaju rabina direktno u oči za vreme bogosluženja, oni siromašniji kupuju mesto u zadnjem redu i gledaju u stubove, dok oni najsiromašniji nemaju ni pristup u hram. Strašno. Narod poznat po velikoj ljubavi prema zlatu i novcu, koji prosto poludi i pobesni kad ugleda zlato i novac, naivno misli da može kupiti mesto pred bogom. Veću glupost nisam čuo u životu. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

Jedan moj sused, muž i otac, ima problema sa decom. Naime, neće da jedu onoliko koliko on misli da bi trebalo, pa ih stalno tera na silu. Ali što ih više tera, oni sve manje jedu, kao da mu teraju inat. I tako on im skuva nešto za ručak (radi se o običnim ljudima, da ne kažem robovima, koji se hrane industrijskom hranom, kao svi ostali moderni robovi), recimo pasulj sa kobasicom, a za večeru im napravi recimo špagete. A oni pola pojedu a pola bace. I sad on da ne bi bacao hranu u smeće, obično napuni kesu i ponese je vani, da nahrani mačke lutalice. Ukoliko je dan i mačke spavaju, odnosno kriju se od Sunca, onda on nosi tu kesu kroz ceo grad, dok ne bi našao neku mačku, često u društvu sopstvene dece. I dogodi se da zajedno sa njima uđe u neki veliki market, gde se može kupiti gotov ručak ili večera. I kad dođu dotle, on pita decu da li im se jede pasulj sa kobasicom, ili recimo špagete, i pošto oni pozitivno odgovore onda on pita prodavca ili prodavačicu koliko košta ručak ili večera. Kad dobije odgovor, onda im pokaže to što je ostalo nepojedeno od dece i pita koliko bi novca mogao dobiti za to. Ha ha ha ha ha ha ha...

P.S. Humor je odlika pametnih i mudrih ljudi. Namaste.
 
Danas je bio težak, nikakav dan. Počeo je sa zavesom od chemtrails-a koji su sakrili izlazak Sunca u toj meri da je izgledalo kao lampion više od sat vremena nakon izlaska. I ljudi i životinje su bili pospani i nikakvi.

I možda baš zato, danas popodne, neki klinci iz mog kraja, oni najgori, kakav sam i ja bio nekada, koji dok naprave jedan korak već su smislili dve pizdarije koje će počiniti, a kako naprave drugi korak već smišljaju treću pizdariju, koje dobro znam, ugledaše neku mačku lutalicu, slobodnu životinju, nesterilisanu kao njeni rođaci koje ljudi drže u zarobljeništvu kao kućne ljubimce, kako se popela na kontejner. I oni brže bolje dotrče do kontejnera i još brže ga zatvore. I onda se udalje da vide šta će se dogoditi. Nisam ih hteo odati susetkinji mojih godina, koja izgleda kao da ima 50 i više, jer su je pregazili i muž, i deca, i sve životne nevolje, koja je izašla da baci smeće. Smejali smo se i oni i ja. I sad mi je smešno. Otvori ona kontejner, a mačka iskoči vani i bukvalno joj preleti preko glave glasno i histerično mjaučući. Kad je tada nije strefio infarkt miokarda - neće vala nikada. I oni se odvale od smeha. Ona ih ispsova i to je bilo to.

Malo dalje odatle, majka stoji pored kolica u kojima leži muška beba, a pored nje otac drži žensko dete koje istresa creva ispred zgrade, bukvalno nasred ulice, na najuređeniji travnjak u kraju. Znam ko ga održava i znam da će popizdeti kad vidi kaku. Budući da se cela porodica nezdravo hrani, što se može videti po proizvodu njenih creva, čovek koji se trudi da travnjak održi lepim i zelenim i po ovoj suši pomisliće da je to uradio neki pas lutalica. A malo dalje odatle, na terasi kafića koji se nalazi tik pored ulice gde stalno prolaze automobili i biciklisti, ovi prvi izbacuju izduvne gasove a ovi drugi prde iz inata posetiocima kad prođu pored kafića, sede neke mlade ženske sa samo jednim muškarcem među njima. Mogu zamisliti kako oni prazne creva kad ih potera, i koliko su bolesni, što im se vidi na licima punim robovskih pirsinga i još robovskijih tetovaža. Život je teško sranje... Taedium vitae...

