Neki pokazatelji produhovljene osobe

Pošto su me hrišćani napali bez razloga na temi koja nije hrišćanska, i propagiraju mi Bibliju, da malo razotkrijemo Postanje...

Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.

Namaste.
 
Zorane, i ti svoje stavove i uverenja, ili kako vec oces da ih zoves, znanja, recitujes kao dogmu i religiju.

ne vidim nesto da si ti to osvestio svojom dusom :lol: ...dzaba ti ta misterijska ucenja kad u tvojoj svesti nije zasjalo to sto pricas.

Nisu tebe dubinski dodirnula ta ucenja, jer da jesu, imo bi pozitivan prostup jer je i sam zivot po prirodi pozitivan fenomen. Tacnije balans pozitivne i negativne energije koja se u svescu osvescenog javlja kao blagostanje, a ono po svojoj prirodi znaci pozitivan odnos i prema pozitivnim i prema negativnim stvarima.

Po tvom samom pristupu ocigledno je da si ti otiso u suprotnost ovoga, u tesky negativu i destruktivnost onoga sto ne valja. Sto objektivno gledano ima smisla. u smislu zalaganja za ispravno, ali tebe kao subjekta postojanja, udaljava od blagostanja. Da li me razumes sta ocu da ti kazem?

sta reci na ovo :)
duhovna osoba je pozitivna a ne negativna i u mraku misterije
istina je obelodanjenima onima koji su cistog srca preko Biblije

osim da i dalje citiram sta postavljac teme kaze za sebe: " Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."

zato i ne moze iz mraka da se izvuce
 
sta reci na ovo :)
duhovna osoba je pozitivna a ne negativna i u mraku misterije
istina je obelodanjenima onima koji su cistog srca preko Biblije

osim da i dalje citiram sta postavljac teme kaze za sebe: " Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."

zato i ne moze iz mraka da se izvuce

da smo sad poput njega rekli bi nekaze se "rugam mse svima" nego "rugam se svima" :lol:

al to su detinjasti fazoni :D :lol:

...bolje bi mu bilo da pogleda ovog coveka i vidi kako se ponasa, odnosi i razmislja onaj ko ima uvid u bozansko :)

 
Zorane, i ti svoje stavove i uverenja, ili kako vec oces da ih zoves, znanja, recitujes kao dogmu i religiju.

ne vidim nesto da si ti to osvestio svojom dusom :lol: ...dzaba ti ta misterijska ucenja kad u tvojoj svesti nije zasjalo to sto pricas.

Nisu tebe dubinski dodirnula ta ucenja, jer da jesu, imo bi pozitivan prostup jer je i sam zivot po prirodi pozitivan fenomen. Tacnije balans pozitivne i negativne energije koja se u svescu osvescenog javlja kao blagostanje, a ono po svojoj prirodi znaci pozitivan odnos i prema pozitivnim i prema negativnim stvarima.

Po tvom samom pristupu ocigledno je da si ti otiso u suprotnost ovoga, u tesky negativu i destruktivnost onoga sto ne valja. Sto objektivno gledano ima smisla. u smislu zalaganja za ispravno, ali tebe kao subjekta postojanja, udaljava od blagostanja. Da li me razumes sta ocu da ti kazem?

Ada, ma, je li, bogoti? Ma je li, časti ti? Kad si me sreo i diskutovao sa mnom? Zašto se ne baviš onim što sam napisao, umesto što se baviš sa mnom kao osobom. I najzad, šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom. Ako hoćeš da diskutuješ o temi dobro došao, ako misliš da se teraš sa mnom da ti kažem da diraš osinjak i da treba da naučiš kako se to radi. Kraće rečeno nisi mi dorastao. Ja ne pripadam nijednoj religiji, niti ću ikada pripadati, samo sam otvorio temu, ali ona se nije ni razvila, ali na nju su došli neuki vernici da je opogane. Ali čak ni to ne umeju da rade, jer nisu naučili kako se to radi. Pa moram da se branim, a bogme ću i da se odbranim.

Šta ja imam od toga što ti nešto ne vidiš, a ne vidiš zato što konzumiraš ko zna šta i truješ se ko zna čim? Po N-ti put: nisam ja tema, nego duhovnost sama po sebi. Dzaba (ili “džaba” - turski) ili uzalud (srpski) - šta ti imaš sa tim? Što tebe toliko duboko zabrinjava to šta sam ja i kakav sam ja? Mene i moju suprugu ne zabrinjava. Nama je sve ok. Šta si se ti onda našao ugrožen? Zašto u tvojoj svesti ništa nije zasijalo (a ne “zasjalo”)? Pa nema šta, jer se uzdaš u krv obrezanog čoveka, punu mesa, mleka i jaja.

Au, koliko se ti trošiš da bi se bavio sa mnom umesto temom, toliko da ti se ruke tresu i da ne pišeš reči kako treba. Šta je to “prostup”? Nikad čuo. Zašto tebe nisu dubinski dodirnula bilo kakva učenja? Zašto imaš projekciju? Govori u svoje ime. Jesu li te u crkvi učili da lažeš? Ili si to sam odlučio da radiš u tuđe ime? Ne postoji 100% pozitivan ili negativan pristup bilo čemu. Život je kazna za pobunu i pâd, a ne nikakav fenomen ili nagrada. Balans pozitivne i negativne energije se u svešću osvešćenog ne javlja kao blagostanje, osim ako dotični to ne glumi, već kao nešto što ne bi primetio na prvi pogled, recimo neka nezainteresovanost za bilo šta. I gde si ovde, na forumu, video bilo koga prosvetljenog? Mnogo si polarizovan. Glupo je što ne razumeš te stvari.

Moj pristup je moj i tiče se mene i mojih bližnjih. Ako mi supruga ne nalazi zamerke baš me briga što ih ti nalaziš. Znaš li koliko se sekiram zbog toga šta ti misliš, a nemaš pojma o čemu govoriš. Neću moći da spavam noćas. Aha ha ha ha ha ha ha. Još jednom: šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom. I nisam ja tema. U šta sam god otišao i dalje sam bolji od svih ljudi koji proždiru meso, mleko i jaja, i truju se industrijskom hranom sa kodom HACCP. Sve ima smisla. Poenta je doći u nirvanu, a ne uživati u čulima, jer to može svaki majmun. Razumem sve što kažeš, ne znam otkud ti ideja da ne razumem, dakle sve razumem, ali ič od tih gluposti ne prihvatam. Vrati se ti svojoj Bibliji i njenim nebulozama. I gledaj svoja posla. Ja sam prešao 40 godina i niko me neće menjati, pa ako neće supruga onda neće ni tamo neki diskutant koji poznaje stvari daleko manje od mene. Ojha.
 
sta reci na ovo :)
duhovna osoba je pozitivna a ne negativna i u mraku misterije
istina je obelodanjenima onima koji su cistog srca preko Biblije

osim da i dalje citiram sta postavljac teme kaze za sebe: " Ja sam mizantrop (ne volim ljude) i ne sledim nikoga. Naprotiv, rugam mse svima."

zato i ne moze iz mraka da se izvuce

Nije tacno. :manikir: Nemas pojma. :cao:

Nije “duhovna” nego “produhovljena” osoba. Nije tačno da mora da bude pozitivna i nije tačno da postoji 100% negativno ili 100% pozitivno. Pošto sva živa bića koja se nalaze na višem nivou svesti znaju da se po prirodnom zakonu samosvesna energija vrti u krug, ostaje nepoznanica u kom se pravcu kreće svaka samosvesna energija u svom karmičkom krugu - da li u pozitivnom ili negativnom smeru. Naime, ono samosvesno biće koje je dostiglo izvesni duhovni nivo, bez nazadovanja, a napredovalo je u pozitivnoj duhovnosti, obično se na svim naseljenim planetama u univerzumu, kojih po „Bhagavad gita“-i ima kao latica lotosovih cvetova, rađa kao neki veliki umetnik ili humanista; dok neko samosvesno biće koje je dostiglo visok duhovni nivo, a napreduje u negativnoj duhovnosti, može da se na svim tim planetama rađa kao sve veći i veći zločinac, koji će voditi horde bića na nižem nivou svesti u periodične katastrofe (recimo velike ratove). Otuda imamo bića, na svim naseljenim planetama, koja namerno i svesno čine zlo znajući da nema ko da ih kazni, jer niko nikoga ne kažnjava. Pri tom u potpunosti isključujem takozvani robovski mentalitet (strah od nekakve božje ili đavolje kazne), što je karakteristika svih bića koja se nalaze na nižem nivou svesti, odnosno skoro svih vernika. Znači, jedan veliki vođa nekog naroda koji je taj narod vodio u osvajanja bio je veoma produhovljen, ali se nalazio u takozvanoj negativnoj duhovnosti - i on je potpuno ravnopravan (u duhovnom smislu) sa onim ko je najveći umetnik i humanista, i ko je dostigao najveće moguće visine u pozitivnoj duhovnosti.

Biblija nema veze sa životom, a kamoli sa duhovnošću, što sam već objasnio gore.

Da, kažem da sam mizantrop. I stojim iza toga. I, šta ćemo sad? Kome ćeš me tužiti? Naravno da mrzim pale ljude, kao i palu i posrnulu prirodu uopšte. Ja čekam da me neko tuži nekom sudu (neki pokušali, pa sam ih razbio mkao zvečku), ali niko se ne usuđuje. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Pametnom dosta.

Barem nisam hipokrit da svoje pisanje po forumu računam kao sate propovedanja i to naplaćujem. :rida: Da spavam po danu i “propovedam” gluposti koje svi razbijaju argumentima preko noći.

I ne piše se - “zato i ne moze iz mraka da se izvuce”, - već “zato i ne može da se izvuče iz mraka”. Red reči u rečenici. Osnovna škola. Kako da se izvučeš iz mraka kad piješ kafu i konzumiraš ko zna šta? :rida:
 
bavimo se produhovljenoscu osobe, ti si nazvao temu tako. Koji je smisao ove teme i diskusije na ovu temu ako ne navodimo osobenost kao odgovor na temu. A licne osobine su deo osobenosti.

