Sta znaci biti Hriscanski vernik

A odakle tebi saznanje sta su i kako glase bozije zapovesti. Tebi je neko, naravno pop, usadio da postoji bog i ti u to verujes, zar ne? Bez hriscanskih popova i Biblije ne bi bilo ni hriscanstva.

Totalno si pogresno ukapirao sta sam napisao. I malo edukacije na temu ti ne bi skodilo: deset, tzv. bozjih zapovesti, su zapravo skracena verzija prvog (istoriji poznatog) pisanog Zakonika: Hamurabijevog Zakona, koji je upravo i imao cilj, kao i svaki Zakon, da zavede red, da spreci ubistva, kradje, i sveopsti haos. I te "zapovesti" (zovi ih kako god hoces) i dan danas su implementirane u Zakonima svih zemalja na planeti, i naravno, treba da budu moralni kod svakog coveka - to su stvari koje se uce kod kuce.

I post je bio upucen upravo paradoksu koji prave oni koji su ta pravila, taj moralni ljudski kod, proglasili za "Bozje zapovesti", i propovedaju ih kao takve, koriste ih kao neku vrstu svog ustava, a zapravo, uglavnom se ne pridrzavaju toga. Onima, koji su napravili tu Bibliju, koja je u potpunoj suprotnosti sa tih deset postulata ponasanja.
Kao kada doneses Zakon koji je u suprotnosti sa Ustavom. I zaboravis potpuno na Ustav, a drzis se Zakona kao pijan plota.
 
Poslednja izmena:
Vidi se i iz orbitalne stanice.
Ko visoko leti nisko pada.

Šta farbaš slova kao malo dete?
Mnogima je neophodno da se po nesto i nacrta i pomogucnosti oboji. Jedino tako miogu da razumeju stvarnost.

Apsolutno me ne zanimaju ni Isus ni hrišćanske crkve. A šta ti imaš sa tim? Mislim šta te briga šta mene zanima. Naravno da me zanima bog. Bog i Isus nemaju ništa zajedničko.
Pa, ako te ne interesuju zasto se lomatas oko njih.

Sve se ovo može preduprediti zdravom ishranom. Postoji prevencija. Ništa od ovoga ne može snaći čoveka koji se zdravo hrani. Vegani ne mogu dobiti kamen u bubregu. Ako piješ coca colu moraš ga dobiti i dobićeš pre ili kasnije. Kao i sve drugo što si pobrojao. Odsecanje prepucija je pretvaranje ljudi u stoku, jer im se tim činom zatvaraju gornje čakre.
Bez proteina zivotinjskog porekla nema zdravog tela. Da si u pravu i lavovi bi pasli travu. Za covekov organizam neophodno je da konzumira hranu i biljnog i zivotinjskog porekla.

Nemam ništa protiv da svako odabere šta će da jede. Ali da je čovek svaštojed, a naročito mesojed, on bi uživao u tome da lovi svojim zubima i noktima, i da jede sirovo meso. Naprotiv, on ga termički obrađuje i začinjava, jer mu se ne sviđa njegov prirodni ukus. Sve životinje u prirodi se hrane sirovo. Jedino čovek kuva ili peče. Svako se prilagođava, ali niko osim čoveka ne peče i ne kuva hranu.
Odavno su prosla vremena kada je covek ziveo primitivno, a posebno kada je lovio svojim noktima i zubima. Sta vise, covek je jedino zivo stvosrenje na ovoj zemlji koje rukuje vatraom. Zato se on i hrani raznovrsno - i vocem i povrcem i mesom, tj. hranom zivotinjskog porekla.

“Ignoramus et ignorabimus” - ne znamo i nećemo znati... ko je i zašto stvorio sve što nas okružuje. Čovek kao primat iz reda sisara je nevažan za kreaciju. I nema nikakve veze sa ovom temom.
Ta bozanstva na koja se pozivas svakakio nisu. Da li sunecenje i prepuciji imaju veze sa ovom temom? Naraavno da nemaju, ali si ti ipak pokrenuo to pitanje.



(
 
Poslednja izmena:
Totalno si pogresno ukapirao sta sam napisao. I malo edukacije na temu ti ne bi skodilo: deset, tzv. bozjih zapovesti, su zapravo skracena verzija prvog (istoriji poznatog) pisanog Zakonika: Hamurabijevog Zakona, koji je upravo i imao cilj, kao i svaki Zakon, da zavede red, da spreci ubistva, kradje, i sveopsti haos. I te "zapovesti" (zovi ih kako god hoces) i dan danas su implementirane u Zakonima svih zemalja na planeti, i naravno, treba da budu moralni kod svakog coveka - to su stvari koje se uce kod kuce.