- - - - - - - - - -

Nešto mi pade na pamet, pošto sam i noćas imao sličan san, kako često sanjam srednju školu, školske klupe, časove... Tumač snova kaže kako kad se sanja škola to znači da onaj koji sanja nije naučio neku bitnu životnu lekciju. Moguće. Uglavnom, najčešće sanjam časove fizike... i setih se toga kako sam bio jedini u razredu koji je imao 5 iz fizike... Da li sam zasluživao? Ne znam...

I kad god se setim fizike uvek mi padne na pamet jedna anegdota. Naime, druga godina srednje škole, mene profesorka fizike prozove da odgovaram za 5, a onda otvori zbirku sa zadacima i traži najteži zadatak sa zvezdicom, i dok ga traži, meni malo dosadno da stojim onako pred razredom, u levoj ruci mi sunđer, u desnoj kreda, i ja uzmem i nacrtam ***** desnom rukom na tabli (i onda sam bio a i ostao sam odličan crtač), ceo razred se nasmeje, i dok se profesorka okrene da vidi šta radim ja ga već obrišem levom rukom. Ha ha ha.

Ima li ovde nekoga od mojih školskih drugova da ovo i potvrdi? Seća li se iko profesorke fizike i ovog incidenta iz druge godine? Ha ha ha.

I ja to ponovim tako nekoliko puta, a ona za sve to vreme traži najteži mogući zadatak, i dodatno me nervira i tera da ponavljam akciju. Ali u jednom momentu mi sunđer ispadne iz leve ruke i dok sam se sagnuo da ga dohvatim ona se okrene i vidi šta sam nacrtao. I ne može da veruje svojim očima. Ja sedeo u prvoj klupi i bio uzoran učenik... i nacrtao ovako nešto. I pita me šta to treba da znači, a ja odgovorim kako sam to slučajno uradio; nekako ovim rečima: „Nisam namerno. Slučajno sam.“ I svi se još više nasmeju. I ona me otera na mesto ne dozvolivši mi da tog dana uopšte odgovaram. A neki zluradi drugovi iz razreda, iz zadnje klupe, viču: „Profesorka, i on hoće peticu iz fizike!“ Ha ha ha.

I ona uhvati i napiše u dnevniku: „Zoran Jov se nepristojno ponaša na času fizike. Zahtevam ukor.“

Ja se zabrinuo, budući da sam sedeo preko puta nje i svih profesora, i uvek video sve što se piše u dnevniku. I bilo me sramota razredne, arhitekte, Bise, profesorke građevinskih konstrukcija... Školski, ima li vas? Seća li se iko naše Bise i kako nas je volela kao svoju decu? Bisa je videla šta je profesorka fizike napisala, ali mi nije dala ukor, ni dan-danas mi nije jasno zašto. A mnogi su dečaci te godine dobili ukore za mnogo šta, no mene je zaobišao ovaj... zahvaljujući Bisi...

Bilo kako bilo, odgovarao sam neki drugi put i dobio 5...

Kasnije sam učio nebesku mehaniku i astronomiju... i ne mogu da dozvolim sebi da me neki degenerik, nepismeni kurton koji je ponavljao tri puta dok je pohađao srednju školu, odnosno šest godina išao u trogodišnju školu, proziva po Facebooku zato što ne može da me ubedi u najveću nebulozu koju sam čuo u životu, a koju je skinuo sa YouTube, kako je „Zemlja ravna ploča“ i kako će se „Zemlja pretvoriti u zvezdu“... Debil ne zna razliku između planete i zvezde... ha ha ha. Dno dna. Nameće svoje mentalne programe i strahove polupismenim i neukim budalama, a optužuje druge ljude kako oni nameću opštepoznate naučne stvari, govoreći „nametajući“ umesto „namećući“... kakav jadnik... Inače je derpe i podržavao je gej paradu kad su gowna iz Svinjske partije Srbije zabranila istu, a zvao me je na HACCP čaj, javno, u jednoj Facebook grupi, nabacivao mi se i svašta pokušavao... Pišam mu u HACCP čaj, na ćelavu glavu, na gej paradu, na sve peškiriće, na sve mentalne programe i strahove koje širi i na sve nebuloze u koje veruje... Samozvani guru izeš keru kuru... ha ha ha...

Dakle, i to malo sna što sam priuštio sebi potrošio sam na školske klupe i čas fizike. Ojha, ojha, ojha ha...