Ja sam dao konkretan odgovor na temu, time sto sam postavio Tadeja, kao olicenje produhovljenosti, a ne samo jos jedna prica o produhovljenosti. Al nazalost ti nemas zivaca da stanes i jednostavno saslusas Tadeja sat vremena, dobices mnogo bolji odgovor na svoja pitanja nego sto ocekujes. Ali tebe to ne zanima ti bi da se svadjas :lol:

Ponovo mozes reci da se tebe doticem, da te se manem i drzim se teme, ali ja ucustvujem u temi u skladu kako je postavljena. Ali sta ces kad ti izgleda ne znas ni sta si postavio :roll:
 
da smo sad poput njega rekli bi nekaze se "rugam mse svima" nego "rugam se svima" :lol:

al to su detinjasti fazoni :D :lol:

...bolje bi mu bilo da pogleda ovog coveka i vidi kako se ponasa, odnosi i razmislja onaj ko ima uvid u bozansko :)


Ti nikada nećeš biti poput mene. Tu gde si ti ja sam bio odavno (i ja sam negde do 16-te godine verovao da se mogu spasiti preko krvi bogoborno i bogohulno obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, ali već odavno znam da mi ne treba takva krv jer je moja krv čista, a i nisam obrezan). A ovde gde sam ja ti nikada nećeš stići. To što sam ja pogrešio u kucanju i napisao “mse” umesto “se” zvoe se slovna greška, i događa se pri kucanju. A ovo što ti pišeš je očigledna nepismenost. Dakle, ne piše se “rekli bi”, nego “rekli bismo”, i ne piše se “nekaze” nego “ne kaže”, i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Detinjasti ili nedetinjasti “fazoni” (au kakav vokabular), pismenost je stvar opšteg obrazovanja i opšte culture.

Bolje bi ti bilo da pročitaš ovaj citat jednog masona i sveštenika:

„Reći za jednu veru ili jednu filozofiju da sadrži svu istinu isto je što i reći da sve druge vere i filozofije sadrže sve zablude. Od ove brutalnosti retko je kad slobodna velika masa ljudi. A zadobiti ovu slobodu znači učiniti jedan divovski korak ka veličini, ka božanstvu.“

Vladika Nikolaj Velimirović.

(“Sveti” vladika Nikolaj Velimirović bio je mason, član masonske lože “Pobratim” u Orijentu Beograd, prijatelj indijskog pisca Rabindranata Tagorea i poštovalac indijske filozofske i religiozne misli, ekumenista i “otac ekumenizma” na našim prostorima, optužen od obe strane, i od Srbije i od Britanije, za to što je hteo da ujedini Srpsku pravoslavnu i Englesku anglikansku crkvu. Tako da sve što si napisao nema nikakav značaj, jer se u pola pisanja izjašnjavaš u moje ime. Ubuduće piši u svoje ime, ili zaćuti ako nemaš ništa pametno da kažeš. Promašio si temu.)

A ti izvoli pa se raspravljaj sa vladikom. I ako si nesposoban da se baviš temom, nemoj da izmišljaš laži za mene i pišeš svakakve nebuloze u moje ime. Namaste.

Ja već rekoh da ne sledim i ne uvažavam ljude, naročito ne neke zabrađene crnomantijaše koji propagiraju nebuloze. Ojha.

- - - - - - - - - -

da ovim obogatimo ovu temu, onaj ko gleda otovrenih ociju i srca moze jasno videti "pokazatelje produhovljene osobe"

Auh, što ste je obogatili. Ne daj bože. Možeš ti biti uveren da stolica od 3 noge ima 4 noge, ali ona će i dalje imati 3 noge. Tačka.
 
bavimo se produhovljenoscu osobe, ti si nazvao temu tako. Koji je smisao ove teme i diskusije na ovu temu ako ne navodimo osobenost kao odgovor na temu. A licne osobine su deo osobenosti.

Ja sam dao konkretan odgovor na temu, time sto sam postavio Tadeja, kao olicenje produhovljenosti, a ne samo jos jedna prica o produhovljenosti. Al nazalost ti nemas zivaca da stanes i jednostavno saslusas Tadeja sat vremena, dobices mnogo bolji odgovor na svoja pitanja nego sto ocekujes. Ali tebe to ne zanima ti bi da se svadjas :lol:

Ponovo mozes reci da se tebe doticem, da te se manem i drzim se teme, ali ja ucustvujem u temi u skladu kako je postavljena. Ali sta ces kad ti izgleda ne znas ni sta si postavio :roll:

Nisi ti to nešto dobro razumeo. Cilj je tražiti ono što ne nastaje i nestaje, već uvek jeste, a to je ono supstancijalno, a ne akcidentalno... ili metaforički rečeno pesak, a ne oblik peska.

Svaki uvid, svaka kontemplacija koja apstrahuje individualnu volju i pruži nam dodir sa suštinom... sa transcendentnim... duhom... gradi spomenuto „svadbeno odelo”, odnosno naše biće, koje je slično melodiji na način promene te melodije. Znači, radi se o melodiji… A da li su njene “note” samo reprezenti pojava, oblika kula od peska ili sam pesak?

Vidiš li razliku? Neko u svom duhovnom biću, pod uslovom da se ne promeni, ili shvati šta je bitno u životu, imaće samo slike pojava, samo slike senki na zidu Platonove pećine... tako da kada konačno njegov brod života stigne u svoju luku imaće melodiju sastavljenu od senki, ili biće “go na kraljevskoj svadbi” kako kaže Svedenborg.

Zato traži ono što ne nastaje i nestaje kako se ne bi našao go na svadbi.

Okreni glavu sa senki na zidu pećine i obrati pažnju na vatru iza, koja baca senke na zid.

Slušao sam ja Tadeja odavno i to nema veze sa onim što se naziva produhovljenost. A i nemam večeras vremena da doslušavam. Jednostavno, neko ko posti određenim danima, a određenim krka krmetinu, i ko veruje u spasenje preko krvi obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, meni ne može biti uzor da se sa nebom sastavio, a nije. Tako stoje stvari.

Šta me briga šta ćeš da radiš ili pišeš. U moje ime nećeš lagati da si se sa nebom sastavio. Jesu li te u crkvi učili da lažeš? Ili to radiš onako usputno. Ja kažem da znam šta sam postavio, ti kažeš da ne znam - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja. Pošteno? Postoje dve vrste kletvi (ovo nisam nigde pročitao ili skinuo od nekuda, već pišem iz svoje glave), takozvana „pravedna kletva“, koju u samoodbrani mogu da upute oni koji se nalaze na višem nivou svesti i višim vibracijama, i takozvana „nepravedna kletva“, koju usled napada izazvanih ljubomorom, zavišću ili nekom drugom prizemnom, materijalističkom emocijom, mogu da upute oni koji se nalaze na nižem nivou svesti i uopšte na nižim vibracijama. Pravedna kletva izgleda otprilike ovako. Neko ti kaže da nešto ne možeš da uradiš, ili da si nešto što nisi, bez nekog valjanog razloga, verovatno zato da te povredi i/ili diskredituje u društvu pripadnika tvoje i njegove životinjske vrste, tebe to duhovno uvredi, jer znaš da možeš to što on kaže da ne možeš, i da nisi ono što on kaže da jesi, pa mu odgovoriš ovako nekako: „Ti kažeš da ja ne mogu da uradim sklekove na dva prsta, ja kažem da mogu, pa kako ko pravo govorio u moje ime - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?“ Ili ovako: „Ti kažeš da sam ja satanista, ja kažem da nisam, da ne jedem meso, mleko i jaja, da se gadim krvi, da ne prihvatam krv obrezanih krmaka i tetoviranih robova, te da ne mogu biti nikakav satanista, pa kako ko pravo govorio u moje ime - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovom potomstvu. Pošteno?“ Ova kletva je bezopasna, odnosno energija koja je njom upućena se ne vraća pošiljaocu, jer nema za šta. Nepravedna kletva obično nastaje onda kada vam neko smeta, jer vas je razotkrio kao sitnog prevaranta i muljatora, ili na bilo koji drugi način, ili vam je jednostavno krivo što u nečemu niste bolji od njega, taj neko vas na neki način ugrožava, a nalazite se na nižem nivou svesti od njega, i onda mu uputite kletvu koja obično počinje ovako: „Dabogda ti bilo ovo ili ono (a onda izgovoriš ono što želiš da mu se dogodi)“. Ova kletva je veoma opasna, jer negativna energija koja je preko nje upućena u etar se trostruko vraća pošiljaocu, i zapravo on nastrada od nje, a ne onaj kome je upućena. Ojha.
 
Interesantna je stvar primetiti u Starom zavetu, negde u Postanju, gde se opisuje potop, da je Mojsije nabrojao razne životinjske vrste po imenu, ali da se nigde ne spominju kenguri, koale, kiviji, australijski nojevi, dingoi, tasmanijski đavoli, kljunari i ostali australijski torbari. Pošto je glupo reći da nekakav bog nije znao da postoji taj kontinent pre Kukovog otkrića Australije iz 1780-ih godina - jedini zaključak ovog mog teksta je da su golemi delovi Biblije odraz ljudskog neznanja, odnosno tadašnjeg jevrejskog znanja. Poređenja radi, za razliku od Jevreja, stari Rimljani su pretpostavljali da se na dalekom jugoistoku nalazi kontinent kome su dali ime “Terra Australis” ili “Nepoznata Zemlja”. I iz ovoga se, dakle, može zaključiti da Biblija nije nikakva božja reč, već skup ljudskih verovanja, sklona promenama.

Osvrnuo bih se malo na to kako praktično izgledaju propovedi ljudi koji veruju u takozvanu legendu o potopu. Meni su, naime, uvek bili simpatični ljudi koji nešto propovedaju i nikad nisam mogao da odbijem ljude koji govore o bogu. Tako sam upoznao neke propovednike iz mog kraja i sa njima stupio u kontakt. Ali naša verska diskusija za kratko vreme pretvorila se u njihove agresivne nasrtaje - i na kraju se dogodilo da sam ja njima propovedao svoja verovanja i praktično im dokazao da su oni obični lažovi i prevrtljivci. I ne samo to, već sam ih ubedio u to da se oni svesno i namerno služe lažima da bi zavodili ljude koji se nalaze na nižem nivou svesti.