I post je bio upucen upravo paradoksu koji prave oni koji su ta pravila, taj moralni ljudski kod, proglasili za "Bozje zapovesti", i propovedaju ih kao takve, koriste ih kao neku vrstu svog ustava, a zapravo, uglavnom se ne pridrzavaju toga. Onima, koji su napravili tu Bibliju, koja je u potpunoj suprotnosti sa tih deset postulata ponasanja.
Kao kada doneses Zakon koji je u suprotnosti sa Ustavom. I zaboravis potpuno na Ustav, a drzis se Zakona kao pijan plota.
Po svoj prilici nisi shvatdio sta sam te pitao. A pitanje je bilo veoma jednostavno i lako za odgovor.

Igra pokvarenih telefona.
 
Ko visoko leti nisko pada.

Mnogima je neophodno da se po nesto i nacrta i pomogucnosti oboji. Jedino tako miogu da razumeju stvarnost.

Pa, ako te ne interesuju zasto se lomatas oko njih.

Bez proteina zivotinjskog porekla nema zdravog tela. Da si u pravu i lavovi bi pasli travu. Za covekov organizam neophodno je da konzumira hranu i biljnog i zivotinjskog porekla.

Odavno su prosla vremena kada je covek ziveo primitivno, a posebno kada je lovio svojim noktima i zubima. Sta vise, covek je jedino zivo stvosrenje na ovoj zemlji koje rukuje vatraom. Zato se on i hrani raznovrsno - i vocem i povrcem i mesom, tj. hranom zivotinjskog porekla.

Ta bozanstva na koja se pozivas svakakio nisu. Da li sunecenje i prepuciji imaju veze sa ovom temom? Naraavno da nemaju, ali si ti ipak pokrenuo to pitanje.



(

Tvoj moto? Što ovde citiraš svoj CV? Nisi na intervjuu za posao.

Jeste, potrebno je, recimo tebi. Šta je to „pomogucnosti“ i „miogu“? Nikad čuo. Što ti se tresu ruke?

Zato što me praznoglavci prozivaju da sam vernik, a ja volim da se rugam svima.

Ja sam vegetarijanac od 22-ge, a vegan u zadnjih 10-tak godina, nisam se razboleo godinama, imam 40+ i izgledam kao maturant. Zadnji put sam imao povišenu temperaturu 1988. godine, u višim razredima osnovne škole. A svinjožderi oko mene jadni i bolesni. Znači nije tačno. Lavovi su predatori, a predatori ne konzumiraju biljke. Travu pasu preživari. To znaju deca u osnovnoj školi. Uči se u predmetu poznavanje prirode i društva.

Čovek nikada nije živeo primitivnije i protivprirodnije nego danas. A svojim noktima i zubima nije lovio nikada ništa. Čovek ima 11 puta manji želudac od tela i jako duga creva, da bi dugo vario biljnu hranu, dok mačke i psi imaju tri puta kraći želudac od tela i kratka creva, da što pre izbace otrovno živo meso. Niko od ljudi ne jede sirovo meso, ono ga ne privlači, prema tome čovek nije mesojed po prirodi.

Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova je jedini bog u svemiru. Sunete se samo krmci. A njih slede još veči krmci. Mani prozivke na ličnoj osnovi, da ne odu predaleko, jer svakako nisi veći provokator od mene.

* * *

Svinjožder muči svinju...


Ako posle ovoga i dalje budu jeli svinjetinu - onda su stvarno svinje. Tačka.
 
Tvoj moto? Što ovde citiraš svoj CV? Nisi na intervjuu za posao.

Jeste, potrebno je, recimo tebi. Šta je to „pomogucnosti“ i „miogu“? Nikad čuo. Što ti se tresu ruke?

Zato što me praznoglavci prozivaju da sam vernik, a ja volim da se rugam svima.

Ja sam vegetarijanac od 22-ge, a vegan u zadnjih 10-tak godina, nisam se razboleo godinama, imam 40+ i izgledam kao maturant. Zadnji put sam imao povišenu temperaturu 1988. godine, u višim razredima osnovne škole. A svinjožderi oko mene jadni i bolesni. Znači nije tačno. Lavovi su predatori, a predatori ne konzumiraju biljke. Travu pasu preživari. To znaju deca u osnovnoj školi. Uči se u predmetu poznavanje prirode i društva.