- - - - - - - - - -

Danas mi se žalio jedan veliki vernik, relativno mlad, ne izlazi mnogo sa devojkama, kako se prošle sedmice zarazio herpesom. Kako? Pa preko kašičice u crkvi. Veli da se pre njega pričestila neka kyrva koja ordinira na ulici i puši kome stigne, ali je religiozna, pa kad dođe u crkvu - misli da joj „nečija krv“ spira sve grehe. Nije mi baš jasna ta priča o transsupstanciji (mislim razumem je u osnovi, ali je ne prihvatam, niti ću je ikada prihvatiti), odnosno pretvaranju vina u krv obrezanog čoveka (koji verovatno nije ni postojao). Strani su mi svi satanski rituali, koji uključuju krv, ili zamenu za krv, jer sam sledbenik svetlosti... i žuborim na svačiju, pa i sopstvenu krv. Elem, belem i čoldov melem, lik se zove Straško Prčetić, veli da je dobio ime po tome što se kao mali strašio i plašio sopstvene senke, pa je idealan za vernika svake denominacije, u njegovom slučaju crkve: veruje u sve što čuje, bez provere, a plaši se da ne ode u pakao ako se ne pričesti... I kad ode da se pričesti - zaradi herpes. Je6o te život da te ne je6o. I žalio se crkvi, sa zahtevom da ta institucija pronađe kurvu od koje je dobio zarazu. Ali crkva se do dana današnjeg nije oglasila. Pa, novosadske kyrve, šta da vam kažem, čuvajte se Straška Prčetića (kad vas već crkva krije i čuva), zakleo se da će da vam oprči celu familiju (uključujući i kućne ljubimce) i sve rođake zarazi herpesom, bez odlaska u crkvu i bez satanskih rituala... bilo šta što ima veze sa krvlju...
 
Poslednja izmena:
Mnogo je naivnih ljudi. Mnogo je budala. Neko mora biti mnogo naivan i glup da ne bi shvatio kako zapravo ne postoji nijedna jedina politička stranka ili partija, već da su sve iste. (Na stranu to što ja mrzim Svinjsku partiju Srbije, odnosno SPS, jer imam lične razloge iz vremena režima Mirjane Marković i Slobodana Miloševića.) Ne mogu da razumem kako neko može biti toliko glup da uopšte može da pomisli kako političari mogu da rade, i da rade, ono što oni hoće. Oni moraju da pišaju i kad ih ne tera. Pa vidite li da u proseku osede za oko dve godine?

Idem ulicom i od profanih ljudi slušam priče tipa “ako ovaj političar dobije izbore biće ovako, a ako onaj dobije izbore biće onako”. Neće biti. Svi oni su ucenjeni od strane “ljudi iz senke”, a međusobno se drže za vratove... i tako održavaju ovaj mizerni sistem. Tuga jedna. Za sve to vreme ovce (jadni narod) dozvoljavaju da ih manipuliše ko i kako stigne. Šta ćeš? Ili si čobanin ili si ovca. Nema druge.

Teško nama koji sve ovo vidimo; i ne prihvatamo...

Setih se ovom prilikom jednog isečka iz jednog fenomenalnog dokumentarca:




Ko ima vremena neka odgleda ceo dokumentarac. Odličan je.

Dakle, bogoborno i bogohulno obrezana cionistička stoka je 20-tih godina prošlog veka, preko ogavnih Karađorđevića, i ubistva Stjepana Radića u Skupštini Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, kasnije Jugoslavije, 1928. godine, posvađala Srbe i Hrvate; a onda im se smejala iz prikrajka. Tako su posvađali i ostale narode u Evropi i svetu.

Ovo je samo jedan mali primer providne manipulacije. Ne shvatam samo kako stoka od naroda ne vidi dalje od sopstvenog nosa. Spiker u Beogradu i spiker u Zagrebu, u vreme rata u Hrvatskoj, u dnevniku čitaju potpuno isti tekst, s tim što u Beogradu vređaju nekakve ustaše, a u Zagrebu nekakve četnike. A cionistička stoka sedi u prikrajku i bezočno se ceri. I šovinisti se pale i idu u rat.

Zar nije očigledno da imaju jednog te istog režisera u senci?

Kakva stoka od naroda, i sa jedne i sa druge strane. A najveća stoka su bogoborno i bogohulno obrezani cionisti, protivprirodni degenerici, genetski šljam, najveća bagra na planeti... koja konstantno i konstantno izaziva sukobe ne bi li se u svetu kojim vladaju “nešto događalo”. Čoveku naprosto bude krivo što je to tako i što su obični mali ljudi toliko glupi da se pecaju na njihovu udicu.