Kao prvo, kada sam jednoj grupi propovednika rekao kako smatram (ne verujem, nego smatram) da je život kosmički fenomen a ne privilegija jedne planete, i da prosto buja u svemiru, govoreći im pri tom da NASA ima astronomske mape sa spiskom od preko milion galaksija, a da svaka galaksija ima preko sto milijardi (u USA biliona) zvezda; oni su se odmah skoncentrisali na Sunce. I tada mi je jedan lepo obučen i na prvi pogled obrazovan čovek sasvim smireno i samouvereno rekao sledeće: „Bog je postavio Sunce u odnosu na Zemlju tako da ako se približi Zemlji za jedan inč sve na našoj planeti bi izgorelo, a ako se udalji za jedan milimetar sve bi se zaledilo.” Da bi upotpunio svoj verski doživljaj, naglasio je ono „Samo jedan milimetar!” Ja sam istog trenutka pukao od smeha, budući da sam na fakultetu između ostalog studirao fiziku, astronomiju i nebesku mehaniku, i upustio sam se u to da mu objasnim neke stvari o odnosu između Sunca i Zemlje. Prvo sam mu rekao (da se izrazim u evropskim, preciznije francuskim merama) da srednja udaljenost između Zemlje i Sunca iznosi 149.670.000 kilometara; da Zemljina putanja oko Sunca ima oblik elipse i da se u afelu (apogelu), negde između 3. i 5. jula, Zemlja nalazi najdalje od Sunca, preko 152.000.000 kilometara; a da se u perihelu, negde između 3. i 5. januara nalazi najbliže Suncu, oko 147.500.000 kilometara; i da je to kretanje od oko 4.500.000 kilometara samo za pola godine. Ali da to nema nikakve veze sa klimom na Zemlji, jer je na severnoj Zemljinoj polulopti najtoplije kad je Sunce najdalje a najhladnije kad je Sunce najbliže Zemlji, zato što temperatura ne zavisi od udaljenosti dva nebeska tela, već od ugla pod kojim Sunčevi zraci padaju na Zemlju; da ugao pada Sunčevih zraka 22. juna iznosi 45º a 22. decembra 15º i da nam ništa ne bi falilo čak i kad bismo bili bliži Suncu za 10.000.000 kilometara. Uverio sam ih u ovo što sam im ispričao i strahovito ih ponizio, jer, primetio sam da im je bilo neprijatno što sam ih uhvatio u laži.

Kao drugo, pročitao sam u jednom njihovom časopisu „njihovu proverenu istinu”, citiram, da je „Zemlja jedina planeta u svemiru koja ima boju” i da je to rekao jedan američki astronaut. Opet sam pukao od smeha, jer mason astronaut koji ide u svemir zato što obožava Velikog Arhitektu, Neimara svih svetova, ne može da izgovori ovakvu glupost. Istina je, kada se Zemlja posmatra iz orbite, da jedino ona ima dominantno plavu boju (vidi se i Sunce koje je crvene boje, tačnije crveni patuljak); ali ako bi se Mars posmatrao iz njegove orbite, onda bi jedino on imao boju, i to crvenkasto-narandžastu; Jupiter bi bio plavo-sivo-narandžast; Saturn narandžasto-crven; Uran crvenkasto-ljubičast; Neptun plavo-žut itd; i to zato što je svemir ogroman, razdaljine su još veće - i ostala nebeska tela se vide samo kao tačke. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao treće, oni javno propovedaju kako je Biblija najstarija knjiga na svetu. Kada sam im dokazao da je najstarija knjiga na svetu Ep o Gilgamešu, napisan oko 1700. godine pre naše ere, a da je Mojsije napisao prve knjige Starog zaveta između 1513. i 1473. godine pre naše ere (i da je Postanje u velikoj meri prepisano iz Gilgameša), sa čime su se oni složili, mislim na ovaj prvi deo o Bibliji, onda su se na brzinu povukli i rekli mi da se misli na to da je Biblija prva knjiga koja je štampana u formi knjige 1492. godine naše ere. Kada sam im ja rekao da je Johanes Gutenberg prvu Bibliju štampao 1455. a ne 1492. godine kad je Kolumbo „otkrio” Ameriku, ponovo su se povukli. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao četvrto, kada smo diskutovali o potopu, oni su tvrdili da je Zemlja pre potopa imala drugačiji reljef nego danas, da nije imala planine, brda i doline, niti velika mora, te da je Ararat bio brdo ne veće od 50 metara, a da je nekakav bog posle potopa načinio udoline u koje je smestio okeane i tako stvorio današnji reljef. Ja sam im tada rekao da to nije tačno, da sve planete imaju neravan teren - visoke planine i velike udoline - i da nema razloga da Zemlja bude uslovno rečeno ravna; i kada bi se sva voda iz atmosfere spustila na tlo da bi se nivo svetskih mora podigao za oko 60 metara; da tu nema govora o opštem, globalnom potopu, i da ga nikada nije ni bilo. Ako bi se teoretski, samo teoretski, mogao dogoditi takav potop da iz vode viri vrh Ararata (visok 5165 m) - onda bi iz vode virile i Ande u Južnoj Americi (vrhovi – u Kolumbiji, Tolima 5215 m i Kajambe 5790 m; u Ekvadoru, Kotopaksi 5897 m i Čimborazo 6310 m; u Peruu, Huaskaran 6768 m i Koropuna 6615 m; u Boliviji, Iljampu 6388 m, Sajama 6542 m i San Pablo 6118 m; i u Čileu, Ljuljaljako 6723 m, Ohos del Salado 6863 m i Akonagva 6960 m), što bi ličilo na pravi pravcati banana-kontinent; zatim vulkanski vrhovi Popokatepetl (5452 m) i Orizaba (5747 m) u Meksiku; zatim Kenijske planine (vrhovi – Kilimandžaro, 5895 m; i Kenija 5199 m) u Africi; a o Himalajima koji imaju na desetine planinskih vrhova viših od 5500 metara ne bih ni govorio, oni bi bili ogroman kontinent. Oni nalaze dokaz o tome da su Najviši vrhovi Himalaja nekada bili pod vodom zato što su tamo neki alpinisti pronašli školjke. Ali to razumnom čoveku ne govori ama baš ništa, iz prostog razloga što je cela Indija posebna ploča i što je nekada davno bila ostrvo koje se sudarilo sa ostatkom azijskog kopna, taj sudar je izazvao tektonske poremećaje i podzemne sile koje i dan-danas uzdižu Himalaje - i tako se nekadašnje morsko dno sa sve školjkama našlo na visini od 8848 metara. Na Andama i u Meksiku na visokim planinskim vrhovima nema školjki, zato što oni nikada nisu bili pod vodom. Rekao sam im i to da je teoretski moguće da se potop odigrao na Marsu, jer na toj planeti najveći vrh Mons Olimpus, zapravo vulkan viši od 27000 metara, u slučaju opšteg potopa do koga je u prošlosti moglo doći, bio bi znatno viši od ostalih planinskih vrhova i da bi on mogao biti Ararat iz Biblije, jer je najveći vulkan u Sunčevom sistemu, a voda koja je tekla na Marsu pre oko milion godina napravila je najveći kanjon u Sunčevom sistemu, Vales Marineris; da je Noje sa Marsa pobegao na Zemlju i osnovao stare sumerske gradove i dao im imena, kao i imena rekama Tigris i Eufrat po rekama iz zavičaja. Oni su se na to nasmejali i cinički mi rekli kako ja hoću da im kažem da je reka sišla sa Marsa na Zemlju. Onda sam im ja rekao da je Pert veliki grad na zapadu Australije, ali da su ga osnovali doseljenici iz gradića Pert iz Škotske, dajući mu ime po svom zavičaju a ne noseći ga sa sobom na jedrenjaku. Kada sam im rekao da su ljudi do dvadesetog veka viđali anđele a od dvadesetog veka UFO-e i vanzemaljce, oni su mi rekli da ja verujem u svemirski brod, na šta smo se svi cinički nasmejali. I u to sam ih ubedio i dokazao im da namerno lažu.

Kao peto, oni tvrde da je svet (ne samo naša planeta, već ceo svemir) star doslovno šest hiljada godina, što je neviđena budalaština. Poznata istorija Indije ima neprekinut kontinuitet dvanaest hiljada godina unazad od našeg vremena, ljudski rod je još stariji, a svemir je daleko stariji. I ovo ne bih uopšte komentarisao, jer bi svaki komentar na ove gluposti bio budalaština. Da kažem samo to da, ako bi svemir bio star 6000 godina, onda bi dve najudaljenije tačke u svemiru, od tačke A do tačke B, morale biti daleko 6000 svetlosnih godina, što je besmisleno, jer samo glavni prečnik naše galaksije iznosi između 80.000 i 100.000 svetlosnih godina, ili 250.000 do 300.000 svetlosnih godina u njegovom obimu. A naša galaksija je samo jedna od milijardi galaksija za koje znamo.

Nadalje, kada ih čovek uhvati u laži, oni se ponašaju kao mala deca, trepere očima i ne smeju da pogledaju sagovornika, a onda optužuju ljude koji ih razotkriju da su protiv boga zato što ne veruju nego istražuju. I meni su rekli ovako: „Ti si mason i tebe ne vredi ubeđivati u bilo šta.” I nakon toga me izbegavaju kao da sam lagao ja njih a ne oni mene.

Primera je mnogo a prostora i vremena premalo. Zaključak ove priče bio bi pitanje da li je moguće da u XXI veku postoji takva judeo-hrišćanska jeres koja namerno propoveda užasne laži i gluposti? I da li su oni izašli iz vremena XVI-XVII veka, kada se tek rušila predstava o tome da je Zemlja ravna ploča, jer, zaboga, kako bi mogla ličiti na loptu, šta bi bilo sa ljudima na drugoj strani, odnosno dole, kako ne bi spali sa Zemlje?...
 
Poslednja izmena:
Produhovljena osoba je osoba koja je prozeta Svetim Duhom.
S druge strane ,neko moze biti obuzet necistim duhom ,sto se u medicini naziva dusevnim bolesnikom.

