Iskustvo iz Savremene Gimnazije

Mariprof

Početnik
Poruka
1
Ево мог искуства са предметном школом:

Пoштовани,
желим да кажем неколико речи поводом одржаног демо часа. Ваша гимназија, како је директорка нагласила више пута "Савремена гимназија" можда носи тај назив само по савременој технологији коју користите. У једној Савременој гимназији требало би на првом месту да се покаже професионалност и колегијалност, Сматрам да није у реду прекидати колегу за време часа и минирати његов рад, нарочито пред ученицима.
Директорка школе је замолила ученике да сарађују, да би сама у старту била врло непријатна због тога што сам хтела да представим асоцијацију, користећи белу таблу. Парафразирам директорку: "Како сте могли да замислите да пишете по белој табли у Савременој гимназији, кад је то застарела техника, и како Вам то пада на памет?" Асоцијацију коју сам замислила, нисам ни представила, него сам одмах по налогу директорке сама рекла решење и самим тим уништила концепцију часа и изгубила мотивацију, коју саам, признајем, изнела до краја часа. Директорка једне савремене школе, како Ви за себе истичете "најбоље приватне школе у граду" требало би да даје пример својим ученицима, а не да омаловажава колегиницу, која је по њеним речима дошла неприпремљена. Ја сам заиста желела да испоштујем пре свега ученике, а затим и директорку и школског педагога, и остала сам на часу до краја. Све коментаре, требало је директорка да остави након часа, а не за време часа, што је заиста , понављам непрофесионално и неколегијално, а најмање педагошки. Затим, ученици нису ни рекли своје мишљење на крају часа, нити им је указана прилика. Док је директорка давала своје савете, ученици су се смејали, и сматрам да је аутоматски таквим својим ставом показала ученицима да нисам вредна њихове пажње. Затим, за тему коју сам добила, сматрам да нисам добила одговарајући узраст. Директорка је њихово неучествовање оправдала тиме што они немају ширину и културу потребну за такву тематику часа. Додала бих у прилог томе, да им се таквим начином рада то и онемогућава. На часу српског језика и књижевности треба да се негује жива реч, а не да се само посредством технологије долази до закључака. Ви сте, путем електронсаке поште након мог разговора за посао нагласили да сам "део педагошке елите", а оно што сам ја на Вашем "демо"часу имала прилике да видим и доживим, далеко је од педагошког поступања, наравно од стране Ваше школе.
 
Ево мог искуства са предметном школом:
...

Potpuno si konfuzna, preopširna ...
Uopšte mi nije jasno ko si ti
( sa koje pozicije posmatraš tu školu ) ?

Profesor ?
Učenik ?
Vlasnik konkurentske škole ?
Novinar koji je bio na demo času ?

Ako ne želiš da te ljudi "seku", prekidaju i na druge načine potkopavaju,
moraš biti "ubitačnija" - sa manje reči više reći !!!
;)
 
Mariprof ocigledno nije ocekivala miniranje jedne turbo direktorke iz jedne ("део педагошке елите") "elitne" (<<-- elitne namerno pod navodnicima) obrazovne ustanove (kako sama kaze sa sebe).
Nazalost mi smo imali iskustvo sa tom "elitnom" obrazovnom ustanovm i znamo jako dobro koliko je to sve drugo samo ne elitna.
Tuga jedna, jad i beda a ne elita.
To je jedan sistem napravljen za zaradjivanje novca po sistemu: zaposlene primi sto mladje, da mozes da ih platis sto manje a da trazis od njih sto vise, napumpaj reklamu da bude sto veca sarenija i sa sto vise laptopova, pametnih table, tableta da bi se privuklo sto vise
uplatioca skolarina (citaj dece), a time i zaradilo sto vise.
Deca, vaspitanje, obrazovanje ljudi koji treba da iz te dece izrastu to je sve u drugom , trecem ili nekom jos daljem planu (ako je uopste).

moze ponesto da se pronadje i ovde: https://www.ogledalofirme.com/company/8762.Savremena gimnazija
 
Poslednja izmena:
Konkurencija je na sve spremna, pa čak i na ovakve poruke. Ne shvataju da Savremena zapravo nema konkurenciju.

Kao prvo, kao neko ko poznaje direktorku i profesionalno i lično, mogu da tvrdim da za nju sve kolege imaju samo reči hvale. Izuzetan stručnjak, dobar čovek i lider koji donosi pozitivne promene. Da je ova profesorka Mariprof iole pametna, poslušala bi savete koje joj je direktorka dala, a koji su, sigurna sam, bili dobronamerni. Da li znate da je direktorka bila izabrana za najboljeg nastavnika 21. veka na svetskom takmičenju i da je doktorirala u Engleskoj? Samo neko ko je sujetan i nezreo može kritiku ovakve vrste, od ovakvog stručnjaka, da shvati kao uvredu, a ne kao smernicu. Profesori u ovoj školi i jesu elita, ali taj kvalitet može da prepozna samo onaj koji mu doseže, zar ne?