Voleo bih da me neko demantuje argumentima, ukoliko je to moguće, barem što se tiče ovog slučaja. Pozdrav svim ljudima dobre volje, bez obzira koje su nacionalnosti i u kojoj su se državi rodili. Ojha.

- - - - - - - - - -

Prosvetljenje. Kakva reč. Najčešće zloupotrebljavana u novije vreme od kojekakvih prodavaca magle, šarlatana, šibicara i sitnih prevaranata, odnosno sitnih trgovaca još sitnijim ljudskim dušama. Da bi postao prosvetljen, odnosno doživeo prosvetljenje, kako oni to vide, i vele, moraš ovo ili ono, da veruješ u neke snimke sa YouTube, u ono što taj “prosvetljeni” širi, a obično se svodi na širenje strahova (sa prve dve donje čakre) o propasti sveta, i obično sve promaši, kako mesto tako i vreme, ali moraš i da kupiš ono što on prodaje, jer ako ne kupiš - ne možeš nikada doživeti prosvetljenje. Taj neko je obično na Internetu i Facebooku po ceo dan i celu noć (obično spava do podne, a budan je po celu noć, svake noći, i ima podočnjake, iako savetuje lakoverne kako treba da spavaju preko noći), valja sve i svašta preko Interneta, navlači polupismene budale na nekakve Internet online marketinge, gyzica mu je zinula samo i jedino za novcem (o, kako to zvuči prosvetljeno), a u stvari ne zna najosnovnije stvari. Govori o nekakvoj zdravoj ishrani, a u svom domu drži na desetine kilograma kojekakve sintetičke i industrijske hrane na bazi proteina, koje razmućuje u sojinom GMO mleku, ili običnom mleku sa farme, punom kravlje krvi, jede sojin GMO tofu sir, hrani se po mesarama i pekarama, prži jaja sa slaninom... traži odobrenje za svoje postupke od “svoje publike”... itd. itd. Neće biti, jado moj. Da bi doživeo prosvetljenje, ma samo iskustvo prosvetljenja, moraš napustiti grad, asfalt i beton, i otići negde u prirodu. Dobro, ne moraš otići u manastir ili samostan, ali možeš negde u prirodu. Ne možeš doživeti prosvetljenje u gradu, među četiri zida, okružen betonom i asfaltom, sirenama automobila, turbo-folk muzikom koja trešti iz stanova, kao i odvratnom energijom jadnih tetoviranih robova, koji se hrane mesom, mlekom i jajima, kao i industrijskom hranom sa kodom HACCP, a uz sve to provoditi 24/7 na Internetu i Facebooku i pred svojom “publikom” se busati u grudi “kako si prosvetljen”, a pri tom gušiti svako drugačije mišljenje, i proglašavati ljude koji neće da veruju u bogoborno i bogohulno obrezane primate (ljude ili majmune), njihovu krv i njihove strahove, kao i u sve nebuloze koje se mogu naći na YouTube, za bića koja “se nalaze na najnižem nivou svesti”, dakle na nivou amebe, izmišljati svašta za njih i huškati ljude na njih, jer im ne možeš uvaliti ništa od onoga što prodaješ i jer ih ne možeš uplašiti scenarijima propasti sveta koje si video na YouTube, uplašio se kao pile, i širiš to na sve strane, ne bi li se hranio strahom ljudskih pilića... a na kraju sve što širiš pretvori se u balegu, jer se ne dogodi ništa od toga... Koja mizerija. Ne, jado moj, moraš otići u prirodu, izolovati se od pripadnika sopstvene životinjske vrste, biti bez struje i svih tekovina civilizacije... i onda ćeš imati prilike (ne kažem da ćeš uspeti) da doživiš iskustvo prosvetljenja. Drugačije ne može. I tačka. Prosvetljeni ljudi se ne busaju u grudi da su prosvetljeni, ne pucaju za sitnicu, ne galame (“Caps Lock” slova i uzvičnici) i ne šire strahove koje su pokupili ko zna gde na Internetu. Kome je stalo do sebe i sopstvene duše, neće slediti ovakve sitne Internet šibicare, već će naći božansku iskru u sebi, jer samospoznaja je početak mudrosti. Namaste.
 