Sveti Duh je Prana - pokretačka energija univerzuma, i nema nikakve veze sa hrišćanstvom. Ovo nije hrišćanska tema a mene ne zanima nijedna religija niti bilo čije učenje. Produhovljena osoba ne postoji u gradovima, okružena tehnologijom, betonom i asfaltom.

Ko god konzumira industrijsku hranu, a naročito životinjsku krv koja se namerno ubacuje u dosta industrijske hrane, može biti obuzet nečistim duhom, ili demonom. Medicina ne zna ništa o duševnim bolestima, jer ne ume da ih leči, već samo maltretira bolesnike i produbljuje im agoniju.

- - - - - - - - - -

E, kakvih sve ovde slučajeva ima... štaš, kad nisu za bolje... Čika Zoranu nije čudo to što neko prestane da kadi đavolu svoja usta, odnosno da puši duvan, jer je veće čudo to što vernik počinje da pretvara svoja usta u kadionicu đavolju i da priča onima koji razumeju više od njega, i vide dalje nego on, kako će završiti u paklu, ili biti uništeni u Armagedonu (žalosno je to što satanisti koji piju kravlju krv i gnoj iz industrijskog GMO mleka prirodne ljude nazivaju satanistima); a ni to nije čudo... Veće je čudo razumeti jezik mrava, simetriju njihovih mravinjaka i njihovih šestonožnih tela, njihove idealne države i društvenog uređenja u kome nema pobuna i nesuglasica, kao u društvu ljudske marve, nego “ikone i kipove koji isceljuju i leče”, bogorodice trojeručice i ostale asimetrične božice... Za čika Zokija nema ni bogova ni molitava, ni hramova, ni rituala, niti dobrih i zlih duhova. Uzalud se krv na oltarima proliva. Čika Zoki traži povratak u svetlost i stoga se mora odreći tame, odnosno svega ovozemaljkskog, a počeo je poodavno tako što se odrekao spasenja preko bilo čije krvi. Čika Zoki mora da sledi zakone večnosti, a ne zakone jednog trenutka. Na njemu je da bira svoj put koji ga vodi gde on želi ili puteve koje mu nude otpadnici slični njemu. Čika Zoki može da sledi njihove puteve i bude njihov putnik ili da sâm sebi zacrta svoj put. Na tom putu nema prepreka. Ako ih bude, Čika Zoki mora sam da ih ukloni. Nema nikakvih ograničenja, jer nema ko da ga i da nas kazni. Niko nikoga ne kažnjava. Kaznili smo sami sebe tako što smo sišli iz svetlosti u tamu, iz duhovne egzistencije u bedu materijalnog postojanja. Nema nikakvih idola i duhovnih učitelja. Svako je sâm svoj hram i treba dovoljno da svetli samome sebi. Povratak u svetlost zavisi samo od njega. Čika Zoki zna šta je bilo juče, određuje šta će biti danas, a ne zna šta će biti sutra. Oni otpadnici koji ne znaju šta je bilo juče, a govore o sutrašnjici, lažu i sebe i druge. Čika Zoki je slobodan. Može da ide gde god hoće i da radi šta god hoće. Svaki njegov korak je samo njegov korak. Niko mu ništa ne određuje. Ko dozvoli da mu neko drugi odredi gde da ide i šta da radi, i još veruje da mu je tako suđeno, on je sam odlučio da ne bude slobodan; on je pao u najmračnije predele tame. Ko veruje u bilo šta, on nije slobodan. Onaj ko zna, on ne veruje. U šta da veruje onaj ko zna? Veruje samo onaj ko nije siguran da li postoji to u šta veruje. Čika Zoki neće reći - “Verujem da će sutra osvanuti dan” - zato što zna da će osvanuti. Ništa nije predodređeno. Najniže je pao onaj ko veruje u krv i spasenje preko nečije krvi. Umesto na svetlosti, on podiže hram na krvi ili na nečijem prahu. Ko stremi ka svetlosti on se gnuša izmišljenih bogova kojima otpadnici prinose krv. Ti su bogovi veći bednici od tih otpadnika. Žreci tih nepostojećih bogova nazivaju sledbenike svetlosti otpadnicima zato što traže spasenje preko svog puta ka svetlosti a ne preko nečije krvi. Čika Zoki i sledbenici svetlosti ne poštuju ništa osim vatre i svetla. Za njih nema ni svete krvi, niti svetih otpadnika ispalih iz prljavih majčinih utroba, ni svetih brojeva, niti svetih simbola; njima ništa nije sveto. Oni ne mrze otpadnike koji ne misle kao oni, niti pozivaju u sveti rat protiv njih. Oni poštuju slobodu i svačije pravo na slobodu. Oni ne poštuju materiju i ne vezuju se za nju. Oni je ne grle, ne umnožavaju i ne ostavljaju nikoga iza sebe. Oni je koriste samo za čulnu spoznaju sveta, što je suština materijalnog postojanja. Oni u svoja prolazna tela ne unose krv niti ono kroz šta teče krv; oni se ne hrane delovima tuđih tela. Oni razlikuju svetlo od tame i dobro od zla. Na učinjeno dobro uzvraćaju duplim dobrom, a na zlo trostrukim zlom. Oni znaju da vatra može da opeče, a da tama odmara oči. Oni znaju da ne postoji apsolutno dobro ni apsolutno zlo; da nema apsolutne ljubavi ni apsolutne mržnje. Za njih nema ni žrecâ, ni proroka, ni svetaca. Oni znaju da postoji samo jedan krug po kome se sve kreće. I da su oni ispali iz tog kruga. Oni znaju (ako su videli) ili su spoznali (ako nisu videli) da najuzvišenije biće u tim krugovima ne vlada tim krugom; i da egzistira u struji vremena. Njima je jasno da ono ne nadgleda materijalne svetove, da ih ne vidi i da ni ne želi da ih vidi. Čika Zoki vam kaže: “Slobodni smo. Niko nam ne pomaže i ne odmaže. Niko nas ne traži. Niko se ne žrtvuje za nas. Niko nas ne kažnjava i ne sputava. Možemo krenuti putem svetlosti.” Čika Zoki je slobodan sledbenik svetlosti. I poziva sve pobunjenike da se sete svoje daleke prošlosti, jer će uskoro kucnuti čas za povratak u duhovne svetove; uskoro, kad bude prestao da postoji 3D svet, ali kad će oni koji veruju u spasenje preko nečije krvi i dalje ostati u 3D svetu, za razliku od nas koji ćemo se preseliti u 4D svet. Možete mrzeti i/ili voleti čika Zokija, ali ga nikako ne možete ignorisati i/ili nadgovoriti, jer čika Zoki nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Možda je čika Zoki najveći mizantrop na svetu, ali svakako nije budala i nije glup. Pozdrav svim ljudima dobre volje. Namaste.

- - - - - - - - - -

Nema veze sa iluminatima. Ljudi su prosvetljenima prikačili razne gluposti, između ostalog i to da se hrane ljudima, zbog sopstvenih slabosti i nemogućnosti regulisanja sopstvene ishrane. Obični ljudi su stvorili zlo oko sebe svojim delima, u prvom redu ishranom i ubijanjem slabijih od sebe, kojima je trebalo da pruže zaštitu i prijateljstvo.

Ta skrenutost je otišla dotle da je čovečanstvo totalno otupelo i ne može shvatiti kakve stvari čini i pored stalnog busanja u grudi manjine da svakodnevno nanose nesaglediv bol i patnju bićima koja sve osećaju jednako kao oni, samo sa razlikom što ta bića žive preko nagona a ne preko individualne svesti koja krasi ljudsko biće.

Zadnjih 20-ak godina čovek se hrani sopstvenom vrstom i ne znajući za to. Dokaza ima i više nego dovoljno da se većina ljudske populacije hrani ljudima, i da su sami tome krivi, pošto jure ukus, da zadovolje čulo ukusa, a ne neki nedodirljivi iluminati u svojim ritualima, koji vladaju iz dubokog svemira preko članova na Zemlji. Bolje obratite pažnju na mononatrijumglutaminat (hleb i ostala peciva) kojim se trujete i vi i vaša deca. Informišite se o ljudožderstvu većine, prvenstveno mislim na L cistein, koji se nalazi u svakodnevnoj ishrani. Nakon toga će vam se otvoriti i druge stvari o tajnama kuhinje širokih narodnih masa. U hleb se ubacuje ljudska kosa. Prijatno. Dobar tek.

Otvorite oči i pogledajte istinu, ma kako bila užasna. Budimo ljudi, a ne neljudi...
 
Bog, naravno, postoji. Razmera i potpun sklad svih stvari koje nas okružuju ukazuje na to. I nema potrebe verovati u postojanje boga kad je to očigledno. Ali najuzvišenije biće u svim svetovima apsolutno ne interesuje ova mala, svađalački raspoložena i krvožedna ljudska rasa. Neki su naučnici procenili da u svemiru ima više zvezda nego što na Zemlji ima zrna peska. I sad zamislite da su se na tom jednom zrncu peska dve bakterije uhvatile za vratove i očekuju da bog presudi čija je religija prava. A bog se bavi sudarima galaksija...

- - - - - - - - - -

sad si izmislio ameriku :lol:

naravno da je krv stetna Biblija upozorava na krv

Kaže se (i piše) "otkrio Ameriku". Autori Biblije nisu znali za nju. :rida:

Užasno loša i štetna, ali ne smeta većini vernika da je konzumiraju: https://www.google.rs/?gws_rd=cr,ssl&ei=Kq4cWeLxM8WL6ATW25bQCw#q=mleko+puno+kravlje+krvi+i+gnoja . :bljak: Fuj.

- - - - - - - - - -

Svega 2% ljudi na svetu imaju u sebi preduzetnički duh i inteligenciju da svet malo povuku napred. Ostalih 98% su obične svinje koje jedu, piju, spavaju, pišaju i seru i, naravno, umazani sopstvenim govnima samo čekaju da umru i da im neko podigne kamenu ploču sa nekakvim natpisom.

Ljudi vole da vide ono što žele da vide. Osnova lakoće iluzije i samoobmanjivanja, kao i potrebe da se drugi obmanjuju i ubeđuju; potrebe da slepi vode slepe. Ako nisi s njima - protiv njih si, a svaka mutacija u stadu stvoriće frakciju i osnove za novi čopor.

