Kotao na Pelet

@Ptica kasnilica & Petrovic : peć na drva, a ne parno grejanje. :lol:

@ Petrovic, kako misliš ''drva ne mogu da se kontrolišu''?! Igrom slučaja imam livene radijatore, grejao sam se na naftu (ulje), kao i kombinaciju kamenog uglja i drva. Ubacim u peć gomilu, napunim dobro, ostavim da gori barem 4-5 sata, onda opet tako. Temperaturu podesiš i preko samih radijatora, mislim ne kapiram šta hoćeš reći ''nema načina'' :lol: ali to mi se ne isplati da radim ako sam u jednoj sobi. Što da grejem celu kuću...

Aj, živeli peletičari.



Ja sam mislio centralno grejanje na drva...Meni smeta kod drva to sto moras stalno da pazis da temperatura ne ode preko 100 stepeni,nema sanse da se odrzava konstantna temparatura od npr 65 stepeni u kotlu kao kada se grejes na struju pelet ili gas.Onda to sto moras na svakih 4-5 sati da lozis pa onda ciscenje svakog jutra....Nekada nemam vremena za sve to....Nema unosenja drva,nema prasine i prljavstine od uglja..


Mislim ljudi svasta pisu na internetu,mozda neko ima stvarno problema sa kotlovima na pelet i sa losim peletom....Ja sam kupio sve u kompletu od centrometala i koristim kvalitetniji pelet koji je malo skuplje placao oko 150 e,barem na kesi pise da je drveni i ima sve sertifikate..Cuo sam da ima i neki od 120e ...Barem kod mene je sve radilo do sada odlicno,ama bas nikakvih problema sa sagorevanjem,elektronikom i ostalim stvarima...Za sada sve pohvale za centrometal...
 
Poslednja izmena:
Verujem na reč, ali ovi moji su imali problema, a pukli pojedinačno po 2.000 evra i još se smrzli.

Peć na drva jeste da mora da se založi, ali tu su hepo kocke. Dimnjak se očisti pred svaku sezonu. Peć je mala, koštala je 13.000 dinara. Jedna sobica se zagreje u roku od 30 minuta. Drva bukvalno tinjaju, što znači da jedna cepanica traje i po dva-tri sata. Hrastovina i bukovina u kombinaciji, dosta dugo traje. Malo je ložište.

hit_creme_2.jpg


Na njemu ne može baš da se kuva i peče. na primer ne mogu na njemu da skuvam kafu jer je sporo. Ali mogu da spremim odličnu supicu ili odličan gulaš, ponekad i pečurke sa piletinom. Sve što zahteva tihu vatru.

Na vrh se stavi takozvani ''Štediša'' čunak.

Pepeo svakako koristim kasnije za zemljište i baštu. Nije loše zimi posuti malo i ujutru po ledenom putu ako neće kola da prođu.
 
Ja sam mislio centralno grejanje na drva...Meni smeta kod drva to sto moras stalno da pazis da temperatura ne ode preko 100 stepeni,nema sanse da se odrzava konstantna temparatura od npr 65 stepeni u kotlu kao kada se grejes na struju pelet ili gas.Onda to sto moras na svakih 4-5 sati da lozis pa onda ciscenje svakog jutra....Nekada nemam vremena za sve to....Nema unosenja drva,nema prasine i prljavstine od uglja..


Mislim ljudi svasta pisu na internetu,mozda neko ima stvarno problema sa kotlovima na pelet i sa losim peletom....Ja sam kupio sve u kompletu od centrometala i koristim kvalitetniji pelet koji je malo skuplje placao oko 150 e,barem na kesi pise da je drveni i ima sve sertifikate..Cuo sam da ima i neki od 120e ...Barem kod mene je sve radilo do sada odlicno,ama bas nikakvih problema sa sagorevanjem,elektronikom i ostalim stvarima...Za sada sve pohvale za centrometal...
Koji pelet si koristio po toj ceni, ovde nema jeftnijeg od 160 evra
 
Alfa plam je odlicna.
Surak grije 2x 120 m2 sa jednom peci.
Samo PAZNJA:
Razliciti su tipovi za pelet i drva.
Plus imas samo za grijanje ili i ringle za pecenje.
Vartjanti je mnogo.