Jedan moj Facebook prijatelj me je pre neki dan pitao šta treba da učini za čovečanstvo, odnosno za ljudski rod, da bi duhovno napredovao. To pitanje me je pomalo nasmejalo, jer je očigledno da se zapetljao u gune neznanja, kao u paučinu, odnosno, još gore, da ga je neki polupismeni samozvani guru, plitak kao opanak i prost kao pasulj, kakvih danas na Internetu ima koliko hoćete, upleo u gune neznanja, kao u paučinu... Objasnio sam mu da ne treba da uradi apsolutno ništa. Čovečanstvo, odnosno ljudski rod, nimalo se ne razlikuje od mravinjaka, osinjaka, košnice... ili najzad tora punog ovaca... Neko ko veruje u sve što vidi i čuje, u RL, ili u sve što vidi na Internetu, pretežno na YouTube, u VL, odnosno nesvesna i neprobuđena budala, koja jede sve što mu se poturi pod nos, mislim na meso, mleko i jaja, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP, naravno konzumira i kafu, duvan, alkohol, lekove i droge... jadni GMO žderonja, GMO mlekonja i GMO paštetonja, ne zaslužuje nikakvu pažnju probuđenih pojedinaca koji treba da nastave da idu sopstvenim putem duhovnosti, ne bi li na koncu stigli do nirvane, jer trećeg nema... ili si svoj, ili si kao svi drugi. Ende. Dakle, ne treba da činiš ništa za druge ljude, za ljudski rod, čovečanstvo, mravinjak, osinjak, košnicu... tor pun ovaca... ili bilo kakvu drugu nesvesnu i programiranu skupinu palih duša... Gledaj samo sebe i svoj put, jer si sam svoj hram i treba dovoljno da svetliš samom sebi. Namaste.
 
Idem ja ulicom i ispred katedrale me zaustavi neki tip (u Švajcarskoj bih mogao da ga tužim za tako nešto, jer tamo niko nema pravo da zaustavlja bilo koga osim ako neće da ga pita za neku ulicu) rečima: „Gospodine, srpski govorite?“ - „Honj do uou knonj?“ - odgovorih ja. On se začudi, a ja opet: „Honj do uou knonj?“ - „Molim?“ - reče on, a ja opet - „Honj do uou knonj?“ - „Ne razumem vas“ - predade se on. A ja mu opet velim: „Kažem - ʻHow do you know?ʼ - na ćirilici, kao - ʻХоњ до уоу кноњ?ʼ - pošto me pitaš da li govorim srpski.“ On se nasmeja. A ja mu velim: „I ne valja ti red reči u rečenici. Ne kaže se - ʻSrpski govorite?ʼ - nego - ʻGovorite li srpski?ʼ - i to bi morao znati ako već pitaš nekoga da li govori srpski.“ On me pita otkud mi to - „Honj do uou knonj?“ - a ja mu rekoh da sam pročitao pre nekoliko godina u novinama, tačnije u Beogradskom dnevnom listu „Novosti“, na tadašnjem radnom mestu, naočigled tadašnjih kolega, uz smeh svih nas (ima nekih na mojoj listi prijatelja ovde, i mogu potvrditi, samo ako hoće), i rekoh mu da zbog toga, od tada, bojkotujem ćirilicu, i užasno se protivim zloupotrebi ćirilice na taj i takav način. I on ostade bez teksta. Skoro da je zaboravio zašto me je zaustavio. I ja ga podsetih da me je zaustavio i pitao govorim li srpski jezik, da je video da ga govorim bolje od njega, te šta zapravo hoće. I on poče da slaže, prilično nevešto, neku priču, kako sakuplja novac za neku crkvu i... trajda rajda... opsa sa... ha ha ha... Ja mu velim da ne pripadam nijednoj crkvi i da ne dam novac ni za kakvu crkvu, te da sam paganin, i da se nikada neću odreći svoje staroegipatske paganske religije, a kome smeta - može ***** da mi prošeta... ha ha ha... Čovek ostade bez teksta. **** te život, drumski razbojnici obukli kravate i postali „pristojni ulični presretači“, a glavni motiv je jadni i bedni novac... tuga jedna... Isto kao što višestruki ponavljači postaju gurui a najveće neznalice postaju predavači... U šta nam se svet pretvorio i dalje pretvara? U kanalizaciju. Pa da pišam na kanalizaciju. Ojha. Pišam na pola sveta, jer mi druga polovina ne smeta. I, da, ne dam novac apsolutno nikome. A kome smeta neka me tuži... Ili još bolje... kome smeta - neka mi ***** prošeta... Ojha, ojha, ojha ha...