Suprotno tome, težnja za kontrolom pokušava da unifikuje sve i kreira bućkuriš od postojećih, učtivo rečeno, poluistina. Pogled na tu pozornicu kojekakvih cirkus ceremonija izazove i gađenje, i prezir, i, uglavnom, “ne tiče me se” položaj.

Individualni integritet i sloboda promovišu i savest i racionalnost; to je ono što “bog će srediti sve” nikad neće moći da podigne na razumni nivo “oprosti bože grešan sam” priče... Tako se kreira inertna masa koju je nemoguće prosvetliti.

Tragikomična je situacija. Gledaju te kao da si pao sa Marsa zato što ne veruješ u tribalne bajke od pre par hiljada godina, dobiješ lepo rezervaciju za kazan, i marš u čekaonicu dok se Pero ne odluči da odvrne česmu ili fireworks...

- - - - - - - - - -

U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna mala iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja.

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.
 
Biblija je knjiga dokumenata iz oblasti etike i istorije a ne iz oblasti biologije.

U bibliji stoje legende kao poucne price svog vremena, koje su pored jevreja imali i ostali narodi.
Narocito su ceste price o postanku sveta, gde je svaki narod imao svoju verziju legende.

Neuki ljudi se tom prilikom vise osvrcu na fabulu a zanemaruju poentu .
Legende u bibliji imaju svoje naravoucenije, i to je pre svega njen smisao. Naravno ko moze da ga vidi.

Mnogi narodi su u istoriji imali svoje price kojima su vaspitavali svoju omladinu.Medju njima su bili i Srbi ,koji su ih cak sastavljali u desetercu.
zasto je biblija vazna? Zato sto su te poucne Jevrejske price, (za razliku od drugih naroda)zapisali i sacuvali).Tako je ostao trajan dokument o njihovom verovanju u Boga i nacin na koji ga oni vide.
Tokom vremena vera u boga se iskristalizovala do te mere da su se stekli uslovi da se na zemlji pojavi Spasitelj, Hrist, koga ce jedni odbaciti i ubiti a drugi prihvatiti i spasti se.

Dakle u pocetku covek nije jasno video Boga i raspoznavao njegovu volju ali tokom vremena ,pomocu proroka, je sve vise i vise raspoznavao i gradio pravilnu sliku o Njemu.
 
Poslednja izmena:
sad si izmislio ameriku :lol:

naravno da je krv stetna Biblija upozorava na krv.

Biblija govori o tome sta je prava duhovnost

a ne ta tvoje kvazi samoljublje :lol:

ucenja pokupljena od hindusa

:hahaha: samoljublje i to "kvazi" :lol:

...cudno to kako visa bica kao on tretiraju niza bica poput nas, zar to nije malo previse pristrasno za njegovu uzvisenost? :lol:
ili to ukazuje na nesto suprotno :think:
 
Ja sam mizantrop, svojevrstan heroj ljudskog roda, jedan od 0,01 % (dovoljno) pripadnika te životinjske vrste (petog majmuna), dvanaesti apostol Velikog Arhitekte, koji drži ravnotežu sa ostalih 99,9% zlih žderonja i seronja... mentalna erekcija “par excellence“... Može mi se tako. Kome smeta neka presavije toalet papir i neka me tuži Gradskoj čistoći, jer to je jedini papir i jedina institucija kojoj me mogu tužiti. A humor je odraz inteligencije.
 
Biblija je knjiga dokumenata iz oblasti etike i istorije a ne iz oblasti biologije.

U bibliji stoje legende kao poucne price svog vremena, koje su pored jevreja imali i ostali narodi.
Narocito su ceste price o postanku sveta, gde je svaki narod imao svoju verziju legende.

Neuki ljudi se tom prilikom vise osvrcu na fabulu a zanemaruju poentu .
Legende u bibliji imaju svoje naravoucenije, i to je pre svega njen smisao. Naravno ko moze da ga vidi.

Mnogi narodi su u istoriji imali svoje price kojima su vaspitavali svoju omladinu.Medju njima su bili i Srbi ,koji su ih cak sastavljali u desetercu.
zasto je biblija vazna? Zato sto su te poucne Jevrejske price, (za razliku od drugih naroda)zapisali i sacuvali).Tako je ostao trajan dokument o njihovom verovanju u Boga i nacin na koji ga oni vide.
Tokom vremena vera u boga se iskristalizovala do te mere da su se stekli uslovi da se na zemlji pojavi Spasitelj, Hrist, koga ce jedni odbaciti i ubiti a drugi prihvatiti i spasti se.

Dakle u pocetku covek nije jasno video Boga i raspoznavao njegovu volju ali pomocu proroka, je sve vise i vise raspoznavao i gradio pravilnu sliku o Njemu.

Biblija je mentalni program za vladanje širokim narodnim masama. Objasnio sam koliko je puna laži ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211567&viewfull=1#post34211567

Neuki ljudi slede druge ljude, naročito ukoliko su bili oskrnavljeni (obrezani) i veruju u spasenje preko njihove krvi koja je bila puina mesa, mleka i jaja. Fuj.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Imali su narodi u Indiji Vede i Vedske spise mnogo pre Tri stupa, iz kojih su mnoge stvari prepisane u Bibliju. O tome sam govorio ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211429&viewfull=1#post34211429

Ne postoji nikakav spasitelj. Svako je sam svoj hram i dovoljno svetli samom sebi. Meni, koji nisam obrezan, ne može biti spasitelj neko ko je bio bogoborno i bogohulno obrezan. Meni, koji jedem samo voće i povrće, ne može biti spasitelj neko ko je jeo meso, mleko i jaja. Mene, čija je krv čista, ne može spasiti krv koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Tačka. Svako je sam svoj spasitelj (po budizmu recimo). :super:

Ovo nije hrišćanska tema. Zanima me duhovnost, a ne hrišćanske nebuloze. Opoganili ste toliko tema, pa ne morate i ovu.

Ne postoje ni proroci ni proročanstva. Nema potrebe kada se pominje obrezani čovek da se piše “Njemu”; piše se “njemu”. Ojha.

- - - - - - - - - -

:hahaha: samoljublje i to "kvazi" :lol:

...cudno to kako visa bica kao on tretiraju niza bica poput nas, zar to nije malo previse pristrasno za njegovu uzvisenost? :lol:
ili to ukazuje na nesto suprotno :think:

farting_smiley.gif
Bolje nego samozaprđivanje. Bez “kvazi”.
smiley_fart.gif


Ja nigde nisam rekao da sam više biće, samo da sam na višim vibracijama, kao vegan, od ljudi koji jedu meso, mleko i jaja. Opet bavljenje postavljačem, umesto temom, usled nedostatka argumenata. Na žalost svi imamo isto poreklo, ali se po mnogo čemu razlikujemo. Moraš priznati, ma koliko te bolelo, da apsolutno dominiram na temi. I da ti sa ovim mizernim uličarskim upadicama ne da mi nisi do kolena, nego mi nisi ni do članaka. Ojha.
 
Biblija je mentalni program za vladanje širokim narodnim masama. Objasnio sam koliko je puna laži ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211567&viewfull=1#post34211567

Neuki ljudi slede druge ljude, naročito ukoliko su bili oskrnavljeni (obrezani) i veruju u spasenje preko njihove krvi koja je bila puina mesa, mleka i jaja. Fuj.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Imali su narodi u Indiji Vede i Vedske spise mnogo pre Tri stupa, iz kojih su mnoge stvari prepisane u Bibliju. O tome sam govorio ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211429&viewfull=1#post34211429

Ne postoji nikakav spasitelj. Svako je sam svoj hram i dovoljno svetli samom sebi. Meni, koji nisam obrezan, ne može biti spasitelj neko ko je bio bogoborno i bogohulno obrezan. Meni, koji jedem samo voće i povrće, ne može biti spasitelj neko ko je jeo meso, mleko i jaja. Mene, čija je krv čista, ne može spasiti krv koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Tačka. Svako je sam svoj spasitelj (po budizmu recimo). :super:

Ovo nije hrišćanska tema. Zanima me duhovnost, a ne hrišćanske nebuloze. Opoganili ste toliko tema, pa ne morate i ovu.

Ne postoje ni proroci ni proročanstva. Nema potrebe kada se pominje obrezani čovek da se piše “Njemu”; piše se “njemu”. Ojha.

Ne vredi bacati biserje pred svinje...
 
Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a vernici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki propovednik i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Ja sam na blogu i na blogovima, ali i na Facebooku i na forumima, izneo mnogo materijala koga “busači u grudi da su jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam im šta znači biti vernik i biti lakoveran i naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima, kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime.

Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

Budućnost ne postoji, jer je sami pravimo. Tako niko ne može pisati u nečije ime, šta će, kada i kako uraditi, jer svako ima slobodnu volju. U ime novog doba, pozdrav svim ljudima dobre volje. Namaste.

- - - - - - - - - -

Ne vredi bacati biserje pred svinje...

Ja ovde nigde ne vidim bisere, a svinje i kanibale (svinjoždere koji se hrane svinjetinom) na sve strane. :rida:
 
Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a vernici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki propovednik i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Ja sam na blogu i na blogovima, ali i na Facebooku i na forumima, izneo mnogo materijala koga “busači u grudi da su jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam im šta znači biti vernik i biti lakoveran i naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima, kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime.

Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

Budućnost ne postoji, jer je sami pravimo. Tako niko ne može pisati u nečije ime, šta će, kada i kako uraditi, jer svako ima slobodnu volju. U ime novog doba, pozdrav svim ljudima dobre volje. Namaste.

- - - - - - - - - -



Ja ovde nigde ne vidim bisere, a svinje i kanibale (svinjoždere koji se hrane svinjetinom) na sve strane. :rida:

Nije ti ni dato da vidis;
Ne zna svinja sta je dinja.
 
Biblija govori o tome sta je prava duhovnost

a ne ta tvoje kvazi samoljublje :lol:

ucenja pokupljena od hindusa

Ovako?

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211523&viewfull=1#post34211523

Kuku. Lele.

Ne piše se “kvazi samoljublje”, već “kvazi-samoljublje”. Pismenost je odraz opšteg obrazovanja i opšte kulture.

