Rajić: Plate manje nego u dve trećine afričkih zemalja

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.706
novac-3-.jpg


"Ovakvi rezultati pokazuju da koncepciju razvoja ekonomije u Srbiji treba pod hitno preispitati jer je Srbija po stanju u ekonomiji na nivou srednjerazvijenih afričkih zemalja u kojima vlada bezakonje i korupcija", ocenio je Rajić.


http://rs.n1info.com/a249134/Biznis/Plate-manje-nego-u-dve-trecine-africkih-zemalja.html

Zivote Skote, pa zar smo toliko otisli u K :think: bravo Alek!
 
Nije to nikakvo cudo,jer mi jos od 1945 god.imamo trziste koje regulise drzava svojim intervencijama,a to znaci da nam trziste nije slobodno;ne radi po principu potraznje i ponude.Kako stoje stvari mi cemo jos vise propadati i licno mislim,gledajuci susedne republike da je to sve namerno uradjeno sa strane.Verovao sam naivno da ce ovi zadnji predsednicki izbori izneti nekog novog kandidata na pol.sceni Srbije sa nekim novim i zdravim idejama,ali bas sam bio naivan.Ne vidim da se ovakvim potezima vlasti moze ista dobro ocekivati.Oni kad nesto objave,meni je jasno da rade lose,ali to sto je meni jasno nije nikako jasno ovima koji su glasali za takvu politiku.Mislim da smo na putu za totalnu katastrofu.
 
Nije to nikakvo cudo,jer mi jos od 1945 god.imamo trziste koje regulise drzava svojim intervencijama,a to znaci da nam trziste nije slobodno;ne radi po principu potraznje i ponude.Kako stoje stvari mi cemo jos vise propadati i licno mislim,gledajuci susedne republike da je to sve namerno uradjeno sa strane.Verovao sam naivno da ce ovi zadnji predsednicki izbori izneti nekog novog kandidata na pol.sceni Srbije sa nekim novim i zdravim idejama,ali bas sam bio naivan.Ne vidim da se ovakvim potezima vlasti moze ista dobro ocekivati.Oni kad nesto objave,meni je jasno da rade lose,ali to sto je meni jasno nije nikako jasno ovima koji su glasali za takvu politiku.Mislim da smo na putu za totalnu katastrofu.

Sve ce to Plebs pozlatiti.
 
Nije to nikakvo cudo,jer mi jos od 1945 god.imamo trziste koje regulise drzava svojim intervencijama,a to znaci da nam trziste nije slobodno;ne radi po principu potraznje i ponude.Kako stoje stvari mi cemo jos vise propadati i licno mislim,gledajuci susedne republike da je to sve namerno uradjeno sa strane.Verovao sam naivno da ce ovi zadnji predsednicki izbori izneti nekog novog kandidata na pol.sceni Srbije sa nekim novim i zdravim idejama,ali bas sam bio naivan.Ne vidim da se ovakvim potezima vlasti moze ista dobro ocekivati.Oni kad nesto objave,meni je jasno da rade lose,ali to sto je meni jasno nije nikako jasno ovima koji su glasali za takvu politiku.Mislim da smo na putu za totalnu katastrofu.

A šta očekivati kad dozvoljavamo ljudima sa tačno 0 sati radnog staža u realnom sektoru da nam vode zemlju ... Nadao sam se da će doći do neke promene na ovim izborima ali nažalost narod je svoje rekao i predao čelu spiralu vlasti jednom čoveku jednoumlje će se nastaviti od strane onih koji nebi smeli ni da se nalaze tu gde jesu a kamoli da imaju apsolutnu vlast ..
 
