P I Z Z A

proka

Legenda
Poruka
57.100
šta reći o jelu o kome svi znaju sve?

da li je baš tako?

postoje hiljade varijanti šizze, na svim kontinentima, u svim ukusima, sa mesom, bez mesa, sa voćem, povrćem.... nema kraja

koja je vaša omiljena pizza?

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 439903

- - - - - - - - - -

ja najvolijem pizze pečene u ovakvoj peći, ispod jednog minuta ;)
 
имаш неку слику?

напиши детаљно по чему је најбоља?

Pice se razlikuju po podlozi, masi na koju se stavljaju prilozi.

Masa mora biti meka i ukusna.

Neki vole kada je masa tanka, a neki kada je deblja.

Sastav priloga koji se stavlja od gore uvek mora imati ISTI ukus, prepoznatljiv za odgovarajucu vrstu pice.

Monogo su ukusnije pice pecene u peci na drva nego u elektricnim pecima.

Oregano ne sme da fali, ali uvek u istoj kolicini po pici.

- - - - - - - - - -

имаш неку слику?

напиши детаљно по чему је најбоља?

Takodje je za picu vazno PAKOVANJE /kutija u koju se pakuje/ i brzina dostave na kucnu adresu.
 
Obozavam pizze na kojima ima sveze paprike u kombinaciji sa lukom i slaninom(ali ne onom masnom ‚‚sapunjarom‚‚nego mesnatom,moze i suvi vrat ali bareni) i naravno mocarela i kockice fete......Pizzu ne mogu da zamislim bez maslina,ali ne na pizzi onako zapecene,nego posebno sveze,pogotovo crne...
A testo ni da je previse debelo ni previse tanko...

- - - - - - - - - -

U da i obavezno origano...
 
kopija 3 214.jpg


- - - - - - - - - -

ова је из моје фуруне :cool:
 
Pice se razlikuju po podlozi, masi na koju se stavljaju prilozi.

Masa mora biti meka i ukusna.

Neki vole kada je masa tanka, a neki kada je deblja.

Sastav priloga koji se stavlja od gore uvek mora imati ISTI ukus, prepoznatljiv za odgovarajucu vrstu pice.

Monogo su ukusnije pice pecene u peci na drva nego u elektricnim pecima.

Oregano ne sme da fali, ali uvek u istoj kolicini po pici.


- - - - - - - - - -



Takodje je za picu vazno PAKOVANJE /kutija u koju se pakuje/ i brzina dostave na kucnu adresu.

Origano ne sme ni da bude rekli bi neki čistunci :lol:
 
Pogledajte prilog 439921

- - - - - - - - - -

ова је из моје фуруне :cool:

Furuna i testo su suština, gore može da stavi ko šta hoće i po ukusu.

Blago tebi sa furunom, nikakvi pica pekači ne mogu replikovati taj šmek.

Inače ja sos pravim, pelat ukuvam malo sa belim lukom i bosiljkom, premažem testo maslinovim uljem i nekada malo susama pospem, koristim mocarelu ili gaudu pa i iriški sir ako iste nema ali nikada one plastikanere što podvaljuju kao pica sir, odozgo neka pečenica i sveža paprika, i na kraju kulen i crveni luk(koje dodajem u poslednjim trenucima da samo malo se zapeku).
 
Testo da je sa kvascem, uglavnom neko integralno heljdino brasno, sve sto nadjem od povrca. Uglavnom uvek idu pecurke secerac feferone masline. Sa nekim sirom, moze i bez
 
Ja sam usavrsila picu bez glutena, sledece nedelje stavljam slike jer svake subote pravim picu.

Ono sto je meni vazno je da ne stavljam cistu mocarelu, nego marble sir, to je sareni sir mesan cedar i mocarela.
Ovaj sir koristim jer mocarela cim se malo ohladi postaje gumena i teska za decu da sazvacu, pogotovo ako im fale neki zubi.

Picu bez glutena pravim u dva koraka. Prvo izlijem tecno testo preko papira za pecenje u odgovarajucoj plitkoj posudi za pecenje.
Testo bez glutena je suvo i ne moze da se mesi u klasicnom smislu.

Kada podloga postigne odgovarajucu pecenost uzvadim je napolje i filujem, a onda vratim i zapecem dok sir ne pocne da pravi bubbles ne mogu da se setim reci na srpskom.

Vidim da koristite sveze pecurke i volela bih da znam kako postizete da vam pica ne bude vodnjikava kada one puste vodu.
 
bubbles - mehurići ?

drugo, pečurke isečem na najtanje što mogu i naravno samo ih očistim bez pranja, bez vode
jer ako ih pereš a to nikada nije preporučljivo, one su kao sundjer i upiju dosta vode pa jelo bude vodnjikavo

- - - - - - - - - -

ako se ne varam, tako se pravi inače pizza napolitana, tj i kod nje se prvo do pola ispeče testo pa se onda izvadi iz rerne i nafiluje pa se vrati da se dopeče

ta tehnika nije loša ako imaš nadev koji bi izgorio dok se testo ne ispeče
a drugo, takva pizza je po pravilu sa debljim testom

sve je to stvar ukusa i sve je ok :D

- - - - - - - - - -

a imaš i sa još više testa i nadeva kao npr:

chicago Stuffed pizza

- - - - - - - - - -

extralarge.jpg


- - - - - - - - - -

20140525-294370-best-deep-dish-pizza-edwardos-2.jpg
 
Ja kupujem po nekada ove gotove pice....Dodam jos nesto od gore sto mi se svidja, najcesce vise oregana i kecapa i morsarele, zapecem u radnji i ispadne skoro kao normalna pica.
 
Probacu bez pranja jer bas volim krimini pecurke.

Da, mehurici :) nikako nisam mogla da se setim.

Pica uopste ne mora da bude debela da bi se pravila kao sto sam opisala. Moja je bas tanka, ne volim debelu picu koja ima ukus hleba.
 
Ja kupujem po nekada ove gotove pice....Dodam jos nesto od gore sto mi se svidja, najcesce vise oregana i kecapa i morsarele, zapecem u radnji i ispadne skoro kao normalna pica.

Meni se ne dopadaju gotove pice bez glutena, suvise imaju debelu koru i slatku. Boston Pizza na primer (pored toga sto moze da ti uleti gluten slucajno) je puno kukuruznog skroba. Imas osecaj kao da jedes samo testo i to slatko.
 

Back
Top