Tipičan fizički izgled ljudi, shodno području s kog potiču?

_psihomehanicar_

Zainteresovan član
Poruka
213
Niti sam student hemije, niti išta znam o genetici ali me uvijek zanimalo to ukrštanje naroda i ta miješanja među ljudima kroz istoriju.U okolini ovdje gdje ja živim, ima par planinskih i brdskih sela, koja su malo ali ne previše izolovana i zabačena od šire okoline, i uvijek mi je bilo zanimljivo kad vidim i muško i žensko iz tih krajeva, da ne moraju ni progovorit a već znam odakle su.Kao to da na tako malom području od samo par kilometara vazdušne linije i malo veće nadmorske visine postoje tako velike razlike u izgledu.Takođe znam dosta Hercegovaca i Hercegovki, posmatram ta malo izolovanija područja, ima par šablona fizičkih karakteristika po kojima odmah mogu skontat da je neko iz Hercegovine, pogotovo imam dara za cure skontat :), i čak se može skontat i iz kog su dijela Hercegovine, iz kojih par gradova bi mogle bit.Znate li vi ima li kakvih dobrih knjiga o toj oblasti kakva su sve ovdje miješanja bila, u kojim dijelovima Balkana, koja plemena su se miješala s kojim narodima koji su prolazili.To bi bilo zanimljivo pročitat.I ta fizička visina i uopšte građa čovjeka s jednog podnevlja i mogućnost dobijanja raznih bolesti i fizičkih predispozicija za neki sport naprimjer, dal tu ulogu imaju naprimjer kojičina kiseonika i nadmorska visina s koje su im korijeni, hrana koja se tu nalazi, način života njegovih predaka i tako neke stvari.
 
Poslednja izmena:

Back
Top