Peticija protiv Darvina u Srbiji, i akademici potpisnici

Darwin je objasnio Život u svemu osim u samom njegovom prapovijesnom nastanku (to je uradio Miller).

Darwin je objasnio zašto neki žive a neki umiru od raka, zašto su neki altruisti, a neki militaristi, zašto je netko lijep, a netko ružan, zašto se netko rado diže u 06:00, a netko tek u 12:00...

Darwin je i nešto blisko tradicionalnom poimanju božanstva, on je puno točniji od većine popularnih bogova, ali nema nikakve moći (nije omnipotentan što se bogovima obično pripisuje).
 
procitao sam peticiju

puna je logickih i pravopisnih grrsaka

ponesto govori i o potpisnicima

zalud titule i zvanja kad je mozak plitak


kad nesto ne znas to nije dokaz za nesto drugo, nego je to tvoje neznanje

- - - - - - - - - -

mada nije lose pokazati da akademstvo i fakulteti nista ne znace i da se ne pozivaju na to sto je neko doktor kad je logika u pitanju
 
Зашто деца не би требало да уче о Птицама и Пчелама?

Ptice i pčele postoje i bez Darvinove teorije...

- - - - - - - - - -

Озбиљно?

Озбиљно има људи који негирају еволуцију?
Ne negira se evolucija nego se negira Darvinova evolucija. Čovek nije nastao od majmuna... realnije je da su čovek i majmun nastali od istih predaka.
 
Ptice i pčele postoje i bez Darvinove teorije...

- - - - - - - - - -


Ne negira se evolucija nego se negira Darvinova evolucija. Čovek nije nastao od majmuna... realnije je da su čovek i majmun nastali od istih predaka.

Па то Дарвин и каже- да су људи и мајмуни настали од заједничког претка.

На крају, Дарвин је небитан. Он је само био један од првих природњака који је претпостављао да су се организми мењали кроз миленијуме. Оно по чему је он био најтачнији од старијих мислилаца је по томе што је тачно претпостављао да су особине јединки последица њихове случајне унутрашње "особине" (што смо касније назвали генетика), а не њених дела. На пример, Лагранж је тврдио да жирафа има дугачак врат јер су јој се преци пропињали да дохвате гране, а Дарвин је рекао да су некада теоретски могле да постоје жирафе са кратким вратовима, али да су изумрле јер нису могле да досегну гране.

Еволуција је данас део научног мејнстрима, и потврђена је савременом генетиком и разумевањем мутација, мапирањем генома, Џанк ДНК-ом, и сл.

То је исто као да кажемо да не верујемо у Њутнову теорију гравитације.
 
Darvin je sarlatan i kvazinaucnik .....
Не бих се сложио. Теорија еволуције није у суштинској супротности с хришћанским Предањем, а сам процес постања је од нултог значаја за православне хришћане. Она не треба да ништа више изненађује или саблажњава нас хришћане од чињенице да су наша тела саздана од материје, баш као и целокупна твар, и да смо ми биолошка, а не нека натприродна бића. Ми смо спона изнеђу небеског и земаљског, и ниједно од то двоје нам није страно. Сврха нашег живота је обожење, а не продирање у скривене истине процеса постанка света.

Такозвани 'креационизам' се на Западу представља као нека хришћанска алтернатива (истина наспрам лажи) нехришћанској (антихришћанској?) теорији еволуције, што је апсолутно погрешно. Књига Постања није научни трактат, већ један сликовити опис стварања света, чији фокус је на односу Бога и човека и човековом месту у свету, а не самом процесу постања. Самим тим, креационизам је почиње од погрешне претпоставке и заснован је на пуком нагађању. Из хришћанског угла, креционизам није ништа мање теорија од теорије еволуције. Та дебата између креациониста и еволуциониста је суштински изузетно нездрава и само још један од симптома моралне трулежи Запад. Она се води ван оквира наше Цркве, на начин који нам је стран, и како таква, ни најмање нас се не тиче. Зато је сваки покушај трансплантације ове протестантске дебате у наше двориште, у најмању руку је неодговоран.

Ја процес еволуције порсматрам као део процеса стварања по Божјој Промисли, а сам почетак човека као Божјег створења везујем за почетке цивилизације. Ако вам то не одговара, верујте у буквалистичку интерпретацију књиге Постања, прихватите и једну и другу теорију, или пак, одбације обе. Небитно је, јер наша вера се не састоји у томе, нити то има везе са поруком Јеванђеља.
 
Ne postoji "priroda" kao entitet tj. kao neki oblik bitisanja, priroda je imaginaran pojam koji je izmislio čovjek.

:hahaha::hahaha:

images


images


Coveka ruku "delo". :hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top