Мултикопирање текста ?

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.512
Да ли је потребан неки програм за мултикопирање текста или постоји нека пречица ? Дакле да не би са сваке странице копирао једну реч, па затим налепио у нотпад, па опеt копирао другу реч са друге странице и опет налепо у исти нотпад.
Да ли може рецимо да се осенче све речи које се копирају и онда одједном да се налепе у нотпад или ворд ?
Или рецимо да ли постоји неки програм који памти копиране речи и онда на крају их све комплетно налепи у нотпад ?
 
Не може. Ако кликнеш цтрл+ аутоматски увећаваш интефејс, као што на цтрл - смањујеш .... а не може ни да осенчиш реч па затим цртл, јер нема могућност да памти речи.

Мада било би добро када би могло да се осенчи реч, па затим на неки клик да сачува, па онда тако другу, трећу, десету реч да памти, а заитим једним кликом да залепи све одабране речи ... али цтрл+ то није.
 
Levi mis se drzi osenci i desni copy ne kapiram jel to oces

То је проста радња, копирај налепи, копирај налепи, копирај налепи, међутим мени треба неки начин, да копирам једну реч, па затим у другом тексту на некој другој страници, да копирам другу реч, па онда трећу реч, па онда да једним кликом залепим све три редом.

Дакле копирај, копирај, копирај, копирај, копирај, копирај, копирај, копирај, па налепи све.
 
Не могу никако уз помоћ цтрл-а да осенчим две или више речи, увек само једна последња реч и онда тако и памти и лепи само ту једну реч.
Moze sigurno,nego ti nesto ne radis kako treba.Drzis CTRL,levim klikom osencis rec i na kraju kopi,pa tek onda mozes pusruti taster CTRL,pa paste.
 
Screenshot_7.jpg


I kad posle negde klikneš desnim i izabereš paste, dobićeš tekst "ne nikako ctrl osenčim reči jedna reč tako pamti lepi jednu"
 
Moze sigurno,nego ti nesto ne radis kako treba.Drzis CTRL,levim klikom osencis rec i na kraju kopi,pa tek onda mozes pusruti taster CTRL,pa paste.
Pogledajte prilog 439601

I kad posle negde klikneš desnim i izabereš paste, dobićeš tekst "ne nikako ctrl osenčim reči jedna reč tako pamti lepi jednu"
Управо је то проблем што ја не могу да осенчим више од једне речи, иако радим све по вашем упуству.
 
Решен проблем, не раду у хром браузеру само, који ја иначе користим. :hahaha:

Пробао сам у мозили ради као и у ворду.

Мада опет нисам решио проблем ... како да копирам речи које се налазе на различитим страницама, али и ово ми може помоћи у неки ситуацијама.
 
Poslednja izmena:
Решен проблем, не раду у хром браузеру само, који ја иначе користим. :hahaha:

Пробао сам у мозили ради као и у ворду.

Мада опет нисам решио проблем ... како да копирам речи које се налазе на различитим страницама, али и ово ми може помоћи у неки ситуацијама.
Samo drzi CTRL,a sa misem okreci stranice.Kada te zaboli prst,a ti malo popusti,pa odmori,samo nemoj slucajno da kliknes levi klik da se ne skine zatamnjenje i kad hoces da nastavis,opet prvo pritisni CTRL,pa misem nastavis gde si stao.
 
Ја у Firefox користим екстензију Quicknote https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/quicknote/
Мислим да може да ти послужи. Кликнеш на осенчено, десни клик, па "send to quicknote". И онда све
што си послао у Quicknote копираш и даље користиш.
Hvala. Veoma korisna stvarčica, naročito za duže tekstove (kratko može i ovako, regularnim putem). Ipak mi se ne dopada što dodaje čak dva ENTER-a između selektovanih reči, ne lepi ih jednu za drugom, to opet traži vremena za kasnije sređivanje. A možda i može da se podesi, samo ja još nisam provalio :D
 

Back
Top