S druge strane, verujem da je drugu poruku pisao "neki roditelj", koji ne shvata da se u školi ocene ne kupuju plaćanjem školarine, kao što je to slučaj u konkurentskim školama. U Savremenoj mora i te kako da se uči, a od učenika se očekuje da poštuju pravila, rokove i obaveze. Ne bi me čudilo ni da su dete ovog "first" zbog lošeg ponašanja izbacili iz škole, pa je ovaj komentar ružna osveta za lični roditeljski neuspeh.

Sve u svemu, ko god da se nađe na ovom forumu i čita ovakva iskustva, jedino što mogu da kažem je da pozitivnih ima sto puta više! A tim ljudima ne treba forum jer se sve prenosi živom rečju, uspehom učenika, zadovoljstvom roditelja i pedagoškim radom nastavnika.

Pozdrav,
Kolega koji zna istinu
 
"Savremena zapravo nema konkurenciju." ovo ste potpuno u pravu, ali nazalost u najnegativnijem mogucem smislu.

Ponavljam ovo je moje licno iskustvo, a nazalost i iskustvo nekolicine roditelja koje sam silom prilika upoznao (inace u savremanoj je praksa da NEMATE DIREKTAN KONTAKT SA DRUGIM RODITELJIMA), koji su kopali rukama i nogama da izvuku svoju decu iz ove "skole".

Ostatak "kolegicinog" posta mi je zaista ispod casti da komentarisem.
Ideja je bila da iznesem svoje misljenje jer smo nazalost imali iskustva sa pomenutom "skolom", da bi neki drugi roditelji razmislili, DOOBRO SE RASPITALI, proguglali malo vise (jer oni brisu sve negativno sto mogu a pojavi se na netu o njima), pre nego sto svoje dete upropaste.

Nas narod dobro kaze dragi moj "kolega" : " koga svrbi taj se i cese".

Ko razume svatice, ko ne razume, a jos ima i para samo NAPRED savremena je pravo mesto za vas.

p.s. i molim te nemoj vise da me vuces za jezik da ne bi izneo neke bas bas "zanimljive" stvari koje su se tamo desavale, jer ja svoj domaci nazalost nisam uradio na pocetku (pre upisa) ali VERUJ MI da sam ga uradio (pocevsi od toga "izabrana za najboljeg nastavnika 21. veka na svetskom takmičenju" pa dalje) za tih manje od godinu dana koliko smo protracili u vasoj "skoli". To je doduse iza nas, ali svakako jedno poucno iskustvo. Mozda se nesto i promenilo u medjuvremenu, mada sumnjam.

Ko zeli da vidi sta ima sa druge strane reklama sa kojima nam svima izbijate oci ima link koji sam okacio gore, ko potrazi pronaci ce ih jos.
Uz najbolju volju ne mozete da unistite slobodu govora iako je ocigledno da to zarko zelite.
 
Poslednja izmena:
Konkurencija je na sve spremna, pa čak i na ovakve poruke. Ne shvataju da Savremena zapravo nema konkurenciju.

Kao prvo, kao neko ko poznaje direktorku i profesionalno i lično, mogu da tvrdim da za nju sve kolege imaju samo reči hvale. Izuzetan stručnjak, dobar čovek i lider koji donosi pozitivne promene. Da je ova profesorka Mariprof iole pametna, poslušala bi savete koje joj je direktorka dala, a koji su, sigurna sam, bili dobronamerni. Da li znate da je direktorka bila izabrana za najboljeg nastavnika 21. veka na svetskom takmičenju i da je doktorirala u Engleskoj? Samo neko ko je sujetan i nezreo može kritiku ovakve vrste, od ovakvog stručnjaka, da shvati kao uvredu, a ne kao smernicu. Profesori u ovoj školi i jesu elita, ali taj kvalitet može da prepozna samo onaj koji mu doseže, zar ne?

S druge strane, verujem da je drugu poruku pisao "neki roditelj", koji ne shvata da se u školi ocene ne kupuju plaćanjem školarine, kao što je to slučaj u konkurentskim školama. U Savremenoj mora i te kako da se uči, a od učenika se očekuje da poštuju pravila, rokove i obaveze. Ne bi me čudilo ni da su dete ovog "first" zbog lošeg ponašanja izbacili iz škole, pa je ovaj komentar ružna osveta za lični roditeljski neuspeh.

Sve u svemu, ko god da se nađe na ovom forumu i čita ovakva iskustva, jedino što mogu da kažem je da pozitivnih ima sto puta više! A tim ljudima ne treba forum jer se sve prenosi živom rečju, uspehom učenika, zadovoljstvom roditelja i pedagoškim radom nastavnika.

Pozdrav,
Kolega koji zna istinu
Savremena je farsa od skole.....Ali traze nacin da povrate milione koji su ulozeni u reklamu....Provereno farsa!
 

Back
Top