A šta očekivati kad dozvoljavamo ljudima sa tačno 0 sati radnog staža u realnom sektoru da nam vode zemlju ... Nadao sam se da će doći do neke promene na ovim izborima ali nažalost narod je svoje rekao i predao čelu spiralu vlasti jednom čoveku jednoumlje će se nastaviti od strane onih koji nebi smeli ni da se nalaze tu gde jesu a kamoli da imaju apsolutnu vlast ..
Da...predao mu je narod vlast ponovo i ponovo pokazao i dokazao da demokratija po principu,,jedan covek-jedan glas' nije ni izbliza najbolji sistem po kojem drustvo treba da funkcionise.Nekada davno su drustvima upravljala veca staraca,jer se logicno smatralo da im mudrost koju su stekli kroz godine zivota daju nekakav legitimitet i garanciju da ce drustvo voditi ka miru i progresu svake vrste.Onda su nastale slozenije drustvene zajednice i plemenski zivot se zamenio poljoprivredom i zanatstvom,a veca staraca su zamenili vlasnici velikih poseda.Veliki posedi su postali vremenom kombinacija mnogih velikih poseda pa je nastala drzava koju je trebala braniti vojska,policija,potreba se javila za sudijama,pisarima,poreznicima,lekari su bili potrebniji vise nego ranije i javili su se neki mislioci koji su videli anomalije takvih drzava i drustava u njima te su trazili svoje ,,mesto pod suncem".Kako je vlast igracka sa kojom bi se mnogi voleli igrati,tako su nastali vremenom sistemi za izbor onih koji bi bili po volji naroda i u intersu opstanka i progresa drzave.Grci su probali resiti neke probleme glasanjem,ali rezultate su ponistili vlastoljupci koji su mislili da se za vlast ne treba izboriti glasnjem,nego macem i kopljem.Stari Rim je tkdj.bio isao tim putem,a za vlast su se krvlju borili i u starom Egiptu,Persiji i Kini.Glasanje nije bilo opcija koju su smtarali ucinkovitom.Vreme se menjalo i sa prvom industrijskom revolucijom neizostavno se iznelo na povrsinu pitanje modela glasanja te se lako doslo do zakljucka da bi model,,jedan covek-jedan glas"bio po volji mnogima.Nije se islo dublje u analizu ovog modela i danas se on,na zalost svih postenih,vrednih i umnih ljudi,razvio u nakaradno cudoviste.Ovaj sistem glasanja (jedan covek-jedan glas) po kojem dobijamo vlast, favorizuje pokvarene,dovitljive,neradnike i lopuze svake vrste.Glupih ima vise nego pametnih,ovi to znaju i obilato koriste kako bi na kraju price posle glasanja dobili vlast i sa njome mogucnost menjanja zakona i licni pristup budzetu kojeg pune isti oni glupaci koji su ih i doveli na vlast!!!!!!Vlast koja misli prvenstveno na sebe,a skoro pa nista za narod.Kada se prigovara ovakvom modelu glasanja,vlast se poziva na stare Grke i njihova glasnja;kazu,,glasalo se jos u vremenima davne, stare Grcke"a namerno presucuju da je drustvo stare Grcke bilo robovlasnicko drustvo....dakle,bilo je NEPRAVEDNO!!!Obrazovanje je teebalo da prosvetli ljude i oni bi trebali kada postanu punoletni zrelije i bolje upravljati drustvom nego njihovi raniji predhodnici;dakle,trebali bi videti greske,ispravljati ih i postaviti nove modele.Medjutim,to se nikako ne desava.Zasto???Da li je i obrazovanje dirigovano u korist vlasti??? Obrazovanje kakvo danas imamo,a to je tzv.pruski model (gde se uvek cuti starijem od sebe i uopste se ne sme posumnjati u napisano u knjigama kao niti dirnuti u autoritet i nepogresivost predavaca-preslikana u blazoj varijanti obuka regruta kod Prusa) ,dozivelo kroz 20.vek neka blaza reformisanja da bi se na kraju i mediji ukljucili u,,edukaciju"glasackog tela.Medijima se prepustila edukacija sirokih narodnih masa (o tome pisu npr.Protokoli Sionskih mudaraca iz davne 1903.god.)tako da mi danas imamo model vladavine gde takvi bez dana radnog staza i sa laznim diplomama sa privatnih fakulteta vode narod i drzavu.Rezultate vidimo,a na zalost oni se mogu samo krvlju na ulicama prepraviti.Borba za vlast nije borba za licni materijalni prosperitet,nego potreba za opstankom i napretkom uopste.To tek mnogi trebaju da shvate.
 

Back
Top