Bolje od hindusa nego od hrišćana. Vi ste plagijatori. Govorili smo o tome ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211429&viewfull=1#post34211429

Ja inače usvajam sve ono što valja iz svake religije. Namaste.

- - - - - - - - - -

Nije ti ni dato da vidis;
Ne zna svinja sta je dinja.

Šta ti nije dato da vidiš? Govori u svoje ime. Tema je - "Neki pokazatelji produhovljene osobe"- a ne "Mentalni programi i strahovi Milana od Gruže". Ako ti tema smeta zaobiđi je. Ja ne slušam turbo folk pa ne gledam TV programe koji ga emituju. Ako ti ja smetam stavi me na ignore i problem rešen. Ako hoćeš da se svađaš sa mnom, i diraš u osinjak, i za to ima leka. Kontaktiraj me izvan foruma da rešimo to što imaš protiv mene. Veoma je lako.

Svinja zna šta je dinja i veoma je voli, ali ne zna GMO svinjožder-kanibal. :rida:

- - - - - - - - - -

Kako je moćan osećaj kad znaš da ne pripadaš širokim narodnim masama; da nisi protivprirodan, tetovirani rob, budala koja pije, puši i drogira se, prati utakmice i troši svoju energiju navijajući za neki tamo tim; nećeš da ostaviš potomstvo ovoj državi i ovakvom društvu, jer se protiviš tome da ti potomci budu vakcinisani, bogohulno i bogoborno obrezani, robovski obeleženi (tetovirani) i da konzumiraju industrijsku hranu sa kodom HACCP i GMO hranu; ne gledaš dnevnik na pišljivoj državnoj televiziji, nećeš da plaćaš taksu za koju nemaš nikakav ugovor, ne veruješ glupostima koje se serviraju u medijima; nisi lakom na zlato, novac i ostale materijalne vrednosti, kao ljudi koji nisu otvorili i ne mogu otvoriti gornje čakre; ne proždireš GMO proserotine i ostale otrove, ne konzumiraš meso, mleko i jaja, GMO kobasice, salame i čvarke od svinjskih creva i tumora, ne piješ industrijsko GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja, ne jedeš GMO jaja puna petlove sperme i kokošje menstruacije, ne konzumiraš coca colu, čokolade pune svinjskih masti, GMO bombone i ostalu industrijsku hranu iz kutija sa kodom HACCP, ne piješ kafu, ne pušiš duvan, ne piješ alkohol, ne gutaš lekove i ne uživaš droge, već naprotiv - žuboriš na sve to...

Još je moćnije kad svojevoljno odbiješ da veruješ u izmišljene bogohulno, bogoborno i protivprirodno obrezane ljude, njihovu krv i njihove strahove, u nekakve svece i ostale ljudske slepce; i odbijaš da pripadaš bilo kojoj religiji (ili sekti) koju su osnovali tajni vladari sveta i ostali programeri ovog i ovakvog robovskog sistema; umesto toga, položiš zakletvu iza vavilonsko-egipatskih stubova i zidova, nad knjigom koju nisu napisali Judeji, već Vavilonci i Egipćani, kod kojih su oni robovali i koje su mrzeli iz dna duše...

Kraće rečeno... mnogo je lepo kada znaš da nisi programiran i kada znaš da nisi rob sistema, već da si 99% slobodan... Šta ćemo sa onih 1%? Još samo malo...

Pišam na pola sveta, jer mi druga polovina ne smeta. U stvari, pišam na ceo ovakav robovski, obeležen i programiran svet... i na sve robove... piš, piš, piš...

Ja sam mizantrop, svojevrstan heroj ljudskog roda, jedan od 0,01 % (dovoljno) pripadnika te životinjske vrste (petog majmuna), dvanaesti apostol Velikog Arhitekte, koji drži ravnotežu sa ostalih 99,9% zlih žderonja i seronja... mentalna erekcija “par excellence“... Ojha.
 
Ovako?

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211523&viewfull=1#post34211523

Kuku. Lele.

Ne piše se “kvazi samoljublje”, već “kvazi-samoljublje”. Pismenost je odraz opšteg obrazovanja i opšte kulture.

Bolje od hindusa nego od hrišćana. Vi ste plagijatori. Govorili smo o tome ovde:

https://forum.krstarica.com/showthr...jene-osobe?p=34211429&viewfull=1#post34211429

Ja inače usvajam sve ono što valja iz svake religije. Namaste.

- - - - - - - - - -



Šta ti nije dato da vidiš? Govori u svoje ime. Tema je - "Neki pokazatelji produhovljene osobe"- a ne "Mentalni programi i strahovi Milana od Gruže". Ako ti tema smeta zaobiđi je. Ja ne slušam turbo folk pa ne gledam TV programe koji ga emituju. Ako ti ja smetam stavi me na ignore i problem rešen. Ako hoćeš da se svađaš sa mnom, i diraš u osinjak, i za to ima leka. Kontaktiraj me izvan foruma da rešimo to što imaš protiv mene. Veoma je lako.

Svinja zna šta je dinja i veoma je voli, ali ne zna GMO svinjožder-kanibal. :rida:

- - - - - - - - - -

Kako je moćan osećaj kad znaš da ne pripadaš širokim narodnim masama; da nisi protivprirodan, tetovirani rob, budala koja pije, puši i drogira se, prati utakmice i troši svoju energiju navijajući za neki tamo tim; nećeš da ostaviš potomstvo ovoj državi i ovakvom društvu, jer se protiviš tome da ti potomci budu vakcinisani, bogohulno i bogoborno obrezani, robovski obeleženi (tetovirani) i da konzumiraju industrijsku hranu sa kodom HACCP i GMO hranu; ne gledaš dnevnik na pišljivoj državnoj televiziji, nećeš da plaćaš taksu za koju nemaš nikakav ugovor, ne veruješ glupostima koje se serviraju u medijima; nisi lakom na zlato, novac i ostale materijalne vrednosti, kao ljudi koji nisu otvorili i ne mogu otvoriti gornje čakre; ne proždireš GMO proserotine i ostale otrove, ne konzumiraš meso, mleko i jaja, GMO kobasice, salame i čvarke od svinjskih creva i tumora, ne piješ industrijsko GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja, ne jedeš GMO jaja puna petlove sperme i kokošje menstruacije, ne konzumiraš coca colu, čokolade pune svinjskih masti, GMO bombone i ostalu industrijsku hranu iz kutija sa kodom HACCP, ne piješ kafu, ne pušiš duvan, ne piješ alkohol, ne gutaš lekove i ne uživaš droge, već naprotiv - žuboriš na sve to...

Još je moćnije kad svojevoljno odbiješ da veruješ u izmišljene bogohulno, bogoborno i protivprirodno obrezane ljude, njihovu krv i njihove strahove, u nekakve svece i ostale ljudske slepce; i odbijaš da pripadaš bilo kojoj religiji (ili sekti) koju su osnovali tajni vladari sveta i ostali programeri ovog i ovakvog robovskog sistema; umesto toga, položiš zakletvu iza vavilonsko-egipatskih stubova i zidova, nad knjigom koju nisu napisali Judeji, već Vavilonci i Egipćani, kod kojih su oni robovali i koje su mrzeli iz dna duše...

Kraće rečeno... mnogo je lepo kada znaš da nisi programiran i kada znaš da nisi rob sistema, već da si 99% slobodan... Šta ćemo sa onih 1%? Još samo malo...

Pišam na pola sveta, jer mi druga polovina ne smeta. U stvari, pišam na ceo ovakav robovski, obeležen i programiran svet... i na sve robove... piš, piš, piš...

Ja sam mizantrop, svojevrstan heroj ljudskog roda, jedan od 0,01 % (dovoljno) pripadnika te životinjske vrste (petog majmuna), dvanaesti apostol Velikog Arhitekte, koji drži ravnotežu sa ostalih 99,9% zlih žderonja i seronja... mentalna erekcija “par excellence“... Ojha.

Ceg se pametan stidi,budala se ponosi.
 
Greškom u prevodu nastao je čak i ceo jedan grad. Naime, Nazaret je osnovan tek u IV veku nakon Isusa, kako bi se (namerno od strane članova “Grupe”) ispunilo ono što je rečeno:

“Dođe i nastani se u gradu zvanom Nazaret, da se ispuni što je rečeno po prorocima: zvaće se Nazarećanin.” Matej 2:23

“U šestom mesecu posla Bog anđela Gavrila u galilejski grad po imenu Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josif iz doma Davidova. Kad obaviše sve po Zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju, u svoj grad Nazaret.” Luka 1:26

Istoričar i vojskovođa Josif Flavije (37-100), detaljno nabraja 45 gradova i sela malog prostora tadašnje Galileje. On opisuje i Jafu - selo tek kilometar od današnjeg Nazareta, gde je živeo neko vreme. Pre je to bio grad, čije je groblje bilo upravo na mestu današnjeg Nazareta. Flavije je vodio vojne operacije uzduž i popreko Galileje, u drugoj polovini I veka. On nigde u svojim knjigama ne pominje Nazaret.

Evo nekoliko činjenica u prilog tvrdnji da u vreme Isusa Hrista uopšte nije postojao Nazaret:

- Nema ga nigde u Starom zavetu, niti bilo kom drugom spisu, pre jevanđelja po Mateju.

- Nema starih a ni novih istoričara koji su govorili o Nazaretu.

- Nema arheoloških niti bilo kakvih drugih dokaza da je taj grad, ili čak maleno selo pod tim imenom, postojalo “u vreme Isusa”.

- I premda navodi 63 galilejska grada, Talmud nikada ne spominje nekakav Nazaret, kao ni rana rabinska literatura.

- Nazaret nije bio upisan u popis plemena Zebulona (Jošua 19:10-16), koji pominje dvanaest gradova i šest sela.

- Apostol Pavle nikada ne pominje taj grad.

- Nazaret, a ni “Isus Nazarećanin”, nisu pomenuti ni u jednoj od novozavetnih poslanica, a takođe ni u delima tadašnjih istoričara, kao ni u rimskim cenzusima iz tog vremena - iako su u nekim istorijskim delima i u cenzusima popisana sva imena naseljenih mesta - pa čak i ona koja su po broju stanovnika bila manja od pretpostavljenog Nazareta.