A treba razmisliti i o novoj norveskoj
izmisljotini:
Energetski crep:
Zamenis obisni sa tim crepom i imas i grijanje i toplu vodu
 
Poslednja izmena:
Poštovanje, za ovu zimu planiram grejanje na pelet,sprat mi je oko 150m2,sa odličnom izolacijom i pvc stolarijom. Za sad mi je favorit alfa plam como compakt 23kw. Da li je dovoljna snaga za tu kvadraturu i kakav je kvalitet taj alfa kotao? Da li neko ima neko iskustva sa njim?
Unapred zahvalan na odgovoru, srdačan pozdrav
 
Ja ga imam, grejemo oko 180 m2. Uzimaš kotao koji će stajati u prostoriji gde boravite ili u garaži, kotlarnici... ? Kod nas stoji u garaži. Meni lično smetaju zvuci koje proizvodi pa stoga nije u sobi.
 
Ljudi jel moze neko da mi kaze kakav je kotao alfa plam Commo 15.Kupio sam ga i sada u maju mesecu ce majstor da ga postavi.Povrsina grejnog prostora je 75 kvadrata a imam sest velikih radijatora i dva mala.To je sprat kuce pa pitam vas koji imate iskustva jer se ja stvarno ne razumem u ovo.Neko mi kaze da cu sezonu proci sa dve tone peleta neko kaze bez pet necu i vise hocu da skrenem.Unapred zahvalan
 
Ljudi jel moze neko da mi kaze kakav je kotao alfa plam Commo 15.Kupio sam ga i sada u maju mesecu ce majstor da ga postavi.Povrsina grejnog prostora je 75 kvadrata a imam sest velikih radijatora i dva mala.To je sprat kuce pa pitam vas koji imate iskustva jer se ja stvarno ne razumem u ovo.Neko mi kaze da cu sezonu proci sa dve tone peleta neko kaze bez pet necu i vise hocu da skrenem.Unapred zahvalan

najbolji proračun za potrošnju peleta ti je prosečna potrošnja drugih energenata za grejanje tog prostora ranije...dobar pelet 1 tona menja 4 kubika drva, ili tonu uglja, ili 500 litara lož ulja.
 
Da li neko ima kotao na pelet Metalac Ostojić ili Jovan ili Biodom? Kupujem kotao na pelet,pa sam u dilemi koji. Distributeri po običaju hvale svako svoj kao najbolji. Zanimaju me lična iskustva korisnika.
Hvala puno unapred......
 
commo compact 24, grejemo 180 m2 dobro izolovane kuće, potrošnja 3-3,5 tone kvalitetnog peleta za sezonu
Postovanje,
na koju snagu vam je podesen kotao ? Mi smo uzeli commo compact 23kw, pocetnici, jos uvek ucimo kako da radimo sa kotlom, kotao je u kotlarnici/ garazi, kuca je van grada, izdvojena, nema izolacije ali je od siporexa, grejna povrsina je manja od 70m2 (7 radijatora) imamo sobni termostat, serviser je sve to podesio kad je ugradjivao, temp u sobi na 24C, sam se pali gasi, sve je to lepo za sad osim sto je potrosnja peleta cini mi se velika, obzirom da zima nije ni pocela jos, on potrosi rezervoar (45kg)za nekih 12-15 sati. Pelet smo kupili koji su nam prodavci kotlova preporucili a vecina je rekla da je Bioenergy najbolji te smo njega i uzeli 4 tone. Ne znam sta bi smo mogli da uradimo da smanjimo potrosnju, za sad je smanjena sobna temperatura na 23C Sa ovom potrosnjom jos cemo morati i da dokupimo pelet.
Hvala unapred
 
Treba smanjiti zadatu temperaturu u kotlu, fabrički je na 65 mislim, a mi držimo na 55. Potrošimo džak na dan od 15 kg
Pre desetak dana nam se resetovao kotao i podigla se ta temperatura, pa je za prepodne potrošio više od džaka i grejalo je kao ludo.
 
I Ima podešavanje temperature u prostoriji gde se nalazi kotao. Fabrički je na 18 stepeni, pa ako je hladnije u toj prostoriji, on se pali bez obzira na zadatu temperaturu u sobi. Tu temperaturu za prostoriji gde je kotao isto treba podesiti na 10 stepeni ili koliko već misliš da nikad neće pasti.
 