- - - - - - - - - -

Sto se tice slike u Psihijatsijskoj bolnici,Dr.Laza Lazarevic,izvinjavam se ne znam.Nisam je video,jer jos nisam u njoj lezao.Kada mozda jednog dana odem,ispricacu kako izgleda.:zcepanje::hahaha::rotf::zcepanje:

Kakve slike? Nisam je ni ja video. Čuo sam priču. A pacijenti poverovali u nju. I na ovom forumu su prdeli kako je Zemlja ravna ploča, a nisu umeli da objasne kako je moguće da kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, a na ekvatoru skoro cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati, što je moguće samo na lopti; o Koriolisovoj sili, časovnim zonama, godišnjim dobima... da i ne govorimo. Nije smešno, žalosno je...

- - - - - - - - - -

Da li je matematika egzaktna nauka? Naravno da jeste. 1 i 1 su uvek i svugde 2. Kako onda ista roba, dva puta merena na ljudskoj vagi, daje dve različite mase i cene? Pa valjda nije dobro baždarena. Da su joj referentna tačka bili nečiji hemoroidi ili kondilomi - verovatno bi bolje radila nego ovako kako sada radi. Tuga jedna.

Naime, malopre, u jednom marketu zdrave hrane, kupujem teglu malteksa i pet limunova. Momak iz obezbeđenja ih meri, pošto su sve trgovkinje zauzete, i lepi nalepnicu sa cenom na rukohvate od plastične kese. Masa 0,650 kg - cena 84,37 RSD. Trgovkinja na kasi ne može da očita cenu na skeneru i prebacuje mu što ju je lepio na rukohvate, ustaje i ona ponovo meri. Masa 0,645 kg - cena 83,72 RSD. Kako je ovo moguće? Gde je u međuvremenu nestala masa od 0,005 kg? Cena je smanjena za 0,65 RSD. Ne znači mi ništa.

Ali tu se muke ne završavaju. Ceo iznos na računu je bio negde oko 544,oo RSD. I ja joj lepo dajem 1000,oo i još 55,oo sitno (malo ko bi joj tako izašao u susret). Ali ona kuca na računu da sam joj dao 545,oo RSD i vraća mi kusur od 11,oo RSD. I izbija frka, jer ja zahtevam kusur od još 500,oo RSD. I velim kako neću da se maknem dok ga ne dobijem nazad. Ona prevrće očima, crveni, znoji se... i nevoljno mi vraća tih 500.oo RSD, ponajviše zato što su ljudi iza mene nervozno podviknuli: „Vrati kusur momku! Svi smo videli da ti je dao više od 1000 dinara! Nemoj da nas zadržavaš bezveze!“ I momak iz obezbeđenja je crveneo i prevrtao očima.

Ispada da smanjenje cene od 0,65 RSD košta ni manje ni više nego 500,oo RSD. Sramota za ovaj svinjski narod i ovu svinjsku državu. Zanima me kako to da joj od svih ljudi u marketu baš ja izgledam kao najgluplji? Ili mi se na licu vidi da sam zaljubljen do ušiju, a da se nisam smrzao po ovom snežnom nevremenu, kao većina ljudske stoke? Pa joj delujem kao ovca koju može ošišati. Ali *****. Od mene oteti novac „na finjaka“ - nemoguća misija. Evo joj (i evo im) od šake do lakta. Koliko su puta polupismene gološijanke na kasama bezuspešno pokušale da mi otmu novac - i koliko marketa i prodavnica bojkotujem iz tih razloga - pa to je više nego užasno. Ako se ovako nastavi - moći ću da kupujem ono što mi treba jedino na pijaci, jer tamo još uvek niko nije pokušao da me pokrade. Užas. Šta će usrani i inferiorni mali čovečuljci, sa svojim usranim i inferiornim životićima, naučili su da kradu od inferiorne vlade. Pišam na najveće lopove u Evropi, koji su pokrali sopstveni narod 90-tih godina prošlog veka, a nedavno se vratili na vlast. Pišam im na sve ratne zločince koje kriju od Haškog tribunala i na sva njihova lica sa Interpolovih poternica.

Pišam na pola sveta, jer mi druga polovina ne smeta. Ojha.
 

Back
Top