- U III veku naše ere, Origen (ugledni učitelj i veliki propovednik, reformator Aleksandrijske škole), je čitao priču iz jevanđelja o “slavnom gradu” Nazaretu, ali nije imao pojma gde se on nalazi - premda je živeo u Cezareji, samo 50 kilometara od sadašnjeg grada Nazareta. On pominje ime Nazaret ili Nazara (ne zna tačno koji naziv je ispravan), ali nije se potrudio da se uputi u susedstvo, na hodočašće u ta znamenita mesta, o kojima je pisao celog života, i raspitati se o njima. Očigledno se i on opredelio za “simboličko tumačenje”, koje nema utemeljenja u arheologiji, kao ni u stvarnosti.

- Lažljiva carica sveta Jelena, žena cara Konstantina Klora i majka cara Konstantina Velikog, Flavija Julija Helena (poznata po tome što je “iskopala” neke lažne relikvije i zato ima veliki mermerni kip u bazilici svetog Petra u Rimu), takođe traži taj grad, ali ne nalazi ništa osim starog bunara (jedinog izvora vode u kraju, što ga čini još manje verovatnim mestom za grad). Ona ga odmah krsti u “bunar Blažene device Marije” i tu gradi baziliku. Tako je započela izgradnja izmišljenog Nazareta.

- Egerija, žena kralja Nume Pompilija, posećuje to područje 383. godine. Ovoga puta lukavi redovnici joj pokazuju “veličanstvenu pećinu” - i uveravaju je da je to “pećinska kuća Blažene device Marije”. Tako je nastalo novo mesto za hodočašća i izgrađena bazilika oko 570. godine. Danas se oko te pećine nalazi najveći hrišćanski tematski park na Srednjem istoku, koga obilazi preko milion posetilaca godišnje, što predstavlja 50% ukupnih poseta Izraelu.

- Franjevci tamo već dugi niz godina kopaju i prekopavaju, pa su iskopali masu novca i grnčarije, i zaklinju se da je to dokaz postojanja grada Nazareta. Ali sve su to predmeti povezani sa sahranjivanjem pokojnika u grobove.

Bez obzira na izrečene činjenice (koje sveštenstvo prikladno prećutkuje), posetilac današnjeg “Nazareta” može posetiti i sobu u kojoj je Blažena “primila” anđela Gavrila. Vide se Marijina kuhinja i Josifova stolarija. Evo i sobe u kojoj je boravio Isus na povratku iz Egipta, a imamo i mesta gde se rodila devica Marija - ima ih, naravno, nekoliko, ne računajući njeno mesto rođenja devet kilometara dalje, u Seforisu, ili pak u Jerusalimu.

Čudna stvar u svemu tome je da se sva ta presveta mesta nalaze u pećinama. Zar su svetu porodicu sačinjavali trogloditi? Porodica Kremenko? Druga stvar je da su sva ta mesta par metara od izdubljenih grobova, ili su i sama bila pećinski grobovi u ovo ili ono doba. Mesto za sahranjivanje. Budući da jevrejski zakon strogo zabranjuje stanovanje u blizini grobova, moramo pretpostaviti da je ta “primerna jevrejska sveta porodica” u kojoj se rodio Hrist, bila neprekidno u stanju ritualne nečistoće...

Klerici sa “katoličkih univerziteta” rukama, nogama i zubima pokušavaju da nešto iskopaju i dokažu da je postojao grad Nazaret, ali bezuspešno. Tera ih grčevita potreba da dokažu da je njihova ideologija ispravna, ali i silni crkveni novac. Pri tom se obilno služe i prevarama. Zato svaku njihovu izjavu treba uzeti s rezervom i strogo naučno proveriti. Ako nema grada Nazareta iz I veka naše ere, postojanje čudotvornog božanstva Isusa je samim tim dovedeno u pitanje, a onda im je i njihova vera uzaludna. Nije ni čudo da se ogromna vatikanska mašinerija, zvana crkva, bori za svoj opstanak “dokazujući” nedokazivo do zadnje kapi znoja... ili krvi.

Iskopavanja arheologa Michael Avi-Yonah-a kod Cezareje, 1962. godine, otkrila su prvo pominjanje Nazareta na mermernoj ploči u sinagogi u Caesarea Maritima-i. Datirana je u kasni III ili rani IV vek naše ere. On pominje svešteničku porodicu koja se sklonila u Nazaret nakon rata. Verovatno su se sklonili u tamošnje pećine. Sada znamo da se radi o naseljavanju nakon poraza u Bar Kochbar ratu 135 godine. Vrlo je verovatno da su nazvali svoje selo “Nazaret”, odnosno “selo siromašnih”. Pisac Matejevog jevanđelja čuo je za te “svešteničke” porodice koje su se selile u mesto u Galileji koje su nazvali “Nazaret” - i odlučio da upotrebi to ime za svog junaka.

Arheolozi su neke nađene materijalne fragmente na tom mestu i u okolini datirali na nekoliko vekova pre Isusovog vremena i pretpostavili da u stvari pripadaju nekom bivšem i nestalom antičkom naselju - a između tih zadnjih antičkih nalaza i današnjeg doba nema dokaza o kontinuitetu urbanog života na tom mestu, pa tako ni potvrde da je tu postojao neki grad u Isusovo vreme.

Apologeti postavljaju sledeće pitanje (u nedostatku ikakvih materijalnih dokaza): “Kako je moguće da neko izmisli grad koji ne postoji, izlažući se opasnosti da ga raskrinkaju kao varalicu?”

Pitanje bi imalo smisla da su jevanđelja pisali apostoli na području današnjeg Izraela. Oni takvu grešku ne bi načinili, niti bi im to savremenici dopustili. Međutim, jevanđelja su vremenski pisana oko 100 godina nakon Isusovog raspeća, a prostorno daleko izvan Izraela, od strane ljudi koji nisu ni bili apostoli, a po svemu sudeći nisu ni kontaktirali s nekakvim prvobitnim apostolima, nego su to bili pisci koji su slabo poznavali jevrejsku veru (to će vam potvrditi svaki iole upućeniji Jevrej).

Autor jevanđelja “po Mateju” je očigledno pogrešno shvatio reč “Zvaće se nazirej” (Samson - nazirej božji), u Starom zavetu, i greškom izmislio Nazaret: “Zvaće se Nazarećanin”. Vernici su onda izgradili današnji Nazaret.

Današnji Nazaret u stvari je smešten u dolini, okruženoj blagim brežuljcima. Cela regija je karakteristična po ravnicama i blagim uzdizanjima tla, bez ikakvih vrhova ili oštrih klisura. Teren se opravdano naziva kao visoki basen, jer u jednom smeru imamo mnogo nižu ravnicu Esdraelon. Ali nema nikakve sumnje: današnji Nazaret je izgrađen u dolini, a ne na brdu. Čak i srednjovjekovni grad je ispod vrha, zaštićen od vetra. Počevši od 1957. godine, jevrejsko predgrađe, zvano “Nazerat Illit” (“Gornji Nazaret”) izgrađeno je na vrhu brega istočno od grada.

Postavlja se, dakle, pitanje: ne postoji li Nazaret - ne postoji li ni Nazarećanin? Možda je on tek jedan od mnogih samoproglašenih mesija, čiji su mu sledbenici dali nadljudske osobine.

- - - - - - - - - -

Ceg se pametan stidi,budala se ponosi.

Valjda "čega" a ne "ceg". :rida: Pa vidi se. Nisi ovde na intervjuu za posao, nema potrebe da iznosiš detalje iz svog CV-a.

- - - - - - - - - -

Ja sam majmun koji jede banane i kokos, ali porazbijah ove ljude što jedu GMO kobasice, salame, čvarke i paštete od svinjskih creva i tumora, i sataniste koji gutaju GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja a nazivaju vegane koji ne piju ničiju krv satanistima. Ja nemam mozga, ali ih derem kao Musa jarca. Razbijam ih kao staru kantu punu svinjske masti, koju će izjesti zajedno sa kobasicama od svinjskih creva i tumora, i belim bubrezima. Je6i ga, krmača se pari sa krmkom, a oni ih oboje zakolju (jer su pročitali u Bibliji da je bog tako rekao) da bi im pojeli polne organe kao rastegnute šnicle i kao bele bubrege. Šta sve nisu radili, čim se nisu sladili. Ko zna kako njima radi mozak koji imaju, preliven krvlju Mojsijevih žrtava sa oltara, prinesenih satani, kad ne mogu da nadgovore mene, majmuna bez mozga. Još je zabrinjavajuće to što oni, sa mozgom (a kupili su svinjski mozak u mesari, i papke, i bubrege, i creva, da se renoviraju), raspravljaju sa nekim ko nema mozga, i kako ih taj bez mozga razbije kao zvečku. Pa kad nemaju šta da kažu na temu onda izmišljaju svakakve laži za njenog postavljača, pišu kako je ovakav i onakav, što nije i kakav nije, kao da ih je zvao da žive sa njim. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.
 
Greškom u prevodu nastao je čak i ceo jedan grad. Naime, Nazaret je osnovan tek u IV veku nakon Isusa, kako bi se (namerno od strane članova “Grupe”) ispunilo ono što je rečeno:

“Dođe i nastani se u gradu zvanom Nazaret, da se ispuni što je rečeno po prorocima: zvaće se Nazarećanin.” Matej 2:23

“U šestom mesecu posla Bog anđela Gavrila u galilejski grad po imenu Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josif iz doma Davidova. Kad obaviše sve po Zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju, u svoj grad Nazaret.” Luka 1:26

Istoričar i vojskovođa Josif Flavije (37-100), detaljno nabraja 45 gradova i sela malog prostora tadašnje Galileje. On opisuje i Jafu - selo tek kilometar od današnjeg Nazareta, gde je živeo neko vreme. Pre je to bio grad, čije je groblje bilo upravo na mestu današnjeg Nazareta. Flavije je vodio vojne operacije uzduž i popreko Galileje, u drugoj polovini I veka. On nigde u svojim knjigama ne pominje Nazaret.