Čovek nikada nije živeo primitivnije i protivprirodnije nego danas. A svojim noktima i zubima nije lovio nikada ništa. Čovek ima 11 puta manji želudac od tela i jako duga creva, da bi dugo vario biljnu hranu, dok mačke i psi imaju tri puta kraći želudac od tela i kratka creva, da što pre izbace otrovno živo meso. Niko od ljudi ne jede sirovo meso, ono ga ne privlači, prema tome čovek nije mesojed po prirodi.

Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova je jedini bog u svemiru. Sunete se samo krmci. A njih slede još veči krmci. Mani prozivke na ličnoj osnovi, da ne odu predaleko, jer svakako nisi veći provokator od mene.

* * *

Svinjožder muči svinju...


Bolje reći ljudska svinja muči pravu svinju, da bi pre smrti doživela što više straha i sve svoje strahove nabila u mišiće. Nečovek koji je muči voli da u sebe unosi strahove. Kad čovek kolje stoku ili živinu, recimo kravu, svinju ili kokoš, nesrećna životinja sav svoj strah nabija u mišiće; i sad treba jesti to meso. Pih. Da ne govorimo o klanicama koje rade „linijski“, gde se svinje ubijaju po redosledu i gledaju nasilnu smrt drugih svinja. I nemojte da dozvolite da vas neko slaže da je, recimo, konjska kobasica zdrava... Ja još nisam čuo da je neko ubio mladog i zdravog konja zbog kobasice. Ne, nego uvek ubiju mrcinu od matorog i bolesnog konja... ili on ugine pa ga prodaju u mesaru. A da ne govorimo o Kinezima, koji imaju Kinesku četvrt, ali nemaju kinesko groblje, jer mrtvi Kinezi završavaju u njihovim restoranima; pa kad neko naruči govedinu - dobije meso od Kineza. Šta ćete, sami sebe doživljavaju kao (i smatraju se za) govedinu. Bilo bi smešno da nije žalosno... :( :( :( Fuj.

Predlažem svim GMO svinjožderima, naročito ljudima-svinjama, koji se kao kanibali hrane mesom sopstvene (u ovom slučaju svinjske) životinjske vrste, da obavezno odgledaju ovaj izvanredan film:

Ako posle ovoga i dalje budu jeli svinjetinu - onda su stvarno svinje. Tačka.
Galimatias. Sve skupa - smuti pa prospi. Mozda si ovo negde procitao? .
 
Ti zaista zadivljujes vrhunskim balkanskim primitivizmom. Ali, ako ti se svidja da si Prdomatijas, zadovolji svoju neishranjenu licnost.

Ja sam žitelj Novog Sada, a Novi Sad i Vojvodina se nalaze u Srednjoj Evropi, a ne na Balkanu. Evo dokaza:

Balkan.jpg


Ovo su granice Balkana. Videli smo da ne znaš biologiju, jer si govorio o ljudima koji pasu travu, iako samo preživari pasu travu, te da to ne čini nijedno ljudsko biće. A evo sada vidimo da ne znaš ni geografiju. :rida:

Bolje ti je pokrij se ušima i ućuti, jer ako ovako nastaviš ispostaviće se da ne znaš apsolutno ništa, da si glup kao noć i prost kao pasulj. :dash:

Ti si prdomatijas (odgovor na tvoj galimatijas); prdiš u bure i inhaliraš sinuse.
farting_smiley.gif
Tvoja stvar. Nemoj da gnjaviš ljude ovde svojim problemima, koji nikoga ne zanimaju. I sakrij svoju nekompletnu ličnost. A i nije tema. Razguli odavLENKA. :cepanje: Vidiš da si rasterao sve diskutante.
 
Мрзети било шта је грех по хришћанству.

Не говориш истину. Мрзети свој грех и гневити се на њега није грех, као што ни свако убиство није зло. Праведни гнев није грех, јер осећање праведног греха је карактеристика истинске љубави.
 
Не говориш истину. Мрзети свој грех и гневити се на њега није грех, као што ни свако убиство није зло. Праведни гнев није грех, јер осећање праведног греха је карактеристика истинске љубави.

Ubistvo nije zlo? Au majstore ala si ti zastranio. :besna:
 
Zastranili ste svi....

Toliko ostrascenosti medju vernicima od kojih vajde nema.


Ateista sam , ali postujem vrednosti, a od ateista se kao ocekuje sklonost ka rusenju i nepostovanju...

