Kako uhvaceni wifi signal pretvoriti u sopstveni wifi?

Ne razumem ovo za bridge. Ako hvatam wifi na telefonu, laptopu, pa cak i na desktopu preko kartice, ali sa slabijim signalom, zar nije logicno da cu moci i sa tim extenderom, boosterom ili kako se vec zove uredjaj?

Ja nemam iskustava sa krađom tuđih signala i internet paketa, ali ti mogu reći ono što je logično.

To što hvataš na telefonu, laptopu i t d preko NETWORK kartice znači da isključivo primaš signal koji neko drugi šalje. Tvoja kartica poseduje određeni prijemnik(risiver) koji možda nije najjači, ali hvata ''dovoljno daleko'' da ti možeš da vidiš tračak komšijskog WiFi-a koji je najverovatnije unutar same kuće, sakriven iza zidova i armature koja smanjuje signal koji prolazi. To znači da je tvoja kartica kojom hvataš signal dovoljno jaka da pronađe taj signal, ali nije dovoljno jaka da prodre do signala.

Koliko sam shvatio ti želiš da ti signal, a samim tim i brzina prenosa budu bolji.

image008_40.jpg


Za ovo postoji lek ukoliko od kartice napraviš BOOSTER koji je u praktičnom smislu isključivo usmeravanje signala. Dakle probušiš CEDILJKU ZA ČAJ, OKVIR MALOG VENTILATORA ili PLASTIČNU FLAŠU tako da možeš da proguraš antenu kroz sredinu, a onda usmeriš WiFi kroz prozorsko okno ka komšijskoj kući.

wifi-strainer.jpg


wifi-bottle.jpg


Na tako slabom signalu koji se emituje sa originalnog internet rutera ti NE MOŽEŠ da pojačaš signal tom ruteru bez neke vrste AP-a kao što ima komšija. Postoje REPEATER-i koji se ubace u šteker i u njih se ubaci LAN kabl, ali to nije to.

Dakle, da bi komšijin signal bio jači, komšiji je potreban još jedan AP ruter koji će da funkcioniše u BRIDGE modu te da služi kao Repeater sa, naravno, drugim SSID ali sa disabled DHCP. Bukvalno kao zombie AP koji će samo da služi da prihvata i šalje signale sa originalnog AP-a.

Šanse su te da tvoj adapter nema te funkcije (postoje neki koji mogu da služe kao AP), a Ap ti danas košta oko 1000-2000 din. Tako da probaj ti sa flašom i folijom prvo, ako ti to ne pojača signal do komšije, onda realno slaba vajda druže.

aluminijumski-tanjiri-za-ketering-_ALU-tanjir.jpg


Ovo sam video po supermarketima, alu tanjiri za ketering. Može ti pomoći da te ne grdi baba za cediljku :)

- - - - -

Inače, ovo što zahtevaš može biti veoma teško jer se oba rutera moraju povezati u Bridge mode, a to zahteva konfiguraciju na oba rutera. Kako da to uradiš ti neću reći jer je to već hakovanje u tuđ sistem. :)
 
Poslednja izmena:
Niste me razumeli.
Ja imam sifru , delim internet sa komsijom, ali hocu da pojacam to.
Okej, hvala svakako, nesto cu da smislim.

Netačno. Smatram da smo te svi shvatili, ali da ti ne razumeš zbog čega je ''pojačavanje signala'' nešto što zavisi od hardverskog dela pre nego li softverskog. Samim tim je nemoguće pojačati signal bez opreme.

Kao da kažeš da hoćeš da ti automobil ide brže, a nećeš da mu staviš novi motor ili izmeniš par sedišta...

I na kraju ne znamo TAČNU konfiguraciju hardverske opreme koju koristite i ti i komšija, tako da bez toga ne postoji način da ti se adekvatno pomogne. Ako ti daš precizne podatke, onda može i precizno da ti se pomogne.

a hocu da mogu da ga prosirim i koristim i bezicno i zicno

Odgovor ti je dat. Kupi ruter i neka ti i komšija podelite dva rutera u BRIDGE modu, nakon čega ćeš ti moći da razvodnjavaš sopstvenu LAN mrežu u kući, bilo žično ili bežično.

Inače apsolutno je važno da ti naučiš tačno šta su ruteri, šta je signal itd kako bi mogao da sebi nađeš najbolje rešenje. To traje možda 2-3 dana najviše, a da i ne osetiš.

DD-_WRT_client_bridge_diagram.jpg


Ponoviću za svaki slučaj, jačina signala zavisi od toga koliko su jaki ruteri kao i od vremenskih prilika, armature između tebe i komšije, što manje zidova. Pozicioniranje dva rutera je KLJUČNO za dobar signal.

Ako ne želiš ruter da uzimaš, ne možeš da razvodnjavaš LAN u kući bez opreme koja će ti podjednako izaći novca kao i ruter, što je apsurdno raditi.

Na kraju, ako ne želiš da uzimaš ruter i da se dogovoriš sa komšijom za BRIDGE mode, onda možeš cediljku za čaj i pojačaš signal (isključivo signal, ne nužno i brzinu protoka) koju nakačiš na svoj network adapter.

Ako ti nešto nije jasno šta je šta, ti pitaj. Pozdrav i sve najbolje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top