Срби не би били Срби... Елем, тона пелета у европи кошта око 60-80 евра. Чим кренуло масовно људи да прелазе на котлове на пелет, кренула је и цена горе. Безобразлук. Па ја ћу да увозим тај пелет и има да се обогатим и плус има да буде квалитетом 10 х бољи од ових безобразних који продају смеће за 160 евра. Реално, не исплати се са том ценом, тј СРПСКОМ ценом...
 
Zdravo narode,pre svega da pozdravim sve dobre ljude koji dele svoja iskustva sa ostalima i svoje savete.Ja koristim Commo 15 i za sada je sve ok samo me zanima da li neko moze da mi pomogne i da mi objasni kako da smanjim kolicinu potrosnje peleta.Merio sam i na svakih sedam sekundi on ubacuje pelet i to u bilo kom rezimu rada od 1 do 5 pa ako neko moze da mi objasni sta i kako to da resim.Unapred hvala
 
Ma gas i gotovo. Kakav crni pelet. To su krsevi od uredjaja. Svaki. Samo gledam ljude kako se muce sa time. Kao da je neki majstor Mile dipl ing pravio sve te kotlove. Elektronika uzas, malo malo pa se nesto poremeti. Drugo, ti treba da budes dipl ing i da citas uputsvo od 50 strana u kojem je 60 posto dijagram i shematika samog kotla.Pogotvu kada vidim da pise cirilicno :"CET".To je samo za ove fanove sto ubacuju karburator od be em vea u fice...Ti ljudi moraju da skapiraju ako oni obozavaju te zezancije ne treba i korisnik toliko da se udubljuje. Da ne pricam o crkavanju i odrzavanju. Sve to moras da vadis, cistis svakih par dana. I na kraju opet zoves servisera koji dodje i lepo te izuje iz cipela.- naravno kad dodje, do tada lepo gunj, pokrijes se, uzmes neki stap i dzaras po gorioniku.
 
Ma gas i gotovo. Kakav crni pelet. To su krsevi od uredjaja. Svaki. Samo gledam ljude kako se muce sa time. Kao da je neki majstor Mile dipl ing pravio sve te kotlove. Elektronika uzas, malo malo pa se nesto poremeti. Drugo, ti treba da budes dipl ing i da citas uputsvo od 50 strana u kojem je 60 posto dijagram i shematika samog kotla.Pogotvu kada vidim da pise cirilicno :"CET".To je samo za ove fanove sto ubacuju karburator od be em vea u fice...Ti ljudi moraju da skapiraju ako oni obozavaju te zezancije ne treba i korisnik toliko da se udubljuje. Da ne pricam o crkavanju i odrzavanju. Sve to moras da vadis, cistis svakih par dana. I na kraju opet zoves servisera koji dodje i lepo te izuje iz cipela.- naravno kad dodje, do tada lepo gunj, pokrijes se, uzmes neki stap i dzaras po gorioniku.
Kod mene u kući kotao na pelet savršeno radi. Moraju se poštovati pravila ugradnje i održavanja i onda nema problema. Svaki dan jednu šipkicu pomeriš desetak puta napred-nazad, četkom kao za flaše prođeš tri puta kroz tri kanala, usisaš pepeljaru sa usisivačem za pepeo...maksimalno 3 minuta posla.
Ako tako održavaš peć, nema problema sa njenim radom. Ali ljudi peć ne čiste po dve nedelje i onda nije dovoljno ovakvo čišćenje.
Kod mene to funkcioniše evo već treću sezonu.
 
Kod mene u kući kotao na pelet savršeno radi. Moraju se poštovati pravila ugradnje i održavanja i onda nema problema. Svaki dan jednu šipkicu pomeriš desetak puta napred-nazad, četkom kao za flaše prođeš tri puta kroz tri kanala, usisaš pepeljaru sa usisivačem za pepeo...maksimalno 3 minuta posla.
Ako tako održavaš peć, nema problema sa njenim radom. Ali ljudi peć ne čiste po dve nedelje i onda nije dovoljno ovakvo čišćenje.
Kod mene to funkcioniše evo već treću sezonu.
To samo mi i smeta. Samo treba da svaki dan provlacis gumificnu kroz cincilator i struzes, i da ocistis reformator pneumatike i da samo pripazis na instalaciju turbulatora i gumificne i onda si okej do sledeceg servias (placenog po radnom satu :)).
 

Back
Top