Kuda za vikend?!

Da li je neko od vas boravio na Rancu Platan na Fruskoj Gori? Deluje fantasticno..cena je verovatno nesto jaca ali Boze moj..ne ide se svaki dan! I ono sto me jos zanima je da li je neko boravio u Stanisicima, u etno selu i tmo nocio? Ne mogu da verujem da jedna institucija kao sto je to selo nema sajt za hotel Pirg tako da nema ni cenovnika niti izgleda soba..
 
Da li je neko od vas boravio na Rancu Platan na Fruskoj Gori? Deluje fantasticno..cena je verovatno nesto jaca ali Boze moj..ne ide se svaki dan! I ono sto me jos zanima je da li je neko boravio u Stanisicima, u etno selu i tmo nocio? Ne mogu da verujem da jedna institucija kao sto je to selo nema sajt za hotel Pirg tako da nema ni cenovnika niti izgleda soba..

pogledaj ovo...ja ne znam da li je to konkretna ponuda za hotel Pirg koji tebi treba,ali ja sam to uspela da izgooglam :)

http://www.booking.com/hotel/ba/ethno-village-stanisici-pirg.sr.html
 
Hvala, Jelena!! Hotel je uredno RASPRODAT!!!

Pazi ovako...ako si pokusao da ga rezervises preko booking.com,moze da se desi da dobijes informaciju da je rasprodat...booking.com nema uvek kompletan hotel na raspolaganju za rezervisanje...
U stvari...pozovi direktno hotel (ako vec nisi) mi smo tako prosle godine rezervisali hotel u Solunu iako je booking.com rekao da nema mesta :)
 
Zvao, rasprodato!! Cak i ovaj gore Ranc Platan sto sam pomenuo je rasprodat za ovaj vikend, a i sledeci. Eto, nema covek gde za vikend :D
Nego, jel neko vikendovao na Divcibarama? kakva je planina? Ima li suma za setnju i tako to? Mi bi prespavali subotu na nedelju pa sada kopam smestaj..nasao sam neki Divcibarski Zamak, ne znam da li je neko od vas bio u njemu, kakav je, kakve su sobe? Cene i nisu nesto strasne..za jednu noc cemo preziveti..
 
Malo kasno, ali mozda bude od pomoci.. :)
Divcibare su prilicno pitoma planina. Odlicne su za setnje po zimzelenim sumama i livadskim prostranstvima. U okolini se nalazi kanjon Crne reke i vodopad Skakalo, ali ove lokalitete bih preporucio nesto iskusnijim posetiocima, planinarima i sl. Divcibarski zamak je odlican, tu je i Markov konak, hotel Balkanija, renovirani Maljen, mnostvo vikendica sa jeftinim cenama najma.
Trenutno je palo dosta snega i radi velika ski staza.
Sta reci osim da je u pitanju najbliza prava planina od Beograda. Dobrodosli :)
 
danas, 1. maja, porodicno na izlet. bgd, deliblato, jasenovo-karas, bela crkva-glavno jezero, stara palanka, bgd. sve je bilo fino, svuda je narod dobar, raspolozen, slavi. primedba je na onaj najveci restoran na jezeru, sto mu na stolicama tapacirung sa natpisom arilje beograd. rucali smo, ok, ali ne daju fiskalni racun i kradu oko 20%. supruga mi nije dala da se svadjam, hvala joj. ali sam onome na kasi rekao da znam da su me pokrali. dakle restoran ima najbolju bastu, ali kradu, pa zaobidjite. kad malo bolje razmislim bela crkva i glavno jezero daleko je za bled ugodjaj
 
Za neke kraće varijente, ako ste vremenski ograničeni predlažem Zornića kuću. Evo naših utisaka:
U mestu Baćevac kod Barajeva, na svega tridesetak kilometara od Beograda, nalazi se predivna oaza u koju se uvek možete skloniti od gradske vreve. Zornića kuća je bila mnogo više nego što smo očekivali.
Stigli smo oko 11 pre podne. Jedino što smo u prvom momentu videli bio je veliki uredjeni parking.
zornica-kuca-panorama-1024x164.jpg

Pre dolaska brinuo nas je prilaz jer smo dolazili sa jednom dvomesečnom bebom i jednim dečakom od 2 godine. Ipak, parking nije jedino što je ovde lepo uređeno tako da problema nije bilo.Prilazeći Zornića kući ugledali smo farmu ovaca sa jedne strane i konje sa druge. Shvatili smo da je ovo domaćinstvo pomalo atipično i da se dosta razlikuje od domaćinstava (etno sela) koje smo posetili ranije. Prva velika razlika je bila površina na kojoj se prostire.
zornica-kuca-prednji-deo-1024x768.jpg


Restoran je razdvojen na nekoliko delova pa vaše mesto može biti u dvorištu kuće, na nekoj od terasa ili iza same kuće, u delu koji gleda na zoološki vrt i konake. Kafa se služi "po starinski", u fildžanima i uz nezaobilazni ratluk. Na meniju je nekoliko desetina vrsta rakija, od domaće rakije od zove, preko šljive i dunje, pa sve do travarice sa Peštera.



 
Poslednja izmena od moderatora:
Rtanj. Vidim da je neko pomenuo i smestaj u Balasevicu koji od ove godineima bazen jedino im hrana nije za pohvalu. Lepo je spojiti sa obilaskom Felix Romuliane koja je pod zastitom Uneska. Mozete produziti i do Zajecara tamo u muzeju cete videti sve od predmeta koji su nadjeni. Od Beograda Rtanj je blizu, oko dva sata voznje. Planina je zaista lepa.
 
Rtanj. Vidim da je neko pomenuo i smestaj u Balasevicu koji od ove godineima bazen jedino im hrana nije za pohvalu. Lepo je spojiti sa obilaskom Felix Romuliane koja je pod zastitom Uneska. Mozete produziti i do Zajecara tamo u muzeju cete videti sve od predmeta koji su nadjeni. Od Beograda Rtanj je blizu, oko dva sata voznje. Planina je zaista lepa.
 
Vodopad Veliki Buk, Lisine, u blizini ima istoimeni restoran i smestaj, na par kilometara je i manastir Manasija, Resavska pecina,

Ili u blizini svega navedenog je i banja Sisevac, nadomak Ćuprije i Paracina je sve, odlicna priroda za setanje, ima svasta da se u tom kraju obidje, manastiri, vodopadi, pecine, itd


Salasi, mi smo konkretno bili u Čeneju, salas 137, malo je skuplji, al bilo nam je lepo, u blizini NS, Petrovaradinska tvrdjava itd itd

Divcibare, za setnje 10+


Sve je to u blizini BG, manje vise
 

Back
Top