tetovaze

procitaj illustrated man od rej bredberija...

- - - - - - - - - -

svaki tatoo mora da prica jednu pricu... o tebi, inace nema svrhu...imam samo jedan na ramenu, stara mandzurijska poslovica
 
Ја сам једном срела два лика са истим тетоважама, само што је једном била на надлактици а другом на листу ноге.
У питању су клинци 20ак год. Поента је да су само отишли у салон и изабрали из каталога да би били у тренду, јелте.
 
Ne volim tetovaze, nekako mi uvek izgledaju prljavo nekako i trash malo.
Ali videh jednom na jednoj devojci odlicnu tetovazu, jedina koja mi se svidela.
Kao neko tribal Sunce ili tako nesto nalik na krug izmedju lopatica, mozda velicine otiska od case.
Ne mogu da nadjem pribliznu sliku jbg. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Razlicita su misljenja o tetovazama ali komentare da tetovaze prljaju telo ne mogu da razumem.Tetovaze su umetnost kao i sve druge umetnosti i jedan od najlepsih ukrasa koji se mogu postaviti na svoje telo.Imaju karakter,dusu,snagu i mnogo govore same o sebi a i o ljudima koji ih nose
 
Bilo bi interesantno videti da li neko ko voli indijsku kulturu podrzava i takozvani Mehndi.

MBM-BACK.jpg
 
Dok čekam nekog da se smiluje i protumači moju natalnu kartu , naleteh i na ovu temu .. Nisam znala da i za tetoviraje moraš imati horoskopske predispozicije ! :zper: :manikir: Ja imam jednu ogromnu ! A po komentarima , očigledno snažno podržano od strane natalne karte ! :metla:
 
Razlicita su misljenja o tetovazama ali komentare da tetovaze prljaju telo ne mogu da razumem.Tetovaze su umetnost kao i sve druge umetnosti i jedan od najlepsih ukrasa koji se mogu postaviti na svoje telo.Imaju karakter,dusu,snagu i mnogo govore same o sebi a i o ljudima koji ih nose

Za mene ovakve tetovaže nisu umetnost, već zanat. Kao oni hekleraji i stolnjaci.

Umetnost je nešto drugo. Umetnost treba da je revolucionarna, šokantna (da li prijatnošću ili neprijatnošću), i treba da te zapita nešto, tj. da te inspiriše na razmišljanje.

Teško da već sto puta viđeni dezeni i hekleraji teraju na razmišljanje. Pogotovo kad su banalni.

Jedine tetovaže koje su mi lepe su one koje se vidi da su nastale u trenutku spontanog bavljenja svojim emocijama, u trenutku depresivne suicidalne epizode, ili sl. I koje su amaterske, odnosno, ne deluju kao precrtani crteži, već se vidi slobodna ruka, oseti se emocija i ta emocija komunicira sa posmatračem baš kako umetnost to i radi. Na ovim mušemama se ne oseti nikakva emocija niti priča.

Ljudi koji ih crtaju jesu talentovani za crtanje, ali to ne znači da je to umetnost.
 
Mislim da postoji samo jedna ili dve osobe koje znaju da crtaju bi bila umetnost, ali pošto je to veština koju mnogi danas mogu da pokažu i prikažu, onda se nekako ne smatra visokom umetnošću.
Digital Art je fascinantan doduše, i mnogo odličnih motiva se može primetiti tu, ali nije ni približno isto kao slikanje na platnu ili bavljenje kaligrafijom.
Rekao bih da je kaligrafija i bavjenje ikonopisanjem upravo onaj deo gde se iz crtanja prelazi linija u nešto što bi se moglo nazvati višom umetnošću.

Ali mislim da niko to ne može da dovoljno dobro zna osim isključivo mladog slikara i njegove banane incesta.

 

Back
Top