Evo nekoliko činjenica u prilog tvrdnji da u vreme Isusa Hrista uopšte nije postojao Nazaret:

- Nema ga nigde u Starom zavetu, niti bilo kom drugom spisu, pre jevanđelja po Mateju.

- Nema starih a ni novih istoričara koji su govorili o Nazaretu.

- Nema arheoloških niti bilo kakvih drugih dokaza da je taj grad, ili čak maleno selo pod tim imenom, postojalo “u vreme Isusa”.

- I premda navodi 63 galilejska grada, Talmud nikada ne spominje nekakav Nazaret, kao ni rana rabinska literatura.

- Nazaret nije bio upisan u popis plemena Zebulona (Jošua 19:10-16), koji pominje dvanaest gradova i šest sela.

- Apostol Pavle nikada ne pominje taj grad.

- Nazaret, a ni “Isus Nazarećanin”, nisu pomenuti ni u jednoj od novozavetnih poslanica, a takođe ni u delima tadašnjih istoričara, kao ni u rimskim cenzusima iz tog vremena - iako su u nekim istorijskim delima i u cenzusima popisana sva imena naseljenih mesta - pa čak i ona koja su po broju stanovnika bila manja od pretpostavljenog Nazareta.

- U III veku naše ere, Origen (ugledni učitelj i veliki propovednik, reformator Aleksandrijske škole), je čitao priču iz jevanđelja o “slavnom gradu” Nazaretu, ali nije imao pojma gde se on nalazi - premda je živeo u Cezareji, samo 50 kilometara od sadašnjeg grada Nazareta. On pominje ime Nazaret ili Nazara (ne zna tačno koji naziv je ispravan), ali nije se potrudio da se uputi u susedstvo, na hodočašće u ta znamenita mesta, o kojima je pisao celog života, i raspitati se o njima. Očigledno se i on opredelio za “simboličko tumačenje”, koje nema utemeljenja u arheologiji, kao ni u stvarnosti.

- Lažljiva carica sveta Jelena, žena cara Konstantina Klora i majka cara Konstantina Velikog, Flavija Julija Helena (poznata po tome što je “iskopala” neke lažne relikvije i zato ima veliki mermerni kip u bazilici svetog Petra u Rimu), takođe traži taj grad, ali ne nalazi ništa osim starog bunara (jedinog izvora vode u kraju, što ga čini još manje verovatnim mestom za grad). Ona ga odmah krsti u “bunar Blažene device Marije” i tu gradi baziliku. Tako je započela izgradnja izmišljenog Nazareta.

- Egerija, žena kralja Nume Pompilija, posećuje to područje 383. godine. Ovoga puta lukavi redovnici joj pokazuju “veličanstvenu pećinu” - i uveravaju je da je to “pećinska kuća Blažene device Marije”. Tako je nastalo novo mesto za hodočašća i izgrađena bazilika oko 570. godine. Danas se oko te pećine nalazi najveći hrišćanski tematski park na Srednjem istoku, koga obilazi preko milion posetilaca godišnje, što predstavlja 50% ukupnih poseta Izraelu.

- Franjevci tamo već dugi niz godina kopaju i prekopavaju, pa su iskopali masu novca i grnčarije, i zaklinju se da je to dokaz postojanja grada Nazareta. Ali sve su to predmeti povezani sa sahranjivanjem pokojnika u grobove.

Bez obzira na izrečene činjenice (koje sveštenstvo prikladno prećutkuje), posetilac današnjeg “Nazareta” može posetiti i sobu u kojoj je Blažena “primila” anđela Gavrila. Vide se Marijina kuhinja i Josifova stolarija. Evo i sobe u kojoj je boravio Isus na povratku iz Egipta, a imamo i mesta gde se rodila devica Marija - ima ih, naravno, nekoliko, ne računajući njeno mesto rođenja devet kilometara dalje, u Seforisu, ili pak u Jerusalimu.

Čudna stvar u svemu tome je da se sva ta presveta mesta nalaze u pećinama. Zar su svetu porodicu sačinjavali trogloditi? Porodica Kremenko? Druga stvar je da su sva ta mesta par metara od izdubljenih grobova, ili su i sama bila pećinski grobovi u ovo ili ono doba. Mesto za sahranjivanje. Budući da jevrejski zakon strogo zabranjuje stanovanje u blizini grobova, moramo pretpostaviti da je ta “primerna jevrejska sveta porodica” u kojoj se rodio Hrist, bila neprekidno u stanju ritualne nečistoće...

Klerici sa “katoličkih univerziteta” rukama, nogama i zubima pokušavaju da nešto iskopaju i dokažu da je postojao grad Nazaret, ali bezuspešno. Tera ih grčevita potreba da dokažu da je njihova ideologija ispravna, ali i silni crkveni novac. Pri tom se obilno služe i prevarama. Zato svaku njihovu izjavu treba uzeti s rezervom i strogo naučno proveriti. Ako nema grada Nazareta iz I veka naše ere, postojanje čudotvornog božanstva Isusa je samim tim dovedeno u pitanje, a onda im je i njihova vera uzaludna. Nije ni čudo da se ogromna vatikanska mašinerija, zvana crkva, bori za svoj opstanak “dokazujući” nedokazivo do zadnje kapi znoja... ili krvi.

Iskopavanja arheologa Michael Avi-Yonah-a kod Cezareje, 1962. godine, otkrila su prvo pominjanje Nazareta na mermernoj ploči u sinagogi u Caesarea Maritima-i. Datirana je u kasni III ili rani IV vek naše ere. On pominje svešteničku porodicu koja se sklonila u Nazaret nakon rata. Verovatno su se sklonili u tamošnje pećine. Sada znamo da se radi o naseljavanju nakon poraza u Bar Kochbar ratu 135 godine. Vrlo je verovatno da su nazvali svoje selo “Nazaret”, odnosno “selo siromašnih”. Pisac Matejevog jevanđelja čuo je za te “svešteničke” porodice koje su se selile u mesto u Galileji koje su nazvali “Nazaret” - i odlučio da upotrebi to ime za svog junaka.

Arheolozi su neke nađene materijalne fragmente na tom mestu i u okolini datirali na nekoliko vekova pre Isusovog vremena i pretpostavili da u stvari pripadaju nekom bivšem i nestalom antičkom naselju - a između tih zadnjih antičkih nalaza i današnjeg doba nema dokaza o kontinuitetu urbanog života na tom mestu, pa tako ni potvrde da je tu postojao neki grad u Isusovo vreme.

Apologeti postavljaju sledeće pitanje (u nedostatku ikakvih materijalnih dokaza): “Kako je moguće da neko izmisli grad koji ne postoji, izlažući se opasnosti da ga raskrinkaju kao varalicu?”

Pitanje bi imalo smisla da su jevanđelja pisali apostoli na području današnjeg Izraela. Oni takvu grešku ne bi načinili, niti bi im to savremenici dopustili. Međutim, jevanđelja su vremenski pisana oko 100 godina nakon Isusovog raspeća, a prostorno daleko izvan Izraela, od strane ljudi koji nisu ni bili apostoli, a po svemu sudeći nisu ni kontaktirali s nekakvim prvobitnim apostolima, nego su to bili pisci koji su slabo poznavali jevrejsku veru (to će vam potvrditi svaki iole upućeniji Jevrej).

Autor jevanđelja “po Mateju” je očigledno pogrešno shvatio reč “Zvaće se nazirej” (Samson - nazirej božji), u Starom zavetu, i greškom izmislio Nazaret: “Zvaće se Nazarećanin”. Vernici su onda izgradili današnji Nazaret.

Današnji Nazaret u stvari je smešten u dolini, okruženoj blagim brežuljcima. Cela regija je karakteristična po ravnicama i blagim uzdizanjima tla, bez ikakvih vrhova ili oštrih klisura. Teren se opravdano naziva kao visoki basen, jer u jednom smeru imamo mnogo nižu ravnicu Esdraelon. Ali nema nikakve sumnje: današnji Nazaret je izgrađen u dolini, a ne na brdu. Čak i srednjovjekovni grad je ispod vrha, zaštićen od vetra. Počevši od 1957. godine, jevrejsko predgrađe, zvano “Nazerat Illit” (“Gornji Nazaret”) izgrađeno je na vrhu brega istočno od grada.

Postavlja se, dakle, pitanje: ne postoji li Nazaret - ne postoji li ni Nazarećanin? Možda je on tek jedan od mnogih samoproglašenih mesija, čiji su mu sledbenici dali nadljudske osobine.

- - - - - - - - - -



Valjda "čega" a ne "ceg". :rida: Pa vidi se. Nisi ovde na intervjuu za posao, nema potrebe da iznosiš detalje iz svog CV-a.

- - - - - - - - - -

Ja sam majmun koji jede banane i kokos, ali porazbijah ove ljude što jedu GMO kobasice, salame, čvarke i paštete od svinjskih creva i tumora, i sataniste koji gutaju GMO mleko puno kravlje krvi i gnoja a nazivaju vegane koji ne piju ničiju krv satanistima. Ja nemam mozga, ali ih derem kao Musa jarca. Razbijam ih kao staru kantu punu svinjske masti, koju će izjesti zajedno sa kobasicama od svinjskih creva i tumora, i belim bubrezima. Je6i ga, krmača se pari sa krmkom, a oni ih oboje zakolju (jer su pročitali u Bibliji da je bog tako rekao) da bi im pojeli polne organe kao rastegnute šnicle i kao bele bubrege. Šta sve nisu radili, čim se nisu sladili. Ko zna kako njima radi mozak koji imaju, preliven krvlju Mojsijevih žrtava sa oltara, prinesenih satani, kad ne mogu da nadgovore mene, majmuna bez mozga. Još je zabrinjavajuće to što oni, sa mozgom (a kupili su svinjski mozak u mesari, i papke, i bubrege, i creva, da se renoviraju), raspravljaju sa nekim ko nema mozga, i kako ih taj bez mozga razbije kao zvečku. Pa kad nemaju šta da kažu na temu onda izmišljaju svakakve laži za njenog postavljača, pišu kako je ovakav i onakav, što nije i kakav nije, kao da ih je zvao da žive sa njim. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.


Tesko kuci koja te ima.Ti si kazna svojim roditeljima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top