JAJA na 100 načina

proka

Legenda
Poruka
57.100
jaja se mogu pripremati ne na sto nego na milion načina, a ovo je jedna od načina koji mi je jutros zapao za oko, pa da ga podelim sa vama :D

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

to su bila "jaja na oblaku"

da li Vam se dopadaju?

kako Vi volite da spremate jaja?
 
E dobar si stvarno...
Jeste da ja nikad, ali nikad ne bih ovo uradio, 6min plus 5 min, plus 3 min, je ukupno 12 min duze nego sto ih ja pravim (1min zagrevanje 1 min pecenje) ali je ono bas kuvarski zanimljivo...
 
Odbojan mi je miris jaja, i imam trip da je fetus. Jednom u sto godina mi se prijedu, pa spremim na oko. Ovako ni za Uskrs ne jedem. Ona idu u skoro sve domace kolace i torte uz kilo margarina, tacno osetim kako smrdi.
 
Simpatican recept.
Ja jaja spremama kao kajganu sa sirom i crnim lukom.Kuhana rjeđe.
Jaja su sinonim za klasicni dorucak bogat proteinima.....
Vrijedi probati ovo.
Proko,postavljaj ove kuvancije cesce.....:D:bye:
 
Tamagoyaki (Japanese Omelet)

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

mislim da i mi možemo ovako da spremimo omlet :D

- - - - - - - - - -

だし巻き玉子の作り方 回転寿司旬楽 恵庭 北海道
How to make a Japanese rolled omelette ( Dashimaki Tamago )
as demonstrated by the Master Chef at the Shunraku Kaiten Sushi Restaurant, Shunraku on Route 36 Eniwa Hokkaido.

材料 Ingredients
玉子 eggs 8
砂糖 sugar 30g
塩 salt 3g
みりん Mirin 1tsp (1パイ)
酒 Sake 1 tsp (1パイ)
カツオダシ Bonito Stock 180ml
 
koja je Vaša fora???

Odvojiš belance od žumanca i uzmeš malo hranljive boje po želji pa umutiš belance odvojeno od žumanca.

Staviš da se peče, a onda dodaš žumance preko. Sa crvenom bojom može da bude interesantno. Sa crom možeš da napraviš yin yang kombinaciju...

Možeš da uzmeš par običnih, a par od prepelice i onda ih sve zajedno spremiš, ali tako da izgleda kao da je jedno žumance veliko a oko njega 4-5 malih...



---

Kuvano :

eggs.jpg


Ova slika sve pokazuje.
 
Poslednja izmena:
Odvojiš belance od žumanca i uzmeš malo hranljive boje po želji pa umutiš belance odvojeno od žumanca.

Staviš da se peče, a onda dodaš žumance preko. Sa crvenom bojom može da bude interesantno. Sa crom možeš da napraviš yin yang kombinaciju...

Možeš da uzmeš par običnih, a par od prepelice i onda ih sve zajedno spremiš, ali tako da izgleda kao da je jedno žumance veliko a oko njega 4-5 malih...



---

Kuvano :

eggs.jpg


Ova slika sve pokazuje.

Pravio.
Gosti bili zbunjeni ko guske u magli
 
a preskočili smo da kažemo kako prepoznati zdravo i friško jaje ;)

- - - - - - - - - -

Testo i kolači napravljeni od domaćih jaja imaju intenzivniju žutu boju od proizvoda za koje su korišćena jaja kupljena u prodavnici, to već svi vide i znaju.
Boja žumanceta i te kako nam govori o poreklu jaja i kokoške koja ga je snela. Domaća jaja i kupovna jaja sadrže otprilike podjednaku količinu hranjivih tvari, a oba se mogu koristiti za sve vrste kuvanja i pečenja.
Međutim, razlike se ipak mogu opaziti golim okom. Što je boja žumanceta intenzivnija, odnosno ima tamniju narandžastu boju, to su veće šanse da su ih snele kokoške kojima je dopušteno slobodno kretanje.
Jaja iz prodavnica obično se dobijaju od kokoški koje žive u prepunim kavezima ili iz uzgoja koji uključuje nešto širi spektar kretanja za te životinje.
U domaćinstvima kokoške jedu više i imaju veću slobodu kretanja što utiče na izgled jaja.
Ranija istraživanja sprovedena na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku pokazala su da su domaća jaja iz nešto teža od jaja iz prodoavnica, da imaju deblju ljusku, što smanjuje mogućnost od budu uništrna tokom transporta.
 

Back
Top