Umesto da se sacuva drustvo i vrednosti , da i vernici pomognu da se vrednosti odrze i zastite, od njih samo otupljena molitva....
Rusi se i ucenjastvo i sve sto je vredno, a mase se novim vrednostima kao da su stvarno vrednosti...
A laz su , svi to vide i put ka moci i srebru....ili zlatu , kako vam volja...


Dushe pravoslavnih su potpale pod pricu o mrznji muslimana i Arapa, i postale iste....
Energicne, alave, zilave, ponosne na britkost u reakcijama, a ne mirnocom i jasnocom vizije...
Nigde vizije osim televizije...

Nema nigde vise ni srama , a ni poniznosti.....

Mole se bogu kao da je genie iz boce, a u sebi su veci od njega....
Tu velicinu crpu iz njegovih reci, ali to nisu njegove reci , to su njihova tumacenja, okrenuta svaka rec po hiljadu puta...

Ne treba vidovit biti pa videti da ce Srbija biti retko naseljena i jadom ojadjena, kao laka meta svakoj brojnijoj i vojsci i narodu....

Jos je rano da bude ocigledno?

Treba li vernici jos malo da otrpe da im se i svete kuce, koje zovu Crkve jos vise ispune dokazima , zivim ljudima koji cine svoje u Bozijoj kuci...
Treba li nevernik koji naukom gleda svet da vidi nesto sto oci vernika ulepsavaju....i kriju od srca....

Ako Srbiju budu branili oni koji od nje imaju najvise, nece je niko braniti....

A vi se i dalje trudite da od nje imaju najvise oni koji se dohvate za najvise....
 
Zastranili ste svi....

Toliko ostrascenosti medju vernicima od kojih vajde nema.


Ateista sam , ali postujem vrednosti, a od ateista se kao ocekuje sklonost ka rusenju i nepostovanju...

Umesto da se sacuva drustvo i vrednosti , da i vernici pomognu da se vrednosti odrze i zastite, od njih samo otupljena molitva....
Rusi se i ucenjastvo i sve sto je vredno, a mase se novim vrednostima kao da su stvarno vrednosti...
A laz su , svi to vide i put ka moci i srebru....ili zlatu , kako vam volja...


Dushe pravoslavnih su potpale pod pricu o mrznji muslimana i Arapa, i postale iste....
Energicne, alave, zilave, ponosne na britkost u reakcijama, a ne mirnocom i jasnocom vizije...
Nigde vizije osim televizije...

Nema nigde vise ni srama , a ni poniznosti.....

Mole se bogu kao da je genie iz boce, a u sebi su veci od njega....
Tu velicinu crpu iz njegovih reci, ali to nisu njegove reci , to su njihova tumacenja, okrenuta svaka rec po hiljadu puta...

Ne treba vidovit biti pa videti da ce Srbija biti retko naseljena i jadom ojadjena, kao laka meta svakoj brojnijoj i vojsci i narodu....

Jos je rano da bude ocigledno?

Treba li vernici jos malo da otrpe da im se i svete kuce, koje zovu Crkve jos vise ispune dokazima , zivim ljudima koji cine svoje u Bozijoj kuci...
Treba li nevernik koji naukom gleda svet da vidi nesto sto oci vernika ulepsavaju....i kriju od srca....

Ako Srbiju budu branili oni koji od nje imaju najvise, nece je niko braniti....

A vi se i dalje trudite da od nje imaju najvise oni koji se dohvate za najvise....

ozbiljna propoved :ok:

:respekt:
 
Veoma ozbiljna. Ispadose ateisti veci vernici od vernika. Apsurd.

Ne pisu zakoni apsurde vec zivot....

Ima li veceg apsurda od danasnjih vernika koji ti kazu "Vernik si , pokazi znacku"...
"Vernik si , pokazi diplomu"...

Da li iko od vas to razume?


Da li iko razume tu potrebu da necije reci imaju vrednost ili tezinu samo ako govornik ima znacku ili diplomu?

Nije li to iskljucenje mozga, biranje autoriteta po znacki i diplomi?
 
Postoje pravi vernici.

To su oni koji moralno zive po Bibliji.

I koji naucavaju Boblijske nauke a ne paganske kao sto su trojstvo, pakao i besmrtnost duse.

Prema ovome dakle postoje i nepravi vernici. A to je apsurdno.

Moralno ziveti po Bibliji... i to je apsurd.

Ma kakve "boblijske" nauke i pagansko trojstvo i besmrtnost duse, i sve to je apsurd. Ex nihilo nihil fit.
 

Back
Top