АУТОМАТСКО ПОКРЕТАЊЕ ДВД-а у ВИНДОУС 8. ...?

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Пре пар месеци инсталирала сам Виндоус 8.1 на нови хард диск (стари преминуо после 9 год). Све лепо ради и више ми се свиђа од претходне "Седмице", једино ми је проблем што неће да аутоматски покрене ДВД, и одмах да онај уводни екран ДВД-а с менијима, као што је то све лепо радило у "7".
Види оне ТS фајлове, и хоће да их покрене ручно, и појединачно, али даље ништа.

Резач препознаје, и нормално реже, и у "Нерону", све врсте дискова, и у DVD Styleru ми као раније направи ДВД с менијима, па нареже, али потом се не појављује онако како мени треба баш тај, као што је и пре био, и како сами их без проблема правила.

А сад не покреће аутоматски ни оне претходне ДВД што сам била направила у "7"...

Тражила сам у разним подешавањима Виндоуса, опције у вези с овим, али ништа не нађох.
 
Пре пар месеци инсталирала сам Виндоус 8.1 на нови хард диск (стари преминуо после 9 год). Све лепо ради и више ми се свиђа од претходне "Седмице", једино ми је проблем што неће да аутоматски покрене ДВД, и одмах да онај уводни екран ДВД-а с менијима, као што је то све лепо радило у "7".
Види оне ТS фајлове, и хоће да их покрене ручно, и појединачно, али даље ништа.

Резач препознаје, и нормално реже, и у "Нерону", све врсте дискова, и у DVD Styleru ми као раније направи ДВД с менијима, па нареже, али потом се не појављује онако како мени треба баш тај, као што је и пре био, и како сами их без проблема правила.

А сад не покреће аутоматски ни оне претходне ДВД што сам била направила у "7"...

Тражила сам у разним подешавањима Виндоуса, опције у вези с овим, али ништа не нађох.
probaj Udji u Device Manager,pa nadji gde je DVD/CD-Room driver,pa idi na strelicu sa strane da ti otvori koji je CD Room i idi desni klik na tu komandu i izaberi u padajucem meniju Uninstal.kad to zavrsi trebalo bi da se restartuje komp.kada se posle podigne OS probaj Ubaci CD ili DVD,da vidimo sta ce da bude.Trebalo bi da ti otvori prozor i u njemu sta se nalazi na CD-u ili DVD-u.Prozor je malo veci nego na 7-ici nemoj da te zacudi.
 

Back
Top